Skocz do zawartości

Kiepska jakość obrazu - postrzępione ikony


MM1MM

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadałem się na mi 9t z 3 letniego już smartfona. Po uruchomieniu zauważyłem że ikonki które są okrągłe, z bliska są schodkowane ( czy jakby tego nie nazwać), jak zrobię screena i go wyświetle ( wtedy jest trochę mniejszy od ekranu) to już w ogóle te okrągłe ikonki są postrzępione, w ogóle widać jakoś te piksele. Myślałem że może tak jest na każdym smartfonie a ja nie zauważyłem ale na starym telefonie tak nie ma, u innych na telefonach też. Czego to może być wina? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zenderable zmienił(a) tytuł na Kiepska jakość obrazu - postrzępione ikony

Jak zrobię screena i przybliżę to właśnie jest ok, im mniejszy obraz tym gorzej

Edit. Tobie chodziło o screena romu, wrócę to zrobię bo nie używam go na razie bo nwm czy może będzie trzeba oddać lub na gwarancję zwrócić

 

A wy macie na myśli że u was tak nie ma i u mnie też tego nie widzicie, czy że u was nie ma a u mnie widzicie?

Edytowane przez MM1MM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2019-10-03-17-39-59-994_com.android.settings.thumb.png.239e36f820a9244eba54dc27cabd2bc4.pngTu jest wersja rom. 

Tylko że w ogóle jakoś widać te piksele, a jak zrobię screena i go wyświetle ( i jest on wtedy mniejszy od ekranu) to już sporo rzeczy na screenie jest postrzępionych), co ciekawe, im bardziej przybliżę tym lepsza jakość. Nie jest tak tylko na ekranie głównym. Wstawię screena i przyblozcie sobie folder narzędzia, w tym wypadku przybliżanie nic nie daje

Screenshot_2019-10-03-17-39-59-994_com.android.settings.png

Screenshot_2019-10-03-17-39-04-999_com_miui_home.thumb.png.8c0328f2e57eaba055beee204a55fbe8.png

Edytowane przez MM1MM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jutro i wstawię. Jeśli chodzi bo ten screen ze sklepu Play to zobaczcie jak wygląda trzecia i czwarta gwiazdka ( kliknijcie na to zdj bo tak to słaba jakość). Sprawdzałem na innych telefonach i tam to tak nie wygląda. Można powiedzieć że za bardzo się przyglądam, ale gdyby tak było na każdym telefonie to ok, a to tylko na tym

Screenshot_2019-10-04-01-22-56-361_com.android.vending.png.d344c6b7cbc0787384270039e7b70190~2.png

Edytowane przez MM1MM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę podobne pytanie, ale nie do końca, czy ktoś z was uzywał wczesniej telefonu w wiekszym ppi i przesiadł się na Mi 9T? Zauważył ktoś różnicę? Mój obecny telefon ma 538 ppi i zastanawiam się czy jak przejdę na Mi 9T który ma ~400 to czy będzie to odczuwalne.

Edytowane przez ma_ko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw - Ty robisz zrzuty, czy zdjęcia telefonem i kadrujesz? Bo jeśli to pierwsze, to przecież one nie pokażą ewentualnego uszkodzenia wyświetlacza / problemu sprzętowego, bo i niby jak? Obraz przechwytywany jest przez oprogramowanie. Jeśli to drugie, to inna sprawa - ale nic na to nie wskazuje.

 

Rada ode mnie - przestań robić zrzuty ekranu i na maksa przybliżać obraz, to niczego nie będziesz widzieć. U mnie (i u każdego) jest dokładnie to samo, z tym, że naprawdę trzeba się mocno wysilić żeby to dostrzec. Plus polecam zmienić ikony na inne - te Limitless są brzydkie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W folderze narzędzia, już pomijam że są postrzepione ikony, ale te piksele centralnie widać ( najlepiej na przykładzie właśnie tego zdjęcia). Mój poprzedni telefon Nexus 5x ma tak że ja mogę patrzeć z okien wysadzonym w ekran i nic nie widzę, żadnych pikseli

Jeśli chodzi o drugie to jest zdjęcie telefonu z wyświetlonym screenshotem. Przyblizcie sobie ikonki aparatu i telefonu. Zdjęcie robione było z powiedzmy 25 cm, więc nie będzie widać bez przybliżania, a znów nikt przecież z takiej odległości  na smartfona.

IMG_20191004_123007~2.jpg

IMG_20191004_122208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MM1MM musisz porównać z innym egzemplarzem takiego samego telefonu, lub innego z serii Mi 9.... z superamoledem i zobaczyć jak to wygląda. Niestety te ekrany trochę gorzej wyświetlają przeskalowane obrazki od paneli lcd z którymi porównujesz. Jedynie przy wyświetlaniu piksel do piksela jest idealnie. To większości użytkowników nie przeszkadza, ale w porównaniu z dobrymi lcd jest zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by właśnie znaleźć osobę z mi 9t i porównać na żywo ( ale nie znam nikogo). Po niedzieli skoczę do sklepów i porównam ( mi9t pewnie nie będzie więc z mi 9 trzeba będzie pewnie) . Jeśli się okaże że też tak jest,  to ok, przyzwyczaję się. Ale jeśli to tylko u mnie tak jest no to coś trzeba będzie zrobić. Ewentualnie znajdę do jakiegoś serwisu i niech powiedzą czy jest git czy nie, bo na zdjęciach to zawsze trochę inaczej niż jak na żywo ktoś spojrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MM1MM napisał:

Przyblizcie sobie ikonki aparatu i telefonu. Zdjęcie robione było z powiedzmy 25 cm, więc nie będzie widać bez przybliżania, a znów nikt przecież z takiej odległości  na smartfona.

Dokładnie, nikt z takiej odległości na telefon nie patrzy. Po co szukasz dziury w całym i na maksa przybliżasz, byle tylko zobaczyć piksele? To się mija z celem :) 

 

Zresztą, nie wiem czym fotki robisz, ale na zdjęciu jest takie ziarno, że równo dobrze to może być przyczyną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja osobiście patrzę z około 10 cm zwykle na ekran, także ten :roll: No ale białe ikony to już w ogóle - piksele widać i to nawet nie z tak bliska, większość liter też po prostu widać że są zrobione z kropeczek. Może tak już jest w tych ekranach...

 

Tak na marginesie, u was też nie da się zainstalować google now launcher?

 

Propo liter,

Pierwsze zdjęcie to zdjęcie mi 9t i tego jak to na nim wygląda. Oprócz tych kolorów które są winą zdjęcia, dobrze widać te piksele w literach, i normalnie też tak to wygląda tylko że nawet z dalszej odległości ( musiałem przybliżyć żeby na zdjęciu było widać)

 

IMG_20191004_212656~2.jpg

Drugie zdjęcie to zdjęcie ekranu mojego starego telefonu

IMG_20191005_034206.jpg

Nie wiem czy zdjęcia to oddają, ale serio widać te piksele i to z dość daleka nawet

Edytowane przez MM1MM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak jest ale to właśnie zamierzam sprawdzić w poniedziałek w sklepie. Jeśli tak już jest to trochę czasu mi zajmie przyzwyczajenie się, bo te białe napisy np. podpisy folderów czy napisy w filmach na YT to jak czytam to bardziej skupiam się na tym że te litery są z kropek niż na tym co jest tam napisane :grin: patrzę z 15 cm zwykle na telefon a i tak widać

Edytowane przez MM1MM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...