Jump to content

problem sms-y i kalendarz

Recommended Posts

Moderatorze zanim usuniesz ten temat, przeczytaj - nie znalazłem wątku podobnego.

Zwracam się z prośbą o pomoc, otóż, mój xiaomi mi 9 jak i poprzedni redmi note 4, do niektórych nie dostarcza smsów. Telefon wysyła ale nie ma raportów dostarczenia. Zmieniłem kartę sim, wprowadziłem ręcznie ustawienia i dalej smsy  czasami nie dochodzą. Zauważyłem jedno, kiedy wysyłam jeden po drugim do tej samej osoby to się w jakiś sposób blokują, play oczywiście odpowiada że to nie ich wina. Co jeszcze można zrobić. Wątku o tych smsach nie znalazłem wpisuję różne frazy i nie ma takiego samego problemu. 

W kalendarzu natomiast, mam nastawione przypomnienie, które nie włączy się jeśli ekran telefonu jest zablokowany, uruchamia się wówczas kiedy wezmę telefon w rękę i go odblokuję wówczas przychodzi przypominenie z kalendarza.

Soft mam miui global 10.2.30 z polskiej dystrybucji ale soft nie ma tu nic do tego bo na starszym redmi note 4 było to samo z smsami. Kalenadarz działał bez zarzutu

Edited by pawelpk

Dokładnie, jeżeli SMS wyszedł, to problem jest gdzieś po stronie operatora Twojego, operatora odbiorcy lub u samego odbiorcy. Możesz jeszcze ew. dla własnego spokoju wymienić kartę SIM w punkcie na nową, ale wątpię, aby to było przyczyną.

Ale nigdy na samsungu u mojej żony takie akcje się nie dzieją a sieć ta sama. tym że jest to mój drugi xiaomi i ma ten sam problem. Biorę i kopiuję smsa i wysyłam go jeszcze raz i dochodzi od razu, moim zdaniem coś te telefony mają z wysyłaniem że sieć tego nie przekazuje. 

45 minut temu, pawelpk napisał:

coś te telefony mają z wysyłaniem

Raczej niemożliwe, bo zauważ, że nikt inny się w tym temacie nie wypowiada(tym bardziej, że wspominasz o 2 modelach, wiec tematów byłoby sporo więcej), problem leży u Ciebie, w Twojej lokalizacji, winny może być albo operator, albo twoja karta SIM.

Jestem posiadaczem MI-9 w wersji trochę dziwnej, bo 8/128. Miałem włączone aktualizacje copiątkowe, wersje rozwojowe. Od pewnego czasu nie mam aktualizacji, stanęło na wersji "MIUI 10.5 by xiaomi.eu 9.8.1 | rozwojowa". Od tej wersji aplikacja systemowa do SMSów przestała działać. Przeszedłem płynnie na odbieranie/wysyłanie SMS'ów przez messengera, i zapomniałem o sprawie. Jednak nie daje mi spokoju to, że nie ma nowych wersji rozwojowych, a przy próbie sprawdzenia mam komunikat, że "mam najnowszą wersję, albo mamy problem z serwerami" - i zalecają upewnienie się właśnie tutaj :) - więc się upewniam, czy to najnowsza wersja (chyba nie, bo widzę, że jest już MIUI 11), czy faktycznie są jakieś problemy?

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam. 

Podepnę się pod temat. 

Po aktualizacji Mi9 do MIUI11 przestała działać stockowa aplikacja do sms- nie ma możliwości wysłać za jej pośrednictwem wiadomości. 

Smsy przez messenger'a działają. 

Miał ktoś podobny problem ? Podpowie ktoś jak to rozwiązać? 

Nie ukrywam że przyzwyczaiłem się do aplikacji systemowej i chciałbym do niej wrócić :) 

Z góry dziękuję za odpowiedź : )