Skocz do zawartości

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Tez macie taki problem że automatyczna jasność bardzo agresywnie leci na minimum gdy w pomieszczeniu gdzie się przebywa jest jeszcze całkiem jasno, a tu jasność leci na minimum i trzeba ręcznie przyjasnic ekran bo nic nie widać. 
Ja tak mam. Problem z automatyczną jasnością. Trzeba bawić się z w ręczne zmienianie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie szybkie pytanie. Kolega ma RN8 Pro z polskiej dystrybucji (EEA Stable ROM). Wczoraj dostał przez OTA aktualizacje do Android 10 (MIUI V11.0.2.0.QGGEUXM). Po aktualizacji w momencie kiedy dostaje SMS'a z numerem telefonu w treści, nie da się w niego kliknąć żeby od razu zadzwonić na ten numer. Nie mam fizycznie dostępu do tego telefonu, ale kazałem mu sprawdzić uprawnienia dla aplikacji "Wiadomości" oraz "Telefon" i nadać wszystkie możliwe uprawnienia. Jak to nie pomoże, to wyczyścić pamięć podręczną i dane w aplikacji Wiadomości i Telefon, oraz sprawdzić w Sklepie Play czy posiada najnowszą wersję w/w aplikacji. Wszystko to zrobił i nadal nie da się kliknąć bezpośrednio w nr telefonu, który jest treścią SMSa. Czy to jest jakiś bug w ostatniej wersji Androida 10 dla tego modelu, bo przed update funkcja ta działała poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam  ale w sieci pojawiło się coś takiego "https://www.pokoleniesmart.pl/kolejny-raz-procesor-mediatek-wykluczony-z-aktualizacji/". Jeśli to prawda to dziękuję i skłaniam się ku moto one vision ewentualnie redmi note 8t. Co sądzicie o tej wiadomości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam  ale w sieci pojawiło się coś takiego "https://www.pokoleniesmart.pl/kolejny-raz-procesor-mediatek-wykluczony-z-aktualizacji/". Jeśli to prawda to dziękuję i skłaniam się ku moto one vision ewentualnie redmi note 8t. Co sądzicie o tej wiadomości?
To chyba jakiś stary artykul. Xiaomi.eu bardzo szybko się wycofalo z tego modelu. Nie ma i nie bedzie jednak wez pod uwage, ze xiaomi.eu to nie sa oficjalne wydania xiaomi tylko modyfikowane.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy redmi note 8 pro,zastanawiam sie nad kupnem tego smartfona ,czy warto?? jak długo trzyma bateria,szybkość działania,i aparat>>?? mam od prawie trzech lat xiaomi redmi note 4 32/3 i chciałbym znacznie juz lepszego...
Bateria wystarcza na dwa dni przy normalnym użytkowaniu (WiFi LTE). Działa bardzo szybko i i nic się nie wiesza. Aparat robi ładne zdjęcia i to porównuję do wcześniejszego mia1. Jak nie interesują cię aktualizacje oprogramowania to do 1000 zł to jest top 3 w wyborze.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja od miesiąca mam w używaniu RN8 PRO 6/64, kupiony (dla żony) ,za 999zł w sklepie stacjonarnym.Dziennie około 6 godzin rozmów, cały czas sparowany z BIP-em, oraz słuchawkami bluetooth, mesengera około 2 godzin, przeglądanie internetu około godziny. Minimalny czas baterii wyszedł 40 godzin, weekendowo kiedy fon jest mniej używany przede wszystkim mniej rozmów bateria starcza na 70 godzin. SOT-a nie testowałem. Pod ładowarkę idzie w okolicach 15-20%.
Samo działanie w porównaniu do RN4 PRO zdecydowanie szybsze bez jakichkolwiek przywieszek, najbardziej ta różnica jest odczuwalna przy odpalaniu Opery i sklepu Google, klikasz ikonę i po prostu się odpala bez zastanawiania/przymulania.
Płatności NFC 2-4 dziennie bez zastrzeżeń
Aparat w porównaniu do RN4 przepaść na korzyść 8, ale jednak brakuje stabilizacji.
Mimo że na RN4 zjadłem zęby, to konfiguracja RN8 upierdliwa, mimo miesiąca używania jeszcze potrafią jakieś niedostrojenia wyjść chodźby z powiadomieniami na ekranie , czy wyłączaniem np komunikatów że usługi Google nie mają pełnego dostępu ( świadomie dałem tylko zezwolenie na lokalizację) no i co jakiś czas komunikaty ze a to do kontaktów nie ma dostępu, a to do sms, a to że synchronizacja nieaktywna itd.
Z upierdliwości, drętwy dialer googlowski, ( w wolniejszej chwili będę na rom indonesia przechodził) Launchera wrzuciłem Nova, smsy apka Yaata, działają bezbłędnie .
Ogólnie jestem mocno zadowolony, z tym że ( na moje subiektywne ważenie wartości) taki fon max powinien kosztować na dzisiejszy dzień 900 zł . Inna sprawa że do 1000 zł raczej ciężko odpowiednik ustrzelić z takimi możliwościami, wydajnością, aparatem baterią.
Jak trafię za 900 to kupie dla siebie. Bo zerkam jeszcze na RN9 PRO, ale z zasady nie kupuję fonów powyżej 1000 zł



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Albin napisał:

To chyba jakiś stary artykul. Xiaomi.eu bardzo szybko się wycofalo z tego modelu. Nie ma i nie bedzie jednak wez pod uwage, ze xiaomi.eu to nie sa oficjalne wydania xiaomi tylko modyfikowane.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

To, że ci ludzie nie radzą sobie z tym prockiem nie oznacza, że nie ma takich, co sobie poradzą... na XDA jest sporo zdolnych developerów

 

Edit:
Ja z kolei znalazłem taki wątek:
https://c.mi.com/thread-3070667-1-0.html

Edytowane przez Sameth93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzicie z blokadą reklam w naszych RN8P?  W poniedziałek mam mieć odblokowany bootloader, będę próbował wrzucić oficjalny ROM Indonesia (by mieć MIUI wiadomości oraz NFC). Czy próbowaliście wgrać TWRP i blokadę reklam sposobem Fredka i działa to bez problemu?   https://miuipolska.pl/forum/topic/31318-blokada-reklam-dla-xiaomieu-nie-wymaga-root/page/14/#comments

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję ci bardzo właśnie szukałem tej apki. Faktycznie obsługuje ale, że tak powiem marnie mu to idzie. Jakimś dziwnym trafem dopiero po instalacji tej apki gdzie nie gdzie plusik przy LTE zaczął się pokazywać. Albo ja wcześniej go nie dostrzegałem. Dzięki. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem przyjemność właśnie przesiądź się z redmi note 5 na note 8 Mam pytanie odnośnie regionu jaki ustawić. Podczas pierwszego włączenia telefonu jeszcze bez karty SIM zauważyłem że nie tylko jest sporo motywów. Ale i także kilka gier systemowych na których bardzo zależało żonie aby mieć na swoim telefonie. Ponownie skonfigurowałem telefon już z kartą ustawiłem region oraz język na polski. Wtedy też okazało się że motywy dostępne są tylko 2 a tych Gierek systemowych które były wcześniej już nie widzę. Starałem się szukać informacji na ten temat jedyne co wyczytałem to zmiana regionu na Szwajcarię. Po tym zabiegu jest już dostęp do wszystkich motywów lecz tych gier które były wcześniej nie widzę. Bardzo proszę o wytłumaczenie czym i dlaczego różni się zawartość oprogramowania zależnie od regionu. I jak to ugryźć żeby był dostęp do motywów i gier które były na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie regionu na Szwajcarię motywy już są widoczne. Co do tych gier być może są darmowe dostępne w sklepie Play lecz nie znam ich tytułów. Ogólnie chciałem się dowiedzieć czy inni użytkownicy zmieniają region z powodu tych różnic czy też tylko ja kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co zrobić, aby z ikonki ustawień zniknęła jedynka oznaczająca aktualizację do androida 10? Nie chcę aktualizować, wszystko chodzi dobrze na 9.

 

Edit. 

Ok. Wyłączyłem licznik powiadomień, teraz ikona jest "czysta".

Edytowane przez kowjanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem xiaomi redmi note 8 pro. Ku mojemu zdziwieniu nie mam tu programu poczta który miałem w starym redmi 4a. Tu jest tylko pogram gmail. A le co mi z tego jak mam konto na wp. Szukam jakiegoś darmowego bez reklam programu co bedzie informował o nowej poczcie. Albo takiego samego jak był w redmi 4a..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem xiaomi redmi note 8 pro. Ku mojemu zdziwieniu nie mam tu programu poczta który miałem w starym redmi 4a. Tu jest tylko pogram gmail. A le co mi z tego jak mam konto na wp. Szukam jakiegoś darmowego bez reklam programu co bedzie informował o nowej poczcie. Albo takiego samego jak był w redmi 4a..

Do apki Gmaila spokojnie możesz dodać inne konta mail niż na gmailowe. Osobiście używam 2 jednocześnie - jedno od Google, drugie "pracowe".

 

Apka Gmail -> Ustawienia -> Dodaj konto -> Inne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Dzięki za podpowiedź. Myślałem że tylko Gmaila ta apka obsługuje.

Mam pytanie czy w redmi note 8 pro można zmienić kolor diody powiadomień??  Mega irytująca ona jest bo praktycznie jest niewidoczna a to taki przydatny był gadzet w redmi 4a. Można było wybierać tez jej kolor i po kolorze było wiadome czy połączenie  czy sms nieodebrany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...