lbob

Kamera 70mai Pro - problem z odtwarzaniem filmików

Recommended Posts

Witam

Posiadam kamerę 70mai Smart Dash Cam Pro i mam problem z odtwarzaniem zapisanych filmików.

Przez aplikację 70mai po połączeniu się z kamerką (przez WiFi)  mogę bez żadnych problemu oglądać zapisane filmiki. Po ściągnięciu filmu na telefon filmik się przycina i pojawiają się artefakty. Po wyjęciu karty i wsadzeniu jej do lapka nie mogę odtworzyć żadnego filmiku, choć nigdy nie miałem problemów z odtwarzaniem filmów na komputerze czy w necie (więc to nie jest chyba kwestia kodeków), VLC media player wywala błąd a Windows Media Player jakby odtwarzał ale bez dźwięku i obrazu.

Posiadam kartę: GOODRAM KARTA PAMIĘCI 16GB micro SD UHS-I U3 90MB

Co może być problemem z odtwarzaniem filmów na komputerze skoro można je jedynie odtwarzać poprzez aplikację w telefonie ?

Pozdrawiam

Może problemem jest zbyt duża jakość filmów ? 

Nagrywam w rozdzielczości 2560×1440p (format 16:9), kodowanie nagrań H.265 (jest jeszcze H.264), tryb video NTSC 60Hz (może lepszy PAL 60Hz ?), pliki 1 min. mają wielkość 167 MB

A może karta kupiona na Allegro to podróba i jest za wolna i wcale nie ma klasy szybkości U3 ?

Nie wiem co robić, czy reklamować kamerkę, czy mam za słabego kompa do odtwarzania filmów, proszę pomóżcie, może ktoś z Was miał podobny problem na innym sprzęcie.

17 minut temu, lbob napisał:

czy mam za słabego kompa

Może to być powodem.

Nagraj próbki(30~60) sekund w różnych rozdzielczościach i kodekach. Sprawdź na PC.

Kartę możesz sprawdzić w PC programem h2testw(sens 16GB i 2K tym razem przemilczę).

ALLPlayer zazwyczaj wyświetla źródło problemów.

Ps.

Chcesz pomocy - podaj jak najwięcej informacji albo idź do wróżi.

Edited by dzidexx

Może coś z tą kartą jest nie tak, wziąłem ją z poprzedniej kamerki (tam wystarczała), wiem, teraz pozwala tylko zapisać 1,5h.

image.png.bb9de9616671a17e69ed6a4aead135e0.png

ALLPlayer i VLC media przy ręcznym przewijaniu pokazują tylko pojedyncze klatki (brak ruchu).

W aplikacji 70mai odtwarza dobrze bo kamerka nagrywa dla niej pomniejszoną wersję filmiku - 20MB (pliki ukryte) 

Przerwaleś test w h2testw? Pokazuje 460 MB zamiast 16 GB.

24 minuty temu, lbob napisał:

coś z tą kartą jest nie tak

Edited by dzidexx

A jednak problem z komputerem, na innym działa odtwarzanie filmów.

VLC media, ALLPlayer, K-Lite Codec Pack Full nie dało rady. Pozostaje tylko przeinstalowanie systemu albo wymiana laptopa...