Skocz do zawartości

słuchawki BT do mi box


Paraglobularna

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Zamówiłam sobie słuchawki xiaomi air dots na BT do mojego xiaomi mi box S, ale kurde nie wpadłam na to że BT w boxie moze być tylko po to aby podłaczyć piloty myszki itp, a słuchawek wcale nie musi obsługiwać. Czy ktoś z Was podłaczał kiedyś słuchawki do Mi boxa na Bt i dzialaly ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedzi. Niestety moje obawy się potwierdziły. mam boxa który nie ma żadnych problemów z wifi jak niektorzy opisywali, nigdy sie nie zacina i zawsze działa na wifi pieknie. Słuchawki parują się momentalnie. Niestety kiedy podłacze słuchawki na BT (xiaomi) do boxa a takze inne (innej firmy)  od razu wifi zamula i nic nie moge oglądac....no trudno bede musiala jednak znowu przejsc na kablowe :(

Edytowane przez Paraglobularna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paraglobularna napisał:

dziękuje za odpowiedzi. Niestety moje obawy się potwierdziły. mam boxa który nie ma żadnych problemów z wifi jak niektorzy opisywali, nigdy sie nie zacina i zawsze działa na wifi pieknie. Słuchawki parują się momentalnie. Niestety kiedy podłacze słuchawki na BT (xiaomi) do boxa a takze inne (innej firmy)  od razu wifi zamula i nic nie moge oglądac....no trudno bede musiala jednak znowu przejsc na kablowe :(

Ja Ci jedynie mogę powiedzieć że na moim boxie tylko że tym wcześniejszym (bez 'S' w nazwie) oglądałem bez problemu nie raz na słuchawkach BT tylko nausznych Sony MDR-1000X i było bez problemu. Nie wiem czy to kwestia boxa/firmware czy słuchawek. Jedyny minus, że jak się je sparuje to nie da się ich połączyć ponownie jeżeli w miedzyczasie korzystalismy z innego urzadzenia i trzeba od nowa parowac. Albo ja o czyms nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Mimo iz nigdy nie mialam problemu z wifi nigdy mi nic nie przycinalo to przy uzywaniu air dotsow na BT wifi w boxie siada. Musialam podpiac net przez adapter usb-rj45 i podlaczyc net kablem wtedy wszystko działa. To chyba nie tylko box tak ma, jak dzis sluchalam w sluchawkach na galxy s8 i mialam wlaczone wifi w telefonie to tez mi troche zamulalo To chyba jakas ogolna przypadlosc bo raczej s8 nie posiada bubli z wifi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie, znajomy ma wifi na 5 ghz i tez słuchawki jak podłaczy na BT do boxa to wifi pada....No trudno podłaczyłan net do boxa kablem, mimo iż nigdy z wifi nie mialam problemu, poki słuchawek nie podłaczyłam.

Edytowane przez Paraglobularna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem kilka dni temu słuchawki bluetooth SONY WH-CH500H. Parowanie przebiegło OK. Odpaliłem jakiś film na Netflix. Na początku wszystko OK. Po kilku minutach zaczyna minimalnie przerywać/przeskakiwać dźwięk. Po kolejnych kilku minutach film zaczyna się buforować, co nie miało nigdy wcześniej miejsca. Później film zaczyna minimalnie klatkować/przeskakiwać, a aż w końcu jakość filmu przypominała SD.  Po chwili słuchawki całkiem się rozłączyły, a WiFi straciło połączenie. Pilot nadal działał normalnie.

Coś mój boks nie polubił słuchawek bluetooth. Z telefonem słuchawki działają bez problemu.

Router Netgear w standardzie "N" 2,4 GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ze słuchawkami AudioTechnica SR50BT. Działają bardzo dobrze, nic nie przerywa. Przetestowałem tak na kilkunastu filmach. Testowałem na WiFi 5GHz i na połączeniu LAN-USB. Na 2,4GHz nie testowałem bo w mojej okolicy jest tyle sieci, że nie da się już używać tego zakresu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od dawna z Mi Boxem S słuchawek Creative SoundBlaster JAM i nie mam najmniejszych problemów z WiFi, ale Mi Box łączy się z routerem Xiaomi na 5GHz. Jednak BT, pomimo że pracuje na zbliżonym paśmie, to jednak nie powinien zakłócać WiFi na 2,4GHz, który producent by sobie na to pozwolił wypuszczając urządzenie certyfikowane. Nie ma o tym słowa w instrukcji, jednak faktycznie może się tak zdarzyć, że występują jakieś interferencje, które zakłócają wzajemną współpracę urządzeń WiFi i BT. Rozwiązaniem może być zmiana kanału transmisji WiFi na routerze, najlepiej na jak najwyższy możliwy. Mam WiFi 2.4GHz pracujące na kanale 9, używam kilku urządzeń BT i w żaden sposób nie zakłucają one WiFi. To tylko sugestia, ale powinna pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...