Skocz do zawartości
  • 0

Który "chińczyk"? Duży Dylemat Do 800Zł


vankosiara

Pytanie

Siemka ;)

 

Od prawie roku już planuję kupić Xiaomi lecz co chwilę zapowiadają ulepszony/nowy model. Na początku miałem kupić RedMi 1 ale okazało się, że zapowiedziano 1S. Pomyślałem sobie, że poczekam. Następnie dowiedziałem się o RedMi Note Pro no i na niego się napaliłem. Następnie dowiedziałem się o innych wartych uwagi chińczykach, w tym RedMi 2.

 

No i do dziś nic nie kupiłem, bo teraz czekam na RedMi 2 z 2GB. :D

Mam wielki dylemat jakiego chińczyka wziąć do ok. 800zł.
Myślę o RedMi Note Pro/RedMi Note 4G/RedMi 2

 

Moje wymagania:

 

1. Duży ekran (4,5' to totalne minimum)

2. Nie wiem czy 1GB RAM wystarcza na dzisiaj (głownie FB + GG + przeglądarka + PowerAmp/Aimp i czasem jakieś gry).

3. Single-sim/dual-sim? Jest mi to obojętnie. Chociaż jeżeli miałby to być single to dobrze by było gdyby miał 4G.

4. Dobre wyjście słuchawkowe (aby słuchawki nie grały cicho).

 

Jak jest dzisiaj z VAT? Kiedyś ludzie mówili, że kuriera nie brać bo to pewniak by zapłacić VAT a brać PP a kiedy indziej było na odwrót. Wiem, że to jest w części loteria ale powiedzcie mi jak zmaksymalizować szansę na niezapłacenie?

Raczej najlepszym sklepem do zakupu Xiaomi będzie iBuyGou. Czy polecacie jakieś inne sklepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zatem biorę Note 3G. Skoro jakoś KK wykorzystuje te 8 rdzeni, jest szansa na Lolipopa, ma więcej RAMu i lepsze GPU to definitywnie wybieram Note Pro DualSim. Dzięki :)

Ostatnie pytanie:

1. Jak sprawdzić oryginalność telefonu PRZED zakupem jak zamawiam np. na allegro czy Aliexpress (i tak planuje kupić na IBG ale pytam na wszelki wypadek)?

2. Paczki z IBG są opakowane w jakiś kolorowy papier (czyt. jak prezenty)?

3. Jakie macie rady zamawiając z IBG? Np. który kurier, czy coś pisać do nich dot. ominięcia podatku itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zatem biorę Note 3G. Skoro jakoś KK wykorzystuje te 8 rdzeni, jest szansa na Lolipopa, ma więcej RAMu i lepsze GPU to definitywnie wybieram Note Pro DualSim. Dzięki :)

Ostatnie pytanie:

1. Jak sprawdzić oryginalność telefonu PRZED zakupem jak zamawiam np. na allegro czy Aliexpress (i tak planuje kupić na IBG ale pytam na wszelki wypadek)?

2. Paczki z IBG są opakowane w jakiś kolorowy papier (czyt. jak prezenty)?

3. Jakie macie rady zamawiając z IBG? Np. który kurier, czy coś pisać do nich dot. ominięcia podatku itd.

 

1. Wgrane MIUI Polska to 100% pewnosci oryginalu

2. Tak pakuja w standarcie

3. DHL, nie trzeba nic pisac. A czy bedzie podatek czy nie to juz kwestia szczescia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No ale jest już sklep europejski, pewny i ceny po podatku prawie takie same jak ibg.

 

Możesz podać namiar?

 

 

Note 3G to ani w ibg, ani Xiaomiforsale. Trzeba szukać na ali. Podam niestety jedną wadę: może pojawić się yellow tint na całym ekranie, nie wiem jak w wersji LTE.

 

Tzn. cały ekran będzie miał lekki żółty odcień? W takim chyba będę mógł oddać to na gwarancję?

W IBG jest Note 3G. Z MiKey'em i Casem.

 

 

Aktualnie kurs dolara nie jest korzystny na kupno. Szkoda, że nie kupiłem telefonu wtedy gdy kurs jeszcze wahał się między 3.00 0 a 2.90. Ale to nie czas na gdybanie, będę obserwował giełdę na forum, może trafię na coś ;)

Edit: Jaki GPU w wersji 4G?

Edytowane przez vankosiara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...