Skocz do zawartości

Problemy z Autofocusem


micount

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam problem z moim Xiaomi Mi 9T. Problem dotyczy autofocusu. Był już tutaj podobny wątek ale myślę że dotyczył trochę innego problemu. 

Zauważyłem następujące objawy:

  • bardzo duży problem z ustawieniem ostrości
  • niecelny autofocus
  • długi czas ustawienia ostrości
  • bardzo agresywne wyostrzanie kadru, brak płynności przy przejściach planów
  • ciągłe próby wyostrzania kadru pomimo braku zmiany planu

Filmy były nagrywane w fullHD i 4K na 60kl/s

Tutaj jest dostępny film złożony z kilku nagrań na którym widać przedstawione objawy. 

https://youtu.be/M9_nxnJDf1E  

Reklamowałem telefon ale serwis odrzucił reklamację. 

Czy ktoś zauważył u siebie podobne objawy? 

 

Pozdrawiam,

Michał

 

Wszystkim autofocus w 60kl/s działa płynnie i gładko? Nikt nie spotkał się z podobnymi problemami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu znalazłem negatywną opinię na temat tego telefonu, w której ktoś też skarżył się na autofocus. Opisał dokładnie ten sam problem, ale zaznaczył że dotyczy to 60kl/s. Ja niestety nie testowałem wideo na 30kl/s, a telefonu nie odebrałem jeszcze z serwisu. Może problem jest softwarowy i dotyczy tylko 30 kl/s.

Dziwne że nikt więcej nie doświadczył tego problemu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niestety mam identyczny problem z nagrywaniem. Autofocus zupełnie nie ogarnia na głównej soczewce. Obraz skacze i pulsuje w 60FPS. Jedyna opcja to zablokować ręcznie punkt ostrości, ale przy zmianie ekspozycji cały czas trzeba pamiętać o zmianie ostrości. Porażka... przejdę za niedługo na miui.eu i zobaczę czy się poprawi sytuacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Xiaomi kompletnie nie skupia się na jakości wideo, od zawsze są takie problemy chyba na każdym modelu. Najlepiej chyba nagrywać w Full HD 30 FPS, bo na 60 fps nie działa praktycznie cyfrowa stabilizacja, a na 4K nie da się złapać ostrości, gdzie finalnie jakość wychodzi gorzej niż na FHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...