Orjon

MIUI 9.10.10

Recommended Posts

Ktoś miał tak ze odcisk działa na 2 osobie ? Bo ja i siostra może odblokować mój telefon xD

Mi9pro

Za bardzo spokrewnieni jesteście, żartuje. Dziwny przypadek, na szczęście u mnie działa prawidłowo. Żona sprawdzała :-D

31 minut temu, szpieg15 napisał:

nie ma ikon powiadomień

Są. Masz je włączone w ustawieniach (Wcięcie I pasek statusu)? 

Płatność mobilna na Mi8 w Santander nie działa, dziś próbowałem w 2 sklepach i w każdym wywala błąd na terminalu żeby użyć innej karty. Miui bez root'a. Może ktoś potwierdzić?

Mi8 z rootem wszystko działa. Pko Bp. Mbank. Nest bank z GP.
Natomiast mam problem przy próbie instalacji Notch notificatio z mi-globe.com
Wyskakuje mi coś takiego
792542ed78fe87c8421bd99c6ec9aa92.jpg

To w końcu mam najnowszą wersję czy mam ściągnąć 1.6Gb? :roll: wiem, że mogę z pliku .ZIP ale jednak wolałby OTA. A codziennie powiadomienia dostaję, że mam nową wersję do ściągnięcia. Redmi note 7.

Screenshot_2019-10-12-18-03-11-792_pl.zdunex25.updater.jpg

Edited by vladek

Na przyszłość chyba będę dodawać stosowne info do wątków z aktualizacją, bo ileż razy można... Jak nie idzie, to pobierz ręcznie.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

• Like 6
  • Thanks 1

Zgadza się u mnie też. 

android.view.InflateException: Binary XML file line #6 in com.miui.extraphoto:layout/refocus_fragment_dynamic: Binary XML file line #6 in com.miui.extraphoto:layout/refocus_fragment_dynamic: Error inflating class com.miui.extraphoto.common.widget.recyclerview.SimpleRecyclerView

Caused by: android.view.InflateException: Binary XML file line #6 in com.miui.extraphoto:layout/refocus_fragment_dynamic: Error inflating class com.miui.extraphoto.common.widget.recyclerview.SimpleRecyclerView
Caused by: java.lang.reflect.InvocationTargetException
    at java.lang.reflect.Constructor.newInstance0(Native Method)
    at java.lang.reflect.Constructor.newInstance(Constructor.java:343)
    at android.view.LayoutInflater.createView(Unknown Source:210)
    at android.view.LayoutInflater.createViewFromTag(Unknown Source:71)
    at android.view.LayoutInflater.createViewFromTag(Unknown Source:6)
    at android.view.LayoutInflater.rInflate(Unknown Source:92)
    at android.view.LayoutInflater.rInflateChildren(Unknown Source:9)
    at android.view.LayoutInflater.inflate(Unknown Source:107)
    at android.view.LayoutInflater.inflate(Unknown Source:27)
    at com.miui.extraphoto.refocus.core.dynamic.DynamicOperatingFragment.onCreateView(Unknown Source:4)
    at android.app.Fragment.performCreateView(Unknown Source:10)
    at android.app.FragmentManagerImpl.moveToState(Unknown Source:566)
    at android.app.FragmentManagerImpl.addAddedFragments(Unknown Source:46)
    at android.app.FragmentManagerImpl.executeOpsTogether(Unknown Source:129)
    at android.app.FragmentManagerImpl.removeRedundantOperationsAndExecute(Unknown Source:99)
    at android.app.FragmentManagerImpl.execPendingActions(Unknown Source:21)
    at android.app.FragmentManagerImpl.executePendingTransactions(Unknown Source:0)
    at com.miui.extraphoto.refocus.RefocusActivity.onSelectPresenter(Unknown Source:91)
    at com.miui.extraphoto.refocus.RefocusActivity.onSelectRadio(Unknown Source:6)
    at com.miui.extraphoto.refocus.RefocusActivity.access$000(Unknown Source:0)
    at com.miui.extraphoto.refocus.RefocusActivity$1.onCheckedChanged(Unknown Source:4)
    at android.widget.CompoundButton.setChecked(Unknown Source:29)
    at android.widget.CompoundButton.toggle(Unknown Source:4)
    at android.widget.RadioButton.toggle(Unknown Source:6)
    at android.widget.CompoundButton.performClick(Unknown Source:0)
    at android.view.View.performClickInternal(Unknown Source:3)
    at android.view.View.access$3500(Unknown Source:0)
    at android.view.View$PerformClick.run(Unknown Source:8)
    at android.os.Handler.handleCallback(Unknown Source:2)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:4)
    at android.os.Looper.loop(Unknown Source:242)
    at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:98)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.RuntimeInit$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:275)
Caused by: java.lang.NoClassDefFoundError: Failed resolution of: Landroid/support/v7/recyclerview/R$styleable;
    at android.support.v7.widget.RecyclerView.<init>(RecyclerView.java:440)
    at com.miui.extraphoto.common.widget.recyclerview.SimpleRecyclerView.<init>(Unknown Source:0)
    at com.miui.extraphoto.common.widget.recyclerview.SimpleRecyclerView.<init>(Unknown Source:1)
    ... 35 more
Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: android.support.v7.recyclerview.R$styleable
    ... 38 more
Edited by Tomek_Tcz

@Orjon nie jest to wszystko takie logiczne. Np. dla Mi9 na naszej stronie , główny nie działa. Na alternatywnym jest wersja 9.10.10 na  sourceforge rano była wersja 9.10.11 której teraz nie ma. Człowiek nie wie o co biega , a pytać nie wolno bo wam to przeszkadza.

Edited by maciek04

[mention=29619]Orjon[/mention] nie jest to wszystko takie logiczne. Np. dla Mi9 na naszej stronie , główny nie działa. Na alternatywnym jest wersja 9.10.10 na  sourceforge rano była wersja 9.10.11 której teraz nie ma. Człowiek nie wie o co biega , a pytać nie wolno bo wam to przeszkadza.
Wolno się uploaduje. Ot tak

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Na MI9 to już nie wiem czy jest 9.10.10 czy był reuplaud i powinno być 9.10.11?

Google map nie uruchamia się. Pojawia się czarny ekran. Czyszczenie danych aplikacji pomaga na jedno uruchomienie. 80f9ce48d97eafa9fce48cfb2c4c07d5.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, maciek04 napisał:

@Orjon nie jest to wszystko takie logiczne. Np. dla Mi9 na naszej stronie , główny nie działa. Na alternatywnym jest wersja 9.10.10 na  sourceforge rano była wersja 9.10.11 której teraz nie ma. Człowiek nie wie o co biega , a pytać nie wolno bo wam to przeszkadza.

Zatem wyjaśniam: na sourceforge nie ma, bo niestety ostatnio coś cierpi ono na wolny upload i po prostu ROMy nie uploadują się tak szybko, jak byśmy chcieli (w skrócie - Mi 9 uploaduje się już od wczoraj wieczora i chyba końca nie widać, Mi 9T Pro dziś uploadował się z błędem bo skończył jako plik 958MB). Także niestety przyczyna nie jest po naszej stronie, a po stronie sourceforge... OTA jeśli nie ma na sourceforge a widzi to i tak nie pobierze pliku, bo skąd?

W skrócie - najwyraźniej mirrory się nie poukładały i nie ma ROMu na wszystkich serwerach sourceforge, przez co wywala ten błąd. W 9.10.10 autor updatera, @ZduneX25, poprawił kwestię mirrorów i ten błąd powinien wyskakiwać znacznie rzadziej. Niestety sourceforge plata nam różne figle..

• Like 1

Dziękuję za odpowiedź :) po kilku próbach kliknięcia "pobierz" udało się. Raz jeszcze wyskoczył błąd o złej sumie ale potem już było dobrze. 

Latarka czasem zacina się. W przełącznikach niby wyłączone i niereaguje. Pomaga tylko restart.

- czasem problem z jasnością ekranu, po włączeniu jest ciemny LCD jak na minimalnej jasności

Edited by MatiLew

Na Mi8 BT nie działa. Po instalacji wydawało się, że jest ok, ale wystarczyło wyłączyć BT i jeszcze raz włączyć. Już się nie włącza.
Ktoś ma jakiś sposób na to?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Przed chwilą, H3PO4 napisał:

Mi8 działają Wam dźwięki? U mnie jedynie działają na słuchawkach, głośnik cisza

Miałem to samo, na XDA też też ktoś o tym pisał. Nie wiem co może to powodować. 

4 godziny temu, H3PO4 napisał:

Poradziłeś sobie z tym jakoś?

Nie miałem czasu i wrzuciłem globala. Może instalacja na czysto z globala pomoże, sprawdzę popołudniu.

@H3PO4 niestety nie pomaga instalacja z globala ani full wipe. Mam tymczasowe rozwiązanie - zadzwoń do kogoś i w czasie połączenia przełącz na głośnomówiący. Działa ale musisz powtarzać to po każdym restarcie telefonu.

Edited by mariusz.ur
tymczasowe rozwiązanie problemu
  • Like 1

@juveadamo , ale po tym restarcie faktycznie ten BT u Ciebie działa czy tylko pokazuje jako włączony? W moim przypadku po restarcie pokazuje jako włączony, ale urządzenia nie działają, np. z Mi Band nie może się połączyć. Po wyłączeniu BT już nie da się włączyć.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Tak, jest.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Trzeba coś zmienić czy można poprostu wgrać wersja 9.8.15

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

@dave091 Lepiej Dobrze poczytaj poradniki i rób krok po kroku. Przy downgrade łatwo coś uwalić, np imei. Pierwsze co to pełna kopia systemu przez twrp a reszta z poradnika

@dave091 dokładnie, poczytaj, są poradniki. Tak jak kolega pisał, konieczne zrób sobie backup w TWRP, modemu także bo ja kiedyś zrobiłem downgrade na Mi5 i kilka dobrych dni bawiłem się w przywracanie numeru IMEI, co z resztą mi się udało ale IMEI był inny niż na pudełku ;-)

Dnia 12.10.2019 o 17:31, mihail1 napisał:

Mi8 z rootem wszystko działa. Pko Bp. Mbank. Nest bank z GP.
Natomiast mam problem przy próbie instalacji Notch notificatio z mi-globe.com
Wyskakuje mi coś takiego

W TWRP spróbuj zamontować partycję System najpierw, chociaż dziwne, że skrypt tego nie może zrobić, możliwe że jest pod stary układ partycji, w nowych telefonach chyba jest inny, więc trza by zmodyfikować ten skrypt.

Guest
This topic is now closed to further replies.