Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

Root nie jest skomplikowany, dość często występuje problem, ale jest stosunkowo łatwy do ogarnięcia. Wcześniej zostało to dobrze opisane.

Co do zmiany języka na angielski też było wspominane kilka razy. Problem dotyczy ostatnich wersji odkurzacza. Pomaga jedynie ponowne wgranie firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Shaft said:

dzięki za odpowiedz, szkoda że nie ma jednego prostego manuala z opisem, tylko 28 stron na forum :P

spróbuję, mam nadzieję że nie zbrickuję odkurzacza :P 

Jak będziesz miał instrukcję krok-po-kroku to napisz też, mam ten sam problem z moim odkurzaczem i fajnie by było jakby mówił przynajmniej po angielsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem odkurzacza STYJ02YM. Przy pierwszym użyciu wszystko przebiegło bez problemów,  odkurzacz zamapowal mieszkanie i wszystko działało. Dzisiaj zmieniłem kanapę i chciałem aby odkurzacz zamapowal od nowa. Kanapa jest na nóżkach wiec odkurzacz może po nią wjechać ale tylko z jednej strony (dywan uniemożliwia mu to na części powierzchni, docelowo chcę mu ustawić w tym miejscu niewidzialną ścianę). Wykasowałem poprzednia mapę i kazałem zrobić nową. I tu zaczynają się schody. Do pewnego momentu wszystko gra ale jak tylko odkurzacz dojeżdża do kanapy próbuje po nią wjechać, ogranicza mu to dywan wiec po której próbie  odkurzacz zaprzestaje próbować robi obrót o 180° i jedzie w jedzie w druga stronę  pokoju. Tak jakby byłabym to ostatnia krawędz i rozpoczyna odkurzanie. Pozostawia sporą część  mieszkania bez sprzątania. Próbowałem wielu opcji, zmieniać  miejsce stacji, reset, zmianę aplikacji z moda na org. Nic nie pomaga, zawsze w tym samym miejscu robi tak jakby ostatnia linię w poprzek mieszkania i zaczyna sprzątanie. Spotkał ktoś się z czymś takim lub ma radę jak to ogarnąć? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sansai napisał:

Root nie jest skomplikowany, dość często występuje problem, ale jest stosunkowo łatwy do ogarnięcia. Wcześniej zostało to dobrze opisane.

Co do zmiany języka na angielski też było wspominane kilka razy. Problem dotyczy ostatnich wersji odkurzacza. Pomaga jedynie ponowne wgranie firmware.

A jest gdzieś jakaś instrukcja (najlepiej w języku polskim) krok po kroku dotycząca roota i spolszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego, że mój odkurzacz też nie chce gadać po angielsku(zamówiony 11.11) to nie wykrywa mi dywanów i nie mogę ustawić tego trybu Carpet zeby mocniej odkurzał. No po prostu nie mam takiej opcji. Odkurzałem i normalnie i z mopowaniem.

Mam dwa duże gęste dywany i dziwne, że ich nie widzi ani nic.

Apka najnowsza zmodowana. Miał ktos taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/2/2020 at 2:51 PM, rezmus said:

mi home after the update clears the database with information about downloaded plugins, so nothing can be done about it.

Rezmus proszę,

Witam, otrzymałem rekomendację na forum "vacuum hiszpania" od użytkownika Maciej, że możesz mi pomóc. proszę użyć zmodyfikowanego pliku viomi.vacuum.v7.json do tworzenia poleceń w aplikacji mi home - automation. Czy znasz wszystkie instrukcje, których można użyć? jeśli mógłbyś pomóc przy tej liście poleceń. dziękuję za pomoc

Czytałem o tym tutaj:

Rezmus pls, 

Hello, i received a recommendation on the forum "vacuum spain" from the user Maciej, that you can help me. please, I use modified file viomi.vacuum.v7.json to create commands in an application mi home - automation. please you know all the instructions that can be used? if you could help with that list of commands. thank you for your help

I read about it here:

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=969411&st=11280#entry101746439 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat roota było pisane tu wiele razy. Są 2 metody przez skrypt i wysyłając kolejne polecenia. W moim wypadku musiałem połączyć obie, dlatego że robiąc kolejnymi poleceniami nie byłem w stanie przerwać mu uruchamiania by zrobić roota. Natpmiast korzystając ze skryptu nie kończył całej operacji przez co odkurzacz nie starował usług i nie uruchamiał się choć już był zrootowany.

W moim wypadku najperw uruchomienie skryptu:
https://github.com/rumpeltux/viomi-rooting

a później to (od momentu zmiany hasła):
https://vacuumspain.com/blog/como-hacer-root-xiaomi-styj02ym-mijia-2-en-1/

tu jest wszystko pięknie opisane (tłumacz Google pomaga)

Żeby dodatkowo sobie temat ułatwić pliki językowe można wysłać po zmianie hasła, a przed kolejnymi poleceniami które mają za zadanie uruchomić usługi odpowiedzialne za pracę odkurzacza.

Myślę że nie powinno być z tym większych problemów :)

Edytowane przez sansai
literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2019 o 09:12, rezmus napisał:

te opcje sa w firmware, ale nie ma jeszcze UI. carpet mode jak ktos z dywanami chetny to mozemy potestowac jeszcze, bo ta opcje moge latwo dodac do plugina.

@rezmus Mam problem z tym carpet mode w najnowszej wersji apki. W ogóle nie mam takiej opcji nigdzie w automatyzacji. Co może być problemem?

 

Apke pobrałem stąd: https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

Wersja 5.8.38_63098

Wersja wtyczki robota to 147
model voimi.vacuum.v7
wersja oprogramowania robota to 3.5.3_0047

 

EDIT: znalazlem taki tekst na necie

– carpet boost nie istnieje na tym odkurzaczu, jedynie jest taka opcja dostępna w starej wersji moda appki Mi Home, ale ona nie działa poprawnie, więc dokładniej przyjrzyj się tej opcji (robot po wjechaniu na dywan owszem zwiększa moc ssania, ale później już jej nie zmniejsza i później różne inne dziwne rzeczy się dzieją z mocą ssania), dlatego też autor moda (rezmus) usunął w kolejnych modyfikacjach dostępność tej opcji

 

Czyli nie ma juz tej opcji dostępnej bo nie działała poprawnie :< Szkoda. Najwyzej bede go puszczał na turbo tryb na cały dom jak mnie nie bedzie i tyle ;D Akumulatora starczy

Edytowane przez Beafraid
znalzlem chyba opdoiwedz xd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mój robót pracował od wiosny bez problemu. Od kilku dni zauważam że podczas mopowania nie pobiera wody (słychać odgłosy pompki podczas mopowania, ale szmatka jest słucha). Na necie wyczytałem różne instytucje aby wyłączyć i włączyć urządzenie kiedy jest odsunięte od bazy czy odinstalowanie aplikacji, niestety to nie pomogło. Zauważyłem również iż przy nalewaniu wody z dysz pojemnika nie wylatuje nawet kropelka wody, wcześniej po nalaniu i np zanoszenia pojemnika do robota z dysz wydostawały się kropelki wody.

Spotkaliście się z takim problemem? Czy problem może leżeć w pojemniku? Jego wymiana coś zmieni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,mam STYJ02YM od czerwca i byłem dość zadowolony ale teraz pojawił się problem z główną szczotką(wałkiem).Zauważyłem że po włączeniu zadania szczotka  kręci się około minuty i potem zatrzymuje się. Odkurzacz dalej jeździ ,wciąga kurz ale bez szczotki dywany są gorzej wyczyszczone.Sprawdzałem to kilka razy.Ostatnio wyciągałem małą zabawkę zaklinowaną w środku,szczotka jest trochę uszkodzona i pewnie to jest powód.Może ktoś miał podobny problem i poradzi coś.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2020 o 18:15, BarTeek52 napisał:

Witajcie.

Mój robót pracował od wiosny bez problemu. Od kilku dni zauważam że podczas mopowania nie pobiera wody (słychać odgłosy pompki podczas mopowania, ale szmatka jest słucha). Na necie wyczytałem różne instytucje aby wyłączyć i włączyć urządzenie kiedy jest odsunięte od bazy czy odinstalowanie aplikacji, niestety to nie pomogło. Zauważyłem również iż przy nalewaniu wody z dysz pojemnika nie wylatuje nawet kropelka wody, wcześniej po nalaniu i np zanoszenia pojemnika do robota z dysz wydostawały się kropelki wody.

Spotkaliście się z takim problemem? Czy problem może leżeć w pojemniku? Jego wymiana coś zmieni? 

Pompka znajduje się w pojemniku, więc jeśli ją słychać to znaczy, że robot ją włącza(podaje napięcie), a wina leży w zatkanych dyszach(może kamień). Pompka pompuje tylko powietrze do pojemnika - nie pompuje wody bezpośrednio do dysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/23/2020 at 8:10 PM, Shaft said:

@sansai to roota bez linuxa nie zrobimy? trzeba stawiać maszynę wirtualną? Po roocie da radę wgrać polski język, czy tylko angielski?

Ja robiłem z linuxa i wydaje mi się że jest potrzebny, choć ktoś wcześniej wspomniał że teraz już sam Windows też to potrafi, ale tego nie potwierdzę. Język możesz wgrać dowolny, są różne paczki dźwiękowe (jest też R2D2) lub stworzyć własny zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z moim STYTJ02YM. Tryb odkurzania z mopem i tryb mopowania są niedostępne. Pojawia się błąd 'Upewnij się, ze wklad mopa jest zamontowany', a w aplikacji wyświetla się 'Wyjątek wyposażenia'. Mop jest zamontowany prawidłowo, zbiornik na kurz 2 w 1 też. Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie dało. Może tylko odkużać. I to na 3 tydzień po zakupie, pierwsze 2 tygodnie mopował i nie było żadnych problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,mam STYJ02YM od czerwca i byłem dość zadowolony ale teraz pojawił się problem z główną szczotką(wałkiem).Zauważyłem że po włączeniu zadania szczotka  kręci się około minuty i potem zatrzymuje się. Odkurzacz dalej jeździ ,wciąga kurz ale bez szczotki dywany są gorzej wyczyszczone.Sprawdzałem to kilka razy.Ostatnio wyciągałem małą zabawkę zaklinowaną w środku,szczotka jest trochę uszkodzona i pewnie to jest powód.Może ktoś miał podobny problem i poradzi coś.
 
 
 
 
No mi się wplątał w dywan i od tego czasu szczotka terkocze. Czasem też chyba się wyłączał. Rozebrałem wszystko i zębatki wyglądają ok tylko silniczek był okopcony przy wentylacji. Chińczyk ma mi wysłać nowy, ale jeszcze nie doszedł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem posiadaczem STYTj02ym i mam od zawsze problem z aplikacją mi home , po przejściu na odkurzacz klepsydra kręci się w nieskończoność , mogę resetować aplikację i z 10 razy zanim się połączy z odkurzaczem, praktycznie nigdy się to nie dzieje za pierwszym razem.

pomorze ktoś ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś z was miał może taki problem, mianowicie po zrobieniu mapy i podzieleniu na poszczególne pomieszczenia przy próbie dodania na mapie obszaru zabronionego/ ściany wirtualnej nie można więcej przybliżyć mapy bądź zmniejszyć obszaru zabronionego, na załączonym zdjęciu jest maksymalne przybliżenie oraz minimalna wielkość obszaru jaką można ustawić (pomieszczenie 4 ma ok 19m2) 

z góry dziękuję za odpowiedź 

Screenshot_20201202_102905_com.xiaomi.smarthome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji moda jest normalnie język polski? Mam wersję aktualizacją 3.5.3.017 i mam problem z tym że mało wody daję przy mopowaniu czy warto zainstalować tego moda z nowymi aktualizacjami? Dodam ze robot teraz rozmawia po polsku bo jest z polskiej dystrybucji

Edytowane przez Kiperek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Właśnie stałem się posiadaczem Mop Pro. DZisiaj będę go uruchamiał (pierwsza próba była - ale nie zmapował całego mieszkania, tylko część i zaczął odkurzać).

Postanowiłem więc naładować go do 100% i spróbować ponownie.

Jakie wskazówki dla początkującego? POlska dystrybucja soft 3.5.3.017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.12.2020 o 13:58, MrOwA napisał:

Hej. Właśnie stałem się posiadaczem Mop Pro. DZisiaj będę go uruchamiał (pierwsza próba była - ale nie zmapował całego mieszkania, tylko część i zaczął odkurzać).

Postanowiłem więc naładować go do 100% i spróbować ponownie.

Jakie wskazówki dla początkującego? POlska dystrybucja soft 3.5.3.017

Za pierwszym razem wlacz odkurzanie wzdluz krawedzi - jak skonczy to powinien pokazac sie monit czy chcesz zapisac mape mieszkania.  Potem w opcjach podziel sobie na pokoje ,ustaw obszary zabronione lub wirtualne sciany . Dodaj harmonogram sprzatania i raz dziennie sprawdz czy nie trzeba juz oproznic pojemnika na kurz  ;)

 

Edytowane przez drabollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robot od ponad 6 miesięcy działał w miarę dobrze. Czasem potrafił się zresetować po sprzątaniu i nie chciał już wrócić do bazy. Mopowania też dobrze działało.  Lecz ostatnio zauważyłem że coś nie chce dobrze mopowac, jak by pompka nie działała... Mam najnowszą modowana aplikację jest ustawiona scena na zmianę języka na angielski i tu był winowajca. Jeśli robot miał ustawiony język na angielski to nie działało mopowanie nie włączał pompki . dopiero jak wyłączyłem scenę na zmianę języka to zaczęło wszystko normalnie działać.  Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Może ta informacją kogoś zaciekawi  i pomoże jak będzie mieć podobne objawy z mopowaniem.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie zakupu odkurzacza Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro biały, trochę tu poczytałem i w awarie wolę sie nie zagłębiać, bo jakby człowiek brał wszystko do siebie to nic by nie kupił. Mam parę pytań,   1. odkurzacz kupuję od dystrybutora polskiego, czyli język pl będzie? 2. czy jak będzie aktualizacja i ją zrobię to czy stracę język pl czy wszystkie aktualizacje do tego modelu są od razu przypisane z językiem pl.  3. co odkrzacz ma w zestawie startowym a co muszę dokupić ekstra aby mieć więcej funkcji, chodzi mi o sprzątanie i mopowanie. resztę będę pytał jak zacznę użytkować:)

 

 

Edytowane przez Darek120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, mam problem z styj02ym. Odkurzacz jest offline, mam inne urządzenia i pracują bezproblemowo. Próbuje zrobić restart ale nie wchodzi, zgodnie z instrukcjami w necie wciskam 7 s przycisk home następnie po informacji w języku chińskim wciskam przycisk power i następnie po informacji znowu w języku chińskim powinien nastąpić twardy reset. Niestety nic takiego się nie dzieje, proszę o pomoc i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i nikt nie potrafił mi pomóc. Odkurzacz cały czas migał na pomarańczowo. Udało mi się go odblokować przez kilkukrotne wymuszenie sprzątania z "guzika" na odkurzaczu. Gdy przestał migać na pomarańczowo a zaczął na biało to dopiero wtedy udało mi się wykonać twardy reset i ponownie zalogować go do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...