Skocz do zawartości

MIUI 9.10.10


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

91010.png

  • Aktualizacja do Androida Q dla MI 8/MIX 2S/MIX 3. Wkrótce także MI 8 EE i MI 8 PRO.
  • Możliwość zmiany pulpitu po lewej stronie (Asystent MIUI/Wiadomości Google/brak)
  • Poprawki tłumaczenia
  • Ostatnia aktualizacja dla Mi Note 2, Mi Mix, Mi 5S, Mi5, Mi 5S Plus, Mi5X, Redmi 5 Plus, Redmi 5, Redmi 5A (koniec wsparcia China)
  • Ostatnia aktualizacja dla Mi 8 SE na Androidzie Pie, kolejna – Q
  • Mi 9 SE w tym tygodniu brak aktualizacji – przygotowanie do Q
  • Mi 9T brak aktualizacji (brak China)
  • Pełna lista PL

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

 

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 19.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mi9 - 9.10.10

Przycisk SI - przy próbie zamiany ustawień (Dodatkowe ustawienia -> Skróty przycisków) wyrzuca błąd.

Poza tym, wszystko działa bez zastrzeżeń na ten moment.

P.S. wiadomo kiedy można się spodziewać dodatków od Xiaomi pozwalających zmienić odświeżanie ekranu powyżej 60Hz? :-)

 

 

IMG_20191011_091420.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, QBAQ napisał:

Mi9 - 9.10.10

Przycisk SI - przy próbie zamiany ustawień (Dodatkowe ustawienia -> Skróty przycisków) wyrzuca błąd.

Poza tym, wszystko działa bez zastrzeżeń na ten moment.

P.S. wiadomo kiedy można się spodziewać dodatków od Xiaomi pozwalających zmienić odświeżanie ekranu powyżej 60Hz? :-)

 

BT nie działa, 

wywala błąd jakieś udostępnianie po BT

na forum xiaomi piszą ze restartuje się co chwila

 

ja odpuściłem, powróciłem do poprzedniej wersji.

Na chwile obecną nie polecam. 

 

Jedyny plus że po wipe cache i dalvik w recovery telefon normalnie się uruchamia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT nie działa, 
wywala błąd jakieś udostępnianie po BT
na forum xiaomi piszą ze restartuje się co chwila
 
ja odpuściłem, powróciłem do poprzedniej wersji.
Na chwile obecną nie polecam. 
 
Jedyny plus że po wipe cache i dalvik w recovery telefon normalnie się uruchamia 
Bt działa mi z zegarkiem amazfit bez problemu. Xposed też działa jakby ktoś pytał.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartos napisał:

BT nie działa, 

U mnie BT działa. Sprawdziłem przed chwilą przesyłanie plików, z słuchawek rano korzystałem.

14 minut temu, QBAQ napisał:

Przycisk SI - przy próbie zamiany ustawień (Dodatkowe ustawienia -> Skróty przycisków) wyrzuca błąd.

U mnie jest to samo.

Niestety dalej Problem z Widevine - cały czas jest L3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne Ustawienia to ustawienia główne. Drugie były od Czasu przed ekranem - Xiaomi dodało nowe apk (MiSettings.apk) i nazwa aplikacji była po prostu Ustawienia więc tak zostawiłem. Do wyczyszczenia jest ta aplikacja która ma wersję 10 i nazwę pakietu com.android.settings.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, krainawilka napisał:

Lub zmień wartość DPI.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Zmiana wartości DPI w Mi8 nie daje zamierzonego efektu, tzn ikonki się pomniejszają ale niestety robi się czarna linia  pod notchem, zupełnie jakby obraz się zmniejszał cały.

W android Q działa magisk i płatności GP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tylko że to mam zrobione i wszystko wygląda ok idę do sklepu przykładam telefon do czytnika w wyskakuje właśnie info że wersja oprogramowania jest zmodyfikowana, analogicznie płatności w komputerze gpay działają nie kumam tego tylko płatności w sklepach nie chcą mam wrażenie że to wina NFC a nie systemu

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mihail1 napisał:
Jest zmiana wielkości ikon na pulpicie?  w zrzucie z 1 strony są one bardzo malutkie

Mi8/Mix2S po naprawieniu patchy będą mogły sprawdzić możliwość zmiany wielkości ikon, nasz nowy patch. Dla reszty w przyszłym tygodniu.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sekcji "unikamy niepotrzebnych pytań": Mi 8, Mix 2S, Mix 3, Mi 8 Pro 9.10.11 wydane (wydane w China). Na razie brak dla Mi 8 Explorer, brak linka.

Redmi K20 nie wiemy kiedy będzie.

Mi 9 reupload - fix ustawień przycisku AI.

Wszystkie wydane dziś wieczorem ROM-y (czyli te 5) mają nowy feature - można zmienić rozmiar ikon na pulpicie (nasz mod). Reszta modeli dostanie w przyszłym tygodniu.

ERRATA jednak nie mają. Wszyscy dostaną w kolejnej aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...