Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam styja od około roku, używany codziennie, posiadam następujący problem: odkurzacz gdy ma mniej jak około 25% (czasami mniej czasami więcej) baterii wyłącza się za każdym razem, nie wracając do bazy ładowania i nie da się go wtedy włączyć. Muszę go zanieść ręcznie do stacji ładowania dopiero jak jest w bazie i się ładuje da się go włączyć. Podejrzewam, że padła bateria chociaż czytając posty nie widać by ktoś się na nią skarżył już po nie całym roku użytkowaniu robota. Pytanie 1)Czy jestem w stanie kupić baterie do robota? 

2)Jeżeli nie znajdę baterii to czy jest opcja wymiany samych ogniw? 

3)Czy problem może jednak stać gdzieś za oprogramowaniem? 

4)Gwarancje mam od myfrienda hurray store jest sens walczyć z gwarancją? Jak to wygląda? 

Ponadto przestał dozować wodę jak powinien, można powiedzieć jeździ na sucho,ale najpierw chyba muszę się uporać z tym wyłączaniem,dopiero będę się tym martwił. 

Edytowane przez Roki799
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2020 o 19:03, srbastek napisał:

Czy ktoś miał problem, w aplikacji po raz drugi stacja ładująca zmieniła swoją lokalizację. Prawie rok była wszystko ok i w przeciągu tygodnia znowu to samo. Ręcznie w aplikacji można zmienić lokalizację ładowarki? 

Znalazł kolega może jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Stormnet napisał:

Miałem to samo, mi pomogło przeniesienie bazy w inne miejsce (przesunąłem ją metr w lewo)

Nie pomogło tj pomogło do pierwszego odkurzania później, stacja pojawiła się w innym miejscu

11 godzin temu, srbastek napisał:

@Loganse, niestety usunąłem mapę i skanowałem cale mieszkanie od nowa. 

też usuwałem mapy  chyba 3 razy z rzędu, i za każdym razem przy 2 sprzątaniu stacja pojawiała się w innym miejscu i robot zaczynał na nowo skanować dom, tak jest też dziś nie wiem co jest grane, w ogóle robot tworzy mapy zmiennie względem kierunków świata tj. raz mieszkanie jest pokazane poziomo raz pionowo, teraz zauważyłem że na początku na mapie odkurzacz jest ustawiony jakby bokiem w stosunku do stacji dokującej co nie jest prawdą bo fizycznie obrócony jest tyłem i normalnie się ładuje. Bardzo proszę Was o pomoc jak można to naprawić, mam jeszcze kilka dni na możliwość otworzenia sporu z chińczykiem natomiast nie chciał bym bawić się w zwroty towaru z 1k, cholera wie czy do chin czy do Polski (bo brałem wysyłkę z Polski). Filmy pokazują jak odkurzacz po zadaniu mu spratzania tworzy nową mapę zamiast jechać po zapisanej, drugi film obrazuje teleportacje odkurzacza i stacji dokującej, a zrzut pokazuje nową mapę tego samego mieszkania tyle że w innych stronach świata.... nie wiem co robić, mam jeszcze z 2 dni na otwarcie sporu, ale dla mnie to ostateczność.

Zrzut ekranu 2020-09-15 o 09.49.07.png

Edytowane przez Loganse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum ale mam nadzieje że dość przydatny. Udało mi się ustawić prawidłową strefę czasową dla wersji CN(v7). Wymaga to roota.

Jak tego dokonać? Wystarczy edytować te 3 pliki (możliwe że nie wszystkie są wymagane. Do sprawdzenia ;-))
/mnt/UDISK/config/device_config.ini
zmieniamy

sync_time_diff=28800

na

sync_time_diff=7200

/mnt/UDISK/config/sysConfig.ini

timezoneSec=28800

na

timezoneSec=7200

/etc/sysconf/sysConfig.ini

 timezoneSec=28800

na

timezoneSec=7200

wpisujemy reboot. Odkurzacz powinien się zrestartować. Od teraz przy planowaniu zadań nie trzeba uwzględniać odpowiedniej strefy czasowej. Rozwiązanie przetestowane aktualnie na 1 egzemplarzu.

Prawdopodobnie podczas zmiany czasu z letniego na zimowy czy też z zimowego na letni wartość 7200 będzie wymagała dostosowania.

Edytowane przez robert843
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
Tak jak poprzednicy mam problem ze zmianą języka na EN z modowanej aplikacji. Wersja firmware ...47 z taką przyszedł od sprzedawcy. Jakieś pomysły czy pozostaje tylko rootowanie, którego trochę się boje znając moje szczęście :)
zainstaluj aktualny vevs. wejdz przez automatyzacje w glownym menu na dole, a nie przez odkurzacz > automatyzacja to bedzie opcja manual. Przeczytaj pierwsze strony, napewno dasz radę.

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo ludzi ostatnio pisze, ze nie moze zmienic jezyka na en. mozliwe, ze puscili nowa partie z wycietym jezykiem en w firmware. trzeba zrootowac, zeby to sprawdzic. ewentualnie mozna wrzucic ponownie firmware ostatni, bo tam na pewno jest cn/en lub poczekac na kolejny update firmware z ota.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie. moge to zrobic na twoje ryzyko, ale te viomi potrafia sie wykladac normalnie przy ota, wiec jak cos to... ;)

edit: ponowna instalacja 0047 rozwiazala problem zmiany jezyka. wychodzi na to, ze w nowej partii 0047 cos tam pogrzebali ;)

Edytowane przez rezmus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rezmus napisał:

nie. moge to zrobic na twoje ryzyko, ale te viomi potrafia sie wykladac normalnie przy ota, wiec jak cos to... ;)

edit: ponowna instalacja 0047 rozwiazala problem zmiany jezyka. wychodzi na to, ze w nowej partii 0047 cos tam pogrzebali ;)

Jak ponownie zainstalowałeś 0047? Czyżby z tego poradnika?

https://vacuumspain.com/en/2020/04/update-firmware-xiaomi-styj02ym.html

Edytowane przez Matrixadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soundpack z v8, sprawdz sobie

https://awsde0.fds.api.xiaomi.com/vacuum-voice/pl.zip?GalaxyAccessKeyId=5151729087601&Expires=9223372036854775807&Signature=q3IQz2r9TOY0iPMHQqClnJ2BHt0=

13 minut temu, Matrixadam napisał:

Jesteś w stanie uchylić rąbka tajemnicy? Wystarczy mi żeby mówił po angielsku, z chińskim u mnie trochę ciężko ;)

moge ci wrzucic frimware ponownie (priv) na twoje ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim.

7 października 2020. Jak na dzień dzisiejszy w najlepszy sposób zmapować sobie piętro w aplikacji Home? Mam odkurzacz autonomiczny Mop w wersji Pro, najnowszy update, aplikację - najnowsza wersja. Wszystko instalowane dzisiaj.

 

Problem wygląda tak. Jest sobie dom. Na dole - 2 połączone pomieszczenia w których robot może śmigać. Kuchnia+Salon. Dochodzi hol, gdzie Mop nie wjedzie. Duży próg, wymaga przeniesienia. Ładowarka stoi w salonie za kanapą. 

 

Jest też piętro... Korytarz, łazienka plus 3 pokoje gdzie robot spokojnie wjedzie plus jeden pokój oddzielony klatką schodową, gdzie będzie wymagał przeniesienia. 

Póki co pozwoliłem robotowi odpalić się w salonie. Przejechał salon i kuchnię. Zmapował sobie wszystko pięknie, podzieliłem pomieszczenia w aplikacji itp itd. 

 

Jak go teraz wyniosę na piętro, albo do jakiegoś innego pomieszczenia do którego nie ma samodzielnego dostępu - zastąpi mi zmapowany obszar?

 

Czytałem pozostałe wątki, ale wszyscy mówili o update aplikacji itp. Niestety po datach nie wiem, czy ta aktualizacja nastąpiła. Recenzje też są ze stycznia-marca.

 

Robota dostałem dzisiaj więc.... Pomożecie? Mam go przenosić z ładowarką jakoś czy jak?

Edytowane przez PrimoGhost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=24283]rezmus[/mention] czy masz może jakieś przecieki o aktualizacji firmware do stytj02 global firmware 3.5.8_0021, odkurzacz działa bez problemu, ale wkurza mnie że przy braku zasilania rozładowuje się do zera, miałem pierwsza wersję prawie 3 lata i jak rozładował się do około 70% i szedł spać, zasilanie wróciło to się budził i doładował. Boje się że jak nie ma nas w domu i padnie zasilanie to się rozładuje i już nie wstanie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2020 o 21:27, Kamil7878 napisał:

Jest możliwość zapisywania dwóch map? Gdzie kupiłeś ten odkurzacz?

W Polsce. Nie mam możliwości podziału pomieszczeń na piętra. Ogarnąłem już apkę. Myślałem po prostu, że coś się zmieniło od czasu pierwszych recek tego odkurzacza, bo wszyscy na to klęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2020 o 12:37, rezmus napisał:

duzo ludzi ostatnio pisze, ze nie moze zmienic jezyka na en. mozliwe, ze puscili nowa partie z wycietym jezykiem en w firmware. trzeba zrootowac, zeby to sprawdzic. ewentualnie mozna wrzucic ponownie firmware ostatni, bo tam na pewno jest cn/en lub poczekac na kolejny update firmware z ota.

Witam,

Czy jest możliwość wygrania do styj02ym  wersja z Ali polskiego języka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2020 o 12:37, rezmus napisał:

duzo ludzi ostatnio pisze, ze nie moze zmienic jezyka na en. mozliwe, ze puscili nowa partie z wycietym jezykiem en w firmware. trzeba zrootowac, zeby to sprawdzic. ewentualnie mozna wrzucic ponownie firmware ostatni, bo tam na pewno jest cn/en lub poczekac na kolejny update firmware z ota.

 

5 godzin temu, rezmus napisał:

musisz roota zrobic i potem mozesz podmienic sobie dzwieki.

 

Nie mam wiedzy na ten temat,czy może masz gdzieś do udostępnienia opis jak to zrobić?Czy laik jest w stanie sam to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...