Skocz do zawartości

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Matf napisał:

90% twoich postów jest dla mnie (i podejrzewam dla większości z nas) kompletnie niezrozumiała.

UWAGA! 

Tłumaczę... Jeżeli nadal nie będziesz rozumiał to może czas udać się na naukę czytania ze zrozumieniem, szczególnie wówczas kiedy zadaje się bezsensowne pytania... 

Uwaga:

Mój Redmi Note 8 pro, w momencie kiedy uruchomię funkcję rozpoznawania twarzy, przy korzystaniu z przedniej/selfie kamery, potrafi ustawiać ostrość na twarzy, obojętnie w jakiej jest pozycji i odległości od obiektywu... Czyli działa tak jakby posiadał autofokus... 

Nie wiem, spróbował bym w suahili, ale go nie znam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2019 o 20:49, carolef napisał:

Wystarczy po polsku pełnym zdaniem.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

A to po jakiemu napisałem? Wydawało mi się, że operuję językiem polskim... Czyli stwierdzenie "wydawało mi się" jest zasadniczo prawidłowe? 

 

Edyta: nie chcąc dublować, ani tworzyć od nowa: https://c.mi.com/thread-2612974-1-0.html

Nie lubimy się na potęgę... ;-)

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2019 o 22:52, major007-18 napisał:

Cześć ta wersja xiaomi posiada tryb sportowy w robieniu zdjęć?

chodzi o ustawienie krótkiego czasu otwarcia migawki 

Nie a dedykowanego trybu sportowego. Natomiast w trybie aparatu "PRO" można wymusić czas otwarcia migawki na minimalnie 1/1000 s, więc szału nie ma.

 

13 godzin temu, Direct napisał:

Pytanko do posiadaczy RN8P, bo niełatwo taką informację znaleźć w sieci. Czy aparat szerokokątny posiada autofocus? 

Teoretycznie aplikacja aparatu pokazuje, że w tym aparacie jest wyłącznie autofocus (w trybie pro jest zblokowana opcja ustawiania ostrości na "auto") ale wydaje mi się, że jest zblokowana ostrość na nieskończoność. Ale przy takim szerokim kącie i tak dość dobrze sobie to radzi bo wszystko co jest dalej niż jakieś 0,5 m jest już stosunkowo ostre.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2019 o 11:04, lucas_13579 napisał:

Hej, posiadam RN7 i zastanawiam się nad kupnem rn8 pro, głównie chodzi mi o aparat. Jak oceniacie aparat w stosunku do 7 czy warto się przesiadać? Po recenzjach widziałem że szczegółowość aparatu jest lepsza w rn8 pro ale nasycenie jest moim zdaniem lepsze w RN7 i tryb nocny też chyba na korzyść RN7...z góry dziękuję za pomoc:)

Mam RN7 i jakoś nie chce mi się wierzyć, że może on mieć lepszą jakość zdjęć przy użyciu trybu nocnego od RN8 Pro. Zresztą ten "tryb nocny", w RN7 to jakaś porażka, patrząc na jakość zdjęć wykonanych stockową aplikacją i porównując je do zdjęć zrobionych przy wykorzystaniu trybu "night sight" dostępnego w aplikacji Gcam. 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, warto. 

W zależności od źródeł podają np " The Redmi Note 8 Pro runs MIUI 10 based on Android 9 Pie and packs 64GB of inbuilt storage that can be expanded via microSD card (up to 512GB)".... W innym miejscu "

microSD, up to 256 GB (uses shared SIM slot)" 

A to są karty o pojemności 400 giga? Qrczaki... Człowiek się całe życie uczy.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja ROM Indonesia posiada Polski język? Niestety tylko ta wersja na PRO wspiera nagrywanie rozmów i posiada stockowe aplikacje SMS, KONTAKTY, TELEFON. Niestety nie wiadomo kiedy będzie xiaomi.eu

Testował ktoś?

 

@Orjon
Może masz jakieś przecieki i "lewe" info odnośnie xiaomi.eu na wersję PRO? :)

Edytowane przez kris1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kris1992 napisał:

Może masz jakieś przecieki i "lewe" info odnośnie xiaomi.eu na wersję PRO?

Walka trwa, niestety ostatnio próby ogarnięcia ROMu skończyły się brickiem.

P.S. W tym tygodniu chińska beta jest wstrzymana dla tego modelu z powodu testów Androida 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet na miui 10 nie było problemów z Spotify a słucham po kilka godzin dziennie. Pierwszego dnia raz mi się urwało, wyłączyłem w ustawieniach aplikacji Spotify oszczędzanie baterii miui i od tej pory ani razu nie było problemow.
Dajcie znać jak bateria, jeśli nie będzie gorzej to wrzucam :)
Na dziś jest cudownie i nie chciałbym popsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi słabo trzymała bakteria od początku... A na MIUI11 jest tylko gorzej jak na razie... 

I zostałem, głupi, beta-testerem tego szajsu.... I na andku 9 jest na razie.. Pewnie ten zapowiedziany na połowę grudnia będzie dopiero na 10....

11.0.1 EU - nie polecam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Orjon napisał:

Walka trwa, niestety ostatnio próby ogarnięcia ROMu skończyły się brickiem.

P.S. W tym tygodniu chińska beta jest wstrzymana dla tego modelu z powodu testów Androida 10.

Uuuu no to grubo się porobiło, ale szacun za walkę z tym modelem :)
Podsunę ino pomysł - może uda się wam "wyłuskać" (jak w u Ruskich na forum) stockowe appki dialera, sms, kontaktów od MIUI i instalacji przez twrp? Sam bym to zrobił ino wiedzy brak. Może uda się to zrobić z wersji Indonesia ROM? Przynajmniej byłoby nagrywanie rozmów stockowe :D

Najlepiej już pod MiUi11. Tam niestety wersja pod 10 i nie wiem czy będzie pasować.

Niestety nie wiem jak sie tam zarejestrować, doszedłem do rejestracji i jakieś cyrylice trzeba wpisać a nie wiem jak i nie stworze konta, żeby nawet pobrać stamtąd

 

Link: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=965629&view=findpost&p=90041102

Edytowane przez kris1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tpawel napisał:

Przez noc ile Ci spada?
Dziś mam marny dzień bo sporo pracy było,po całym dniu tylko 1,5h SoTu zrobiłem więc nie ma co wrzucać.
Apke FB masz?

Przez noc, czyli od 22 gdzieś, czy 23 do 5.30 nie spada 1%... czasami 2...

Apek prądożernych typu pejs_zbuk, mesendżery, łots_apy nie używam i one robią wypad z każdego smarkfona zaraz po tym jak go odpalę... 

Tutaj jak widać głównym prądożercą jest android... Na drugim miejscu ekran... Po godzinie i 10-12 minutach od tych zarzutów zostało 37% bakterii... 

Qrrr...a się felerny egzemplarz trafił... Jak na 11tce zrobiłem porządek z NFC tak, że nie muszę nosić karty i działa od przyłożenie... czasami drugiego. To dalej bateria głupieje... I niestety na stokowej apce aparat też daje du... znaczy się ciała... 

I normalnie nie wiem czy już robić downgrade, czy poczekać te 2-3 tygodnie...  Się felerny egzemplarz trafił... I jeszcze głupio kupiłem go w Euro... Echhhhh... 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego... Jeżeli pijesz do mnie... To bardzo źle trafiłeś... Albowiem ja swoje sprzęty wybieram ŚWIADOMIE i wiem czego mogę od nich wymagać i czego mogę w zamian oczekiwać... I ten telefon pomimo zapewnień wszystkich, począwszy od producenta, a skończywszy na recenzentach, nie spełnia nawet ułamka procenta moich założeń i tym się dzielę z innymi, żeby ktoś nie był podobnie zdziwiony jak ja. Gdybym choć w jednym miejscu znalazł opinię podobną do mojej, to zastanowił hm się ze 4 razy nad zakupem tego, danego modelu... Albo i pięć razy... A na pewnie nie zrobiłbym tego w miejscu w którym kupiłem i w sposób w jaki to zrobiłem... 

Porównując swoje osiągnięcia z egzemplarza i do jakich, czasami mam fizyczny dostęp, oraz z opiniami w różnych miejscach, stwierdzam, że mam po prostu felerny egzemplarz, któremu moja chęć potestowania nowinek systemowych nie służy. I o tym piszę wprost... 

Telefon chodzi kulawo i na różnych wersjach systemu ma różne niedomagania... 

I on nie ma działać od odłączenia od gniazdka rano, a kończyć będąc podłączonym... Od takiego systemu działania mam ponad dziesięcioletnią Motorolę Droida... Ona tak właśnie działa... A moje wymagania są jakby lekko większe.. Zdarza mi się być w terenie (dosłownie) i tam nie mam gdzie podpiąć... A powerbanka albo zapomnę, albo zgubię, jak dwa ostatnie... Dlatego to ma działać... I to tak, żebym nie musiał drapać się po głowie/d*pie i zastanawiać się co zrobić "żeby prądu wystarczyło". 

I ten telefon miał taki być... A nie jest... I co zmiana w sofcie, to nie jest lepiej, tylko gorzej... 

I to co udało mi się już niemal ogarnąć, to najnowsza aktualizacja rozpirzyła w drobny mak... To nie jest po to, żeby kombinować co i jak zrobić, żeby chociaż częściowo spełniało oczekiwania/wymagania. 

To po prostu ma działać. A tego w całości nie robi... 

Mój błąd i głupota powoduje, że muszę się z nim prowadzać, a, że Euro wali w członka, to niestety muszę się z nim męczyć... I nie jestem szczęśliwy z tego powodu... I żebym chociaż go katował testami/grami/kombinacjami.. To nie... Aparat/przeglądarka/galeria/Gmail i kilka innych drobnych, bez specjalnych wymagań... 

Przy takim zastosowaniu to Ulefon Power 3 z bardziej żarłocznym procem i komponentami, na starym andku wytrzymywał średnio 2,5 raza dłużej... I teraz będąc w rękach chorego Szkodniczka, używany do gier typu Tom_coś_tam i jutuba nadal wytrzymuje 2 razy dłużej...

Cud normalnie... 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...