Skocz do zawartości

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam pytanie odnośnie ROOT'owania tego modelu. Posiadam Redmi Note 8 Pro z polskiej dystrybucji. Wersja MIUI: MIUI Global 10.4.4 (PGGEUXM), wersja Android: 9 PPR1.180610.011. Muszę poczekać jeszcze 24 godziny na odblokowanie bootloadera. Interesuje mnie tylko wrzucenie na smartfona custom recovery TWRP i Magisk. Chcę zostać przy aktualnym ROMie. Chcę to zrobić tylko i wyłącznie dla zainstalowania samego AdAway (nienawidzę reklam na telefonie ;) ) Jakie TWRP i jakiego Magika mogę bezpiecznie wrzucić na to urządzenie, aby go nie uceglić? Będę wdzięczny za podanie linka do jakiegoś pewnego poradnika, ewentualnie bezpośrednie linki do pobrania recovery TWRP i Magiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2020 o 12:41, wgeralt napisał:

Hej. Mam pytanie odnośnie ROOT'owania tego modelu. Posiadam Redmi Note 8 Pro z polskiej dystrybucji. Wersja MIUI: MIUI Global 10.4.4 (PGGEUXM), wersja Android: 9 PPR1.180610.011. Muszę poczekać jeszcze 24 godziny na odblokowanie bootloadera. Interesuje mnie tylko wrzucenie na smartfona custom recovery TWRP i Magisk. Chcę zostać przy aktualnym ROMie. Chcę to zrobić tylko i wyłącznie dla zainstalowania samego AdAway (nienawidzę reklam na telefonie ;) ) Jakie TWRP i jakiego Magika mogę bezpiecznie wrzucić na to urządzenie, aby go nie uceglić? Będę wdzięczny za podanie linka do jakiegoś pewnego poradnika, ewentualnie bezpośrednie linki do pobrania recovery TWRP i Magiska.

Zainstaluj se MIUIPro v10MIUIPRov9 wg tego poradnika. Mi smiga aż miło.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przed chwilą. Będę testował. Dam znać.587be8e784d925e5160ef33e01cff799.jpg7af41418db44a8abc08dc1a32c89239b.jpg Zoptymalizowano zużycie ram na pewno. Jest na plus. Więcej wolnych, niż na Pie. Płynności w działaniu nie stracił. Motywy można dostosować, jest, jak być powinno. Wi-Fi bardzo dobrze, jak i wcześniej. LTE też. Aplikacje działają bez zarzutu, a mam ich sporo. Zasięg super. Rozmowy bez zmiany, dobrze. Przywracania nie robiłem. Na razie tyle. Odczucia pozytywne. Bateria, to się okaże. Ja jestem zadowolony. Miałem włączone wi-fi kilka godzin, przeglądam internet, włączyłem wszystkie aplikacje pokolei. Zero grzania. Są nadal w pamięci, a wolnych ram pokazuje więcej, niż na 9.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Motyw nie jest za to odpowiedzialny?

 

 

@maszkara72: jak dla mnie lipa... żadnych plusów nie zaobserwowano, za to z minusów:

czasami grzeje się jak nigdy dotąd i to przy przeglądaniu netu na wifi

przestał, ot tak sobie, widzieć kartę sd. Zmieniłem kartę, pozwoliłem mu ją sformatować, wykonałem kilka zdjęć... i nie widzi znowu...

 

Co mnie podkusiło, żeby kolejną betę, opisaną jako stable, stawiać... echhh...

 

 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, mam pytanie dotyczące root'a redmi note 8 pro. Potrzebuję wykonać samego root'a telefonu, aby móc zainstalować aplikację AAMirror na telefonie i korzystać z Yanosika w swoim samochodzie na którym mam Android Auto. Czy jest taka możliwość aby nie wgrywać customowego room'u a tylko zrootować telefon? jeśli tak, to jakim narzędziem najlepiej to wykonać? (Magisk?).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie 2 pytania...

Pierwsze ogólne:

Czy nadal jest tak, że mając zrootowany telefon, po zrobieniu czystek w aplikacjach normalnie nie do odinstalowania nie można instalować OTA bo będzie brick? (chodzi mi głównie o te śmieciowe apki od Xiaomi)

Drugie

Czy w tej wersji EU z Andkiem 10 albo Globalem 11.0.6 dodalo już biblioteki m.in. aptx i aptx HD czy nadal są niedostępne i trzeba rootować i wgrywać Viper4Android albo patcha na te biblioteki?

Edytowane przez Sameth93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, platek71 napisał:

U mnie bateria leci jakieś 2,5x szybciej. .. Też żałuję, że zainstalowałem. Da się jakoś wrócić do 9tki? Zainstalowałem na legalu z OTA... 

A instalacja OTA z pliku z poprzednią wersją?
Rzuciło mi się też tutaj w oczy, żeby po aktualizacji robić factory reset... Zdziwiłem się, ale może takie uroki MIUI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sameth93 napisał:

A instalacja OTA z pliku z poprzednią wersją?
Rzuciło mi się też tutaj w oczy, żeby po aktualizacji robić factory reset... Zdziwiłem się, ale może takie uroki MIUI...

A gdzie znajdę ten plik i jakiś tutorial, jak zainstalować? Widać jeszcze tą betę 10tki w OTA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, platek71 napisał:

A gdzie znajdę ten plik i jakiś tutorial, jak zainstalować? Widać jeszcze tą betę 10tki w OTA? 

Plik i tutorial znajdziesz na MI Community

Nie gwarantuję tylko, że nie będzie bootloopa albo podobnych powikłań

Edytowane przez Sameth93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, platek71 napisał:

Hej, 

Dzięki, ale chyba się wstrzymam, bo jestem trochę zielony w tych tematach. Spróbuję zacząć od factory reset. A jest ta OTA widoczna w menu - system - aktualizacja systemu? Czy już usunęli?

Osobiście nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, platek71 napisał:

U mnie bateria leci jakieś 2,5x szybciej. .. Też żałuję, że zainstalowałem. Da się jakoś wrócić do 9tki? Zainstalowałem na legalu z OTA... 

Nawet nie próbuj cofać się z 10-tki na 9-tkę. Będzie cegła

Chyba że poprzez MiFlash

Edytowane przez focusik09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JasiekPL napisał:

Mieliście kiedyś problem z rozmowami? Ja prawie codziennie mam taki problem, iż  z kimś rozmawiam nagle wycina mnie z rozmowy. Cisza. Nic nie słychać. Przeważnie trzeba zakończyć połączenie i zadzwonić ponownie. Sieć Orange.

Miałem dziś taka samą sytuację. Rozmawiałem cisza, ucięło rozmowę i nie mogłem się nawet połączyć. Android 10 najnowszy... Przed ten jak miałem androida 9 nie było tego problemu...nawet był lepszy stabilny zasięg a teraz trochę lipa jak aktualizowalem do 10 zasięg w domu nie stabilny ,skacze z 1 kreski do 3 a wtedy na pewno tak nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić ustawienia fabryczne z poziomu recovery. Może to pomoże w jak nie to znaczy że to chyba usterka mechaniczna. Choć to dziwne że wystąpiło po aktualizacji, reset powinien pomóc

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, deco164 napisał:

Spróbuj zrobić ustawienia fabryczne z poziomu recovery. Może to pomoże w jak nie to znaczy że to chyba usterka mechaniczna. Choć to dziwne że wystąpiło po aktualizacji, reset powinien pomóc

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Reset z poziomu recorvery? Tzn ? Przyznam,że jestem w tych sprawach zielony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...