Skocz do zawartości

MIUI 9.10.10


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
3 hours ago, mihail1 said:

@test już próbowałem montować partycje systemową ręcznie, dalej nic. Zmienić skryptu nie umiem.

Próbowałem aktualizować TWRP. Ściągać raz jeszcze .zip nic to nie zmieniło. Na forach zagranicznych również nikt nie znalazł rozwiązania.

@mihail1 sprawdziłem ten skrypt, myślałem, że go zmienię dla Ciebie, ale ktoś zadał sobie sporo trudu, aby go skomplikować do granic możliwości i tam do tego zipa upchał nie jeden lecz sporo skryptów, które sprawdzają tysiąc innych rzeczy, przy okazji definiując różnorakie zmienne, zapewne dlatego, by można było zaadoptować ten patch pod kilka różnych modeli telefonów zmieniając tylko niektóre zmienne. No mniejsza z tym, nie chce mi się przekopywać i zmieniać tego co potrzeba, jednak jeśli masz roota to mam dla Ciebie rozwiązanie dużo prostsze; potrzebny Ci będzie jakiś manager plików na Androida (ja używam do wszystkiego na kompie i komórce Total Commandera, ale możesz użyć np Root Explorer czy jaki tam chcesz, ważne by mógł operować z dostępem root). Wypakowujesz na kompie z archiwum "mi-globe.com_NotchNotification_dipper_9.10.11_enable.zip" plik MiuiSystemUI.apk, który znajdziesz w zipie w katalogu "system\priv-app\MiuiSystemUI\", kopiujesz sobie go z kompa na telefon, po czym odpalasz na telefonie Total Commander i kopiujesz ten plik do "/File system root/system/priv-app/MiuiSystemUI/" zastępując oryginalny plik o tej samej nazwie, który tam się znajduje. Z grubsza ten skrypt robi dokładnie to samo, ale mając roota, można to zrobić ręcznie. Oczywiście zrób na wszelki wypadek kopię systemu w TWRP, gdyby coś poszło nie tak ;-). Ach, i jeszcze jedna rzecz; jak już skopiujesz ten plik, to od razu nadaj mu permissions: -rw-r-r- czyli 644. To również zrobisz w Total Commanderze przytrzymując na tym pliku i wybierając z menu "properties" (czy tam "właściwości" po polsku).

Tutaj chciałbym przy okazji przeprosić moderację za cytat z fotką, który umieściłem wcześniej, ale robiłem to na szybko w pracy z telefonu i zapomniałem wywalić zdjęcie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wgrywanie modów przez TWRP może na Q na razie na niektórych telefonach nie trybic, Xiaomi na Mi8 czy Mix 2S dostosowało te telefony jako system-as-root (co powoduje że inaczej montuje się system - i w przypadku Q blokada reklam od fredka dla Mi8 będzie działać tylko jako ta nowa paczka dla nowych tel z obsługą tego montowania)

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, xawm napisał:

Potwierdzam zgłaszany przez innych użytkowników błąd z bluetooth. Wyłączenie bluetooth powoduje brak możliwości włączania. Trzeba zrobić restart. Kłopoty z połączeniem z głośnikami, zestawem w samochodzie, nie zawsze przechodzą powiadomienia na miband itp.

Mix 2s.

Potwierdzam dokładnie te same problemy na moim Mix2S.

Bluetooth wyłącza się. Nie zawsze przychodzą powiadomienia na zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w aparacie działa już znacznik czasu? (Dodawanie daty na zdjęcie) Jeżeli ma to znaczenie i różnie na różnych modelach, to pytam o RN5p - whyred.
Nadal nie ma na whyred sygnatury czasu. Chyba już tego nigdy nie naprawią bo to się już dłuugo ciągnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=61624]dave091[/mention] dokładnie, poczytaj, są poradniki. Tak jak kolega pisał, konieczne zrób sobie backup w TWRP, modemu także bo ja kiedyś zrobiłem downgrade na Mi5 i kilka dobrych dni bawiłem się w przywracanie numeru IMEI, co z resztą mi się udało ale IMEI był inny niż na pudełku ;-)
Jest poradnik o downgrade miui z 11 na 10 bo nie mogę znaleźć, jeśli można to poproszę o link.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie problem z zainstalowaniem viper4android? U mnie telefon wpada w bootloopa, pomaga jedynie odinstalowanie magiska z twrp i zainstalowanie go na nowo.

Mogę zainstalować apke viper, magisk ją widzi, dostaje uprawnienia, ale. Kiedy w aplikacji mam zainstalować drivery to wywala loopem, tak samo kiedy instaluje moduł pobrany w magisku przez twrp, też loopuje.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5 problem z bluetooth (jak się wyłączy nie można włączyć, dopiero restart pomaga) i czasami z nienacka znikają dzwonki (brak dźwięku połączenia przychodzącego). Jako że skończyło się wsparcie pewnie z takim bublem zostaniemy.

 

Wysłane z mojego MI5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Shadow2k3 napisał:

Mi5 problem z bluetooth (jak się wyłączy nie można włączyć, dopiero restart pomaga) i czasami z nienacka znikają dzwonki (brak dźwięku połączenia przychodzącego). Jako że skończyło się wsparcie pewnie z takim bublem zostaniemy. emoji24.png

U mnie bluetooth działa normalnie. Dzwonki również... wyparowała tapeta ekranu blokady przy aktualizacji, ale poza tym, i jak zwykle kiepską baterią i zarządzaniem ramem... no to jako tako ale działa. Najwyższy czas popróbować custom-romów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bluetooth działa normalnie. Dzwonki również... wyparowała tapeta ekranu blokady przy aktualizacji, ale poza tym, i jak zwykle kiepską baterią i zarządzaniem ramem... no to jako tako ale działa. Najwyższy czas popróbować custom-romów  
To ja już nie wiem o co chodzi, mam 2 modele mi5 3/64 GB i mi5 pro 4/128 GB i w obydwu przypadkach to samo. Do baterii się przyzwyczaiłem 1do 1.5 dnia.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2019 o 21:42, xawm napisał:

Potwierdzam zgłaszany przez innych użytkowników błąd z bluetooth. Wyłączenie bluetooth powoduje brak możliwości włączania. Trzeba zrobić restart. Kłopoty z połączeniem z głośnikami, zestawem w samochodzie, nie zawsze przechodzą powiadomienia na miband itp.

Mix 2s.

Potwierdzam ten błąd. W samochodzie muszę ponownie ustanawiać nowe połączenie - kasując stare. Jest to upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...