Skocz do zawartości

Ślad na ekranie po czytniku odcisków


wh1

Rekomendowane odpowiedzi

Długo nie nacieszylem się nowym telefonem. Dziś dostrzegłem że na ekranie w miejscu czytnika palców jest taki ślad. Wczoraj nie widziałem tego. Trudno to uchwycić na zdjęciu ale widać to bardzo wyraźnie w trakcie oglądania filmów.  Pod okręgiem jest również kreska 1cm z podobny "defektem".Problem jest mniej widoczny na maksymalnych ustawieniach podświetlenia. Na średnich ustawieniach widać go bardzo. Czy w też tak macie? 

IMG_20191010_120918.jpg

IMG_20191010_120853.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego wypalenia wczoraj jeszcze nie było. Potwierdziły to 3 osoby, które oglądały wczoraj ten telefon. Widziałem inne telefony z czytnikiem w ekranie i tak tego nie widziałem. Obecnie jak piszę ten komentarz to widzę wyraźnie na klawiaturze dookoła literki "g".  Na żywo to się rzuca w oczy. Na zdjęciu ciężko to uchwycić.  Dodatkowo pod tym okręgiem widać cienka kreskę 1cm której nie da się uchwycić na zdjęciu dostępnym mi telefonem.

Edytowane przez wh1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Nezumi napisał:

Ale... wiecie, że w ekranie jest wycięcie właśnie dla czytnika i właśnie to widzisz? Widoczność tego będzie różna w każdym modelu, ale jest to... jak to mówią producenci.. "cecha produktu"...

Nie. Wycięcie widać gdy ekran NIE JEST włączony, np. pod słońcem. Jak jest włączony to tego być nie powinno. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, galakty napisał:

Nie. Wycięcie widać gdy ekran NIE JEST włączony, np. pod słońcem. Jak jest włączony to tego być nie powinno. 

Widać to także na włączonych ekranach, widziałem to już w kilku modelach.

39 minut temu, lukkop91 napisał:

Mi9t Pro i K20 pro powinny mieć ten sam wyświetlacz więc jeśli ja tego nie mam to kolega też mieć nie powinien.

Sztuka sztuce nie równa...

27 minut temu, wh1 napisał:

Tego wypalenia wczoraj jeszcze nie było.

Możesz zgłaszać na gw/rękojmie, nikt nie broni, ale kilak takich sprzętów w robocie już obrabiałem, za każdym razem wracały z info "cecha produktu, wszystko ok".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

W takim razie K20 to kupson, bo na Mi9 nic takiego się nie dzieje. W końcu Redmi :) 

No i nie musi się dziać... Mam w robocie Mi8 EE, wystawowa, fingerprint nigdy nie używany, a widać w nim okręg tylko jak włączymy ekran. Nie wiem czy to kwestia samego amoleda, czy też wielkości wycięcia, ciężko powiedzieć, ale zdarzają się takie sztuki... Mi9 jeszcze z tym nie spotkałem, ale K20/K20Pro już kilka, a w sprzedaży są krótko.

Jeżeli problem jest mocno uciążliwy, a łapiemy się jeszcze na 14dni, to warto po prostu wymienić na nowy i tyle. Przy Gw/rękojmi, wszystko zależy od serwisanta na którego się trafi, jeden przymknie oko, inny powie "spadajcie" i wystawi, że taka cecha, bo na to pozwalają przepisy od dystrybutora/producenta. Gdzieś nawet słyszałem, że to Samsung odgórnie blokuje naprawy tego typu usterek (bo to w końcu ich wyświetlacz) i jeżeli jakiś producent naprawia coś takiego, to już "na własny koszt". Ile w tym prawdy, to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

Mi9 jeszcze z tym nie spotkałem, ale K20/K20Pro już kilka, a w sprzedaży są krótko.

No właśnie, w Mi9 nie, a w K20 już są zgłoszenia. Ogólnie więcej zgłoszeń w kwestii jakości jest w Redmi. W sumie zrozumiałe, poza tym że jest droższy od Mi, gdyby nie to to można wybaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...