Skocz do zawartości

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli moim zdaniem jakiś konflikt z siecią plus w aplikacji net monster pojawiają się inne częstotliwości do agregacji ale tylko na 1-2sScreenshot_2020-01-13-20-50-34-604_cz.mroczis.netmonster.thumb.jpg.6c53b1be1bf15a7e970b881d6575870a.jpg

Czyli pewnie coś nie tak z antenami w moim modelu

6 godzin temu, Piotr82Poz napisał:

U mnie w plusie pojawia się od czasu do czasu ikonka LTE+...

Screenshot_2020-01-10-13-56-15-098_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Mam pytanie czy po włożeniu karty z plusa też nie działało Ci wysyłanie SMS i trzeba było ręcznie wprowadzać nr smsc

Screenshot_2020-01-14-06-06-45-316_com.google.android.apps.messaging.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr82Poz napisał:

U mnie w plusie pojawia się od czasu do czasu ikonka LTE+...

Screenshot_2020-01-10-13-56-15-098_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Mam pytanie czy po włożeniu karty z plusa też nie działało Ci wysyłanie SMS i trzeba było ręcznie wprowadzać nr smsc

Mam jeszcze jedno pytanie czy wiadomości Google też wam tak kompresują MMS do 50kb?? zrzut ekrany wygląda na masakrycznie poszarpany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam plusa (i nigdy nie miałem... Wystarczyło mi, że z jednym szajsem musiałem się prowadzać, który w jednej z firm dostałem) mmsy dobija mi do 300kb. Różnie 70 - 80 - 187 - 300...to z ostatnich... I lte+ też mam z marszu... Ale nie mam w plusie, tylko w jakimś szajsie... 

Poza tym jeżeli chcesz jakości to zdjęcia ślesz mejlem, a nie przez mms. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie plusa wina tylko telefonu.
Rn8pro nie obsługuje najpopularniejszej polskiej agregacji 1800+2600.
Standardowo, jak większość redmi od jakiegoś czasu działa 1800+2100.
A że w Plusie mało lte2100 to rzadko jest LTE+
Orange i T-Mobile ma w tej agregacji (1800+2100) razem 20MHz pasma,tyle co plus w samym 1800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta instrukcja rootowania Redmi note 8 pro jest ok ? INSTRUKCJA

 

Mam pytanie do tej instrukcji. Jeżeli zainstaluje Magisk-v20.0.zip to czy musze potem jeszcze instalowac Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt.zip /link wygasł/.

Czy to  Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt.zip instaluje sie tylko w przpadku jak ktos zainstaluje zła wersje Magisk ?

Cytat

Note: It is imperative, that you flash SR5-SuperSU-v2.82-SR5.zip OR Magisk-v20.0.zip to avoid bootlooping, as it will patch the DM-verity, otherwise, Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt.zip will be needed.

p.s. ma ktos działający link do Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt.zip do redmi note 8 pro ?

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tpawel napisał:

To nie plusa wina tylko telefonu.
Rn8pro nie obsługuje najpopularniejszej polskiej agregacji 1800+2600.
Standardowo, jak większość redmi od jakiegoś czasu działa 1800+2100.
A że w Plusie mało lte2100 to rzadko jest LTE+
Orange i T-Mobile ma w tej agregacji (1800+2100) razem 20MHz pasma,tyle co plus w samym 1800.

Mówisz? Dobrze wiedzieć... 

Tylko, qrczaki, ja ani w plusie.. Ani w orange.. A ten Viking też korzysta z pleya i leci po 1800 dlatego + mam... 

Screenshot_2020-01-15-05-47-19-706_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne, tylko dziwi mnie dlaczego Xiaomi ogranicza agregację tych dwóch pasm, może aktualizacja do Androida 10 to naprawi. 
Redmi zawsze ssało pod względem komunikacji. Ogólnie pierwszym modelem Xiaomi który dość dobrze sobie radzi jest mi9, na którym działa nawet 4CA
Mówisz? Dobrze wiedzieć... 
Tylko, qrczaki, ja ani w plusie.. Ani w orange.. A ten Viking też korzysta z pleya i leci po 1800 dlatego + mam... 
Screenshot_2020-01-15-05-47-19-706_com.android.chrome.thumb.jpg.40ccc91ed1ada5f305a5c9dc9d8f9ba5.jpg
Jest na to jedno wytłumaczenie. Mieszkasz tam, gdzie Orange jeszcze nie zrobiło refarmingu 2100. To pasmo było typowo pod 3G, w miarę spadku ilości userow 3G i wzrostu transferu w 4G operatorzy sukcesywnie kolejne pasma dają pod 4G.
W Orange jest 15MHz 2100. Przed refarmigiem na 10MHz było uruchomione hspa+DC , a w miejscach mega obciążonych była uruchamiana trzecia nośna na tej pozostałej piątce.
Po refarmingu jest 10MHz w LTE i 5 w HSPA+ ( bez DC)
Skończyć ten projekt mają do końca 2020 jakos,więc jest jeszcze sporo miejsc bez.
Play LTE na 2100 ma od bardzo dawna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tpawel napisał:

Redmi zawsze ssało pod względem komunikacji. Ogólnie pierwszym modelem Xiaomi który dość dobrze sobie radzi jest mi9, na którym działa nawet 4CA Jest na to jedno wytłumaczenie. Mieszkasz tam, gdzie Orange jeszcze nie zrobiło refarmingu 2100. To pasmo było typowo pod 3G, w miarę spadku ilości userow 3G i wzrostu transferu w 4G operatorzy sukcesywnie kolejne pasma dają pod 4G.
W Orange jest 15MHz 2100. Przed refarmigiem na 10MHz było uruchomione hspa+DC , a w miejscach mega obciążonych była uruchamiana trzecia nośna na tej pozostałej piątce.
Po refarmingu jest 10MHz w LTE i 5 w HSPA+ ( bez DC)
Skończyć ten projekt mają do końca 2020 jakos,więc jest jeszcze sporo miejsc bez.
Play LTE na 2100 ma od bardzo dawna

Ale ja nie korzystam z nadajnika pomarańczy... I pokazuje: band 3..czyli 1800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz w ogóle banda3 nie było tylko b7... I zniknął + przy lte... 

I przy odpalonym wiufiu w ogóle nie ma ani lte, ani lte +. Zobacz na zrzuty... 

 

Edyta: źle napisałem. Jeżeli jest w jakieś sieci wifi zarejstrowany, to wtedy znika ikonka lte, czy lte+. A wifi mam non stop odpalone, tylko wcześniejszy zrzut z lte+ był robiony na ulicy, kiedy byłem daaaleko poza zasięgiem wifi. I net leciał od Vikingów z Plejowego nadajnika... 

Screenshot_2020-01-15-18-20-50-675_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-01-15-18-20-40-558_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jamcito bo jak masz wifi to nie ma transmisji z danych pakietowych więc i nie ma symbolu sieci. Dawno nie miałem telefonu który by miał inaczej.
Nie będzie plusa przy połączeniu z B7 bo on nie potrafi tego agregować.
Mam i w domu i w pracy stacje 4CA a prędkości na tym redmi to dno. Jest dobry sygnał więc że względu na priorytet telefon w podstawowym paśmie ma obciążone b7, ktorego nie potrafi zagregowac. Efekt jest taki że na redmi mam 10Mbps, a LG G7 agreguje sobie B7+B3+B1 i leci pod 100Mbps
Można spróbować wyłączyć B7 w service menu ale tutaj nie ma jak. Network signal guru z rootem raczej nie pomóze bo to nie snap, a mtk enginiering nie działa. I klops.
Ale ten telefon ma tyle innych zalet że nie zwracam na prędkości LTE uwagi.
Mało kto potrzebuje 100Mbps w telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2020 o 16:11, tpawel napisał:

To nie plusa wina tylko telefonu.
Rn8pro nie obsługuje najpopularniejszej polskiej agregacji 1800+2600.
Standardowo, jak większość redmi od jakiegoś czasu działa 1800+2100.
A że w Plusie mało lte2100 to rzadko jest LTE+
Orange i T-Mobile ma w tej agregacji (1800+2100) razem 20MHz pasma,tyle co plus w samym 1800.

Screenshot_2020-01-10-12-01-45-453_cz.mroczis.netmonster.thumb.jpg.2eed558256d041455dc718a7a1847659.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andy39 niestety net monster nie pokazuje w tym wypadku agregacji która działa aktualnie ale dostępne pasma. Żeby stwierdzić agregację musiałoby być uzupełnione pole BW o szerokosci pasm agregowanych. W tym przypadku byłoby 15+15(albo 10 jeśli sieć Orange jest u Ciebie jest jeszcze przed refarmigiem)@focusik09 dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, misteq napisał:

Potwierdzam wczoraj w miejscowości Wyszków woj. mazowieckie pojawiło się lte+ czyli była agregacja, a net monster pokazywał tylko pasmo 2600.

Ciekawe czy uda się włączyć b3+b7?? 

*#*#3646633#*#* to jest metoda na engineer mode

Screenshot_2020-01-16-09-21-45-492_com.mediatek.engineermode.jpg

Screenshot_2020-01-16-09-21-20-362_com.mediatek.engineermode.jpg

I co tu mam ustawić? Czy tak zostawić?

Nie wiem co to znaczy ale u mnie w pracy net monster pokazuje LTE 4G 800 a czasami wskakuje LTE A 800+1800+2600 w orange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Net monster nie pokazuje agregacji tylko dostępne pasma, nie wiem czy ustawienie (4x4 Mimo) cokolwiek zmieni. Na forum miui.eu ludzie pisali że modem w note 8 pro ma jakiś bug i niepoprawnie agreguje pasma, a Xiaomi ewidentnie ignoruje użytkowników romu global. 

Edytowane przez misteq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę stacji z mimo 4*4 już jest, szczególnie w pasmie 2600.

Orange i T- Mobile robią w Warszawie też 1800 i 2100 w 4*4

Pytanie czy ten procek to obsługuje i czy włączenie opcji faktycznie uruchomi tą funkcję.

Pamiętam niektóre telefony bez B20 gdzie dawało się z enginiering mode je włączyć a i tak nie działało default_smile.png

Jeśli w modemie nie ma czegoś to apka tego nie włączy default_smile.png

 

Edit: modem cat 12 z 3ca, modulacją 256qam i mimo 4*4.

Jest potencjał, ale niewykorzystany.

42ce864214d66366504a828975f2dbc1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2020 o 02:42, korbielow napisał:

Czy ta instrukcja rootowania Redmi note 8 pro jest ok ? INSTRUKCJA

 

Mam pytanie do tej instrukcji. Jeżeli zainstaluje Magisk-v20.0.zip to czy musze potem jeszcze instalowac Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt.zip /link wygasł/.

Czy to  Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt.zip instaluje sie tylko w przpadku jak ktos zainstaluje zła wersje Magisk ?

p.s. ma ktos działający link do Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt.zip do redmi note 8 pro ?

Pytanie zasadnicze : Masz odblokowany bootlader ?  jeżeli tak to  musisz  mieć włączony   fastboot  w  telefonie  pobrac  minimal ADB fastboot 

https://rootmydevice.com/download-minimal-adb-and-fastboot-all-versions/ .Pobrac  TWRP  begonia https://drive.google.com/file/d/1-0WMrPutVGLn8Oav2hOsQSBdqyqCZ9ms/view  . Wgrać przez  fastboota   to TWRP a  pózniej  magiska  najnowszego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócił ktoś uwagę, że opcja blokowania niechcianych połączeń/wiadomości jest w Redmi Note 8 Pro zdublowana? Numery do zablokowania można wprowadzać niezależnie w dwóch miejscach. Osobno w "Panelu sterowania" (w sekcji "Lista blokowanych") i osobno w ustawieniach dialera od Google. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...