Skocz do zawartości

MiPad 4 - dotyk 'pół-działa' parę sekund po odblokowaniu


pawlik23

Rekomendowane odpowiedzi

Mam MiPada 4 od prawie pół roku i od początku korzystania zmagam się z pewnym problemem.

Po wybudzeniu urządzenia, czy to przyciskiem czy double tapem, tablet nie reaguje na dotknięcia czy przesuwanie palcem po ekranie przez kilka sekund. Za chwilę działa bez problemu.

O ile pojedyncze kliknięcia czy próby przesuwania nie działają, to tablet (przez te kilka sekund po wybudzeniu) reaguje za to na rozwinięcie górnej belki z ustawieniami czy dłuższe przytrzymanie ikon aplikacji (rozwija się wtedy menu kontekstowe). Po paru sekundach tablet zaczyna reagować na resztę gestów i kliknięć.

Nie wydaje mi się, żeby to był jakiś problem z digitizerem bo dotyk na ogół działa, stawiam że to problem z softwarem, próbowałem zmieniać różne ustawienia w tym opcje dla programistów, zmieniałem launchery (obecnie Nova Launcher) i ostatecznie wgrywałem inne ROMy (jeden chiński, potem MIUI Polska stabilny a teraz korzystam z wersji rozwojowej).

Spotkał się ktoś z takim problemem (nie tylko w MiPad 4)? Jest na to jakieś rozwiązanie? Nie jest to coś, co zmuszałoby mnie do reklamacji urządzenia, ale jest denerwujące gdy chcę na szybko coś sprawdzić na tablecie i muszę czekać aż dotyk się odblokuje w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawlik23 napisał:

MIUI 10 ver 9.8.29

W TWRP spróbuj przeczyścić Cache oraz ART/Dalvik. Nic więcej.

Jeśli nie pomoże, wejdź do menu serwisowego w MIUI (kombinacja *#*#MIUI#*#* w dialerze lub kilkukrotne naciśnięcie "Wersja jądra" w Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Pełna specyfikacje) i zrób test dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...