Skocz do zawartości

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli reasumując żeby była pewność bo są Romy Indyjski oraz indonezyjski. Bo może się przymierzę za jakiś czas do testu jaki to soft ma to nagrywanie rozmów?. To po pierwsze. A po drugie mając soft xiaomi.eu a chciałbym wgrać któryś z tych powyżej przez recovery(Twrp) czy nie uwale telefonu cegła i będzie po chłopie bo już całkiem zgłupiałem z tym wgrywaniem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, carolef napisał:

Po powrocie na global nie działa mi płatność zbliżeniowa. Poustawiane jak zawsze i na terminalu wyskakuje błąd. Konto pko i apka iko. Ktoś ma podobnie? Ustawione portfel z hce.

Nfc działa bo z radiem samochodowym śmiga. Służy do szybkiego parowania bluetooth.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 czy już Ci działa ta płatność zbliżeniowa, bo nie wiem czy jest sens wracać na global ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, joseph999 napisał:

Ja mam global od początku i płatność zbliżeniowa działa cały czas.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Tak ale, Carolew miał rom global przeszedł na eu i teraz z powrotem na global. Po czym pisze że nie działa mu płatność zbliżeniowa.Mi też od początku działała na globalu a na eu musiałem kombinować z Magiskiem i dokładnie o to pytam.

Reasumując:

Ad 1.Czy ktoś wie na 100 % że na romie globalnym indonezyjskim lub indyjskim (bo nie wiem na którym) działa nagrywanie rozmów i płatności nfc, czy też nie.Chciałbym aby to ktoś potwierdził.

Ad 2. Czy powtórne przejście z powrotem na global powoduje automatyczne zablokowanie bootloadera (Bo tego też na 100% nie wiem).

Bardzo proszę aby ktoś kto już spróbował tej kombinacji się do tego odniósł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na kilku. W lidlu, na cpnie, w lokalnym sklepie.

Mogę was prosić byście podzielili się jaką macie wersje globala gdy działa wam płatność? Ew link do romu w którym jest ok. Bo widzę, że sa wersje PGGMIXM i PGGEUXM

Edytowane przez carolef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest poważny problem. Jeśli poprawnie dodałeś kartę i nie miałeś żadnego komunikatu typu że została naruszona ciągłość zabezpieczeń, to naprawdę nie wiem co jest przyczyną.Jest to tyle ważne dla mnie że ja jestem na romie eu z magiskiem,a teraz dowiedziałem się że przestaje być wspierany.W związku z tym chciałbym wrócić na global,ale taki który wspiera nagrywanie rozmów i płatności nfc. Na razie się z tym wstrzymuje bo widzę że z tymi płatnościami jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej  jak by ktoś szukał i chciałby zainstalować i przetestować jakiś soft to mam

indyjski  

begoniain_in_global_images_V10.4.3.0.PGGINXM_20191016.0000.00_9.0_in_64f2dc8ecd.tgz

https://mega.nz/#!BRdU0I5A!PlPF_BAYdQx9JTARLPyB8l71rIlvI_iflA-at-8HANE

lub  indonezyjski

begonia_id_global_images_V10.4.2.0.PGGIDXM_20190926.0000.00_9.0_global_ba6f47112f.tgz

https://mega.nz/#!UQ8g2aCT!0T530M82OaqsP912aaE0i7mVjNRY7Gv8cNhY_dLZ_-Y

Ja zamierzam  zainstalować i przetestować  osobiście  indyjski ale dopiero w wolnej chwili jakiś weekend ,za dużo mam do  wgrywania pózniej  aplikacji i  konfiguracji  tych że  apk  w tygodniu  odpada  (praca).Wersje do  wgrania  przez  Fastboot .Miflash

 

Edytowane przez trumanshow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 8 Pro - Global Stable ROM
 

MIUI V10.4.1.0.PGGMIXM
 

Recovery (1.9 GB) - https://bigota.d.miui.com/V10....1.0.PGGMIXM_99e3e60541_9.0.zip

Fastboot (2,92 GB) - https://bigota.d.miui.com/V10....0.00_9.0_global_4d1cf1401a.tgz

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że Redmi Note 8 Pro to mój pierwszy po paro letniej przerwie telefon od Xiaomi, mam parę pytań :

- we wcześniejszych wersjach MIUI można było pobierać z poziomu opcji nowe tematy i tapety, teraz są tylko wersj preinstalowane, WTF?

- co do tapet, to co jakiś czas samodzielnie zmienia mi się tapeta ekranu blokady, podejrzewam że odpowiedzialny jest za to moduł "codzienne tapety", ale jak to zablokować?

- kupiłem telefon, a nie subskrypcję na niego,  dlaczego zatem w sofcie mam wszechobecne reklamy? Są one zarówno w panelu sterowania, jak i w launcherze na różnych poziomach ( sugerowane aplikacje u dołu przy edycji pulpitu choćby). Czy da się to jakoś wywalić/zablokować?

- i na koniec najważniejsze : Xiaomi obiecało i zapowiedziało aktualizację do MIUI 11 wraz z Androidem 10 dla Redmi Note 8 Pro(pomimo iż na pokładzie jest SoC od Mediateka). Aktualizację do MIUI 11 dostałem, ale to nadal Android 9. Czy mam zatem rozumieć że Xiaomi poleciało w kulki i oszukało nabywców, a Redmi Note 8 Pro pozostanie dożywotnio na Androidzie 9 dostając tylko aktualizacje MIUI?

 

Edytowane przez zriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zriel napisał:

teraz są tylko wersj preinstalowane, WTF?

Rodo, zmień region na jakiś kraj z poza UE np Szwajcaria i będziesz miał motywy.

Reklamy chyba wszędzie w ustawieniach aplikacji (w których się pojawiają) można wyłączyć. Poszukaj i wyłącz wszędzie opcję "odbieraj propozycje".

Codzienne tapety też gdzieś można wyłączyć, jak nie to odinstalować (podobnie jak wiele innych nieużywanych aplikacji). W jaki sposób masz w dziale Toturiale, np tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/46913-usuwanie-aplikacji-systemowych-bez-root-bez-odblokowanego-bootloadera/  (chyba z Mediatekiem też działa)

O najważniejsze, czyli aktualizacje pytaj Xiaomi, tylko oni wiedzą (albo i nie) co będą wypuszczać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zriel napisał:

- i na koniec najważniejsze : Xiaomi obiecało i zapowiedziało aktualizację do MIUI 11 wraz z Androidem 10 dla Redmi Note 8 Pro(pomimo iż na pokładzie jest SoC od Mediateka). Aktualizację do MIUI 11 dostałem, ale to nadal Android 9. Czy mam zatem rozumieć że Xiaomi poleciało w kulki i oszukało nabywców, a Redmi Note 8 Pro pozostanie dożywotnio na Androidzie 9 dostając tylko aktualizacje MIUI?

W tym momencie Android 10 jest jedynie na chińskiej becie. Zanim pojawi się na stabilnej wersji Global, to minie jeszcze sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...