pkonrad

Redmi Note 8 Pro – Official Global Stable ROM

Recommended Posts

39 minut temu, pkonrad napisał:
42 minuty temu, maszkara72 napisał:
Przecież jest,ja dzisiaj rano zaktualizowałem.

Bo macie EEA Stable ROM, a nie Global Stable ROM. Ten drugi cały czas ma jeszcze Android 9, a ostatnia wersja softu to: MIUI V11.0.6.0.PGGMIXM

A czym EEA różni się od globalna?

33 minuty temu, maszkara72 napisał:
A czym EEA różni się od globalna?

Generalnie to niczym. EEA to Global dla krajów UE.

Roznia sie podejsciem do polityki prywatnosci... Global zbiera wiecej danych po kryjomu i ma wiecej reklam, ktore trzeba wylaczac w kazdej aplikacji oddzielnie, a nie jedny pstryczkiem jak w EEA

I podobno Global czesciej ma aktualizacje

Edited by Sameth93

Po aktualizacji brak HD voice w plus gsm, przy wyłącznej ikonie gps nie działa lokalizacja przez sieć GSM (A-Gps) na androidzie 9 było ok

Screenshot_2020-03-04-12-06-59-612_com.mi.global.bbs.jpg

Android 10 wprowadza inny sposób zarządzania lokalizacją. Nie ma już trybów oszczędzania energii, czyli lokalizowania po sieci komórkowej i Wi-Fi bez włączonego modułu GPS.

4 minuty temu, pkonrad napisał:

Android 10 wprowadza inny sposób zarządzania lokalizacją. Nie ma już trybów oszczędzania energii, czyli lokalizowania po sieci komórkowej i Wi-Fi bez włączonego modułu GPS.

Jest. Musisz w ustawieniach lokalizacji włączyć dokładność lokalizacji Google i włączy się a-gps, czyli wspomaganie lokalizacji po nadajnikach i wifi

Przed chwilą, misteq napisał:

Czyli to oznacza większe zużycie energii

Nie, bo a-gps to właśnie oszczędna lokalizacja, bez gps, tylko wifi i nadajniki. To nie skanowanie przez Google wifi cały czas. Od tego jest inna opcja.

Mam 5 różnych telefonów (3 modele Xiaomi, Samsunga i Huawei), wszyskie dostały już update do 10 i nie zauważyłem żeby bateria trzymala gorzej. Wręcz przeciwnie, w Galaxy S9+ jest nawet lepiej.

2 minuty temu, marcin19883 napisał:

Jest. Musisz w ustawieniach lokalizacji włączyć dokładność lokalizacji Google i włączy się a-gps, czyli wspomaganie lokalizacji po nadajnikach i wifi

Mam włączoną dokładność lokalizacji ale nie działa

Screenshot_2020-03-07-13-31-10-209_com.google.android.gms.jpg

Ale ta opcja nie wyłączy modułu GPS, tylko oprócz lokalizacji po GPS, będzie też wspomagana siecią komórkową i Wi-Fi. W starszej wersji Andoeida można było korzyść tylko z lokalizacji po sieci komórkowej i Wi-Fi bez modułu GPS. Teraz w Android 10 nie ma takiej możliwości.

Czyli brak jest trybu oszczędnego GPS jak w android 9???
Nie ma, ale tak jak pisałem wyżej nie wpływa to na szybsze zużycie baterii. Przynajmniej ja tego nie zauważyłem.

Uruchomione musi być:

• Uzyj wspomaganego systemu GPS (A-GPS, czyli tylko sieć i wifi)
  • Dokładność lokalizacji Google(To dla map Google itp)

Nie wchodzimy w sekcje "Skanowanie", bo to zjada baterie.

Jeśli uruchomimy w belce ustawień PRZYCISK LOKALIZACJA, to włączy się do już uruchomionych ustawień wyszukiwanie satelit. Jeśli wyłączymy, to dalej będzie chodzić oszczędna lokalizacja przez sieć i wifi.

Screenshot_2020-03-07-14-09-03-925_com.android.settings.jpg

Edited by marcin19883

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Uruchomione musi być:

• Uzyj wspomaganego systemu GPS (A-GPS, czyli tylko sieć i wifi)
  • Dokładność lokalizacji Google(To dla map Google itp)

Nie wchodzimy w sekcje "Skanowanie", bo to zjada baterie.

Jeśli uruchomimy w belce ustawień PRZYCISK LOKALIZACJA, to włączy się do już uruchomionych ustawień wyszukiwanie satelit. Jeśli wyłączymy, to dalej będzie chodzić oszczędna lokalizacja przez sieć i wifi.

Screenshot_2020-03-07-14-09-03-925_com.android.settings.jpg

Ale w androidzie 10 nie ma opcji użyj wspomaganego systemu gps

Screenshot_2020-03-07-15-53-31-897_com.android.settings.jpg

19 minut temu, misteq napisał:

Ale w androidzie 10 nie ma opcji użyj wspomaganego systemu gps

Mam Androida 10 beta i jest. Dziwne, że tobie wykroili tą opcje. Może jest w standardzie. Może wystarczy Dokładność lokalizacji Google... hmmm nie mam pojęcia

Wiadomo kiedy bedzie do pobrania android 10? bo pare dni temu wyskoczylo powiadomienie ze juz jest ale nie pobieralem i tak zostalo dzis chcialem pobrac ale pokazuje ze brak dostepnych aktualizacji i nic nie ma :( 

16 godzin temu, MaThEw napisał:

Wiadomo kiedy bedzie do pobrania android 10? bo pare dni temu wyskoczylo powiadomienie ze juz jest ale nie pobieralem i tak zostalo dzis chcialem pobrac ale pokazuje ze brak dostepnych aktualizacji i nic nie ma :( 

Aktualizacja Beta Stable została losowo wysłana do betatesterów... może do końca marca uporają się z testami...

A u mnie jest okey, SOT jest taki sam jak był,na pewno nie gorszy.I nie piszcie,że nic nie zmienił,bo zmiany są w,, środku systemu" pewnie.Muszą być różnice między androidem 9,a 10.

12 minut temu, Sameth93 napisał:

Ciekawe jest to, że EEU ma 11.0.2, a Global 11.0.1...

Zwykła różnica w cyferkach, nic więcej. Xiaomi ostatnio nie bardzo się tymi cyferkami przejmuje, szczególnie przy aktualizacji do wyższego Androida.

• Thanks 1

Dnia 13.03.2020 o 09:41, Sameth93 napisał:

Aktualizacja Beta Stable została losowo wysłana do betatesterów... może do końca marca uporają się z testami...

Czyli to jednak beta i będzie kolejna? Ok, to czekamy...;-)

Siedzę teraz na ostatniej aktualizacji xiaomi.eu(11.0.2) ze względu na obecność aplikacji SMS i Telefon z nagrywaniem i nie bardzo orientuję się jak to wygląda przy najnowszych oficjalnych ROMach Global i EEU. Czy przywrócili te apki do ROMów czy nadal brak?

Nie. I nie będzie przywrócenia... Tylko Indonezyjski bodajże ma dialer i sms miui. 

Czy jest gdzies opcja planowania wysylania sms bo nie widze. Chodzi mi o opcje wpisania daty i godziny wyslania wiadomosci do kogos.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

56 minut temu, zaskorskimar napisał:

Chodzi mi o opcje wpisania daty i godziny wyslania wiadomosci do kogos.

Najlepsza opcja to instalacja f-droid. Znajdziesz tam aplikację QKSMS. 

Screenshot_20200315-114950_F-Droid.png

Screenshot_20200315-114842_QKSMS.png

Screenshot_20200315-115539_QKSMS~2.png

Edited by mariusz.ur

Czy u was też na Androidzie 10 po wejściu w baterie i kliknięciu statystyki użycia przez kilka sekund trwa obliczanie? Bo jakoś wcześniej chyba od razu wyświetlało? Warto zrobić hard reset po aktualizacji do 10?

Edited by Bogdan75

@lukasknw U mnie aktualizacja była na początku marca. Ale czytałem że to jest beta i została wycofana może dlatego nie widzi. Sam już nie wiem.

Edited by Bogdan75

Czy ta wersja to jest już najnowsza i ostateczna? Telefon kupiony w Media Expert.

Screenshot_2020-03-28-10-04-41-310_com.android.settings.jpg

Edited by Bogdan75