Skocz do zawartości

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak mówiłem o NFC.... Ale przeszło mi... Za często miałem problem kartę wyrwać z kieszeni... I się zaczęło przydawać NFC... 

Za to nagrywanie rozmów jest jak dla mnie totalnie zbędne jak na razie... 

Co do reszty cyrku z apką i, zaczynam powoli jakoś to ogarniać... Częściowo wróciła mi historia połączeń (do 3 lat wstecz) i omal wszystkie sesemesy.... I jak na razie przestały mi przeszkadzać grubsze rzeczy... Dużo drobni y typu brak możliwości zrobienia skrótu na pulpit kontaktu typu "klikam - i od razu dzwoni".... No i kontakty musiałem ogarnąć... I takie tam drobiazgi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że apki miui są 597 razy wygodniejsze niż guglowym syf... Ale albo się dostosujesz, albo zmieniasz soft, albo zmieniasz smarkfona... ;-)

Innego wyjścia nie widzę...

A, że przedstawiłem się na NFC i udało mi się zwalczyć resztę babolki i nie stać mnie na wymianę to musiałem zrobić wszystko żeby się do szajsu przyzwyczaić.... I dobrego słowa poza - jest i czasami nawet działa - to nie powiem... O ile dam radę to zmienię smarkfona, ale z rok jeszcze się muszę z gów...m męczyć.. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, focusik09 napisał:

Ja za to nie mogłem się przestawić na te apki od googla. Miui używam prawie od 6-lat i się od niego że tak powiem uzależniłem. Stabilna od xiaomi.eu daje rade :)

NFC nie używam na odblokowanych telefonach, więc dla mnie zbędna funkcja

NFC nie używam, użyłem raz - nie wiem co w tym takiego fajnego? Kartę zawsze mam także zbędna rzecz. Nagrywanie rozmów - niezbędna. Odsłucham co ktoś inny mówi, często nie mam jak czegoś zapisać w pracy (brak kartki i długopisu) i odsłuchuję i mam :) - funkcja must have ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem... 

Teraz też bym tak pewnie musiał... A jeszcze 3 i pół roku wstecz nie... Ile razy w trasie byłem i klient dzwonił, po nim drugi, trzeci, władza zwierzchnik, Małżonka, kolesie z dylematami typu "co kupić, po co, za ile" i wszystko musiałem zapamiętać... Echhhhh... To były czasy... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe hehe koniec wsparcia, jak dobrze, że po paru dniach pozbyłem się tego padła na mtku. 

Macie swój super redmi note 8 pro hehe już wiecie skąd ta niska cena. 

Całe szczęście siedzę już na huawei p30 pro a tego padła się pozbyłem, flagowiec to flagowiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blaca napisał:

Hehe hehe koniec wsparcia, jak dobrze, że po paru dniach pozbyłem się tego padła na mtku. 

Macie swój super redmi note 8 pro hehe już wiecie skąd ta niska cena. 

Całe szczęście siedzę już na huawei p30 pro a tego padła się pozbyłem, flagowiec to flagowiec. 

Tak tylko zastanawiam się... Po co piszesz? Ot tak żeby się pochwalić śmietnikiem? A wsparcie zakończyła ekipa .eu, a nie firma... 

A ja akurat na tym śmietniku nie kombinuję z softem... Więc mi "to lotto"... I nie rozumiem co ma z tym szittek wspólnego? Chyba najlepsza rzecz w tym smarkfonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam RN8PRO od daty premiery w PL.
Wróciłem do Xiaomi po kilku iphonach. Wcześniej używałem MI4.
Cóż jestem mega zaskoczony dobrym wykonaniem telefonu. Wszystko działa z wyjątkiem Spotify. Na ogromny plus zasługuje bateria. U mnie 2 dni używania telefonu to mega wynik. iPhone wytrzymywał max do 22:00.
Teraz pytanie czy jest możliwość aktywowania always on display na zablokowanym wyświetlaczu?
Widziałem filmiki że chyba w Indiach to zrobili.
Jakieś pomysły?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carolef napisał:

Jak chłopaki piszą że może być cegła to wolę już globala. Tylko jak bezpiecznie wrócić do oryginału?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Podpinam się do tematu.  Jak to zrobić  w razie gdyby jednak ktoś  chciał  wrócić do ORYGINAŁU bo stwierdzi że tam jest  więcej aktualizacji  i jest lepiej.Tak sobie pomyślałem  że chyba da rade wgrać  przez  program MiFlash pro

https://androidmtk.com/download-mi-flash-pro-all-versions

Tam z pozycji  recovery  podać ścieżkę  obrazu  softu .Bynajmniej ja wgrywałem  od nowa soft jak uwaliłem telefon za pierwszym razem  i wpadł w bootloopa .Np ten 

Fastboot(2,92 GB) https://bigota.d.miui.com/V10.4.1.0.PGGMIXM/begonia_global_images_V10.4.1.0.PGGMIXM_20190920.0000.00_9.0_global_4d1cf1401a.tgz

Ale oczywiściwe moge się mylić   w tej sytuacji  jak się już posiada xiaomi.eu.

Edytowane przez trumanshow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, trumanshow napisał:

Podpinam się do tematu.  Jak to zrobić  w razie gdyby jednak ktoś  chciał  wrócić do ORYGINAŁU bo stwierdzi że tam jest  więcej aktualizacji  i jest lepiej.Tak sobie pomyślałem  że chyba da rade wgrać  przez  program MiFlash pro

https://androidmtk.com/download-mi-flash-pro-all-versions

Tam z pozycji  recovery  podać ścieżkę  obrazu  softu .Bynajmniej ja wgrywałem  od nowa soft jak uwaliłem telefon za pierwszym razem  i wpadł w bootloopa .Np ten 

Fastboot(2,92 GB) https://bigota.d.miui.com/V10.4.1.0.PGGMIXM/begonia_global_images_V10.4.1.0.PGGMIXM_20190920.0000.00_9.0_global_4d1cf1401a.tgz

Ale oczywiściwe moge się mylić   w tej sytuacji  jak się już posiada xiaomi.eu.

Też mi się tak wydaje, tylko kto to sprawdzi. Ja siedzę na xiaomi.eu

 

Soft fenomenalny. 85% baterii i 2.5h sot. Wszystkie powiadomienia włączone, żadnego oszczędzania. Jeśli liczyć procenty to jak dla mnie 100% baterii = sot około 12-14 godzin!! 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wcześniej szukałem softów do naszego telefonu i natknąłem się na fajną stronę.Jest  do duża lista telefonów   xiaomi i nie tylko z  softami polecam zobaczyć

https://xiaomifirmware.com/roms/miui-roms-redmi-note-8-pro-begonia/

Był tam obraz  do wgrania przez  miflasha pro :begonia_eea_global_images_V10.4.5.0.PGGEUXM_20191007.0000.00_9.0_eea_f796762f8a.tgz 

BYŁ bo go już nie ma  ale ja  zapisałem   właśnie  w tedy dlatego żeby  jak by coś się zesrało to  go wgram .Oczywiście nie testowałem bo mam xiaomi.eu .Lecz wydaje mi się będzie idealnym rozwiązaniem  do powrócenia  na wersję euroejską . np. po  bootloopie .Wrzuciłem   na MEGA i jak by ktoś chciał  udostępniam .

https://mega.nz/#!0McAjITC!ziRRrGRy0KO-_hpDzvDKWgviGxY1MBf7-nD7KCLldj4

No i tyle.

 

 

Edytowane przez trumanshow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem tutaj ciekawostkę:

https://mega.nz/#!N44mVC5Q!zpMc4N2nfYuDW3RGZEZCaJPmAinAvM3YWXtkQZFe_Bs

Jest to paczka na wersję softu GLOBAL z odblokowanym bootloaderem + wgranym TWRP. Instalujemy ją przez TWRP. Potem czyścimy cache i dalvik i mamy stockowego dialera, sms, kontakty od miui. Oczywiście dialer z nagrywaniem rozmów :) Podpobno można zablokować bootloader i działa GPay bez magiska ;)

1 godzinę temu, focusik09 napisał:

Ten global z Twojego wcześniejszego postu, też się ładnie wgrywa przez MiFlash

A napisz mi tylko jedno. Jeśli chce przejść spowrotem do GLOBAL z xiaomi.eu to ściągam FASTBOOT czy RECOVERY rom? Czy mam wrzucać przez TWRP czy przez FASTBOOT+MiFlashPRO? Nie chce uceglić telefonu.

Nie piszemy post pod postem. Korzystaj z opcji edytuj /Orjon

Edytowane przez kris1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Orjon napisał:

Xiaomi.eu nie będzie mieć już aktualizacji. Global EEA oczywiście tak.

@kris1992 Na Globala rekomendowany powrót z MiFlasha.

Ok, mam tylko kilka pytań (dla potomnych też).
1. Soft recovery czy fastboot do miflasha się używa?
2. Jaką opcję najlepiej wybrać? Clean all / save user data / clean all and lock ?
3. Czy jeśli wybierzemy 3 opcję (clean and lock) to bootloader się zablokuje lecz zostawi TWRP czy nadpisze oryginalne recovery?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kris1992 napisał:

1. Soft recovery czy fastboot do miflasha się używa?
2. Jaką opcję najlepiej wybrać? Clean all / save user data / clean all and lock ?
3. Czy jeśli wybierzemy 3 opcję (clean and lock) to bootloader się zablokuje lecz zostawi TWRP czy nadpisze oryginalne recovery?

1. Fastboot. Recovery nawet się nie wgra, bo nie ma odpowiednich plików.

2. Zależy od tego, jaką masz wersję telefonu. Jeśli Global i wgrywasz Globala - wtedy wsio rawno, możesz wybrać clean all, save userdata albo clean all and lock (uprzedzam, w przypadku wersji indyjskiej może być nieco inaczej). Jeśli masz China Version, a wgrywasz Globala - nie wolno clean all and lock, bo telefon będzie się odpalać tylko do stockowego recovery i nic z nim nie zrobisz.

3. Nadpisze. Nigdy nie zostanie TWRP, bo oryginalne recovery też jest wgrywane w momencie wgrywania MiFlashem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kris1992 napisał:
Ok, mam tylko kilka pytań (dla potomnych też).

1. Soft recovery czy fastboot do miflasha się używa?

2. Jaką opcję najlepiej wybrać? Clean all / save user data / clean all and lock ?

3. Czy jeśli wybierzemy 3 opcję (clean and lock) to bootloader się zablokuje lecz zostawi TWRP czy nadpisze oryginalne recovery?

Po mi flashu bootloader się zawsze blokuje i nie ma TWRP.procedury przechodzi się od nowa z własnego doświadczenia wiem

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Orjon
Nie zostawiajcie tylu pustych linii, nawet jeśli to Tapatalk..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

1. Fastboot. Recovery nawet się nie wgra, bo nie ma odpowiednich plików.

2. Zależy od tego, jaką masz wersję telefonu. Jeśli Global i wgrywasz Globala - wtedy wsio rawno, możesz wybrać clean all, save userdata albo clean all and lock (uprzedzam, w przypadku wersji indyjskiej może być nieco inaczej). Jeśli masz China Version, a wgrywasz Globala - nie wolno clean all and lock, bo telefon będzie się odpalać tylko do stockowego recovery i nic z nim nie zrobisz.

3. Nadpisze. Nigdy nie zostanie TWRP, bo oryginalne recovery też jest wgrywane w momencie wgrywania MiFlashem.

No to trzeba spróbować ściągnąć soft miui11 FASTBOOT Global (telefon z mediamarktu PL). Dać Clean all, uruchomić. Następnie wejść do TWRP, zainstalować paczkę z dialerem od miui (aby mieć stockowe appki) i nagrywanie rozmów poprzez TWRP.

 

Tylko pytanie da radę zablokować TYLKO I WYŁĄCZNIE bootloadera bez reinstalacji softu? Wtedy by działał GPay :)

Wyczytałem, że do zablokowania spowrotem bootloadera wiąże się z flashowaniem recovery oryginalnego. TZN. aby przez fastboot wydać polecenie " fastboot oem lock" muszę mieć stockowe recovery od GLOBALA. Tylko czy idzie wgrać stockowe recovery przez fastboot, a potem zablokować bootloader poleceniem " fastboot oem lock "?

Czyli według mnie tak:

1. Wrzucamy Global

2. Unlock bootloader

3. Instalacja TWRP

4. Instalacja Stockowych appek od miui

i teraz

5. Przywrócenie (fastboot flash recovery recovery_stockowe.img) stock recovery od Globala poprzez fastboot - tylko skąd go wziąć?
EDIT: Wziąć możemy go z paczki ściągnietej z global softem - otwieramy winrarem i idziemy do folderu images i mamy recovery.img i niby instalujemy przez TWRP. Według mnie lepiej chyba instalować stockowe recovery poprzez fastboot. A czemu? A bo wydajemy poprzez ADB polecenie flashujące recovery oryginalne i od razu blokujemy bootloader wydając polecenie z pkt 6. Tylko by musiał @Orjon się wypowiedzieć czy będzie to działać.

6. Wydanie polecenia " fastboot oem lock "

7. Wtedy mamy Globala + stockowe appki + GPay

 

Tylko czy można tak zrobić?

 

 

TUTAJ INFO GDZIE MOŻNA I NIE MOŻNA BLOKOWAĆ BOOTLOADERA:

https://c.mi.com/thread-2584760-1-0.html

Edytowane przez kris1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...