Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

najprościej zrobić tak jak napisałem wyżej:

1. uruchom skrypt jeszcze raz - zatrzyma ci usługę

2. zmień hasło

3. wgraj pliki językowe metoda dowolna może być też z winscp i ustawionym przez ciebie hasłem

4. uruchom usługi 

podłącz baterię i skręć- wszystko powinno działać prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maniekaro napisał:

U mnie podczas uruchomiania skryptu wcale go nie wykrywa robiłem to dziesiątki razy.

To może spróbuj zrobić 2 pierwsze kroki z hiszpańskiego poradnika, jak ci będzie działało adb Shell to wtedy zresetuj terminal i uruchom skrypt. U mnie podziałało. 

Swoją drogą, wgrałem ruską aplikacje mi home, próbowałem się przy jej pomocą połączyć z robotem, ale nie udało się połączyć z wifi, teraz jak wróciłem na oryginalną aplikacje też nie mogę się połączyć. Diody na robocie ciągle mrugają jakby wyszukiwał wi fi. Czyściłem dane aplikacji, instalowałem na innych urządzeniach, łączyłem się do innych sieci, resetowalem wifi na robocie i ciągle ten sam problem :( Robot normalnie działa, gada do mnie po chińsku ale nie mogę go podłączyć do wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmiana regionu nie działa. Po uruchomieniu robót musi kajci i diody zaczynają mrugać jakby łączył się z wifi. Myślę nad ręcznym wgraniem softu 47 lub 46. Robił ktoś coś podobnego ? 

Dodatkowo zanim usunąłem urządzenie z mi Home, robot przeszedł w stan offline.

Edytowane przez achilles1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z hiszpańskiego poradnika https://vacuumspain.com/como-hacer-root-xiaomi-styj02ym-mijia-2-en-1/ tak jak i po uruchomieniu  repozytorium https://github.com/rumpeltux/viomi-rooting po podłączeniu komputer nie wykrywa odkurzacza. System zainstalowany Linux mint próbowany na różnych kablach usb.

Nie mam już pomysłów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem nowym posiadaczem odkurzacza Xiaomi STYTJ02YM, który przybył do mnie z Polski.

Wersja Chińska, osobiście nie przeszkadza mi mówienie w języku Chińskim, jednak chciałbym mieć aplikację w języku angielskim/polskim, czy mogę w samej aplikacji ustawić to dla danego urządzenia, czy muszę bawić się w root czy też modowane apki?

Kolejna kwestia która jest dla mnie ważna, to możliwość włączenia zdalnego odkurzacza, nie będąc w sieci domowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie pobierasz oficjalnego mi home, ustawiasz region na Chiny, a język domyślny. 

Btw. da się jakoś podłączyć do robota za pomocą aplikacji w komputerze? Jak wcześniej pisałem telefon nie chce mi się połączyć z robotem. Sprawdziłem w routerze że robot jest do niego podłączony, a za pomocą CMD pingowałem adres IP robota i otrzymuje odpowiedź. 

Edytowane przez achilles1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam ten sam problem co kolega wyżej to znaczy, root się udaje ale za cholerę nie mogę się później połączyć z odkurzaczem. Wiem już, że nie nie da się łatwo tego zrobić przez WinSCP jak rootwałem z innego kompa z Linuxem ale może jest jakiś odpowiednik WinSCP na Linuxa, żeby pliki przekopiować z tego samego komputera którego użyłem do root'a? Próbowałem Filezilla ale jest ten sam problem z autoryzacją co w WinSCP na Windows... Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karol_zamosc napisał:

Witajcie, mam ten sam problem co kolega wyżej to znaczy, root się udaje ale za cholerę nie mogę się później połączyć z odkurzaczem. Wiem już, że nie nie da się łatwo tego zrobić przez WinSCP jak rootwałem z innego kompa z Linuxem ale może jest jakiś odpowiednik WinSCP na Linuxa, żeby pliki przekopiować z tego samego komputera którego użyłem do root'a? Próbowałem Filezilla ale jest ten sam problem z autoryzacją co w WinSCP na Windows... Pomoże ktoś?

Z tego kompa z Linuxem z którego robiłeś roota uruchamiasz MC, w oknie wybierasz połączenie po powłoce i kopiujesz co chcesz z jednego okna do drugiego.

Edytowane przez Stormnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dnia 7.09.2020 o 09:07, sansai napisał:

zacznij od sprawdzenia czy adb działa prawidłowo,. Podłącz się telefonem i sprawdź czy go widzisz, będziesz miał jedno pewne. Później będziemy dalej kombinować :)

telefon w trybie fastboot taki komunikat

 IMG_20200907_234300.thumb.jpg.9fbf4ab1b05fdd785de65615c66e0030.jpg

 

 

Edytowane przez maniekaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem wersji chińskiej odkurzacza, logowanie do aplikacji i wyszukanie urządzenia poszło pomyślnie, region ustawiony w aplikacji chiński.

Kiedy jednak wchodzę do aplikacji i wybieram urządzenie, wszystko się zawiesza tak jak na screenie, nie mogę nic zrobić, jakieś porady?

Zresetowałem i próbowałem dwukrotnie.

Telefon to Android 10, nokia 8.1

Screenshot_20200908-151651.png

Edytowane przez Stylishh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2020 o 22:49, Stormnet napisał:

Z tego kompa z Linuxem z którego robiłeś roota uruchamiasz MC, w oknie wybierasz połączenie po powłoce i kopiujesz co chcesz z jednego okna do drugiego.

Udało się spolszczyć robota, metoda MC moim zdaniem jako amatora linuxa ta metoda jest tak samo łatwa jak użycie WindowsSCP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, achilles1221 napisał:

Najpierw ustaw hasło "sudo passwd root", później zaloguj się do roota "su root", jeśli dobry jest kabel USB, tzn taki który służy do przesyłania plików, a nie tylko do ładowania jak od power banka to musi zadziałać, nawet u mnie działało.

Hasło ustawione kabel USB aukey który przesyła pliki. Podczas podłączenia wyświetlił się taki komunikat .

 

IMG_20200909_144004.thumb.jpg.2f0b6e825917663744674a6e3646ced6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uporać z połączeniem i wykonaniem roota  zainstalowałem na nowo linuxa mint 20 w wersji 64bit i wszystko ruszyło.

Mam problem z wgraniem pakietu językowego przy próbie  połączenia  się przez  WinSCP w Windows to brakuje kluczy autoryzacji, mam pytanie  na czym polega metoda MC w jaki sposób te pliki wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie odpuść sobie bo ja tak robiłem i zepsułem sobie tylko robota. Miałem dokładnie to samo co ty. Weź sobie zainstaluj mc "sudo apt-get install mc" uruchom go i kliknij na "lewy" (czy jak to się nazywa) i tam wybierz połączenie przez powłokę (Shell) wpisujesz jako adres root@ip robota i później odnajdujesz ścieżkę z plikami audio, była wcześniej podana. Pobierasz pakiet językowy z hiszpańskiej strony, uruchamiasz go jako drugie okno w mc, zaznaczasz wszystkie pliki audio trzymając insert i kopiujesz i podmieszniasz do robota klawiszem F5 i to wsio, robot gada tak jak chcesz. Jak masz problem z kluczami autoryzacyjnymi to w drugim poradniku w komentarzach jest napisane co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@achilles1221

Mam duzy problem. Probowalem zrobic root z poradnika hiszpanskiego ale w ogole nie wykrywal mi robota. Udalo sie niby z repo github  ale nie wiem czy to dobrze poszlo, na koniec terminal sie wylaczyl. Teraz robot nie chce sie wlaczyc, tzn. wlacza sie ale mruga na bialo i nic sie nie dzieje. Probowalem dwoch ostatnich punktow z poradnika hiszpanskiego ale dalej nic. Co robic?

Screenshot from 2020-09-10 10-32-09.png

Screenshot from 2020-09-10 10-36-42.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Matrixadam napisał:

Gdy wpisuje adb shell mam cos takiego,

 

Edit. Sytuacja opanowana, wgrałem jeszcze raz root z gita i w busybox wrzuciłem ostatnie dwie komendy z poradnika. Niestety mc nie chce połączyć się z robotem, adres odkurzacza sie zgadza

 

Podczas wpisywania ip robota wyskakuje mi  taki sam  komunikat usługa jest wyłączona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy próbuję wejść w pliki przez winscp bez wpisania nazwy użytkownika program chce się połączyć i prosi o nazwę użytkownika. Wpisując root otrzymuje komunikat, że autoryzacja nie powiodła się, czyli wychodzi na to jakby roota nie było... 

Rzadko się poddaję jeżeli chodzi o tematy it ale tym razem odpuszczam póki co. Jeżeli ktoś z pomorskiego (najlepiej Gdańska) mógłby mi pomóc (oczywiście odpłatnie) to chętnie skorzystam.

Edytowane przez Matrixadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...