Skocz do zawartości

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.12.2019 o 10:06, focusik09 napisał:

Mailem sporo ich oprogramowań, i nie miałem z nimi żadnych problemów. Chyba druga ekipa po xiaomi.eu, które robi najlepsze softy. Choć MiuiPro ma znacznie więcej modyfikacji w swojej ofercie. 

Trzeba na cos zwrocic uwage przy flashowaniu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, korbielow napisał:

Trzeba na cos zwrocic uwage przy flashowaniu ? 

Najważniejsze żeby instalować poprzez recovery na Androida 9, wykonać format data i dopiero po zainstalowaniu 10-tki zainstalować nowe TWRP. Czyli Na te chwilę to trzeba najpierw zainstalować ich system na androidzie 9. Poprawnie skonfigurować OTA, dopiero wtedy ściągnąć tygodniowy na 10-tce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2019 o 10:06, focusik09 napisał:

Mailem sporo ich oprogramowań, i nie miałem z nimi żadnych problemów. Chyba druga ekipa po xiaomi.eu, które robi najlepsze softy. Choć MiuiPro ma znacznie więcej modyfikacji w swojej ofercie. 

Mógłbyś napisać coś więcej o tym oprogramowaniu ?.To znaczy jaki ma dialer,jakie wiadomości,czy działają w nim płatności nfc-czy trzeba doinstalowywać Magiska. Ewentualnie jakie jeszcze są różnice w stosunku go wersji Global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szybki10

Dialer, kontakty, wiadomości wszytko Miui, takie jak w xiaomi.eu. Różnica tylko jest w tym że ma znacznie więcej modyfikacji w systemie. Np zdjęcie dzwoniacego na pełnym ekranie, możliwość zmiany wielkości ikon, czcionki, ukrycie opisów pod ikonami i wiele wiele innych. Magisk jest już wbudowany w Rom. NFC podobno działa po ukryciu Magisk. Ja nie sprawdzałem. Na yt są jakieś filmiki to można sobie pooglądać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, focusik09 napisał:

@szybki10

Dialer, kontakty, wiadomości wszytko Miui, takie jak w xiaomi.eu. Różnica tylko jest w tym że ma znacznie więcej modyfikacji w systemie. Np zdjęcie dzwoniacego na pełnym ekranie, możliwość zmiany wielkości ikon, czcionki, ukrycie opisów pod ikonami i wiele wiele innych. Magisk jest już wbudowany w Rom. NFC podobno działa po ukryciu Magisk. Ja nie sprawdzałem. Na yt są jakieś filmiki to można sobie pooglądać. 

 

Dzięki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, focusik09 napisał:

Najważniejsze żeby instalować poprzez recovery na Androida 9, wykonać format data i dopiero po zainstalowaniu 10-tki zainstalować nowe TWRP. Czyli Na te chwilę to trzeba najpierw zainstalować ich system na androidzie 9. Poprawnie skonfigurować OTA, dopiero wtedy ściągnąć tygodniowy na 10-tce. 

A dalbys rade podlinkowac to twrp dla Androida 9 ktore uzyles ?

 

TUTAJ nie widze ROM dla GLOBAL na android 10. Chyba ze cos zle patrze.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@korbielow

https://forum.miuipro.info/viewtopic.php?f=24&t=4432&start=140

Tu jest cały temat z instrukcjami. Tylko tak jak mówię, na nic się to ni przyda dopóki ni będzie opłacona darowizna. Dopiero wtedy przyznają pozwolenie do ściągnięcia romu i żeby działały ich modyfikacje. Recovery można ściągnąć, ale romu już nie. Substrykcje Przyznają do nicku, które jest zalogowany na ich stronie. Nie na forum tylko na stronie głównej. Szkoda że xiaomi.eu zaprzestał wspierania tego modelu. To jest jedyny dev na nasz telefon 

Rom na androidzie 10 dostępny jest dopiero jak zainstalujesz 9-tke od nich. Wtedy dopiero ściągniesz przez OTA najnowszy. Ważne: przeczytaj dokładnie ich instrukcje. Zrobisz Inaczej niż tam zalecają to będzie cegła :ph34r:

Edytowane przez focusik09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, focusik09 napisał:

Zrobiłbym, tylko @mrosi znów mi przywali ostrzeżenie :P

Przywalił, bo piszesz post pod postem, czyż nie? :P

Zrób nowy wątek w dziale Modyfikacje dla Redmi Note 8 Pro, ale zgodnie z "FIFA". Pełen tutorial, z linkami, fotkami, etc., to sam go nawet podepnę, żeby nie spadł w dół działu... :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić 8 Pro i mam dwa pytanka:

1. W sieci czasem można natknąć się na jakieś ploty, że telefon ma się ukazać w wersji ze snapdragonem 730 zamiast mediateka. Prawda to, czy portale i ludzie na siłę coś sobie wymyślają dla sensacji?

2. Czy wiadomo może już o jakiś zaplanowanych promocjach, tak jak była jakaś akcja na jednym z portali aukcyjnych, że można było kupić taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tianse17 napisał:

Zamierzam kupić 8 Pro i mam dwa pytanka:

1. W sieci czasem można natknąć się na jakieś ploty, że telefon ma się ukazać w wersji ze snapdragonem 730 zamiast mediateka. Prawda to, czy portale i ludzie na siłę coś sobie wymyślają dla sensacji?

2. Czy wiadomo może już o jakiś zaplanowanych promocjach, tak jak była jakaś akcja na jednym z portali aukcyjnych, że można było kupić taniej?

1. Redmi Note 8 Pro SD730

2. Tu najtaniej z gearbest za ok 900 pln na dzisiaj.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebby64 napisał:

Dzięki! Czyli można sobie snapdragona między bajki wsadzić.

Co do ceny to bardziej mi się rozchodzi o polską dystrybucję, bo kompletnie nie orientuję się jak to wygląda z zakupami prosto z Azji jeśli chodzi o późniejszy support.

 

Edit -> czy mógłby ktoś opisać lub pokazać artykuł/filmik czym się różni apka do SMS od Googla a to od MIUI i wyjaśnić dlaczego dużo ludzi narzeka, że teraz jest od Google? Pomijam nagrywanie rozmów, to nie jest mi potrzebne. Chodzi o same SMS. Do tej pory korzystałem z Honorów i chciałbym przesiąść się na Xiaomi.

Edytowane przez Tianse17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2020 o 20:21, piterchmiel1 napisał:

Co sądzicie o przeglądarce która jest na tym fonie zainstalowana? Chodzi mi o przeglądarkę Xiaomi 

Jest całkiem OK, ma niektóre ciekawe funkcje, ale osobiście używam Chrome, głównie przez zasiedzenie (hasła). Zresztą lubię Chrome, więc nie szukam alternatyw :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące zamiany oprogramowania na wersję indonezyjską (lub indyjską wersję MIUI jeśli też ma nagrywanie rozmów) według poradnika (autor: focusik09) podanego w wątku "Czy jest możliwe nagrywanie rozmów". Czy powinienem  posiadając aktualnie w telefonie MIUI Global 11.0.2 wgrywać indonezyjskie MIUI 11 czy 10? I czy ogólnie biorąc pod uwagę, że poradnik dotyczył zamiany MIUI Global 10 na indonezyjskie MIUI 10 jest on nadal aktualny i poprawnie działający z MIUI 11? Dziękuje z odpowiedzi i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Albin napisał:

Bez różnicy. Możesz wrzucić 10 i możesz 11, będzie ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Thx  :)

Blokowanie bootloadera przy zmianie na rom z innego regionu jest bezpieczną czynnością? Czy ma to jakieś istotne znaczenie dla działania telefonu czy jest to coś czego nie odczuję w codziennym użytkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2020 o 22:29, Direct napisał:

Jest całkiem OK, ma niektóre ciekawe funkcje, ale osobiście używam Chrome, głównie przez zasiedzenie (hasła). Zresztą lubię Chrome, więc nie szukam alternatyw :). 

Czy da się w Chrome ustawić blokadę reklam? Jak tak to jak to zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie dlaczego w sieci plus nie działa  lte advanced wcześnie w sieci orange(nju) czasami pokazywała się ikona lte+ a teraz nie

A w dodatku musiałem recznie wpisywać dodatkowy nr centrum SMS w aplikacji wiadomości od google w orange było automatycznie

Na tel żony galaxy a50 działa agregacja pasm coś jest nie tak z redmi note 8 pro albo operator blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...