ZduneX25

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

W mi flash pro jest zakładka mi flash. Tam podajesz ROM a na dole zaznaczasz clean all and lock. Flashujesz w fastboot.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

Miałem wcześniej inne smartfony z mediatekiem i wbrew obiegowej opinii byłem zadowolony. Zamówiłem ten telefon i po wczorajszych newsach się zastanawiam czy dobrze zrobiłem... Najpierw wszyscy chwalili a tu takie niespodzianki.

Xiaomi mam od czasów redmi note 2, potem note 3 pro, mi5splus, note 5. Każdy pracował pod kontrolą miuipolska/xiaomi.eu.

Zastanawiam się, czy będę umiał odnaleźć się w global romie bo co przeczytam jakiegoś newsa to coś nie działa. TWRP recovery niby można wrzucić ale nic nie można zainstalować bo system nie wstanie. Używałem co tydzień twrp do backupów i instalowania romu oraz paczki z blokadą reklam. Rozumiem, że tu tego nie mogę zrobić i muszę znaleźć jakąś inną metodę na to? Roota już od jakiegoś czasu nie używam, ale global pewnie będzie miał jakieś preinstalowane aplikacje, których bez roota się nie pozbędę.

Do tego dochodzą jakieś informacje o zmienionym dialerze i aplikacji kontakty/sms, które są gorsze niż te z miui. Widziałem jakąś paczkę, żeby to poprawić ale znowu może być problem po instalacji tego z twrp na globalu?

Używa ktoś globala i jakichś modyfikacji i podzieli się wiedzą jak to wygląda?

Nie wiem nawet czy jak wsparcie miuipolska jest wycofane to pytam na dobrym forum, ale może jakieś dobre dusze mi pomogą.

Ja tam też na szit-teka złego słowa nie powiem... 

Takie pytanie - a czy w tych innych smarka h miałeś odblokowany bl? I tak na lajcie softem mieszałeś? IDTS...

Na eu świat się nie kończy... Są kombinacje bodaj z Indonezją, gdzie masz dialer I SMS z MIUI. 

W sumie dziwię się tylko, że się chłopaki tak szybko poddali.. A podobno źródełka podano do wiadomości publicznej... 

Ja tam na tym szicie wieszałem psy... Ale z powodu iż nie nagrywam rozmów i udało mi się historię połączeń przywrócić ponad 3 lata wstecz, to tylko jojczę na brak ergonomii tych gównianych aplikacji... Bo co do działania to brak zastrzeżeń... Wręcz jakość połączeń lepsza niż w Mi9... 

I nie licząc tych dwóch śmietników, reszta to normalne miui ze wszystkimi plusa i dodatni i i ujemnymi... Wywala to co się da (min. jakieś gówniane pejs_zbuki, resztę wyłączam... Rootować nie rootuję... I po ponad miesiącu dzisiaj mnie pierwszy raz jakąś reklama wcUrwiła... 

Redmi Note 8 Pro..
Problem jest taki, że nie można ustawić preferowanych sieci na 2g/3g/lte (bo nie ma nawet takiego wyboru), ale jest za to tylko LTE, co jest na rzeczy?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

4 godziny temu, TheKaaC napisał:

Redmi Note 8 Pro..
Problem jest taki, że nie można ustawić preferowanych sieci na 2g/3g/lte (bo nie ma nawet takiego wyboru), ale jest za to tylko LTE, co jest na rzeczy?

Ke? Może nie tutaj sprawdzałeś... Ustawienia - - - > karty sim i sieci komórkowe - - - > karta sim - - - > preferowany typ sieci... I masz jak na zrzucie... 

Screenshot_2019-11-29-05-43-47-120_com.android.phone.jpg

8 godzin temu, JamCiTo napisał:

A podobno źródełka podano do wiadomości publicznej... 

Tylko że to są źródła kernela, z których za bardzo nie korzystamy ;) Nie mamy dostępu do kodu źródłowego MIUI.

1 godzinę temu, TheKaaC napisał:

Widzisz? Masz tylko LTE.

Nie "tylko LTE", bo wyraźnie napisane "preferowane LTE", czyli połączy się z każdą inną jak nie będzie LTE.

Nie "tylko LTE", bo wyraźnie napisane "preferowane LTE", czyli połączy się z każdą inną jak nie będzie LTE.
Niestety nie działa tak jak jest to zaznaczone :)

19 minut temu, TheKaaC napisał:

Niestety nie działa tak jak jest to zaznaczone :)

A to już inny problem, powinno działać. Można jeszcze sprawdzić jakie ustawienia sieci masz w opcjach zaawansowanych (Ustawienia, Informacje o telefonie i 4 razy klikasz w Pamięć wewnętrzną). 

Witam. Przepraszam jeżeli trochę odbiegnie od tematu, ale byłem nastawiony na kupno Note 8 Pro 128 GB za 1200 zł. Pewnie dałoby radę taniej, ale mniejsza z tym. Taki mam budżet i ten telefon pasował. 

Jednak tak jak tutaj dyskutujecie powstał problem z tym wsparciem. 

Moje pytanie do was brzmi, czy posiadając wiedze tą którą teraz posiadacie o tym telefonie to czy byście mimo to go kupili?

Myślałem nad 7, ale tam dioda powiadomień jest słabo położona :/

14 minut temu, Armetis napisał:

Jednak tak jak tutaj dyskutujecie powstał problem z tym wsparciem.

1200zł za ten telefon? Mniejsza z tym. Wsparcie Xiaomi dalej będzie, ale pewnie słabsze. Taki urok telefonów z Mediatekiem.

Xiaomi.eu to custom rom i tu nie ma wsparcia na tą chwilę.

Ja bym brał. Raz jeszcze. Zależy czego potrzebujesz. Do normalnego użytkowania jest dobry. Wsparcie zarzuca eu a nie producent. Jestem przekonany że wyjdzie android 10 i kolejne aktualizacje.

• Like 2

9 godzin temu, Orjon napisał:

Tylko że to są źródła kernela, z których za bardzo nie korzystamy ;) Nie mamy dostępu do kodu źródłowego MIUI.

A to ja gUpia ci...a myślałem, że oprócz jajka dali żródłowy systemu...

No dobra... 

Głupio myślałem... Możecie mnie lać... 

A co do zmiany pasm... Czego nie rozumiesz w stwierdzeniu "preferowane"? 

Po prostu sprzęt ratuje Cię przed utratą łączności i kiedy nie ma 2G czy 3G,czy 4G (zależy co ustawiasz) to łączy się na innych pasmach, byleś cały czas "był w zasięgu". 

Edited by JamCiTo

Koniec wsparcia oznacza brak xiaomi.eu. A jak wygląda modyfikacja roku global? Szczególnie chodzi mi o wspomnianą wyżej paczkę z blokadą reklam. Rozumiem, że trzebaby wgrać custom twrp i zrootować telefon. Jak w tym wypadku wygląda ryzyko uwalenia telefonu? 

Czy ma ktoś może kopię romu miui polska dla tego modelu ( tak wiem że nie jest już wspieramy przez uceglenia telefonu ) , ale uważam że nie powinniście go kasować bo to użytkownik decyduje czy chce mieć telefon czy cegłę wystarczyło napisać info że występuję problem i po sprawie.

Ja mam później wrzucę

mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Oto  2 ostatnie Softy xiaomi.eu  na telefon  redmi Note 8   PRO

xiaomi.eu_multi_HMNote8Pro_V11.0.1.0.PGGCNXM_v11-9

https://mega.nz/#!AA9igSpJ!CBhVurvX2Xuc3oIL1bxVsY_TRFpXURy_hmsBIP9vOGo

xiaomi.eu_multi_HMNote8Pro_V11.0.2.0.PGGCNXM_3eb8adacf2_v11-9

https://mega.nz/#!QMEVmAob!gLxKbueU45SF0GVfZgygkKsvnimxkq-muckrlVPzew4

Ja osobiście mam wgrany ten drugi po aktualizacji  i  zostałem na nim .

Wiadomo   każdy modyfikuje telefon  na  swoją odpowiedzialność 

Edited by Orjon
Nie walmy wierszy na pół strony...

Po powrocie na global nie działa mi płatność zbliżeniowa. Poustawiane jak zawsze i na terminalu wyskakuje błąd. Konto pko i apka iko. Ktoś ma podobnie? Ustawione portfel z hce.

Nfc działa bo z radiem samochodowym śmiga. Służy do szybkiego parowania bluetooth.

77kylo Zależy   czego  oczekujesz  od telefonu,jeżeli chcesz mieć nagrywanie rozmów i stary układ książki telefonicznej  no  to   xiaomi.eu

A jeśli wystarcza ci to co  oferuje telefon  takim jaki kupiłeś  to  lepiej zostać przy  oryginalnym sofcie Global .Jest zapewnione wsparcie  aktualizacji systemu .

To ty musisz  zadecydować   co dla ciebie lepsze

Edited by trumanshow
  • Like 1

1 godzinę temu, trumanshow napisał:

77kylo Zależy   czego  oczekujesz  od telefonu,jeżeli chcesz mieć nagrywanie rozmów i stary układ książki telefonicznej  no  to   xiaomi.eu

A jeśli wystarcza ci to co  oferuje telefon  takim jaki kupiłeś  to  lepiej zostać przy  oryginalnym sofcie Global .Jest zapewnione wsparcie  aktualizacji systemu .

To ty musisz  zadecydować   co dla ciebie lepsze

Lub indonesia rom + twrp + paczka gpay i masz NFC z nagrywaniem rozmów.

Ja siedzę na xiaomi.eu i 1.5 dnia z 11h sot i jeszcze 12 procent baterii. Może zrobią Xiaomi.eu jeszcze na andku 10 :)

Był juz rom na andku 10 w wersji polskiej nawet opartej na romie chińskim ale też go wycofali i nie zdążyłem go ściągnąć

TU

Wybierałeś model tel i można było pobrać.

Edited by djwujek

Czyli reasumując żeby była pewność bo są Romy Indyjski oraz indonezyjski. Bo może się przymierzę za jakiś czas do testu jaki to soft ma to nagrywanie rozmów?. To po pierwsze. A po drugie mając soft xiaomi.eu a chciałbym wgrać któryś z tych powyżej przez recovery(Twrp) czy nie uwale telefonu cegła i będzie po chłopie bo już całkiem zgłupiałem z tym wgrywaniem.

Nie wiem dlaczego ale musiałem od nowa ustawiać wszystkie pozwolenia i udostępnienia w telefonie

18 godzin temu, carolef napisał:

Po powrocie na global nie działa mi płatność zbliżeniowa. Poustawiane jak zawsze i na terminalu wyskakuje błąd. Konto pko i apka iko. Ktoś ma podobnie? Ustawione portfel z hce.

Nfc działa bo z radiem samochodowym śmiga. Służy do szybkiego parowania bluetooth.

czy już Ci działa ta płatność zbliżeniowa, bo nie wiem czy jest sens wracać na global ?

5 minut temu, joseph999 napisał:

Ja mam global od początku i płatność zbliżeniowa działa cały czas.

Tak ale, Carolew miał rom global przeszedł na eu i teraz z powrotem na global. Po czym pisze że nie działa mu płatność zbliżeniowa.Mi też od początku działała na globalu a na eu musiałem kombinować z Magiskiem i dokładnie o to pytam.

Reasumując:

Ad 1.Czy ktoś wie na 100 % że na romie globalnym indonezyjskim lub indyjskim (bo nie wiem na którym) działa nagrywanie rozmów i płatności nfc, czy też nie.Chciałbym aby to ktoś potwierdził.

Ad 2. Czy powtórne przejście z powrotem na global powoduje automatyczne zablokowanie bootloadera (Bo tego też na 100% nie wiem).

Bardzo proszę aby ktoś kto już spróbował tej kombinacji się do tego odniósł.

Wczoraj nie działało.

Rom mam jak na zdjęciu.

c678d64b9bab99c71e6c02e2a7a8692c.jpg

Próbowałem na kilku. W lidlu, na cpnie, w lokalnym sklepie.

Mogę was prosić byście podzielili się jaką macie wersje globala gdy działa wam płatność? Ew link do romu w którym jest ok. Bo widzę, że sa wersje PGGMIXM i PGGEUXM

Edited by carolef

No to jest poważny problem. Jeśli poprawnie dodałeś kartę i nie miałeś żadnego komunikatu typu że została naruszona ciągłość zabezpieczeń, to naprawdę nie wiem co jest przyczyną.Jest to tyle ważne dla mnie że ja jestem na romie eu z magiskiem,a teraz dowiedziałem się że przestaje być wspierany.W związku z tym chciałbym wrócić na global,ale taki który wspiera nagrywanie rozmów i płatności nfc. Na razie się z tym wstrzymuje bo widzę że z tymi płatnościami jest problem.