Skocz do zawartości
  • 0

Który "chińczyk"? Duży Dylemat Do 800Zł


vankosiara

Pytanie

Siemka ;)

 

Od prawie roku już planuję kupić Xiaomi lecz co chwilę zapowiadają ulepszony/nowy model. Na początku miałem kupić RedMi 1 ale okazało się, że zapowiedziano 1S. Pomyślałem sobie, że poczekam. Następnie dowiedziałem się o RedMi Note Pro no i na niego się napaliłem. Następnie dowiedziałem się o innych wartych uwagi chińczykach, w tym RedMi 2.

 

No i do dziś nic nie kupiłem, bo teraz czekam na RedMi 2 z 2GB. :D

Mam wielki dylemat jakiego chińczyka wziąć do ok. 800zł.
Myślę o RedMi Note Pro/RedMi Note 4G/RedMi 2

 

Moje wymagania:

 

1. Duży ekran (4,5' to totalne minimum)

2. Nie wiem czy 1GB RAM wystarcza na dzisiaj (głownie FB + GG + przeglądarka + PowerAmp/Aimp i czasem jakieś gry).

3. Single-sim/dual-sim? Jest mi to obojętnie. Chociaż jeżeli miałby to być single to dobrze by było gdyby miał 4G.

4. Dobre wyjście słuchawkowe (aby słuchawki nie grały cicho).

 

Jak jest dzisiaj z VAT? Kiedyś ludzie mówili, że kuriera nie brać bo to pewniak by zapłacić VAT a brać PP a kiedy indziej było na odwrót. Wiem, że to jest w części loteria ale powiedzcie mi jak zmaksymalizować szansę na niezapłacenie?

Raczej najlepszym sklepem do zakupu Xiaomi będzie iBuyGou. Czy polecacie jakieś inne sklepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

lg g2

 

To i ja podepnę się pod tę wypowiedź i spytam, czy lepiej właśnie będzie kupić Redmi 2 z 2GB RAM za ~800zł czy może jednak warto dopłacić do tego LG G2? Z tego co się orientuję to jest bodajże najlepszy flagowiec w tej cenie? Martwi mnie jedynie spory ekran w G2 (przez to i ogólna wielkość) oraz brak slotu SD, no można dopłacić do wersji 32GB, ale wtedy będą problemy z gwarancją :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To i ja podepnę się pod tę wypowiedź i spytam, czy lepiej właśnie będzie kupić Redmi 2 z 2GB RAM za ~800zł czy może jednak warto dopłacić do tego LG G2? Z tego co się orientuję to jest bodajże najlepszy flagowiec w tej cenie? Martwi mnie jedynie spory ekran w G2 (przez to i ogólna wielkość) oraz brak slotu SD, no można dopłacić do wersji 32GB, ale wtedy będą problemy z gwarancją :/

G2 jest mniejszy od Redmi 1s i dużo mniejszy od Redmi Note.

Wysłane z mojego UltraOcta A80 p2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

G2 jest mniejszy od Redmi 1s i dużo mniejszy od Redmi Note.

Wysłane z mojego UltraOcta A80 p2 przy użyciu Tapatalka

 

Co ty pleciesz?

 

http://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/LG-G2,Xiaomi-Redmi-1S,Xiaomi-Redmi-2/phones/7969,8769,9045

 

G2 jest odrobinie wiekszy niz Redmi 1S ale za to cienszy i 1mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Popatrzyłem na tego LG G2 i wydaję się być ciekawą propozycją. Tylko ten brak slotu trochę boli..

 

Ale pamiętaj, że Xiaomi to też świetny system. Chyba, że Ci na tym nie zależy.

 

No właśnie mnie na tym zależy ;) Dlatego staram się wybrać coś od Xiaomi.

 

 

Redmi 2 z 2gb ramu to wersja TD

 

A nie zapowiedzieli wersji WCDMA?

Edytowane przez vankosiara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

G2 jest strasznie spoko. Patrzę na benchmarki, czytam/oglądam recenzję i widzę, że telefon jest dla mnie idealny (no prawie, ten brak slotu.. :D).
Lecz nie jest on już za 800zł. Nówki (wersja 32GB) chodzą po min. 1000zł. Widziałem kilka tańszych ale były to egzemplarze odnowione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Robbo jak zawsze ze swoją gadaniną stara się przekonać ludzi na forum MIUI, że MIUI jest do bani.

Weź stąd idź.

Dlaczego mam iść, łamię jakiś punkt regulaminu...?

Gdzie w regulaminie jest napisane, że to forum jest tylko dla sekciarzy MIUI ?

Ja i G2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlaczego mam iść, łamię jakiś punkt regulaminu...?

Gdzie w regulaminie jest napisane, że to forum jest tylko dla sekciarzy MIUI ?

Ja i G2

Bo sposób w jaki argumentujesz swoje zdanie jest do d*py. Nie przekonasz na forum supportu MIUI (więc też troszkę fanów miui), że miui jest do kitu. Tak samo jak na forum apple nie przekonasz ich że Apple jest do d*py i zamyka się na cały świat i jest drogi i wyzyskuje Chińczyków. Po prostu nie wygrasz tutaj... jeśli chcesz odnieść zwycięstwo idź na forum o odrobinę szerszej tematyce, pozdrawiam i życzę dobrej nocy. Edytowane przez avish
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czy ktoś z g2 może opisać swoje przeżycia z tym fonem?

 

I jednak zostałem namówiony do zakupu LG G2 32GB skoro prawdopodobnie nie będzie jeszcze wersji Redmi 2 z 2GB RAM na nasz rynek.

Właśnie dzisiaj dotarła do mnie świeżutka sztuka. I co tu mówić, pierwsze wrażenia po przesiadce z wysłużonego Galaxy S są znakomite, ale jeszcze muszę zaczekać na dotarcie folii i etui żeby móc normalnie korzystać z nowego cuda :D Mam nadzieję, że nie będę potrzebował korzystać z gwarancji, bo to może być utrudnione z wersją 32GB, która nie jest z polskiej dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy te 8 rdzeni w Redmi Note będzie kiedykolwiek dało się wykorzystać (nie licząc benchmarków itp)? Czy w ogóle jest sens to brać?

 

@up

Telefon już kupuję prawie rok.. Wypadałoby go już kupić :D
Jest jakaś przybliżona data premiery?

Edytowane przez vankosiara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak KK dostały jakiś rok po premierze a i tak mediatek mówił o tym najpierw przez pół roku i dokładnie sprecyzowal które procki go dostaną. O lolipopie mediatek milczy wiec sobie sam odpowiedz jakie są szanse..... 6592 to już stare procki (prawie półtora roku maja) a tera mediatek chce dogonić świat (główna lte 4k i mnóstwo innych bajerow) a nie skupiać się na starych prockach. Oczywiście zawsze możecie mieć nadzieję tak jak ja ją miałem półtora roku temu na 6592 (nadzieje na kk) ale zanim tek KK powstał to już dawno olejem mediateka za kompletny brak wsparcia (wg mnie jaja se z ludzi robia)

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mediatek nie sprecyzował jakie CPU dostaną, wszystko owiane było tajemnicą, miał dostać tylko high-end, a więc co do 6589 były wątpliwości.

Co do wsparcia, przy miui to bez znaczenia czy dostaniesz 5.0 czy nie, więc mediatek nie był złym wyborem z perspektywy czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...