Skocz do zawartości

problem sms-y i kalendarz


pawelpk

Rekomendowane odpowiedzi

Moderatorze zanim usuniesz ten temat, przeczytaj - nie znalazłem wątku podobnego.

Zwracam się z prośbą o pomoc, otóż, mój xiaomi mi 9 jak i poprzedni redmi note 4, do niektórych nie dostarcza smsów. Telefon wysyła ale nie ma raportów dostarczenia. Zmieniłem kartę sim, wprowadziłem ręcznie ustawienia i dalej smsy  czasami nie dochodzą. Zauważyłem jedno, kiedy wysyłam jeden po drugim do tej samej osoby to się w jakiś sposób blokują, play oczywiście odpowiada że to nie ich wina. Co jeszcze można zrobić. Wątku o tych smsach nie znalazłem wpisuję różne frazy i nie ma takiego samego problemu. 

W kalendarzu natomiast, mam nastawione przypomnienie, które nie włączy się jeśli ekran telefonu jest zablokowany, uruchamia się wówczas kiedy wezmę telefon w rękę i go odblokuję wówczas przychodzi przypominenie z kalendarza.

Soft mam miui global 10.2.30 z polskiej dystrybucji ale soft nie ma tu nic do tego bo na starszym redmi note 4 było to samo z smsami. Kalenadarz działał bez zarzutu

Edytowane przez pawelpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdy na samsungu u mojej żony takie akcje się nie dzieją a sieć ta sama. tym że jest to mój drugi xiaomi i ma ten sam problem. Biorę i kopiuję smsa i wysyłam go jeszcze raz i dochodzi od razu, moim zdaniem coś te telefony mają z wysyłaniem że sieć tego nie przekazuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, pawelpk napisał:

coś te telefony mają z wysyłaniem

Raczej niemożliwe, bo zauważ, że nikt inny się w tym temacie nie wypowiada(tym bardziej, że wspominasz o 2 modelach, wiec tematów byłoby sporo więcej), problem leży u Ciebie, w Twojej lokalizacji, winny może być albo operator, albo twoja karta SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem MI-9 w wersji trochę dziwnej, bo 8/128. Miałem włączone aktualizacje copiątkowe, wersje rozwojowe. Od pewnego czasu nie mam aktualizacji, stanęło na wersji "MIUI 10.5 by xiaomi.eu 9.8.1 | rozwojowa". Od tej wersji aplikacja systemowa do SMSów przestała działać. Przeszedłem płynnie na odbieranie/wysyłanie SMS'ów przez messengera, i zapomniałem o sprawie. Jednak nie daje mi spokoju to, że nie ma nowych wersji rozwojowych, a przy próbie sprawdzenia mam komunikat, że "mam najnowszą wersję, albo mamy problem z serwerami" - i zalecają upewnienie się właśnie tutaj :) - więc się upewniam, czy to najnowsza wersja (chyba nie, bo widzę, że jest już MIUI 11), czy faktycznie są jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. 

Podepnę się pod temat. 

Po aktualizacji Mi9 do MIUI11 przestała działać stockowa aplikacja do sms- nie ma możliwości wysłać za jej pośrednictwem wiadomości. 

Smsy przez messenger'a działają. 

Miał ktoś podobny problem ? Podpowie ktoś jak to rozwiązać? 

 Nie ukrywam że przyzwyczaiłem się do aplikacji systemowej i chciałbym do niej wrócić :) 

Z góry dziękuję za odpowiedź : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...