Skocz do zawartości

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy to pozwólcie, że się tu przedstawię. Paweł jestem miło mi :) od dwóch tygodni posiadacz Redmi nota 8 pro + mi band 4. 

Na początek mi fit + GPS, porażka jak u innych, trasa poszarpana, kompletnie błędne odległości, dla potwierdzenia screen.

Trochę nie do końca bym tu winił mi fita, bo prowadziłem również test tego samego mi band 4 + Huawei p9 z mifitem i tam trasę wyrysował bardzo dobrze, raczej problem w MIUI? 

Następnie WiFi, dopiero po przeczytaniu dziś tu na forum zacząłem testować, nie zauważam różnic między włączonym a wyłączonym bluetooth, aczkolwiek zauważam w ogóle na wifi mniejsze prędkości niż na innych sprzętach w tym samym miejscu. Na innych tel i laptopie praktycznie maksymalne 80 mb mojego łączą, na R8pro 20-25 mb... 

Kolejny punkt to zasięg telefonu, sieć to Orange, ogólnie słaby zasięg mam w domu, aczkolwiek na 5 różnych telefonach mam te 3-4 kreski na maksymalne 5 w domu, w R8pro od początku co zauważyłem to maks 2-3 kreski na 5 a często potrafi być 0-1.. czy ktoś też zauważył ten problem? 

Również zauważyłem problem z zacinającym się przyciskiem przełączania cyfr na litery...

Nie zauważyłem natomiast jakiegoś wielkiego problemy z uwalaniem apek w tle. Cały dzień trzyma uśpione w pamięci i wybudza bez problemu. Jedne wracają do takiego stanu w jakim były (allegro, galeria) inne takie jak gry, mBank, lądują się na nowo i wymagają logowania. W przeglądarce potrafię mieć otwartych do 30-40 kart na raz, sama apka zostaje wybudzona bez problemu, a to że wchodzę na stronę i następuje jej odświeżenie czy przeładowanie nie jest dla mnie problemem, i to też nie jest reguła. Raczej odświeżają się te stare karty, te ostatnio zminimalizowane wracają odrazu bez ponownego ładowania.

Na koniec dodam tylko, że na samym początku użytkowania po problemach z gps w mifit i problemie z płatnością NFC (rozwiązany problem tu na forum plus u mnie musiałem od nowa przypisać kartę do gpay)  też zwątpiłem i chciałem lecieć oddawać telefon... Aczkolwiek w ogólnym rozrachunku jestem zadowolony z telefonu i wiedziałem na co się pisze kupując nowy model z dolegliwościami wieku dziecięcego. Teraz z niecierpliwością czekam na wydanie aktualizacji MIUI 11 na listopad  :)

 

 

Screenshot_2019-10-28-09-36-59-987_com.xiaomi.hm.health.jpg

Ps. Dodam tylko do zdjęcia, że spacer był w linii prostej, bez żadnych przerw i odbić na boki, a rzeczywista odległośćv tej trasy to 3km :)

Edytowane przez pawel.w1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj powiedziałem dość i kupiłem galaxy a70. 

Wszystkie problemy z RN8 zniknęły. 

GPS w mifit czy endomomdo bajka

Ekran bajka,barwy czarny motyw amoled

Always on display aktywne, bardzo mi tego brakowało w rn8

Aplikacje w tle nie sa zamykane. 

Aparat robi lepsze zdjęcia 

Wyświetlacz zdecydowanie lepszy. 

Telefon zauważalnie lżejszy rn8 z etui silikonowym ważył ponad 210 gramów, galaxy a70 pomad 180, czuć różnice w ręku 

Bateria równie dobra 4500 mah

Czytnik palca wybudowany w ekran, może nie jest mistrzem prędkości ale używam go tylko do aplikacji bankowych i jest ok

Jedynie brak diody ir ale jako rekompensata to pamięć wbudowana 128 gb. 

 

Żegnam miui i więcej do niego nie wrócę. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Matf napisał:

Poczekam jednak na aktualizacje, dam telefonowi szansę, bo gdyby nie te drobne problemy, to jest to całkiem fajny sprzęt. Chińczycy nie mogą sobie pozwolić, żeby zaniedbać tak dobrze sprzedający się smartfon na całym świecie i nie poprawić błędów. Ciekawi mnie tylko, czy w razie gdyby (odpukać) błędy te nie zostały naprawione, możemy reklamować telefon powołując się na niezgodność towaru z opisem. Jak myślicie?

Z doświadczenia powiem ci, że nie naprawia błędów, a jak naprawia to pojawia się nowe i tak w kółko, i zapomnij o reklamacji z powodu niezgodności towaru. Radzę ci oddać ten telefon póki jeszcze możesz. 

Popatrz sobie na wszystkie fora o miui, xiaomi. 

Popatrz ile tam tematów o błędach itp to mówi samo za siebie. 

Ja po paru latach chciałem wrócić i zobaczyć czy już system jest wolny od błędów, reklam itp. Zawiodłem się i telefon odesłany do mi store. 

W kieszeni galaxy a70 i brak jakichkolwiek problemów. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JamCiTo napisał:

Ani z jednym... Ani z drugim problemu nie miałem... 

Bo zapewne nie korzystasz z aplikacji mi fit do biegania itp, zapewne nie zwróciłes uwagi, że prędkość internetu zwalnia gdy tel jest połączony przez bluetooth z innym urządzeniem (też na początku nie zwracałem na to uwagi myślałem, to że filmy z YouTube się wolniej ładują to wina ich serwerów), oraz nie zwracasz uwagi, że w sytemie jest pełno reklam np w stockowym cleanerze plików, oraz, że jest w nim 6 gm ramu a ubija aplikacje jak mu sie podoba,  Naprawdę dopracowany smartfon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee.... Nie korzystam.... Faktycznie.... I pewnie dlatego wywalałem MiFita i robiłem podmiankę na MiBand Notify (którego beta-testerem jestem któreś wydanie).... 

I w ogóle nie korzystam przy dwójce Szkodników z jutuba, CDA premium i netfliksa.... Nieee... Niiieeee... W ogóle nie korzystam... Nieeeeeeee... 

I pewnie dlatego na każdym zrzucie jest BT i WiFi odpalone.... 

Przestań Chłopie... 

Miałeś zniknąć... I pójść do szajsungów... (z których na szczęście zrezygnowałem lata temu...) 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JamCiTo napisał:

Nieee.... Nie korzystam.... Faktycznie.... I pewnie dlatego wywalałem MiFita i robiłem podmiankę na MiBand Notify (którego beta-testerem jestem któreś wydanie).... 

I w ogóle nie korzystam przy dwójce Szkodników z jutuba, CDA premium i netfliksa.... Nieee... Niiieeee... W ogóle nie korzystam... Nieeeeeeee... 

I pewnie dlatego na każdym zrzucie jest BT i WiFi odpalone.... 

Przestań Chłopie... 

Miałeś zniknąć... I pójść do szajsungów... (z których na szczęście zrezygnowałem lata temu...) 

Skoro korzystasz z YouTube to powinieneś wiedzieć, że gdy odpalisz bluetooth prędkość internetu po wifi spadnie. No chyba że korzystasz z 5ghz wifi wtedy to nie będzie miało znaczenia. Moim zdaniem zwyczajnie sciemniasz ze wifi działa ci z normalną prędkością po odpaleniu bluetooth. Ten telefon ma moduł wifi i Bluetooth zintegrowany w jeden moduł i stąd ze sobą koliduja bo, nie koliduja tylko gdy wifi nadaje w 5ghz.proste

Edytowane przez blaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Matf napisał:

No nie wiem kolego czy nie ściemniasz tutaj, bo problem występuje nawet jeśli zrobię hotspot na częstotliwości 5Ghz

To były tylko moje przypuszczenia bo mam wifi tylko 2.4ghz,czytałem ma różnych stronach ze właśnie w tym może tkwić problem, wyszło dzięki Tobie, że jednak nie w tym. Wychodzi na to, że kolega wyżej sciemnia, że u niego jest ok by bronić tego niezbyt dorobionego telefonu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrczaki... To muszę ściemniać... Choroba... 

Na BT Mi Band, Thor4Dual, słuchawki wyłączyłem bo gryzła się regulacja głośności... Małolata przez Chromecasta ogłąda Chorego Komputera przez CDA że smarkfona... A stary na smarkfonie działa na Chrome, galerii, Mi Community i jeszcze kilku apkach chinolskich sklepów... 

Zrypane te miui.... I wiufiu nie działa... 

 

 

 

Wiem jestem teraz totalnym chamem, bo zrzut nie jest  RN8Pro... To może jutro jak dobrze pójdzie... 

Screenshot_2019-10-29-18-10-18-055_pl.cda.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo to już się robi nudne na tyle, że przeprowadziłem specjalnie te testy, mimo że ja problemów nie mam, ale zamierzam udowodnić. 

Urządzenia:

  • telefon: RN8P + hotspot 5 ghz
  • wersja androida - global 10.4.5 (PGGEUXM)
  • urządzenie podpięte do bluetooth - Edifier W830BT
  • karta sieciowa: intel AC9260 
  • internet: t-mobile, lte + centrum dużego miasta +500k mieszkańców

Zrobiłem hostspot na telefonie, połączyłem się na komputerze bez problemu. 

@Matf

1. Próba badawcza - ping + pakiety w idle - bez obciążenia sieci - bluetooth wyłączone

6VrZTM4.png

2. Próba numer 2 - ping + pakiety w idle - bez obciążenia sieci - bluetooth włączone

dmg6AyD.png

3. Próba numer 3 - ping + pakiety + prędkość netu - obciązenie sieci maksymalne speedtestem - bluetooth wyłączone

7sBmDTI.png

4. Próba numer 3 - ping + pakiety + prędkość netu - obciązenie sieci maksymalne speedtestem - bluetooth włączone

0WoEX18.png

 

 

Wnioski: 

Brak problemów. Używałem hotspotu na wielu urządzeniach i wszędzie efekt był identyczny. Czy to był S9+, RN8P, Xperia XZ czy Z3. Jak macie problemy to zgłoście się do Miui albo do serwisu. 

 

Co do GPSu, jeżeli nie zapomnę to sprawdzę go jutro. 

 

Gdyby ktoś narzekał na baterię:

soiczdB.jpg

rZ3cqhj.jpg

 

Z aplikacji youtube vanced, instagram, messenger,  snapchat. Przeglądarka brave browser + chrome, godzina rozmów przez telefon, jasność od 1/3 do 1/2. 

I na konieć coś jeszcze ode mnie dla @blaca

Nie wiem chłopie co Cię tak wzięło na narzekanie, ale uwierz mi, że prawie na każdym kroku nie masz racji. Już na wstępie Twoje porównanie ma mniej więcej tyle sensu co posty, które wypisujesz. Porównujesz telefon za uwaga - 1800 zł:

https://www.x-kom.pl/p/493730-smartfon-telefon-samsung-galaxy-a70-sm-a705f-6-128gb-black.html

z telefonem, który na wejściu kosztuje 1099 zł. Jak chcesz się tak licytować to ja Ci od siebie mogę powiedzieć, że za 1800 zł w tamtym tygodniu sprzedałem swojego S9+, który bije Twojego A70 pod każdym względem, a cena mimo wszystko taka sama. Kończ waść, wstydu oszczędź i zapraszam na forum Samsunga, na którym odnajdziesz się znakomicie.

 

pzdr

 

edit:

zapomniałem, że sprawdziłem jeszcze dla pewności czy sytuacja z bluetooth i jego prędkością nie zmienia się dla wifi:

1. Bluetooth włączone

Xz6gsAb.jpg

2. Bluetooth wyłączone

6zGusZa.jpg

 

Wniosek:

różnica w tolerancji pomiaru. 

 

No i ludzie, jak próbujecie coś wcisnąć innym to jakoś to udokumentujcie i udowodnijcie swoją rację bo niektórzy tutaj błaźnią się chyba tylko dla zasady. 

Edytowane przez Czarny209
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Czarny209 napisał:

Dobra, bo to już się robi nudne na tyle, że przeprowadziłem specjalnie te testy, mimo że ja problemów nie mam, ale zamierzam udowodnić. 

Urządzenia:

  • telefon: RN8P + hotspot 5 ghz
  • urządzenie podpięte do bluetooth - Edifier W830BT
  • karta sieciowa: intel AC9260 
  • internet: t-mobile, lte + centrum dużego miasta +500k mieszkańców

Zrobiłem hostspot na telefonie, połączyłem się na komputerze bez problemu. 

@Matf

1. Próba badawcza - ping + pakiety w idle - bez obciążenia sieci - bluetooth wyłączone

6VrZTM4.png

2. Próba numer 2 - ping + pakiety w idle - bez obciążenia sieci - bluetooth włączone

dmg6AyD.png

3. Próba numer 3 - ping + pakiety + prędkość netu - obciązenie sieci maksymalne speedtestem - bluetooth wyłączone

7sBmDTI.png

4. Próba numer 3 - ping + pakiety + prędkość netu - obciązenie sieci maksymalne speedtestem - bluetooth włączone

0WoEX18.png

 

 

Wnioski: 

Brak problemów. Używałem hotspotu na wielu urządzeniach i wszędzie efekt był identyczny. Czy to był S9+, RN8P, Xperia XZ czy Z3. Jak macie problemy to zgłoście się do Miui albo do serwisu. 

 

Co do GPSu, jeżeli nie zapomnę to sprawdzę go jutro. 

 

Gdyby ktoś narzekał na baterię:

soiczdB.jpg

rZ3cqhj.jpg

 

Z aplikacji youtube vanced, instagram, messenger,  snapchat. Przeglądarka brave browser + chrome, godzina rozmów przez telefon, jasność od 1/3 do 1/2. 

I na konieć coś jeszcze ode mnie dla @blaca

Nie wiem chłopie co Cię tak wzięło na narzekanie, ale uwierz mi, że prawie na każdym kroku nie masz racji. Już na wstępie Twoje porównanie ma mniej więcej tyle sensu co posty, które wypisujesz. Porównujesz telefon za uwaga - 1800 zł:

https://www.x-kom.pl/p/493730-smartfon-telefon-samsung-galaxy-a70-sm-a705f-6-128gb-black.html

z telefonem, który na wejściu kosztuje 1099 zł. Jak chcesz się tak licytować to ja Ci od siebie mogę powiedzieć, że za 1800 zł w tamtym tygodniu sprzedałem swojego S9+, który bije Twojego A70 pod każdym względem, a cena mimo wszystko taka sama. Kończ waść, wstydu oszczędź i zapraszam na forum Samsunga, na którym odnajdziesz się znakomicie.

 

pzdr

 

edit:

zapomniałem, że sprawdziłem jeszcze dla pewności czy sytuacja z bluetooth i jego prędkością nie zmienia się dla wifi:

1. Bluetooth włączone

Xz6gsAb.jpg

2. Bluetooth wyłączone

6zGusZa.jpg

 

Wniosek:

różnica w tolerancji pomiaru. 

Nie rozumiem Twojego wywodu, pokazałes tylko, że Ty nie masz problemu, a wiedz sa ludzie z tym problem i to nie tylko na rn8 pro ale na innych różnych telefonach od xiaomi.

Problem z gps miałem też nie tylko ja

Jestem świadomym konsumentem i wiem, że rn8 pro to majstersztyk co do ceny i możliwości ale problem z wifi, ubijania apek w tle oraz problem gps spowodował, że się z nim pożegnałem.

Siedziałem kilka dni próbując naprawić zarządzanie ramem i problem z wifi, ale się nie udało. 

A70 kupiłem za 1200 zl nówka z plusa, 1800 nigdy bym nie dal. 

Otworzyłem pudełko, skonfigurowalem smiga tak jak bym sobie tego życzył i nie siedzę na forum a70 pisząc, że coś mi nie dziala a z rn8 pro bylo inaczej. 

Ktoś tu wejdzie i zobaczy że to nie taki dobry sprzęt jak go zachwalaja, tylko tyle pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blaca

 

1. No dobra, ale tak jest zawsze, że na forum wchodzą tylko ludzie, którzy mają problem, a Ci, którzy nie mają czyli pozostałe 98% nie wchodzi tutaj bo po prostu nie ma po co. Skoro się licytujecie na ilość problemów z tym telefonem to ja dla kontrastu udowadniam, że nie mam żadnych. Dobrze jest zawsze budować czarny PR wokół czegoś, mimo że tylko wybrana garstka ludzi ma problem. Tym bardziej, że skoro udowodniłem, że jesteśmy na tym samym sofcie i u mnie problemy nie występują - może warto się zastanowić czy nie posiadasz wadliwej sztuki, na co też próbowałem Was nakierować. 

2. Dobra, tylko A70 miał premierę w kwietniu, a jesteś użytkownikiem od paru dni:

8c9zSyY.png

  • nie wiesz jak wyglądała sytuacja po premierze A70 bo wszystkie problemy przez pół roku pewnie zdążyli załatać
  • dałeś 1200 zł, ale w oficjalnej dystrybucji kosztuje 1799, więc porównujmy normalne dystrybucje, a nie sytuacje, w których telefon ktoś sprzedaje na OLX/allegro
  • dałeś 1200 dlatego, że plus i t-mobile jako jedyne dwie sieci blokuje telefon jeżeli ktoś przestaje płacić za niego raty, wolne od tego jest orange i play. Stąd niższe ceny telefonów od operatorów, które pochodzą od tych dwóch operatorów
  • za pół roku RN8P będzie kosztować dużo mniej niż obecnie, wyjdzie 2000 hotfixów, które błędy tego typu na pewno załatają bo warto mimo wszystko przypomnieć, że telefon oficjalnie w Polsce dostępny jest od +- 10 października. 

Licytujemy się dalej czy dasz już sobie w końcu spokój? 

 

Edytowane przez Czarny209
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko stwierdzam fakty. 

A fakty dla mnie są takie 

miałem 

Redmi note 2,redmi note 5, mi 4c,mi note 2 i rn8 pro w każdym byly jakieś problemy, i aktualizacjie jak naprawiły jedno tak psuly drugie i tak w kółko. 

Jest to niedorobiony chiński rom i tyle. 

Chińskie niedorobione badziewie i stąd takie niskie ceny pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedynym, niezaprzeczalnie faktem jest to, że gdybyś dostał dwa łomy, to i tak by były bezużyteczne... Jeden byś zgubił... A drugi popsuł... 

I później narzekałbyś i stękał... 

Idź już stąd Człowieku z problemami i nie wracaj więcej proszę... 

Tylko Tobie nie działa... I tylko Ty masz problemy nie do przezwyciężenia... 

Ja tam prawie 4 lata temu wsiadłem na chinole... Instalowałem bety i inne wynalazki... I jakoś wszystko działa... I nie chcę zmienić jak na razie... 

A jeden babol sprzętowy, z mojej własnej głupoty poszedł na reklamację i jutro stanę na głowie, żeby odzyskać taki sam... 

Więc idź już blaca stąd... 

I naprawdę... Nie wracaj więcej... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam styczność z a70 na codzien, miałem krótki, dwutygodniowy epizod z a50.
W obu dramatyczny fingerprint, aparat poza faktem posiadania szerokiego kąta zdecydowanie gorszy niż w rn7 na którego z ulgą po a50przeszedlem.Zastanawiam się nad tym co@blaca napisał o aparacie bo naprawdę te Samsungi nie błyszczą. Ostatni dobry aparat był w serii a w a5 2016, później było coraz gorzej.
Czy to oznacza że rn8pro ma taki słaby aparat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tpawel napisał:

Mam styczność z a70 na codzien, miałem krótki, dwutygodniowy epizod z a50.
W obu dramatyczny fingerprint, aparat poza faktem posiadania szerokiego kąta zdecydowanie gorszy niż w rn7 na którego z ulgą po a50przeszedlem.Zastanawiam się nad tym co@blaca napisał o aparacie bo naprawdę te Samsungi nie błyszczą. Ostatni dobry aparat był w serii a w a5 2016, później było coraz gorzej.
Czy to oznacza że rn8pro ma taki słaby aparat?

A70 robi zdecydowanie lepsze fotki. 

Szumy w szerokim kącie w rn8 to jakaś kpina

Ekran bije na głowę ten rn8 AMOLED, mówi wam to coś 

 

 

Powtarzam po raz kolejny, że nie tylko ja miałem problemy z rn8, zobaczcie posty wyżej. 

Ale jak ja śmiem narzekać na ten telefon skoro jest tak tani,ma prawo mieć kupę błędów

Edytowane przez blaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blaca Mówi mi coś amoled. Mam mi8.Nie bronie tego telefonu tylko niedowierzam że a70 moze robić lepsze foty bo to nie jest dobry aparat, ale jak widać rn8 ma jeszcze gorszy.

Trzeba oddać też że a70 to nie ta półka cenowa.

Miui wady ma, nie musisz mnie przekonywać, ale a50 tak mnie zmęczył psychicznie przez dwa tygodnie że odpuściłem

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czarny209 z tego co widzę Ty testy wifi robiłeś na 5 GHz, prawdopodobnie w tym przypadku problem nie występuje. U mnie na 2,4 GHz jest znacząca różnica. Włączenie bluetooth, z sparowanym mi bandem 4 zimniejsza odrazu prędkość o połowę. 

Mnie bardziej zastanawia czemu mam takie słabe wyniki na łączu 60 mb, inne urządzenia wyciągają te 55-60 bez problemu, tu ledwo 30... 

Screenshot_2019-10-30-07-15-35-584_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2019-10-30-07-16-41-559_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2019-10-30-07-39-08-858_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pawel.w1989 napisał:

@Czarny209 z tego co widzę Ty testy wifi robiłeś na 5 GHz, prawdopodobnie w tym przypadku problem nie występuje. U mnie na 2,4 GHz jest znacząca różnica. Włączenie bluetooth, z sparowanym mi bandem 4 zimniejsza odrazu prędkość o połowę. 

Mnie bardziej zastanawia czemu mam takie słabe wyniki na łączu 60 mb, inne urządzenia wyciągają te 55-60 bez problemu, tu ledwo 30... 

Screenshot_2019-10-30-07-15-35-584_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2019-10-30-07-16-41-559_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2019-10-30-07-39-08-858_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Miałem dokładnie to samo, jaki masz router, ja mam tplink. Może to wina routera skoro innym działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytając ten watek specjalnie sprawdziłem ten telefon na sieci 2.4 i 5 Ghz mam router fritzbox 4040.Po kolei uruchamiałem jedną i drugą sieć i sprawdzałem telefon na speed test na www. prędkość pl. Będę się posługiwał skrótami "bez Bluetooth" (BB) i Z Bluetooh (ZB) oraz  uplod (U) i Downoload (D).Zrzutów ekranu nie zamieszczam bo nie mam zamiaru komukolwiek cokolwiek udowadniać. Uzyskałem następujące wyniki podczas pięciu pomiarów:

Częstotliwość 2.4 GHz

BB-D 21.4 ,U 4.91

ZB-D 16.36 , U4.82

BB-D 26 , U-6.03

ZB- D 24.1 , U5.25

BB- D 26.5 U 5.6

Jak widać wyniki z bluetooth są trochę niższe aczkolwiek nie są to wyniki którymi bym się w ogóle przejmował

Częstotliwość 5 GHz

BB- D 26.5 , U 5.79

ZB - D 20.06, U 4.79

BB D 26.73 , U 5.46

ZB D 25.91 , U-5.46

BB D 26.1 , U 5,25

 

Tutaj też wyniki z bluetooth są trochę niższe,aczkolwiek osobiście uważam że nie są to wyniki dyskwalifikujące w jakiś sposób ten telefon ze względu na jakość połączenia.Bardziej mi doskwiera to że nie mogę uzyskać tu połączenia vpn z routerem,o czym pisałem w innym wątku,oraz np to że przy korzystaniu z usb otg telefon nie widzi karty sieciowej Ethernet połączonej przez usb typu c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 2.4GHz bez bluetooth 50M pobierania, z bluetooth skacze pomiędzy 12M, a 25M.
Na 5GHz bluetooth nie ma znaczenia i jest około 90Mbps.
WiFi robi u mnie Mikrotik cAP AC, więc to nie jest niestety problem TP-Linków.

VPN u mnie działa bez problemu.

Sprawdziłem swój adapter USB3+1GbE pod OTG typ C i niestety też nie widzi karty sieciowej, natomiast porty USB w adapterze działają.
Stary Redmi 3 też nie dawał sobie rady z kartą sieciową pod USB OTG, więc nie wiem, czy to nie wszystkie Xiaomi tego nie potrafią.

Mnie natomiast trochę niemiło zaskoczyło, że przerzucili się na dialer od Google'a i nie można już nagrywać rozmów, a także to, że Netflix nie odtwarza filmów w HD ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam podłączony głośnik bluetooth. Nie pisałem o tym bo uznałem ze to w sumie nieważne.

2 godziny temu, pablo19_1f napisał:

U mnie na 2.4GHz bez bluetooth 50M pobierania, z bluetooth skacze pomiędzy 12M, a 25M.
Na 5GHz bluetooth nie ma znaczenia i jest około 90Mbps.
WiFi robi u mnie Mikrotik cAP AC, więc to nie jest niestety problem TP-Linków.

VPN u mnie działa bez problemu.

Sprawdziłem swój adapter USB3+1GbE pod OTG typ C i niestety też nie widzi karty sieciowej, natomiast porty USB w adapterze działają.
Stary Redmi 3 też nie dawał sobie rady z kartą sieciową pod USB OTG, więc nie wiem, czy to nie wszystkie Xiaomi tego nie potrafią.

Mnie natomiast trochę niemiło zaskoczyło, że przerzucili się na dialer od Google'a i nie można już nagrywać rozmów, a także to, że Netflix nie odtwarza filmów w HD ;(

Na redmi note 5 ta sama karta sieciowa czyli edimax działa bez problemu.Łączy się od "strzała" i działa na 100 Mbit ,myślę ze to są bolączki dnia młodzieńczego i że znikną wraz z kolejną aktualizacją. Bo raczej niemożliwe jest aby starsze oprogramowanie obsługiwało coś a nowsze  nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...