Skocz do zawartości

Redmi Note 8 Pro – Official Global Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
41 minut temu, G4-J2 napisał(a):

Wow. Po roku czekania, Xiaomi wkońcu wypuściło aktualizacje, trochę za późno, zdążyłem zmienić zdanie o tej marce. 

Ci co wcześniej nie mogli zaktualizować tel, nie spróbuj teraz. 

Screenshot_2022-10-09-17-54-41-453_com.android.updater.jpg

No dokładnie....moja ósemka już sluży tylko jako telefon rezerwowy.Jako główny to redmi note 11 pro 5g...Szkoda,że tak późno wypußcili tą aktualkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś się sam zaskoczyłem, bo miałem od dawien dawna wrzucony region Szwajcaria (na tym egzemplarzu który dostał OTA do Andka 11 już jakiś czas temu, zanim zdążyli poblokować), przestawiłem na Polskę a tu aktualizacja do wersji 12.5.15... Sprawdziłem i faktycznie bodajże we wrześniu taka się pojawiła. Drugi po ręcznym wgraniu Androida 11 także po przestawieniu regionu na PL też "wypluł" 12.5.15. Jutro sprawdzę na trzeciej sztuce, takiej która nie aktualizowała się, czy znajdzie 12.5.7 z Andkiem 11 czy jakąkolwiek inną z jedenastką :)

Edytowane przez dominicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jankoo napisał(a):

Myślę, że i tak było całkiem nieźle 😀 Na nowego Andka ani Miui raczej rzeczywiście nie ma co liczyć, ale może jeszcze jakaś aktualizacja zabezpieczeń się trafi...

Też mysle,że to całkiem nieźle...ciekawie ,ile mój redmi note 11 pro 5G dostanie aktualek,bo do tej pory tylko jedną dostal..a osemka jest świetnym skartfonem,dostarczył mi duzo ,,pozytywnych emocji "...i jest bardzo szybkim i udanym modelem,zresztą ilosc sprzedazy też o nim dobrze świadczy...

Edytowane przez maszkara72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arek810316 napisał(a):

Po tej aktualizacji telefon sam mi się ścisza , wariuje tak jakby sam się wciskał klawisz głośności na minus ale nic takiego nie jest,klawisze działają..

U mnie tego nie ma,jedyne,co chyba mozeszc zrobić,to powrót do ustawień fabrycznychto powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i faktycznie, egzemplarz który też siedział do tej pory na Andku 10, dziś bez problemu zaktualizował się od razu do 12.5.15 i Andka 11 :) Cóż, Xiaomi i tak zrobiło wyjątek, bo były dwie aktualizacje Androida czego jak mnie pamięć nie myli nie było wcześniej w serii Redmi, a RN8Pro mimo wszystko po bólach doczekał się dwóch takich aktualizacji co jest wynikiem niezłym. Ale czas na zmiany, Redmi 12 będzie zapewne drogi podobnie jak wchodzący 12 Lite, to już chyba mając do wydania 2000zł lepiej dołożyć 200-300zł i kupić 12X, a macałem ostatnio w Arkadii serię 12 i ujęła mnie po pierwsze wielkością, świetnie to leży w dłoni, 6,28 cala robi tu robotę :)

received_501317521858747.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.11.2022 o 04:55, tomiangelo napisał:

Pojawiła się aktualizacja zabezpieczeń Screenshot_2022-11-10-04-50-23-730_com.android.updater.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

I powoli będzie zmierzch tego modelu, ale kultowego modelu, dziś pojawiła się wzmianka, że Xiaomi wrzuciło RN8Pro na listę urządzeń, dla których kończy wsparcie. Miło było, ale czas w końcu zmienić telefon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ogromny napisał(a):

Ja tam jeszcze po używam, brak aktualizacji to jeszcze nietragedia  ale co kto lubi. Podejrzewam że następny egzemplarz u mnie to już nie będzie Xiaomi.

Oczywiście,że masz rację... najważniejsze,aby dobrze działał,a mój redmi note 8 działa rewelacyjnie,jak na 2 letni sprzęt,tylko bateria już słabo trzyma,a chcąc wymienić,to tylko zamiennik,bo oryginalnych prawdopodobnie juz nie ma.To cholernie udany model jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 11.09.2021 o 22:46, tiuro napisał(a):

Hej, właśnie bootlolader został odblokowany RN8Pro

Jak go zrootować? Global 12.0.6, patched boot.img magiskiem nie zatrybił. Może 12.5.3 EU pójdzie w ten sposób lub Indonezja?

Próbowałem fastbootem, później już nawet nie pomógł powrót do oryginalnego boot.img, skończyło się na mifalsh, przez to, że już tylko loop był.

 Nie ogarniam do końca vbmeta.img co z tym ewentualnie trzeba zrobić.

 

Dzien dobry 

Probowalem dzis wgrac TWRP na Redmi note 8pro i pominolem krok z 

To disable AVB via fastboot, grab the vbmeta image from the ROM you are on, and flash it with the following command:

fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img 

Telefon wpadl w bootloop

Skad wziasc vbmeta.img ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Netoper napisał(a):

Wyciągnąć plik z romu. Tylko z tej samej wersji co masz obecnie.

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuję za szybka odpowiedz. 

Właśnie ściągam. Jak już będę miał to kontynuować wgrywanie TWRP czy wgrywać cały rom i dopiero jak telefon zacznie działać to wgrywać TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Netoper napisał(a):

Tak, najpierw postaw telefon na nogi wgrywając rom, a potem baw się z TWRP.

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka
 

Dzieki wielkie, telefon dziala.

Nie wiem czy tu smiecic czy zaczac nowy temat?

Kontynuowałem wgrywanie TWRP.

fastboot flash recovery twrp.img

fastboot reboot

Wszystko przechodzi, coś się dzieje, ale nie ma efektów.  Doczytałem że może być tak, że podczas bootowania telefon sam przywraca swoje "recovery" (wywala TWRP) i trzeba cały proces powtarzać. Czy jest jakiś inny sposób wgrania TWRP czy cos źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie właściwe TWRP wgrywasz. Ja swego czasu też miałem rn8pro (teraz zerklem i mam na dysku jeszcze Romy i vbemety), i pierwsze próby średnio szły, ale jak załapałem to z zamkniętymi oczami szło. Niestety już nie pamiętam szczegółów.
po flash TWRP zamiast reboot
daj komendę
fastboot boot twrp.img


no i sam plik TWRP który wgrywasz ma mieć nazwę twrp



Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Netoper napisał(a):

Może nie właściwe TWRP wgrywasz. Ja swego czasu też miałem rn8pro (teraz zerklem i mam na dysku jeszcze Romy i vbemety), i pierwsze próby średnio szły, ale jak załapałem to z zamkniętymi oczami szło. Niestety już nie pamiętam szczegółów.
po flash TWRP zamiast reboot
daj komendę
fastboot boot twrp.img


no i sam plik TWRP który wgrywasz ma mieć nazwę twrp



Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka
 

Wszystko robię według tego poradnika https://miuipolska.pl/jak-przejsc-z-rom-u-xiaomi-eu-fastboot-na-xiaomi-eu-recovery/ Najtrudniejszy jest ostatni krok przejścia w odpowiednim czasie do samego recovery

  • W przypadku, gdy wgraliśmy recovery pierwszą komendą, wydajemy jeszcze polecenie “fastboot reboot“, a następnie trzymamy (od razu!) przycisk Vol+ do momentu, aż się ono nie uruchomi; możemy też wpisać komendę fastboot reboot recovery i TWRP powinno się uruchomić automatycznie.

Tylko ze trzymajac vol+ telefon jakby nie chcial "przełknąć" twrp mysli i sie resetuje do mometu az nie puszcze vol+ i wtedy przywraca swoje ustawienia.

Ma moze ktos jakis pomysł? Jakies rady?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś po wgraniu twrp polecenia
fastboot boot twrp.img ?

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka


Czego ja nie probowalem?
To tez jak trzymam vol+ robi tylko bootloop dopoki nie poszcze a potem przywracanie org.

Moze jak juz bede zdesperowany to wgrac jakiegos pierwszego ROMa i wtedy probowac calej procedury bo wydaje mi sie ze musieli cos ulepszyc system zabezpieczen.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.08.2023 o 07:46, Netoper napisał(a):

No i co się dzieje po tym poleceniu które podałem?

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka
 

Troche to trwalo ale zrobilem. 

Generalnie to nic, zadne polecenie nie zadzialalo z oryg. TWRP.

Dopiero znalazlem jakis alternatywny bootloader OrangeFox i wtedy wszystko zatrybilo jak trzeba:

fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img

 

fastboot flash recovery orangefox.img

fastboot reboot

Vbmeta.img trzeba sobie rozpakowac z obrazu romu jaki mamy wgrany na telefonie. 

Po wpisaniu komendy reboot, 2x trzeba wejsc do recovery zeby telefon zapamietal nowe recovery a nie przywrocil starego. 

To tak jakby ktos szukal rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...