Skocz do zawartości

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, FromWP napisał:

Rodo, zmień region na jakiś kraj z poza UE np Szwajcaria i będziesz miał motywy.

Reklamy chyba wszędzie w ustawieniach aplikacji (w których się pojawiają) można wyłączyć. Poszukaj i wyłącz wszędzie opcję "odbieraj propozycje".

Codzienne tapety też gdzieś można wyłączyć, jak nie to odinstalować (podobnie jak wiele innych nieużywanych aplikacji). W jaki sposób masz w dziale Toturiale, np tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/46913-usuwanie-aplikacji-systemowych-bez-root-bez-odblokowanego-bootloadera/  (chyba z Mediatekiem też działa)

O najważniejsze, czyli aktualizacje pytaj Xiaomi, tylko oni wiedzą (albo i nie) co będą wypuszczać.

 

 

8 minut temu, Orjon napisał:

W tym momencie Android 10 jest jedynie na chińskiej becie. Zanim pojawi się na stabilnej wersji Global, to minie jeszcze sporo czasu.

Dzięki za informacje, czyli jednak mogę liczyć na Androida 10.

W kwestii zmiany regionu - czy zmieniając na Szwajcarię/Norwegię nie zmieni mi się język, czas i obsługiwane pasma sieci?

A co do reklam - to nie są reklamy z aplikacji, tylko zintegrowane z systemowym launcherem i panelem sterowania (ta ikonka w kształcie zielonej tarczy) i tego badziewia chcę się pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zriel napisał:

zintegrowane z systemowym launcherem i panelem sterowania (ta ikonka w kształcie zielonej tarczy) i tego badziewia chcę się pozbyć.

Masz w ustawieniach panelu sterowania i jego składników opcje pokazywania propozycji. W launtcherze też powinny być, poszukaj w ustawieniach (chyba ekranu głównego). Przy zmianie regionu język się nie zmienia. W Szwajcarii i Norwegii sporo Polaków. Pasma też zostają takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, magyarek napisał:

Może to głupie pytanie, ale te softy indyjski i indonezyjski to w jakich językach gadają? Polskiego pewnie nie ma...? :P 

Język polski  jest  na 100%  w indyjskim.

Chciałem poinformować szanownych kolegów że soft  Indyjski  planowany na  weekend został  wgrany   właśnie PRZED CHWILKĄ  na  telefon   niestety nie  mogłem się powstrzymać z czekaniem   tak dłuuuugo  .Króciutko  w tej chwili  to tak  język polski jest  ,dialer xiaomi jest i  nagrywanie rozmów jest  testowałem   aby  dalej   móc przywracać kopię  z konta .To tak na wstępie .Bootloadera  na razie nie mam  wydaje mi się w tej chwili nie potrzebny  Gpay nie testowane  .to tyle w skrócie  Przywracam kopię  A to  się zdziwiłem  nie ma  NFC lipa

Edytowane przez trumanshow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak jest w indonezyjskim. Jak dla mnie nfc jest ważne.

Akurat jestem już Ci odpisuję. Mam teraz indonezyjski i na razie testuj. Czyli dialer i SMS jest miui. Nagrywanie jak dla mnie ważne jest i działa oraz Gpay działa dodałem kartę ale jeszcze nie płaciłem . NFC jest działa. Popracuj trochę na tym sofcie to będę wiedział coś więcej. Aktualizacja działa też. Mam zablokowany bootloader i na razie nie odblokowuję skoro wszystko jest ok 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

46355997e19d046420ada8a7d22ffebb.jpg97dfa2d5214e116efe9ab7d9eefb8155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, trumanshow napisał:

Akurat jestem już Ci odpisuję. Mam teraz indonezyjski i na razie testuj. Czyli dialer i SMS jest miui. Nagrywanie jak dla mnie ważne jest i działa oraz Gpay działa dodałem kartę ale jeszcze nie płaciłem . NFC jest działa. Popracuj trochę na tym sofcie to będę wiedział coś więcej. Aktualizacja działa też. Mam zablokowany bootloader i na razie nie odblokowuję skoro wszystko jest ok 

No to wygląda na to że trafiłeś w setkę za chwilę instaluje indonezyjski. Jak to instalowałeś ,przy pomocy mi flash ?

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak ja akurat przeze miflash pro. Tą co mam na mega ale też wstawiłem kilka postów wyżej z końcówką tgz. Bootloader ci się zablokuje wiesz o tym. Jak by nie było folderu theme ustaw inny region ja mam stany

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u posiadaczy Redmi Note 8 Pro wygląda połączenie telefonu z samochodem przez aplikację Android auto? U mnie niestety nie działa, nic się na dzieje po podłączeniu kablem, u kilku innych osób tez. Czy ktoś coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc mam pytanie a propos gier, zauważyłem że praktycznie w każdej grze jaką uruchomiłem na tym telefonie nie zależnie od ustawień graficznych mam 30 fpsów i nie wiem czy jest jakaś wewnętrzna blokada fpsów na 30 czy tak to wygląda w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, trumanshow napisał:

No tak ale tamten po rozpakowaniu jest widoczny w miflash sprawdź na pewno działa sam wgrywałem. jadę teraz nam ograniczony dostęp do plików i pisania  

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Jak będziesz miał chwilę proszę o podanie linka do miflash. Ściągnełem wersję "MiFlash20181115" nie wiem czy jest poprawna.No i rom mi się ściągnął do 37% i mam stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj  jest najnowsza wersja  mi flash pro ja  zainstalowałem   tym v4.3.1108.24 

https://androidmtk.com/download-mi-flash-pro-all-versions

sofi  indonezyjski 

https://mega.nz/#!UQ8g2aCT!0T530M82OaqsP912aaE0i7mVjNRY7Gv8cNhY_dLZ_-Y

 

Edytowane przez trumanshow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, trumanshow napisał:

No tak ale tamten po rozpakowaniu jest widoczny w miflash sprawdź na pewno działa sam wgrywałem. jadę teraz nam ograniczony dostęp do plików i pisania  

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Czyli do indonezyjskiego trzeba odblokować bootloader, wrzucić soft z opcją clean all and lock. I wtedy blokuje nam bootloader + mamy indonezyjski soft. 

Gdzieś czytałem że jeśli mamy wersję telefonu chińską (pomarańczowe opakowanie) nie możemy blokować bootloadera bo mamy cegłę. Blokować możemy global version rn8 pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do indonezyjskiego trzeba odblokować bootloader, wrzucić soft z opcją clean all and lock. I wtedy blokuje nam bootloader + mamy indonezyjski soft. 
Gdzieś czytałem że jeśli mamy wersję telefonu chińską (pomarańczowe opakowanie) nie możemy blokować bootloadera bo mamy cegłę. Blokować możemy global version rn8 pro. 
Dokładnie tak, ja mam wersję telefonu z softem europejskim a dokładniej miałem. Później Global Stable, xiaomi. eu, indyjski Rom, teraz testuje indonezyjski. Co do chińskiej wersji telefonu chyba ktoś pisał we wcześniejszych postach że faktycznie będzie cegła

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, trumanshow napisał:

Dokładnie tak, ja mam wersję telefonu z softem europejskim a dokładniej miałem. Później Global Stable, xiaomi. eu, indyjski Rom, teraz testuje indonezyjski. Co do chińskiej wersji telefonu chyba ktoś pisał we wcześniejszych postach że faktycznie będzie cegła

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Podczas blokowania bootloadera wgrywa nam się oryginalne recovery tak? Tzn twrp wylatuje i wchodzi stockowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas blokowania bootloadera wgrywa nam się oryginalne recovery tak? Tzn twrp wylatuje i wchodzi stockowe.
No tak później trzeba wszystko wgrywać od nowa czyli odblokować opcje programistyczne, odblokować bootloader, wgrać twrp i ewentualnie magiska

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Jak dasz radę to proszę Cię o opinię odnośnie SOT, oczywiście po kilku dniach. Czy jest lepiej niż ma xiaomi.eu? Może też się skuszę na indonezje 
Na razie to wygląda tak. Jeżeli o takie coś chodzi 52da64429c4356a8d8666391021b63e3.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te wszystkie problemy z uwalaniem rn8pro mam obawy i dlatego moje pewnie dziwne pytanie.

Mam globala PGGMIXM z odblokowanym bootloaderem.Miałem wgrywac miui Polska,dlatego odblokowałem.No ale lipa to nie bedę ryzykować.

Niestety po odblokowaniu fona nie działają mi płatności nfc.W zwązku z tym chciałbym wgrać PGGEUXM .

Czy moge wgrac bez obaw na mój PGGMIXM  i cieszyć się ponownie zablokowanym telefonem?,nie uceglę go?

Pobrałem wersję recovery tj tą dużą 1.9 gb

prosze o wyrozumiałość ale mam obawy i jeszcze tego nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, trumanshow napisał:

tutaj  jest najnowsza wersja  mi flash pro ja  zainstalowałem   tym v4.3.1108.24 

https://androidmtk.com/download-mi-flash-pro-all-versions

sofi  indonezyjski

https://mega.nz/#!VRcVGQbL!_BHnDZ_4gPQu5Qxo1iXCZ9igBZefGwlv5WtctDi0FCo

Dzięki bardzo za pamięć.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carolef zainstaluj drupe. Ma nagrywanie rozmów i masę ustawień. Dużo lepszy od dialera miui. Niestety wersja pro kosztuje 25zł. Możesz używać wersji darmowej z reklamami i bez wszystkich funkcji. Nie ma zdjęcia na całym ekranie w wersji darmowej. Możesz kliknąć na wersję pro i wycofać to wyskoczy okno z pytaniami dlaczego nie chcesz pro. Wybierasz za wysoka cena i masz do wyboru trzy dni na wypróbowanie lub 20% zniżki.

 

Screenshot_20191207-194731_drupe.png

Screenshot_20191207-195208_drupe.png

Screenshot_20191207-195422_drupe.png

Screenshot_20191207-195432_drupe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...