Skocz do zawartości

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Zaktualizował mi sie menadżer pulpitu i teraz wybudzanie odciskiem jest dziwne... Zamiast pojawienia sie ikonek odrazu po odblokowaniu ikonki pojawiają sie z sekundowym opóznieniem, nie pojawaijaą sie odrazu tylko tak jakby wychodzą z głebi na zewnątrz, nie wiem jak to lepiej opisać.Macie to też?? wkurza mnie to powiem szczerze, idzie to jakoś cofnąć?

Edytowane przez zielony8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizował mi sie menadżer pulpitu i teraz wybudzanie odciskiem jest dziwne... Zamiast pojawienia sie ikonek odrazu po odblokowaniu ikonki pojawiają sie z sekundowym opóznieniem, nie pojawaijaą sie odrazu tylko tak jakby wychodzą z głebi na zewnątrz, nie wiem jak to lepiej opisać.Macie to też?? wkurza mnie to powiem szczerze, idzie to jakoś cofnąć?
Tak mam to samo.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szybki10 napisał:

Specjalnie zainstalowałem.Wszystko działa.Rom indonezja global ,region stany zjednoczone.Normalnie wybiera trasę i prowadzi.Pozdrawiam

I jak tam indonesia ROM? Jakie czasy SOT, czy dużo syfu jest? NFC działa (kolega wyżej pisał że śmiga również)?

Przymierzam się do instalacji tego romu (obecnie xiaomi.eu). Mam 3x RN8pro  i dlatego pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jaki syf chodzi.Nagrywanie działa-(na tym mi zależało).Nfc działa to również było dla mnie ważne. boootloader zablokowany,więc wszystkie aktualizację dostępne.Jak dla mnie wszystko ok.Jeśli chodzi o sot czy jak to się tam nazywa to ja nie jestem wiarygodnym źródłem.Bardzo mało rozmawiam,więc ten telefon to trzyma mi z tydzień.Chciałbym tu podkreślić że ja używam telefonu wyłącznie do dzwonienia 1-3 rozmowy dziennie raczej krótko oraz płatności telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szybki10 napisał:

Nie wiem o jaki syf chodzi.Nagrywanie działa-(na tym mi zależało).Nfc działa to również było dla mnie ważne. boootloader zablokowany,więc wszystkie aktualizację dostępne.Jak dla mnie wszystko ok.Jeśli chodzi o sot czy jak to się tam nazywa to ja nie jestem wiarygodnym źródłem.Bardzo mało rozmawiam,więc ten telefon to trzyma mi z tydzień.Chciałbym tu podkreślić że ja używam telefonu wyłącznie do dzwonienia 1-3 rozmowy dziennie raczej krótko oraz płatności telefonem.

No to nic, trzeba zrobić w końcu kopię danych i  przenieść się na indonesia ROM :D Tylko zaś ustawianie wszystkich appek mobilnych banków... No nic trzeba porzucić xiaomi.eu skoro porzucili ten projekt :)

 

Jeśli chodzi o syf to chodziło mi o appki jakieś chińskie / indonezyjskie (orientalne :D )

Edytowane przez kris1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kris1992 napisał:

No to nic, trzeba zrobić w końcu kopię danych i  przenieść się na indonesia ROM :D Tylko zaś ustawianie wszystkich appek mobilnych banków... No nic trzeba porzucić xiaomi.eu skoro porzucili ten projekt :)

No dokładnie ,ja również byłem na xiaomi.eu,ale zrezygnowałem przez brak wsparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jaki syf chodzi.Nagrywanie działa-(na tym mi zależało).Nfc działa to również było dla mnie ważne. boootloader zablokowany,więc wszystkie aktualizację dostępne.Jak dla mnie wszystko ok.Jeśli chodzi o sot czy jak to się tam nazywa to ja nie jestem wiarygodnym źródłem.Bardzo mało rozmawiam,więc ten telefon to trzyma mi z tydzień.Chciałbym tu podkreślić że ja używam telefonu wyłącznie do dzwonienia 1-3 rozmowy dziennie raczej krótko oraz płatności telefonem.
Z Apek tzw. Orientalnych to są Góra 2 ich sklepik i coś tam jeszcze. Kilka jest jak wszędzie PLAYa Ale to wszystko da się odinstalować spokojnie. I mamy fajny soft. Korzystam od czwartku i zostaje na tym

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć,

czy jest ktoś w okolicy Katowic kto zrootował by mi mój telefon - Redmi Note 8 PRO, MIUI Global 11.0.1.0 PGGEUXM, wersja android 9 PPR1.180610.011?

Potrzebuję nagrywania rozmów telefonicznych. Czytałem poradniki, podobno Magisk ma nagrywanie wbudowane.... ale nie czuje się pewnie robiąc to samemu.

Cena do dogadania.

Pozdrawiam

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarcinJ napisał:

 

Cześć,

czy jest ktoś w okolicy Katowic kto zrootował by mi mój telefon - Redmi Note 8 PRO, MIUI Global 11.0.1.0 PGGEUXM, wersja android 9 PPR1.180610.011?

Potrzebuję nagrywania rozmów telefonicznych. Czytałem poradniki, podobno Magisk ma nagrywanie wbudowane.... ale nie czuje się pewnie robiąc to samemu.

Cena do dogadania.

Pozdrawiam

Marcin

 

Musisz odblokować najpierw urządzenie (unlock bootloader). Czeka się tydzień niestety. Potem flash softu indonesia i masz płatności NFC oraz nagrywanie rozmów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arek810316 napisał:

Zrobiłem aktualizację do 11.02.0 i piszae ,że odblokowanie odciskiem palca przebiega z animacja... Jak ustawiam odcisk palca to to nie ma tam takiej opcji...gdzie to jest?

ale o jaką animację ci chodzi ?.Jak dodajesz odcisk palca to powinno się pojawić takie okienko z liniami papilarnymi gdzie jest pokazany postęp w dodawaniu odcisku i to własnie jest ta animacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szybki10 napisał:

ale o jaką animację ci chodzi ?.Jak dodajesz odcisk palca to powinno się pojawić takie okienko z liniami papilarnymi gdzie jest pokazany postęp w dodawaniu odcisku i to własnie jest ta animacja.

To nie to, koledze chodzi, że ja przyłożysz palec i następuje odblokowanie jest ta animacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, carolef napisał:

Nie macie problemu z kontaktami na indonezji? Coś się nie za bardzo synchronizują.

Zdjęcia kontaktu są na całym ekranie podczas dzwonienia?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Jeśli chodzi o synchronizację to się nie wypowiem bo synchronizuje tylko z google. Natomiast jeśli chodzi o zdjęcia kontaktów na całym ekranie to u mnie wyświetla się tylko małe zdjęcie u góry. To w ogóle to jest jakieś osobne ustawienie ?

8 minut temu, carolef napisał:

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc już wiem, jak ktoś dzwoni obrazek jest na całym ekranie. Po odebraniu robi się w takie małe kułeczko. Mam inne pytanie. Jak mam włączony ekran i ktoś dzwoni dialer nie wyświetla się na całym ekranie a tylko na górze ekranu nazwa kontaktu z opcja odbierz i odrzuć. Jak zrobić by za każdym razem było na pełnym ekranie?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, kris1992 said:

Musisz odblokować najpierw urządzenie (unlock bootloader). Czeka się tydzień niestety. Potem flash softu indonesia i masz płatności NFC oraz nagrywanie rozmów :)

Wiem że soft indonesia ma nagrywanie rozmów. Ale mi chodzi o roota też.

Co do softu indonezyjskiego - chodzi o dokłatnie ten? Strona: https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/ ->

Redmi Note 8 Pro Indonesia Stable Recovery V11.0.1.0.PGGIDXM 9.0 Download 2.1 GB

Czym się różni typ - fastboot vs recovery?

Z bootloaderem to wiem - już mi tydzień upłynął, miałem czekać 160 godzin.

Dzięki za dotychczasową pomoc!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcinJ napisał:

Wiem że soft indonesia ma nagrywanie rozmów. Ale mi chodzi o roota też.

Co do softu indonezyjskiego - chodzi o dokłatnie ten? Strona: https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/ ->

Redmi Note 8 Pro Indonesia Stable Recovery V11.0.1.0.PGGIDXM 9.0 Download 2.1 GB

Czym się różni typ - fastboot vs recovery?

Z bootloaderem to wiem - już mi tydzień upłynął, miałem czekać 160 godzin.

Dzięki za dotychczasową pomoc!

Marcin

1. Odblokowujesz bootloader

2. Instalujesz twrp i robisz odszyfrowywanie partycji i następnie czyscisz cały soft w twrp. Dajesz reboot -> recovery

3. Wtedy uruchamia Ci się jeszcze raz do twrp ale masz odszyfrowywana partycje

4. Wrzucasz soft do telefonu z kompa i instalujesz przez twrp.

 

Potem po uruchomieniu wchodzisz znów do twrp i instalujesz magisk.

 

Tylko po co Ci on :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak ten indonezyjski soft stoi z aktualizacjami? Wychodzi równolegle do global eu? Jest ota czy trzeba za każdym razem szukać po różnych stronach? Jak się ma global do twrp i aktualizacji? Czytałem, że się gryzą ale posty były dość stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jest gdzieś instrukcja jak wgrać indonezyjski soft? Mam telefon niezmodyfikowany, 160 godzin od zgłoszenia odblokowania bootloadera minęło....

Ściągnąłem miui_BEGONIAIDGlobal_V11.0.1.0.PGGIDXM_bbe347ffd3_9.0.zip, jak to się wgrywa? Jest gdzieś instrukcja krok po kroku?

A może ktoś z okolic Katowic by miał czas i mi pomógł?

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...