Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

Też problem z gubieniem mapy przerabiałem.
Na codzień, po pełnym naładowaniu, odsuwam lekko robota od stacji, tak aby się nie lądował ciagle. Jeżeli robot jest odsunięty od stacji i włączę mu odkurzanie, gubi się i często na mapie pokazuje, że jest w innym miejscu niż się faktycznie znajduje (czyli blisko stacji).
Jak sobie z tym radzę? Przed rozpoczęciem odkurzania włączam powrót do bazy, a później włączam sprzątanie - ten patent działa niezawodnie.
Inny problem, który mnie irytuje to brak aktualizowania mapy przy włączonej opcji „zapamiętaj mapę”. Jak puszczę robota na sprzątanie całej powierzchni i nawet gdy znajdzie nowe pomieszczenie lub obszar, nie aktualizuje sobie poprzedniej mapy. Można zrobić nowa mapę, gdy robot przeskakuje nowy obszar, pojawia się taka informacja, ale można zgubić poprzedni rozkład pomieszczeń, podział na pokoje, strefy zabronione itp. Generalnie trzeba wtedy wszystko ustawić od nowa.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci daje odsuwanie robota od stacji? Producent z resztą zaleca podłączenie cały czas do bazy i zasilania. Po odsunięciu przecież się rozładowuje, a jak już tak bardzo chcesz to gniazdko Smart załatwia sprawę, po sprzątaniu wyłączasz zasilanie a przed włączasz, chodzić usuwać robota to jakiś nonsens.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, grizzly said:

@l33ti poczekaj aż będzie komunikat czy zapisać mapę. Wtedy dajesz tak i możesz sobie podzielić pokoje i strefy no go.

Chyba tutaj leży pies pogrzebany. Po żadnym ze sprzątań nie miałem w aplikacji zapytania o zapisanie mapy. Dlatego zastanawiam się, gdzie te dane faktycznie są przechowywane: w urządzeniu, na telefonie, w chmurze na wybranym serwerze (pl)?

Dodatkowo, jak już wcześniej wspomniałem, nie wyraziłem zgody na dostęp telefonu do kilku opcji:

- dołącz do programu doskonalenia środowiska użytkownika

- uprawnienia telefonu -> miejsce przechowywania (opcjonalne)

- uprawnienia telefonu -> informacje o urządzeniu (opcjonalne)

Czy któraś z nich może powodować brak zapytania o zapisanie mapy po zakończonym sprzątaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci daje odsuwanie robota od stacji? Producent z resztą zaleca podłączenie cały czas do bazy i zasilania. Po odsunięciu przecież się rozładowuje, a jak już tak bardzo chcesz to gniazdko Smart załatwia sprawę, po sprzątaniu wyłączasz zasilanie a przed włączasz, chodzić usuwać robota to jakiś nonsens.
 
 

Nie do końca jest tak jak napisałeś.
Gniazdko smart wyłączy bazę i wtedy robot zgłupieje.
Co mi daje odsunięcie robota od bazy ? Nie ładuje się cały czas bateria. To jest tak, jak w telefonach. Jak bateria jest ciagle podłączona do ładowania, rozładowuje się kilka procent i ładuje do 100%, i tak ciagle. Każde pełne naładowanie baterii to jeden cykl pełnego ładowania. Sprawna bateria, to średnio 500 cykli ładowania, czyli po 1,5 roku można baterie zabić.
Ja robię tak, że na noc robota odsuwam od stacji, a kolejnego dnia o godz.13 automatyzacja każe robotowi wrócić do bazy. Poza tym, w trybie czuwania (taki ma włączony robot jak go odsunę od bazy) poziom naładowania spada o 30% w ciągu 24h.


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz te uprawnienia i sprawdź. Zawsze potem możesz wyłączyć. Ja nie mam takich problemów z robotem. Mapę mam zapisaną, robot sprząta ładnie, czasami zdarza mu się zgłupieć ale rzadko. Czasami coś tam mu się zdarzyło zacząć rysować mapę od początku jak go przeniosłem do innego pomieszczenia w którym było mocno poprzestawiane ale mapę można przywrócić albo zapisać nową i mieć więcej. Soft 47. Nie mopuje bo szkoda mi czasu na zmianę, szybciej zrobię to ręcznie, mam taki mop z psikaczem ale nigdy nie miałem mokrego urządzenia, lałem tylko wodę.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elanski napisał:


Nie do końca jest tak jak napisałeś.
Gniazdko smart wyłączy bazę i wtedy robot zgłupieje.
Co mi daje odsunięcie robota od bazy ? Nie ładuje się cały czas bateria. To jest tak, jak w telefonach. Jak bateria jest ciagle podłączona do ładowania, rozładowuje się kilka procent i ładuje do 100%, i tak ciagle. Każde pełne naładowanie baterii to jeden cykl pełnego ładowania. Sprawna bateria, to średnio 500 cykli ładowania, czyli po 1,5 roku można baterie zabić.
Ja robię tak, że na noc robota odsuwam od stacji, a kolejnego dnia o godz.13 automatyzacja każe robotowi wrócić do bazy. Poza tym, w trybie czuwania (taki ma włączony robot jak go odsunę od bazy) poziom naładowania spada o 30% w ciągu 24h.


Pozdrawiam

Głupoty piszesz. Cykl baterii to zużycie 100%, a podłączony odkurzacz się nie ładuje tylko jest zasilany z kontaktu (tak samo jak np. podłączony do gniazdka laptop). Nie dość że tym co robisz sam skracasz żywotność baterii to jeszcze negujesz cała idee smart odkurzacza, bo ani nie zadziała harmonogram, ani nie włączysz go z aplikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ohdaesu napisał:

Cykl baterii to zużycie 100%,

prawdopodobnie zależy to od producenta, ale cykl to każdorazowe podłączenie aku do ładowania. Rozumując w ten sposób jak piszesz, gdybyśmy nie rozladowywali baterii do zera to ciągle byłby jeden cykl ładowania.

 

Dla mnie idea tego odkurzacza jest taka ze mam go nie nosić, nie przesuwać, poza oczyszczaniem pojemnika i czyszczeniem szczotek, tylko przy pomocy aplikacji wskazywać co ma robić lub automatyzacji, ale do tego nie dorosłem :)

 

Gubienie map chyba nie ma nic wspólnego z odłączaniem go od bazy, bo mi gubi czasem nie wiadomo dlaczego.

Edytowane przez Paweł73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszesz. Cykl baterii to zużycie 100%, a podłączony odkurzacz się nie ładuje tylko jest zasilany z kontaktu (tak samo jak np. podłączony do gniazdka laptop). Nie dość że tym co robisz sam skracasz żywotność baterii to jeszcze negujesz cała idee smart odkurzacza, bo ani nie zadziała harmonogram, ani nie włączysz go z aplikacji. 

No to chyba brakuje komuś teorii.
Jeden cykl ładowania baterii litowo-jonowych jest wtedy, gdy z rozładowanej baterii naładujemy ja do 100% pojemności. Każde ogniwo litowo-jonowe wytrzymuje określoną ilość cykli ładowania, im lepsze ogniwo, tym więcej cykli. Zasada dla ogniw litowo-jonowych jest taka, aby nie ładować ich do 100% i nie rozładowywać poniżej 30%. Praca tych ogniw, w tym ładowanie jest najbardziej wydajna w przedziale 30-80% rozładowania/naładowania.
Ogniowa litowo-jonowe „lubią” być często ładowane, dlatego np. telefon w ciągu dnia powinno się często ładować. Właściwa dbałość o ogniwo pozwala mieć w telefonie baterie o sprawności 100% po 1,5 roku użytkowania telefonu. Ogniwo, które ma sprawność 85% i mniej to w zasadzie śmietnik.
Na koniec, robot poza bazą, w trybie uśpienia jest gotowy w każdym momencie do pracy, działają automatyzacje i sterowanie z aplikacji.
Trzeba wiedzieć, żeby krytykować.


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Paweł73 napisał:

prawdopodobnie zależy to od producenta, ale cykl to każdorazowe podłączenie aku do ładowania. Rozumując w ten sposób jak piszesz, gdybyśmy nie rozladowywali baterii do zera to ciągle byłby jeden cykl ładowania.

Nie, nie. Nie o to mi chodziło. Powiedzmy 3 sprzątania które zużyją po 33% baterii i po każdym sprzątaniu bateria będzie naładowana do pełna będą lepsze niż zjechanie od 100% do 0 i dopiero wtedy naładowanie baterii. 

6 minut temu, Elanski napisał:

Na koniec, robot poza bazą, w trybie uśpienia jest gotowy w każdym momencie do pracy, działają automatyzacje i sterowanie z aplikacji.
Trzeba wiedzieć, żeby krytykować.


Pozdrawiam

Może to działa przez kilka godzin, ale za każdym razem jak gdzieś jechałem i wylaczylem zasilacz to po pewnym czasie odkurzacz przechodził w tryb offline. 

Edytowane przez ohdaesu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie zależy to od producenta, ale cykl to każdorazowe podłączenie aku do ładowania. Rozumując w ten sposób jak piszesz, gdybyśmy nie rozladowywali baterii do zera to ciągle byłby jeden cykl ładowania.
 
Dla mnie idea tego odkurzacza jest taka ze mam go nie nosić, nie przesuwać, poza oczyszczaniem pojemnika i czyszczeniem szczotek, tylko przy pomocy aplikacji wskazywać co ma robić lub automatyzacji, ale do tego nie dorosłem
 
Gubienie map chyba nie ma nic wspólnego z odłączaniem go od bazy, bo mi gubi czasem nie wiadomo dlaczego.

Każde urządzenie z baterią podłączone pod zasilanie ciagle się ładuje i rozładowuje, naprzemiennie. Zabezpiecza to uszkodzenie ogniwa baterii przed ich uszkodzeniem. Prąd ładujący ogniwo zmniejsza się wraz z jego naśladowaniem. Największy prąd ładowania jest wtedy, gdy ogniwo ładujemy do poziomu 50% pojemności. Następnie, prąd ładowania zmniejsza się aż do osiągnięcia 80% pojemności, dalej jest tylko doładowywania ogniwa małym prądem.
Cykl ładowania ogniwa to nie jest każdorazowe podłączenie zasilania. Cykl ładowania jest wtedy, gdy z 80% ładujemy ogniwo do pełnej pojemności.


Pozdrawiam
Może to działa przez kilka godzin, ale za każdym razem jak gdzieś jechałem i wylaczylem zasilacz to po pewnym czasie odkurzacz przechodził w tryb offline. 

Właśnie to mieli poprawić w nowym sofcie, wydłużyć czas trybu uśpienia. Ale coś skopali i wycofali aktualizację 0018. Sprawdziłem, robot spokojnie wytrzymuje do 16h w trybie uśpienia. Czasami zdarza się, właśnie z uwagi na bug softu przejście ze stanu uśpienia w tryb offline, czyli po prostu robot wyłącza się. Niestety, wtedy trzeba robot włączyć z przycisku na obudowie.


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie baterie nie lubią być naładowane powyżej bodajże 80% w długim czasie. I bardzo nie lubią rozładowania do zera. Często też pokazywane 100% baterii może nie być fizycznym 100%, a np 80,90 %. Producenci często stosują taką sztuczkę w oprogramowaniu. Chociaż w przypadku Xiaomi jakoś bym się nie spodziewał, by aż tak im na sercu leżało zapewnienie długiej żywotności baterii. 

Z drugiej strony to nie jest elektryk, gdzie koszt baterii jest na tyle duży, by w razie czego kupienie nowej to była straszna tragedia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają odkurzacze z Xiaomi po 3 lata i nie odłączają od bazy, sam nie dawno sprzedałem V1 po 2,5 roku, gdzie po odkurzaniu i naładowaniu odłączało się zasilanie bazy, zero problemów z baterią, więc nie wiem, ale podejrzewam że odkurzacz w bazie to trochę inna zasada niż telefon w ładowarce.

Xiaomi robi i telefony i odkurzacze, nie spotkałem w instrukcji telefonu zalecenia żeby nie odłączać go od ładowarki, za to w instrukcji odkurzacza o tym piszą, w aplikacji też się taki komunikat pojawia.

Nie zamierzam jednak się spierać, każdy robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z zapominaniem map rozwiązał dopiero mod od vevsa. Zresztą miałem kilka innych mniejszych problemów które na tym sofice zniknęły. Jedyne czego na obecną chwilę brakuje to multimap. W ogóle jaka jest teraz aktualna wersja oprogramowania? Dodali w końcu multimapy i można aktualizować czy dalej staje/brickuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż te problemy, bo ja jestem posiadaczem global V8 i nic złego się nie dzieje. 
Na tym forum, pierwsze z brzegu https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://miuipolska.pl/forum/topic/50463-styt02-aktualizacja-358_0021/&share_tid=50463&share_fid=74005&share_type=t&link_source=app
Na pepperze masa ludzi reklamowała bo wariował, poszukaj okazji w moreli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spisują się zamienniki części do STYJA? Warto się tym interesować, czy lepiej brać oryginały? Macie jakiś zaufany sklep, w którym kupujecie te części? Jak często należy zmieniać filtr HEPA, przy założeniu, że robot sprząta jakieś 45m2 dziennie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kriss89 napisał:

Witam

Czy odkurzacz wraz z bazą może stać po łóżkiem po bokach będzie miał po metrze luzu ale od góry wiadomo z jakieś 20cm. Ma ktoś tak ustawiony odkurzacz? Działa to czy będzie się gubił? 

Może stać. U mnie stoi pod kanapą w salonie.

 

5 godzin temu, hardy napisał:

Tylko czy potem wyciąganie pojemnika z brudami będzie wygodne?

W apce -> sterowanie zdalne i można bez problemu wyjechać lub tak jak napisał juri dać sprzątanie (np. w danym punkcie) i po chwili dać stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie nad tym zastanawialem, szukam jakiejś przezroczystej podkładki na biurko ewentualnie jakie plexi 2mm. u mnie stoi pod szafa na parkiecie 
Znalazłem taką tylko że cena to jakieś nieporozumienie.
Również chodzi mi o podłogi które nie lubią wody.
https://superrobot.com.pl/product-pol-2365-Robot-odkurzacz-Xiaomi-Roborock-mopping-pad-podkladka-mopa-do-Roborock-S5-S50-S55-E20-E25-E35.html

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kamil7878 napisał:

Znalazłem taką tylko że cena to jakieś nieporozumienie.
Również chodzi mi o podłogi które nie lubią wody.
https://superrobot.com.pl/product-pol-2365-Robot-odkurzacz-Xiaomi-Roborock-mopping-pad-podkladka-mopa-do-Roborock-S5-S50-S55-E20-E25-E35.html

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka
 

Ta jest dedykowana do roborock, więc by trzeba ją przerabiać by pasowała do styja. Ja próbowałem z kawałkiem cienkiego plastiku, ale było za lekkie i koła od odkurzacza przestawiały tą matę. Musiałaby być czymś podklejona by się nie przesuwała i nie uszkodziła podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2020 o 13:31, Arox napisał:

Ja stosuję płyn uniwersalny Ajax (klarowny), jest bardzo aromatyczny i po takim mopowaniu zapach utrzymuje się cały dzień. stosuję pół koreczka na cały pojemnik, uzupełniam powoli wodą aby się nie spienił i jest w porządku i nie zostawia smug.

Gdzie znaleźć klarowny płyn? Bo kilka sklepów obleciałem i wszystkie ajaxy kolorowe... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2020 o 16:23, Warson napisał:

Gdzie znaleźć klarowny płyn? Bo kilka sklepów obleciałem i wszystkie ajaxy kolorowe... 

Chodzi o to jak kolega powyżej napisał, aby był przezroczysty, nie mętny, kolor i zapach do wyboru wg gustu. :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak podkładka z home&you to b.dobry pomysł, ale w moim przypadku, gdy odkurzacz jest pod szafa potrzebuje zabezpieczyć większy teren przed baza, bo parkując zwalnia i kreci się wiec tam jest szczególnie mokro, nie tylko pod zaparkowanym odkurzaczem.
 
No to podkładka pod krzesło biurowe z np Ikea albo Jysk. Ma dodatkowo chropowatą stronę więc tym bardziej nie będzie się przesuwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...