Skocz do zawartości

Redmi Note 8 Pro – Official Global Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Nie aktualizujcie. Robiłem to przez OTA w telefonie na pełnym legalu i żre baterie jakieś 2,5 razy szybciej niż dotychczas. Aktualizacja jest wadliwa. Macie jakiś pomysł, jak wrócić do 9tki?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też po aktualizacji do 10 problemów z baterią nie mam , choć od przejścia z antka 9 na 10 minęło zaledwie 24 godziny - zobaczymy czy jakieś nieprawidłowości wyjdą na jaw za dzień lub dwa

RN8 pro naładowane na 100% wczoraj o godzinie 17:00 tuż po uaktualnieniu androida . Minęła doba ,a bateria ma 61% ( normalne użytkowanie telefony : sms , parę rozmów i przeglądanie internetu i aplikacji typu fb )

Edytowane przez marcintychy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wczoraj zaktualizowałem swój Redmi note 8 pro do najnowszej wersji 10 i niestety przestały działać przesyłanie danych za pomocą NFC i zniknęło android Beam z opcji przesyłania. Dodatkowo nie można przesyłać plików przez wi-fi direct. Lipa totalna. Co ciekawe płatności zbliżeniowe działają. Mój przypadek nie jest odosobniony. Czy sprawdzaliście u siebie te funkcje?. Jeśli chodzi o baterię to nie zauważyłem różnicy w stosunku do poprzedniej wersji andka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pkonrad napisał:

Jakiego felera? Przecież jest tylko jedna aktualizacja do Android 10 dla RN8 Pro.

Była ta, co chwilę wisiała i zdjęli, o której pisze kolega post przed moim. Teraz znowu się pojawiła, już pewnie poprawiona. Pytam, co w takim przypadku, bo znacznie pogorszył mi się zasięg. Da się to jakoś przeinstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pkonrad napisał:

Ta która jest teraz to jest dokładnie ta sama aktualizacja co poprzednio.

Wybacz pytania laika, wiem, że pewnie irytujące, ale czy można ją jeszcze raz jakoś ręcznie przeinstalowtalować? Może to coś fa jakimś cudem i jak to zrobić? Bo mój fajny tel stał się mało uzyteczną cegłą...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, platek71 napisał:

Dzięki, rozważam też downgrade w autoryzowanym serwisie. Ciekawe ile by kosztował...

Zdajesz sobie sprawę, że najprawdopodobniej odblokują Ci bootloader, wgrają recovery i stary soft i z powrotem zablokują bootloader? Czyli coś, co po chwili czytania możesz zrobić sam za darmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

Czy MIUI ma tak samo jak czysty Android, że jak mając roota pousuwa się niechciane aplikacje "normalnie nie do usunięcia" z poziomu folderów systemowych i zainstaluje aktualizację OTA to będzie brick? Przyznaje się bez bicia, że już dawno nie bawiłem się w OTA i nie wiem, czy wszędzie jest tak samo czy ma/miał tak tylko czysty Android...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sameth93 napisał:

Czy MIUI ma tak samo jak czysty Android, że jak mając roota pousuwa się niechciane aplikacje "normalnie nie do usunięcia" z poziomu folderów systemowych i zainstaluje aktualizację OTA to będzie brick?

Prawdopodobnie z rootem aktualizacja przez OTA będzie możliwa tylko po pobraniu całej paczki romu, przyrostowe nie będą się chciały instalować. Cegły raczej nie będzie ale roota też po aktualizacji może nie być. Zabawa z rootem tylko po to żeby usunąć aplikacje nie ma sensu, szczególnie z romami global. Usuwa się przez adb shell, ręcznie albo korzystając z gotowców. https://miuipolska.pl/forum/topic/46913-usuwanie-aplikacji-systemowych-bez-root-bez-odblokowanego-bootloadera/

https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sameth93 napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że najprawdopodobniej odblokują Ci bootloader, wgrają recovery i stary soft i z powrotem zablokują bootloader? Czyli coś, co po chwili czytania możesz zrobić sam za darmo?

Zrezygnowałem. Przeinstalowałem jeszcze raz nowa aktualizacje, zrobiłem factory reset, po przywracałem z chmury i zobaczymy, jak będzie. Może ok...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maszkara72 napisał:
Przecież jest,ja dzisiaj rano zaktualizowałem.

 Bo macie EEA Stable ROM, a nie Global Stable ROM. Ten drugi cały czas ma jeszcze Android 9, a ostatnia wersja softu to: MIUI V11.0.6.0.PGGMIXM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2020 o 17:36, marcintychy napisał:

Ja też po aktualizacji do 10 problemów z baterią nie mam , choć od przejścia z antka 9 na 10 minęło zaledwie 24 godziny - zobaczymy czy jakieś nieprawidłowości wyjdą na jaw za dzień lub dwa

RN8 pro naładowane na 100% wczoraj o godzinie 17:00 tuż po uaktualnieniu androida . Minęła doba ,a bateria ma 61% ( normalne użytkowanie telefony : sms , parę rozmów i przeglądanie internetu i aplikacji typu fb )

I jak wrazenia po nieco dluzszym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...