Skocz do zawartości

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc jeżeli się zmienia wersja Androida np. z 9 na 10 TO JA ROBIĘ RESET. Nie wiem jak inni.
I tak wszystko się kasuje z pamięci telefonu więc warto przekopiować wszystko na kartę pamięci.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, arek810316 napisał:

A wystarczy jak wejdę w ustawienia-o telefonie- kopia zapasowa i reset? I z tego poziomu reset?

To powinno być dokładnie to samo co z poziomu recovery. Tylko prawdopodobnie zapyta o hasło do konta Mi zanim uruchomi recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów z rozmowami... To nie wiem czy nie jest to problem sieci... Moja Żonka ma orenżadę w Mi9 i dotychczas tylko z nią mam czasami, nie zawsze ale występuje z raz dziennie, problem, że albo ja jej nie słyszę, albo ona mnie. Zależy w sumie od miejsca w jakim Ona się znajduje, czyli pod jakim nadajnikiem. Z nikim innym dotychczas podobnych problemów nie miałem. A ten problem jest i był na Max3, teraz na RN8Pro i pod andkiem 9 i teraz pod 10. Jej telefon od dwóch dni też ma 10 i dzisiaj raz się zdarzyło, ale obyło się bez rozłączania... Ze 30 s się oboje nie słyszeliśmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Takie 3 pytania:

1) Czy da się w kalendarzu Mi ustawić tak, jak jest w kalendarzu Google, że na widżecie wyświetla też święta?

2) Czy po dodaniu jakiegoś wydarzenia następuje automatyczna synchronizacja z kontem Google?

3) Czy lepiej używać kalendarza Google? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, deco164 napisał:

Lepiej używać kalendarza google. Sam tak robię.

A dlaczego lepiej? Tylko dlatego że sam tak robisz? Przecież  kalendarz z Miui może korzystać z konta Googla lub innych, synchronizuje się automatycznie. Pokazuje święta państwowe i chrześcijańskie, właśnie od Googla. Widżet z wydarzeniami też. Ikona pokazuje datę, Googla niestety nie. Jest zintegrowany z notatkami z Miui. Ładniejszy graficznie, googlowy chyba jakiś przedszkolak projektował. @Sameth93 Używam systemowego z trzema kontami: Miui, Google, MS i niczego mi w nim nie brakuje.

Edytowane przez FromWP
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego lepiej? Tylko dlatego że sam tak robisz? Przecież  kalendarz z Miui może korzystać z konta Googla lub innych, synchronizuje się automatycznie. Pokazuje święta państwowe i chrześcijańskie, właśnie od Googla. Widżet z wydarzeniami też. Ikona pokazuje datę, Googla niestety nie. Jest zintegrowany z notatkami z Miui. Ładniejszy graficznie, googlowy chyba jakiś przedszkolak projektował. [mention=66852]Sameth93[/mention] Używam systemowego z trzema kontami: Miui, Google, MS i niczego mi w nim nie brakuje.
Dla mnie jest wygodniej dlatego poleciłem. Nie ma powodów żeby się spinać nie wiadomo jak.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem żonie Redmi Note 8 Pro i już na starcie mam problemy z konfiguracją. Otóż nie wiem w czym tkwi problem, ale w porównaniu do 3 innych telefonów (Redmi 3, Redmi Note 3, Mi9T):

1. Nie jestem w stanie dokonać importu wiadomości sms z konta Xiaomi. Po zalogowaniu się na konto na PC widzę w chmurze, że wiadomości tam się znajdują, ale z poziomu telefonu importowanie nie działa. Również po wejściu w ustawienia/chmura xiaomi w ogóle nie wyświetla się: "wiadomości", "kontakty", więc być może z tym wiąże się problem?

2. Po wejściu w kontakty nie działa przytrzymanie lewego przycisku funkcyjnego i tym samym nie otwiera mi się menu: wczytywanie/kopiowanie...konfiguracja listy kontaktów itp W związku z tym nie jestem w stanie ręcznie wczytać kontakty z nośnika/na nośnik. Otwierając kontakty nie widzę też u góry telefonu ile tych wszystkich kontaktów mam.

3. Po wejściu w "wiadomości" działa przycisk funkcyjne poprzez przytrzymanie, ale te "ustawienia" są ubogie...Nie ma między innymi informacji związanych z synchronizowaniem wiadomości z chmurą Xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Twoje problemy są związane z tym, że masz aplikacje Kontakty i Wiadomości od Google, które nie wspierają (jeszcze) synchronizacji z Chmurą Xiaomi. Wiadomości Google powinny dostać wsparcie w ramach jakiejś aktualizacji, nie wiem jak z kontaktami.

Wysłane z mojego Redmi K30 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale z czego to wynika, że akurat w tym telefonie są automatycznie wiadomości i kontakty od Google, a na pozostałych moich telefonach nie było takiego problemu i od razu po zakupie miałem synchronizację z Xiaomi na czym mi zależy.

Czy da się odinstalować (wiadomości i kontakty) od Google, a jeśli tak, to czy po deinstalacji automatycznie pojawią mi się wiadomości i kontakty od Xiaomi?

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że wtrące się z innym pytaniem w wątek. Czy też macie losowe restarty telefonu po aktualizacji do Androida 10? Robiłem wipe i szczerze mówiąc nic to nie daje. Na 9 nie było tego problemu

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale z czego to wynika, że akurat w tym telefonie są automatycznie wiadomości i kontakty od Google, a na pozostałych moich telefonach nie było takiego problemu i od razu po zakupie miałem synchronizację z Xiaomi na czym mi zależy.
Czy da się odinstalować (wiadomości i kontakty) od Google, a jeśli tak, to czy po deinstalacji automatycznie pojawią mi się wiadomości i kontakty od Xiaomi?

Z tego, że tak postanowiło Xiaomi. Wszystkie nowe modele od Mi 9T Pro zaczynając na ROMach Global, EEA i RU mają apki od Google, a nie od Xiaomi.
Odinstalować tych apek nie możesz, nie pojawia się te od Xiaomi. Musiałbyś zmienić ROM na indyjski/indonezyjski, by mieć apki od Xiaomi.

Wysłane z mojego Redmi K30 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Orjon napisał:

Wszystkie Twoje problemy są związane z tym, że masz aplikacje Kontakty i Wiadomości od Google, które nie wspierają (jeszcze) synchronizacji z Chmurą Xiaomi. Wiadomości Google powinny dostać wsparcie w ramach jakiejś aktualizacji, nie wiem jak z kontaktami.

Od jakiegoś czasu (nie pamiętam od której wersji) już wspierają. Wystarczy zaktualizować aplikację Kontakty i Wiadomości przez Sklep Play do najnowszej wersji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2020 o 13:19, pkonrad napisał:

Od jakiegoś czasu (nie pamiętam od której wersji) już wspierają. Wystarczy zaktualizować aplikację Kontakty i Wiadomości przez Sklep Play do najnowszej wersji

Aplikacja kontakty oraz wiadomości jest zaktualizowana...Mimo wszystko ciągle nie ma wsparcia.

Rozumiem zatem, że nie ma żadnej możliwości aby importować wiadomości i kontakty z chmury Xiaomi, ale dlaczego w menu kontaktów nie pojawia się informacja o której pisałem (wczytywanie/kopiowanie z nośnika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja kontakty oraz wiadomości jest zaktualizowana...Mimo wszystko ciągle nie ma wsparcia.
Rozumiem zatem, że nie ma żadnej możliwości aby importować wiadomości i kontakty z chmury Xiaomi, ale dlaczego w menu kontaktów nie pojawia się informacja o której pisałem (wczytywanie/kopiowanie z nośnika)?
IMG_20200416_060916.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni coś mi tel zamula. Wchodzę w Messengera i jak chcę pisać to nie pojawia się klawiatura. Na insta chciałem wyjść z aplikacji to nie mogłem prawym dolnym wyjść. Dopiero udaje się wyjść środkowych lub prawym powerem.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moim rn8 pro

Gdy chce zrobić zdjęcie np. telewizora w ciemnym pomieszczeniu to jasność wgl się nie zmienia

Nawet jak klikam na ekranie w to miejsce gdzie jest telewizor to jasność dalej nic 

Ktoś tak miał? Bo nwm czy to wada tego konkretnego modelu czy kwestia aktualizacji bo o dziwo jeszcze nie dostałem androida 10 

I jeszcze jedna rzecz 

Gdy gram w gry poziomo to rozłącza mi WiFi czasem 

Gdy włączam transmisję danych problem znika

W gry pionowe nie ma tego problemu dlatego myślę że zasłaniam ręka antenę 

Czy ktoś ma jakąś poradę czy coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety cały czas mam problem z rozmowami. Wycina mnie z rozmowy. Ogólnie wydaje mi sie, że jest to problem z zasięgiem. Jakiś bardzo słaby, gdzie na innym telefonie w tym samym miejscu jest pełen zasięg. Może to być też problem z przełączaniem się gdy rozpoczyna się rozmowa z LTE na H+. Macie może jakieś pomysły? Może to da się to ustawić?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w playu zawsze mam Cyrki. Nie wiem od czego to zależy. Z plusa mam full zasięg a z playa ledwo co. Możliwe że masz po prostu wadliwą sztukę. Nieraz tak jest. Daj na gwarancję i tyle skoro twierdzisz że na innym telefonie jest ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany zakupem tego fona ale na innych forach piszą jaki ten fon jest cacy a tu czytając np ten wątek, czyli użytkowników, widzę że nie jest tak różowo. Nie jestem pewny co do aktualizacji oprogramowania, czy tak jak np na redmi 5+ półtora roku i pa,pa, tym bardziej że to mediatek? Co radzicie, kupić czy poszukać coś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pit24316 napisał:

Jestem zainteresowany zakupem tego fona ale na innych forach piszą jaki ten fon jest cacy a tu czytając np ten wątek, czyli użytkowników, widzę że nie jest tak różowo. Nie jestem pewny co do aktualizacji oprogramowania, czy tak jak np na redmi 5+ półtora roku i pa,pa, tym bardziej że to mediatek? Co radzicie, kupić czy poszukać coś innego? 

Powiem tak:

1) Co mnie najbardziej boli, to moje gapiostwo, bo się podjarałem, że hipersuperduper gamingowy procek, co z tego, ze Mediatek, dam im szansę odkupienia… i bum! apt i aptX to technologia Qualcomma, więc na Mediateku te moduły nie działają, więc jakikolwiek sprzęt grający wspierający te moduły nie będzie mógł pokazać, na co go stać

2) Niektóre problemy, które mogłeś napotkać w trakcie czytania nie dotyczą wszystkich i czasami wygląda to tak, jak gdyby ktoś miał wyjątkowego pecha

3) Jak dla mnie telefon radzi sobie bardzo dobrze, szybko reaguje na jakiekolwiek działania i się nie grzeje

4) Z baterią (ogólnie)

i wydajnością w bardziej graficznie wymagających grach mogą być problemy, ale mam wrażenie, że sporo winy leży po stronie Xiaomi i ich nie do końca dobrych zdolności optymalizacji swojego oprogramowania

5) Co do aktualizacji to nie więcej niż 3 tygodnie temu w świat poszło drzewko jądra systemu tego telefonu, więc wystarczy poczekać myślę że nie dłużej niż pół roku, a pojawią się takie custom ROMy, że oryginalny będzie mógł się schować w najgłębszej dziurze, jaką tylko komukolwiek uda się znaleźć

6) Aparat(y) daje(ą) radę, ale mogłoby być lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez macie taki problem że automatyczna jasność bardzo agresywnie leci na minimum gdy w pomieszczeniu gdzie się przebywa jest jeszcze całkiem jasno, a tu jasność leci na minimum i trzeba ręcznie przyjasnic ekran bo nic nie widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...