Skocz do zawartości

Ama: Mam Mi Note


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Mam swojego Note (biały, 16GB)

Pytajcie o co chcecie zanim zrobię reckę. 

 

Z moich pierwszych wrażeń:

 

- duży i to bardzo ale cienki więc o dziwo wchodzi mi w kieszeń spodni

- 2 sim być może przejdę z MI4. Zależy jak ten rozmiar będzie pasował

 

Wady

- wkurza mnie to jak Xiaomi robi z telefonami: MI3 z NFC, MI4 bez NFC ale z diodą IR a Note... bez NFC, bez diody IR i bez.. Radia FM. No niby nie używałem praktycznie NFC i Radia ale już IR to czasem tak. Także miejcie to na uwadze.

 

- dioda LED jaśniejsza od MI4. Jest na górze z lewej od czujnika zbliżenia

- otwór na ramce na górze to mikrofon

- wibracje są takie jak w MI3 czyli technologia Immersion feedback. W sumie te wibracje są lepsze niż w MI4

- jest opcja czułego dotyku w rękawiczkach  Tylko w stable... ;/

- dual LTE jest i chyba działa ale nie mam żadnej karty z LTE jednak te opcje są dostępne na obu slotach w zależności na którym jest aktywny Internet.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej o audio,jak działa ten dekoder słuchawki i oczywiście głośnik na ful, czy nie trzeszczy.

A więc głośnik Nota jest super. Najlepszy z Xiaomi jaki miałem bo najgłośniejszy :)

W pracy bez problemu nawet w szumie maszyn słyszę dźwięk powiadomienia. Dziś przy budziku myślałem, że obudzę ludzi z mieszkania obok. Dźwięk jest czysty. 

 

Co do dekodera to powiem tak.... Viper i tak rządzi :) I jak ktoś twierdzi, że Viper psuje muzykę niech nawet się nie odzywa.

 

W Note są do wyboru jakby 3 tryby dźwięku. 

1. MiSound znany z MI4

2. Hi-Fi

3. Equalizer.

 

O MiSound nie ma co mówić bo to kupa jak w MI4. Nie wiem po co to jest chyba, że trzeba mieć Pistony i akurat wybrać ten profil do nich. Ja używam Aurvana Live więc żadne z ustawień nie daje nawet akceptowalnego dźwięku.

 

Hi-Fi to co innego. Faktycznie dobry dźwięk ale trzeba mieć utwory wysokiej jakości najlepiej FLAC. Ale i tu mi brakuje dowolności ustawienia dźwięku jak w Viperze. Chcę jeszcze podkręcić bas i nie mogę. Mam parę utworów sprawdzających np. Sail czy Rammsteina i nie powalił mnie ten dźwięk. Jest dobrze ale brakuje indywidualnych ustawień do jakich przyzwyczaił mnie Viper.

Prawdopodobnie spróbuję też myku jaki robiłem w Mi3 gdzie dźwięk był ten fabryczny a z Vipera dodawałem jedynie basy by mocno nie uzywać baterii.

 

Trzecią opcją jest Equalizer ale to wiadomo średnio potrzebne a korektor jest ubogi.

Dostałeś też nowe słuchawki czy są wciąż niedostęne?

Nie. Może kiedyś...

Zdjęcia. 

Sorki za jakość ale robione kalkulatorem.. ekhmm MiPadem.. bo nie mam aparatu poza telefonami.

Ostatnia fotka pokazuje różnice grubości do MI4.  :)

 

IMG_20150217_100327.jpg

 

IMG_20150217_100457.jpg

 

IMG_20150217_100422.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, genialny jest ten Mi Note!

Ta grubość, choć nie organoleptycznie stwierdzam, a tylko wzrokowo - robi zajebistą sprawę. Gdyby tylko miał te 5.0-5.3 cala (moje uparte wymogi). Spod ziemi wykopałbym gotówkę na zakup ;-)

Też z niecierpliwością czekam na recenzję.

Najważniejsza kwestia, to czas pracy na jednym ładowaniu.

Mi2s powered by sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, genialny jest ten Mi Note!

Ta grubość, choć nie organoleptycznie stwierdzam, a tylko wzrokowo - robi zajebistą sprawę. Gdyby tylko miał te 5.0-5.3 cala (moje uparte wymogi). Spod ziemi wykopałbym gotówkę na zakup :wink:

Też z niecierpliwością czekam na recenzję.

Najważniejsza kwestia, to czas pracy na jednym ładowaniu.

Mi2s powered by sMIUI

To  mnie też interesuje właśnie, nie tyle czas pracy, ale staty baterii - SOT głównie i opisz jak używasz (BT, sync, Wifi, Data etc). Jak odporowadzenie ciepła i materiał pokrywy baterii - to samo co w Mi4? Nie jestem benchmarkowcem, ale szczerze mówiąc interesuje mnie jak wypada porównanie nawet do Mi4, bo to te same bebechy a większy wyświetlacz, więc powinno byc gorzej. Możesz to sprawdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o baterię to jest wg mnie super. Tzn myślałem, że będzie gorzej przez dwie sim ale nie.

Mam 2xSIM, wifi, BT (bo MiBand), dużo neta jak jestem w pracy i spokojnie mam połowę po 8 godzinach. 

Jakieś rozmowy, Hangouts. Telefon moim zdaniem podobnie chodzi jak MI4. Grzał to się MI3 a Note jest spoko aczkolwiek nie obciążałem go jeszcze bo nie gram. Oczywiście jak każdy telefon będzie się grzał w takim czy innym stopniu ale przerobiłem już tyle telefonów, że już się tym nie przejmuję. 

 

Diodzie LED daję duuuzy plus. Super widoczna. Dodatkowo (ciężko to uchwycić zdjęciem) dioda w nocy ma jeszcze taką poświatę przez pół przezroczysty plastik. Daje to fajny efekt bo prócz jasnej diody np. przy ładowaniu jeszcze widzimy całkiem sporą poświatę. Nie razi ale fajnie rozmywa światło - nie wiem jak to ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol a co ma wielkość ekranu do benchmarkow? :wink:

Wysłano z MI Note

Przed kawą jestem, wybacz. Zapomniałem, że on ma też FullHD, więc easy. 

Jeśli chodzi o baterię to jest wg mnie super. Tzn myślałem, że będzie gorzej przez dwie sim ale nie.

Mam 2xSIM, wifi, BT (bo MiBand), dużo neta jak jestem w pracy i spokojnie mam połowę po 8 godzinach. 

Jakieś rozmowy, Hangouts. Telefon moim zdaniem podobnie chodzi jak MI4. Grzał to się MI3 a Note jest spoko aczkolwiek nie obciążałem go jeszcze bo nie gram. Oczywiście jak każdy telefon będzie się grzał w takim czy innym stopniu ale przerobiłem już tyle telefonów, że już się tym nie przejmuję. 

 

Diodzie LED daję duuuzy plus. Super widoczna. Dodatkowo (ciężko to uchwycić zdjęciem) dioda w nocy ma jeszcze taką poświatę przez pół przezroczysty plastik. Daje to fajny efekt bo prócz jasnej diody np. przy ładowaniu jeszcze widzimy całkiem sporą poświatę. Nie razi ale fajnie rozmywa światło - nie wiem jak to ująć.

Wrzuć jak możesz kilka zdjęc telefonu makro. Jak to szkło 2,5D 3D się prezentuje? Grać, również nie gram jednak mi4 potrafił się czasem zagrzać przy synchronizacji z usługami Xiaomi, google oraz przy ściąganiu apek z play. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co z tym 2,5D/3D to wielka ściema albo oni sobie to tak nazwali, a my to łapiemy jak nie wiadomo co.

Z przodu telefon ma szkło zakrzywione delikatnie na rogach ale sam ekran (ten pod szkłem) jest prosty.

Więc tu nie ma jakiejś magii i tyle. Ładnie wygląda, fajnie trzyma się palce na krawędziach i tyle. 

 

Co do tyłu to zupełnie nie wiem o co ten szum.

No owszem jest szkło/plastik zakrzywione, dzięki temu super się trzyma w dłoni i tyle. Nic nadzwyczajnego tył jak tył telefonu.

Jeśli ktoś myślał, że tam jest jakiś bajer jak miał Nexus 4 to ... Ja tu nie widzę żadnego "De".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co z tym 2,5D/3D to wielka ściema albo oni sobie to tak nazwali, a my to łapiemy jak nie wiadomo co.

Z przodu telefon ma szkło zakrzywione delikatnie na rogach ale sam ekran (ten pod szkłem) jest prosty.

Więc tu nie ma jakiejś magii i tyle. Ładnie wygląda, fajnie trzyma się palce na krawędziach i tyle. 

 

Co do tyłu to zupełnie nie wiem o co ten szum.

No owszem jest szkło/plastik zakrzywione, dzięki temu super się trzyma w dłoni i tyle. Nic nadzwyczajnego tył jak tył telefonu.

Jeśli ktoś myślał, że tam jest jakiś bajer jak miał Nexus 4 to ... Ja tu nie widzę żadnego "De".

Właśnie o coś takiego mi chodziło. Czyli z tyłu jest to plastik czy szkło na pokrywie baterii? Próbowałeś to zdjąć, schodzi jak w mi4 ssawką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie kamery są takie same. Jedyna rzecz, którą na razie zauważyłem to opcja Auto HDR której nie ma w MI4. 

Czyli domyślnie aparat włącza się z opcją HDR Auto (można wybrać potem Normalny, Żywy i Wył). W MI4 jest domyślnie Wył i nie ma opcji Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiście jeszcze ładnie Cię prosił Acid o porównanie grubości z mi3 na zdjęciu jak zrobileś z mi4 ;)

 

Jestem mega zadowolony z mojego mi3 ale patrząc na to cudo na samą myśl o jego posiadaniu robi mi się banan xD

Martwię się tylko, czy dam radę go trzymać w jednej ręce z opcją one-hand, nie mam porównania z mi4.

Jaka jest Twoja subiektywna opinia co do obsługi jedną ręką mi3 vs Note? Który lepiej się trzyma? 

 

Zmartwiłeś mnie trochę tym, że takiego olbrzyma trzyma się lepiej niż mi4, bo o mi4 też myśle :P

Edytowane przez mtmwielgosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Note. Jest cieńszy ale zaokrąglony na rogach. MI3 wcina się z tymi rogami w dłoń.

Co ciekawe nie używam Jednej Dłoni. Od tak nauczyłem się obsługiwać MI4 jedną dłonią to i Note też. 
Pisać na klawiaturze mogę a jeśli mam trudność to sobie zmieniam układ klawiatury - SwiftKey tak potrafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o dual sim. Jestem powiedzmy za granicą, jedną kartę mam od polskiego operatora, drugą zagraniczną. I czy da się wyłączyć transmisje danych tylko dla jednej karty sim? Chodzi mi o to by za granicą, mając włączoną transmisje danych mogę zrobić tak by krajowa karta miała zablokowany internet. Drugie pytanie z tym związane to jeśli w telefonie jest włożona jedna karta, to na wyświetlaczu pokazane są ikonki tylko dla tej jednej karty? Czy może pokazane jest to w sposób taki że pokazany jest status dwóch kart sim zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o dual sim. Jestem powiedzmy za granicą, jedną kartę mam od polskiego operatora, drugą zagraniczną. I czy da się wyłączyć transmisje danych tylko dla jednej karty sim? Chodzi mi o to by za granicą, mając włączoną transmisje danych mogę zrobić tak by krajowa karta miała zablokowany internet. Drugie pytanie z tym związane to jeśli w telefonie jest włożona jedna karta, to na wyświetlaczu pokazane są ikonki tylko dla tej jednej karty? Czy może pokazane jest to w sposób taki że pokazany jest status dwóch kart sim zawsze.

 

Transmisja danych działa zawsze tylko na jednej karcie sim. I Ty sobie wybierasz która to ma być. Odnośnie drugiego pytania, widać na tym filmiku, że wyświetla sie tylko jeden zakres sieci, tak jak w innych dualach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tutaj jest szkło na stałe, aczkolwiek można go odczepić ssawką jak w MI4. 

Tyle, że nie ma na razie słowa o wymiennych obudowach. Lepiej by szybko wyszły futerały bo Note jest śliski i łatwo o upadek. Mimo GG3 i szkła to nie sądzę, by nic się nie stłukło przy upadku na beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...