Skocz do zawartości

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czy działa wam ambient display tzn opcja ekran zgodny z otoczeniem,always on? 

Opcja pojawiła się po wyłączeniu optymalizacji miui ,da się wszystko ustawić ale nic się nie wyświetla po wygaszeniu ekranu. Zapewne przez to że to LCD, szkoda.Fajna opcja ,miałem ja w s7 edge.Nie byłoby szkoda bateria bo naprawdę dobrze trzyma.

W s7 edge nateria 3600 mah i czas SOT na wifi do 4 godzin max, w redmi 900 mah więcej a czas SOT ponad 8 godzin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2019 o 09:27, Waxy napisał:

@blaca Połącz mifit z opaską, włącz GPS i włącz aktywność - najlepiej rower, ale spacer też możesz (pamiętając by zrobić to z poziomu telefonu). Przejedź/ przejdź się przynajmniej 2-3 km. Gdy odpaliłeś trening rower to zerknij w trakcie jazdy, czy na opasce wyświetla Ci informacje o prędkości. 

Zakończ aktywność i po synchronizacji sprawdź, czy w przypadku aktywności rower masz wykres prędkości (w mifit) oraz czy mapa pokazuje prawidłowo trasę, którą przebyłeś. Jeżeli odpaliłeś spacer to również sprawdź mapę i trasę jaką pokazuje w apce. 

Dzięki :)

Chyba zwrócę ten  telefon po tym teście , wszystko było źle pokazywane,dystans, prędkość, na mapie zupełnie inaczej ,gps się gubił.Dzis lecę biegać z Endomondo,jak będzie podobnie to zwracam go.Na szczęście mam na to jeszcze 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na endomondo wydaję się ok, ale ten telefon i tak mnie wnerwia.Po co mi tyle ramu jak systemu ubika aplikację bardzo szybko. Poustawiane mam wszystko co możliwe by tego nie robił a i tak gdy go parę minuty nie używam to aplikacje laduja się od nowa ,strony w przeglądarce odświeżają się jeszcze szybciej , masakra. Miałem kiedyś lenowo p2 z 4 gb ramu i tam otwierałem aplikacje ma drugi dzień i nie ładowala się od nowa. Żałuję że s7 edge sprzedałem,tam kulała tylko bateria a wszystko inne lepsze niż ten redmi ahh..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie czy Spotify u was na rn8 pro też się zawiesza, gdy klikniecie w trzy kropki (np: na listingu muzyki, bądź gdy chcecie dodać ją do ulubionych - również uprzednio klikając trzy kropki). Problem się pojawił już dawno temu przy innych telefonach i nie został rozwiązany. Rn8 pro też to ma. Przynajmniej u mnie. 

Link: https://community.spotify.com/t5/Your-Library/App-freezes-on-Redmi-Note-8-Pro/td-p/4845760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Waxy napisał:

Zerknijcie czy Spotify u was na rn8 pro też się zawiesza, gdy klikniecie w trzy kropki (np: na listingu muzyki, bądź gdy chcecie dodać ją do ulubionych - również uprzednio klikając trzy kropki). Problem się pojawił już dawno temu przy innych telefonach i nie został rozwiązany. Rn8 pro też to ma. Przynajmniej u mnie. 

Link: https://community.spotify.com/t5/Your-Library/App-freezes-on-Redmi-Note-8-Pro/td-p/4845760

Potwierdzam, zawiesza sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, bo telefony, które mają ten problem są oparte na mediateku. Możliwe, że coś się gryzie, bo w końcu więcej jest telefonów na snapie stąd też większa kompatybilność z apkami. Liczę, że spptify wypuści wreszcie aktualizację, która ten problem rozwiąże. Niektórzy czekają rok i nic. Mam nadzieję, że tu tak nie będzie, bo poza tym telefon godny polecenia. 

Edytowane przez Waxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , żałuję zakupu.przesiadlem sie z s7 edge i tam nie było żadnych problemów ,kompletnie nic. Wszystko po wyjęciu z pudełka działało pieknie, gdyby tylko ta bateria tam była lepsza. Miałem sporo telefonów Xiaomi i zawsze sa tam problemy, myślałem, że się poprawiło... myliłem sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

@blaca co do ubijania apek : to nie RAM je wyrzuca dlatego te 6czy 4GB nie robi różnicy. Oszczędzanie energii miui to robi. Wystarczy ( przeważnie, choć nieraz potrzebna jeszcze kłódka) przestawić tą opcję na bez ograniczeń i wtedy ubijania apek nie ma

Mam wszystko to o czym piszesz ustawione i i tak ubija apki, przeładowuje strony w przeglądarce,w otwartych kartach. Zjadłem za młodego zęby miui i wiem co trzeba ustawić.Miui ma najgorsze zarządzanie apkami w tle.

 

Maxymalnie trzymało mi w pamięci z 7 aplikacji przy 6 gb ramu, porażka. Przy otwarciu kolejne zamykało inne.

Screenshot_2019-10-25-09-27-19-651_com.miui.powerkeeper.jpg

Edytowane przez blaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, magyarek napisał:

Czekajcie, czy to znaczy, że aplikacja SMSów nie przeniesie mi wiadomości z chmury z dotychczasowego telefonu (Redmi 5 Plus)?! 

A chociaż jakąś inną apkę do SMSów (typu Textra) da mu się wgrać i ustawić na domyślną czy też się wysypuje? 

Da się wgrać trxtre. Wiadomość z chmury nie zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem ze Spotify i wczoraj na bieganiu GPS całkiem zwariował - z 5km biegu zarejestrował jakieś 300m po czym nagle wyskoczyło 7km a trasa w żaden sposób nie odwzorowywała tej która rzeczywiście biegłem. Na mieście w google maps też gubi kierunek czasem. 

Mój biedny Redmi 4 Prime lepiej sobie radził..

Dajcie znać czy w Endomondo jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krajhmann napisał:

Również mam problem ze Spotify i wczoraj na bieganiu GPS całkiem zwariował - z 5km biegu zarejestrował jakieś 300m po czym nagle wyskoczyło 7km a trasa w żaden sposób nie odwzorowywała tej która rzeczywiście biegłem. Na mieście w google maps też gubi kierunek czasem. 

Mój biedny Redmi 4 Prime lepiej sobie radził..

Dajcie znać czy w Endomondo jest lepiej

Na endomondo jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to problem z mifit. Nie demonizujmy telefonu. GPS w mapach działa bez zarzutu. Ciekawi mnie jedynie ciągle występujący problem z spotify w sensie, że nie został on naprawiony od miesięcy według tego co piszą. Oczywiście ktoś zgłaszał to przy innym urządzeniu, ale też na mediateku. 

Edytowane przez Waxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wkrótce kupić RN8pro, nie wiem tylko jaką wersję wybrać. W tej chwili mam RN5pro gdzie mam 4G ramu i 64g pamięci wewnętrznej, w zupełności mi to wystarcza. W gry żadne nie gram, dużo plików też nie przechowuje na fonie. Jednak może są przesłanki żeby RN8pro kupić bardziej wypasione niż wersja podstawowa RN8 pro. Zależy mi na PRO ze względu na NFC. Jeśli jednak zdecyduję się na najmniejsza wersję PRO to czy ROM będzie taki sam jak dla reszty wersji PRO? Jeśli nie, to jak będzie ze wsparciem dla słabszej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FromWP napisał:

@gwalberg jak zależy ci na nfc, to może poczekaj chwilę na Redmi Note 8T. Jeszcze chyba nie było oficjalnej premiery, ale już sprzedają w Hiszpanii. To praktycznie RN 8 tylko na rynki globalne z dodanym NFC.

No faktycznie, właśnie przejrzałem specyfikacje, nieźle to wygląda i będzie miał snapa. Wezmę na razie na wstrzymanie i poczekam na pierwsze recenzje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ten telefon wyląduje za oknem.

6 gb ramu a aplikacje zamyka jakby miał z 1gb.

Ile aplikacji trzyma wam w tle i nie zamyka.

Robiłem testy i otworzyłem 8 apek. 

Wszedłem by zobaczyć aktywne aplikację i widzę że chwila mija i cyk jedna zamknięta, cyk nastepna i następna. Minęło z 5 minuty i zostały 2.

To sa jakieś jaja.

Wszystko już ustawiałem, kłódki itp no kompletnie wszystko i nic.

Zróbcie testy jak to u was wyglada.

Mi już ręce opadły

 

Screenshot_2019-10-26-12-06-51-767_com.miui.powerkeeper.jpg

Edytowane przez blaca
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, JamCiTo napisał:

To coś masz źle poustawiane... 46 aplikacji, z tego część od co najmniej 3-4 dni... 

Screenshot_2019-10-26-14-56-18-430_com.miui.powerkeeper.png

Hehe widzę nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz ,masz aktywna tylko jedną aplikację kolego. Reszta pozamykana.

Przeczytaj sobię napis u góry aktywne aplikacje :pulsar a reszta jest uśpiona.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tylko z jednej korzystam w danym momencie? A reszta jest uśpiona w ramie... I uruchomienie którejkolwiek następuje od razu i w stanie takim w jakim została opuszczona... Nie stosuje podziału ekranu, żeby musiały działać dwie czy tam więcej apek naraz... O tym może też świadczyć obecność ikon temperaturowych i ich "uśpienie"...

Więc nie pitol o kilowaniu przez system i wyrzucaniu z Ramu...

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JamCiTo napisał:

Bo tylko z jednej korzystam w danym momencie? A reszta jest uśpiona w ramie... I uruchomienie którejkolwiek następuje od razu i w stanie takim w jakim została opuszczona... Nie stosuje podziału ekranu, żeby musiały działać dwie czy tam więcej apek naraz... O tym może też świadczyć obecność ikon temperaturowych i ich "uśpienie"...

Więc nie pitol o kilowaniu przez system i wyrzucaniu z Ramu...

I dalej się myślisz, aktywne aplikacje to właśnie te aplikacje , które są w ramie i odpalą się natychmiast bez ponownego przeładowania do tego samego momentu w w którym je opuściliśmy.Uśpione aplikacje to takie ,które się odpalą ale przeladuja,przeladuja i wrócą do tego samego momentu,w którym je opuściliśmy.

Napisałeś "Bo tylko z jednej korzystam w danym momencie"

To zobacz na mój screen, chcesz powiedzieć, że ja korzystam z 4 w danym momencie na raz he

Nie rozumiesz i pleciesz głupoty.

 

 

Jeszcze sporo musisz się nauczyć.

Wiem o czym mówię bo na lenowo p2 z 4gb ramu aplikacje nawet ciężkie gry były w ramie po kilka dni, a miałem już kilka telefonów z miui i zawsze ten sam problem,zawsze

 

W poniedziałek odsyłam ten telefon do mistore.

Miałem dziesiątki telefonów i zawsze w miui są problemy z apkami w tle.

 

Mój ostatni s7 edge po pod tym względem bije ten telefon na głowę a mial połowę mniej ramu

 

Edytowane przez blaca
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, carolef napisał:

To po co kupiłeś miui skoro Ci nie pasuje? Wróć do samsunga i tyle.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Wróciłem po 3 latach bez miui.Myslalem ,ze w końcu będzie ok bo 6 gb ramu to sporo.

Jest multum tematów o tragicznym multitaskingu miui więc nie wymyślam bajek.

Ich telefony powinny być ma czysty andku, nie byłoby tysiąca zdublowanych opcji ustawień itp 

Po prostu jestem zawiedziony.

Telefon po wyjęciu z pudełka powinien smigac,w miui zeby tak było trzeba ustawić tysiące rzeczy a i tak nie jest tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Czarny209 napisał:

Ja tam przesiadłem się z S9+ na RM8P i nie narzekam, nie mam żadnych problemów z ubijaniem appek czy płynnością działania. ;)

Bo nie wiesz co to ubijanie apek i tyle.

Otwórz sobię kilka kart w przeglądarce, później poskakaj sobie po innych aplikacjach, później zablokuj tel na parę minuty i wróć z powrotem do przeglądarki.Gwarantuje Ci ,ze każda otwarta karta w przeglądarce załaduje Ci się od nowa.

Edytowane przez blaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie zależy mi chyba na tym aby musieć trzymać w ramie 30 appek, których i tak nie używam. Jak Ci na tym zależy to myślę, że powinieneś zainwestować w inny telefon niż średnia półka za 1000 zł, a mieć wymagania na poziomie flagowca. Na moje potrzeby wystarcza. 

 

pzdr

 

edit:

OneUI samsunga też ubija appki. 

Edytowane przez Czarny209
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matf napisał:

Użytkuję telefon od tygodnia, oto moje obserwacje:

- GPS często szwankuje z dokładnością.

- Ikona zmiany liter na cyfry w lewym dolnym rogu klawiatury czasami nie "zaskakuje" za pierwszym naciśnięciem.

- Hotspot i bluetooth włączone w tym samym czasie powodują, że transfer danych i jakość połączenia z internetem jest dosyć niestabilna (częste lagi i utrata pakietów).

- W Spotify nie działa rozwijane menu, a co za tym idzie nie można na przykład dodać utworu do playlisty, co baaardzo ogranicza funkcjonalność tejże aplikacji.

- Czasami należy zrestartować telefon, aby mieć dostęp do internetu (nie działa on mimo włączonych danych mobilnych i wi-fi).

 

I teraz moje pytanie: Czy wszystkie wymienione wyżej problemy są kwestią software'ową? Jeśli tak, to być może poczekam na aktualizację. Jeśli nie, to zastanowię się nad zwrotem telefonu.

Mam te same problemy co Ty.

Odsyłam ten telefon i nigdy więcej miui.

Aktualizacja może coś naprawić ale nie musi a może jeszcze coś zepsuć bo tak nie raz nie dwa było.

Radzę Ci oddać telefon póki masz czas bo będziesz się tylko denerwował.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...