Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten odkurzacz w wersji EU z linka https://pl.aliexpress.com/item/4001019701391.html to viaomi.vacuum.v8?
Jeszcze pytanie do użytkowników - czy jest możliwość ustawienia kilku map (oddzielnej dla mopowania), żeby móc zasymulować wydzielenie stref z dywanami?

Czy może lepiej zainwestować trochę więcej w Roborocka S5 Max, ale w tym przypadku chciałbym potwierdzić też jego integrację z serwerem EU zmodowanej Mi Home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Zdecydowałem się na zakup STYJ02YM (polska dystrybucja że sklepu oleole) tylko czytając to wszystko nie wiem czy nie pochopnie. Może pomożecie :

1. Czy jak przy pierwszym uruchomieniu STYTJ02YM dokona skanu parteru i zapisze mapę to jak go zaniosę na pietro to ta mapa zostanie skasowana i utworzy nowa piętra? 

2. Rozumiem że o trybie multimaps raczej mogę zapomnieć? 

3. Na parterze mam 3 pokoje, korytarz i kuchnie. We wszystkich pokojach w drzwiach mam standardowe listwy z którymi powinien sobie poradzić bez problemu. Wyjątkiem jest kuchnia do której pewnie nie wjedzie. Czy jak zeskanuje pokoje i korytarz mogę go przenieść ręcznie do kuchni aby uwzględnił to pomieszczenie na mapie? 

Edytowane przez Pic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pic napisał:

Cześć wszystkim. Zdecydowałem się na zakup STYTJ02YM (polska dystrybucja że sklepu oleole) tylko czytając to wszystko nie wiem czy nie pochopnie. Może pomożecie :

1. Czy jak przy pierwszym uruchomieniu STYTJ02YM dokona skanu parteru i zapisze mapę to jak go zaniosę na pietro to ta mapa zostanie skasowana i utworzy nowa piętra? 

2. Rozumiem że o trybie multimaps raczej mogę zapomnieć? 

3. Na parterze mam 3 pokoje, korytarz i kuchnie. We wszystkich pokojach w drzwiach mam standardowe listwy z którymi powinien sobie poradzić bez problemu. Wyjątkiem jest kuchnia do której pewnie nie wjedzie. Czy jak zeskanuje pokoje i korytarz mogę go przenieść ręcznie do kuchni aby uwzględnił to pomieszczenie na mapie? 

1. Jeśli stwierdzi, że jest w nowym miejscu to zacznie rysować nową mapę, ale po skończeniu sprzątania zapyta, czy zamienić. Jeśli dasz "nie" to wróci stara mapa.

2. Na razie brak.

3. Może to zadziałać w kwestii skanowania pomieszczeń, bo rozumiem że robot będzie miał "widok" do kuchni tylko nie będzie do niej w stanie wjechać? Nie wiem tylko jak się to potem będzie przy sprzątaniu wyglądać skoro i tak nie będzie mógł wjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pic z tymi listwami to różnie jest, ja mam takie półokrągłe bardzo niskie ale jak za wolno jedzie to przejedzie przednim kółkiem a tylne się ślizgają, chyba będę musiał na płaskie wymienić, a co do kuchni to jak będzie próbował wjechać i się zablokuje to popchnij go od tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy sposób z postawieniem przeszkody, żeby wymusić stworzenie nowej mapy, który przedstawił graflash (https://miuipolska.pl/forum/topic/46920-styj02ym-nowy-robot-mija-2019/?do=findComment&comment=559957), nie spowoduje, że nawet wersja v8 doda drugą zapasową mapę. Następnie po odczytaniu jej ID i stworzeniu automatyzacji dzięki modowi rezmusa, może da się zasymulować chociażby posiadanie dwóch map w wersji EU robota (jedna do odkurzania, druga do mopowania z nogo zones z dywanami)?

Ktoś to może testował?

 

Edytowane przez elenril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt dojechała i generalnie jestem zadowolony bardzo z odkurzania, jutro sprawdzę opcje mop. No niestety z tą jedną mapa trochę lipa ale co tam. Jednego małego progu o którym się martwiłem niestety nie pokonał. Jutro go zlikwiduje i zamienię na zwykła aluminiowa listwę, miało być po remoncie ale co tam, zastanawia mnie jeszcze jedno, używa ktoś koment głosowy za pomocą asystenta Google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie zakupiłem tego robota i zastanawia mnie od jakiej wysokości działa czujnik klifu. Mam u siebie z przedpokoju ok 4cm spad do drugiego małego przedpokoju i niestety robot zjeżdża z niego. W moim poprzednim robocie Ilife A4s nigdy się to nie zdarzało. Aktualnie poradziłem sobie stawiając wirtualną ścianę ale chyba nie tak powinno to wyglądać. Z tego co się zorientowałem to mam wersję Eu bo mówi do mnie po polsku. Co daje zmodowana wersja Mi Home? Bo nie wiem czy opłaca mi się instalować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej masz ten problem? znalazłem gdzieś info skąd się bierze i.jak go rozwiązać, ale muszę poszperać gdzie to było. Jeśli dobrze pamiętam pomagało zmiana na oryginalną apkę, wyczyszczenie danych aplikacji przed instalacją, potem podpięcie pod chiński serwer i uruchomienie na sprzątnięcie małego obszaru. potem chyba można wrócić na moda.

Jak coś przeszukam tysiące swoich zakładek i dotrę do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cześć, jestem posiadaczem STYJ02YM zakupionego w Polsce. Wczoraj odkurzacz "zawiesił się" zupełnie. Nie pomaga resetowanie przy pomocy przycisków ani manulane przysunięcie do stacji ładowania. Aplikacja pokazuje, że odkurzacz jest w trybie uśpienia, urządzenie reaguje jedynie na komendę "szukanie odkurzacza z mopem" -odpowiada "jestem tutaj". Poza tym żadnej reakcji. Macie może jakiś pomysł jak go zrestartować? Czy może raczej odesłać do serwisu? Czy można manualnie odpiąć baterię bez utraty gwarancji? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej masz ten problem? znalazłem gdzieś info skąd się bierze i.jak go rozwiązać, ale muszę poszperać gdzie to było. Jeśli dobrze pamiętam pomagało zmiana na oryginalną apkę, wyczyszczenie danych aplikacji przed instalacją, potem podpięcie pod chiński serwer i uruchomienie na sprzątnięcie małego obszaru. potem chyba można wrócić na moda.
Jak coś przeszukam tysiące swoich zakładek i dotrę do tego
Byłbym wdzięczny. Urodził mi się bobas i jestem trochę do tyłu z forami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was juz próbować Roota robić? Walczę z tym już sam nie wiem ile godzin i nic do przodu nie idzie. Nie wiem czy na 0047 nie zostało coś zablokowane. Niby udaje się przesłać adb_shell do robota ale odpalenie kolejnych komend się wywala i informuje o braku adb_shell :( Skończyły mi się pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by bylo  jakby komus sie chcialo zrobic na pierwszej stronie FAQ  -  w sensie jakie wersje wystepuja  CN i EU  ,czym sie roznia , linki do oprogramowania od Vevs  i Troubleshooting itp itd . Napewno by sie przydalo dla nowych uzytkownikow  a patrzac na ostatnie wyprzedaze na Aliexpress  troche ich pewnie bedzie ( sam sie do nich zaliczam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2020 o 21:35, sansai napisał:

Czy ktoś z was juz próbować Roota robić? Walczę z tym już sam nie wiem ile godzin i nic do przodu nie idzie. Nie wiem czy na 0047 nie zostało coś zablokowane. Niby udaje się przesłać adb_shell do robota ale odpalenie kolejnych komend się wywala i informuje o braku adb_shell :( Skończyły mi się pomysły

Udało mi się zrobić roota na 0047, męczyłem się z tym bo do minimum skrócili czas kiedy shell jest aktywny,  kilkanaście uruchomień na jedną komendę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam robota od listopada, wersja chińska v7, soft 047, aplikacja niemodowana. Do tej pory wszystko działało dobrze, ale od jakiegoś czasu robot planowo odkurza pomieszczenia wg mapy a gdy zakończy zadanie to wyskakuje komunikat "utknięcie", pomimo tego że może znajdować się nawet na środku pomieszczenia. Oczywiście potem już nie wróci do bazy, a gdy kliknę ręcznie w aplikacji powrót do bazy to gubi mapę i jeździ po całym domu. Jeśli cudem znajdzie stacje dokująca to mapa wraca. Również każde przerwanie odkurzania i wymuszony wcześniejszy powrót do bazy powoduje zgubienie mapy i błąkanie się w drodze powrotnej. Ktoś miał podobny problem, albo ma rozwiązanie? 

Edytowane przez BenQ433
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Stormnet said:

Udało mi się zrobić roota na 0047, męczyłem się z tym bo do minimum skrócili czas kiedy shell jest aktywny,  kilkanaście uruchomień na jedną komendę.

Ja już kilkadziesiąt razy próbowałem :( Przesłanie pliku idzie ok i prawie za każdym razem się udaje. Kolejna komenda zwraca brak /bin/adb_shell więc tak jakby pliku nie wysłało. Zastanawiałem się czy przypadkiem nie usuwa go po każdym restarcie, ale przecież nie ma możliwości by 2 komendy za jednym uruchomieniem wysłać, więc już nie wiem jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od kilku dni jestem użytkownikiem modelu z softem 0017. Przeczytałem cały ten wątek i niezły chaos mam w głowie. Trochę mi się zaczyna układać.

Wiem już że mam wersję globalną. Przez to mam gorzej bo nie będę miał możliwości wybrania stylu mopowania, zmiany mocy na dywanach i możliwości zapisu przynajmniej 2 map (innej do odkurzania a innej do mopa bo dom mam parterowy). No chyba że jednak w jakiś sposób można to osiągnąć i warto zainstalować te aplikacje modowana.

Nie bardzo rozumiem mapy. Zrobiłem pełne odkurzanie - ładnie się rozrysowało i podzieliło (przygotowałem podłogi czyli np krzesła na stół). Wczoraj puściłem robota na sprzątanie wszystkiego bez zbierania niektórych mebli i ładnie sprzątnął ale naniósł na mapę korekty w stylu krzesła itp co musiał ominąć. Po zakończeniu została mi mowa mapa na ekranie głównym a ta pierwsza przygotowana nie mam możliwości wrócić - widzę ja tylko w historii sprzątania ale nic nie można z nią zrobić.

Aplikacja mi home to już w ogóle dla mnie jakas czarna magia:
1. Co to jest przycisk zapamiętaj mapę? Jak to wyłączę to nie mogę wybierać konkretnych stref w mieszkaniu do sprzątnięcia.

2. Co to jest przywróć mapę. Jak kliknąłem to zamiast coś przywrócić to skasowało i musiałem puścić robota od nowa żeby narysował mapę.

3. Zarządzaj lokalizacja? Ale ze co i jak? Mam tam pokoje przy których są czerwone znaczki i na samym dole Dom - z zielonym ptaszkiem - dziwne to nie wiem po co?

AUTOMATYZACJA - to już w ogóle jest mistrzostwo. W tej zakładce nic nie jest logiczne napisanie.
Sceny/dzienniki/jesli/zakończ - jakbym słuchał naszego premiera... Dramat

Ktoś potrafi to wytłumaczyć? Jest może jakis wątek z opisem aplikacji (ja nie znalazłem) albo jakąś strona z opisem - może na YouTube?

Z. Góry dzięki za wszystkie chęci.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MirBar napisał:

Aplikacja mi home to już w ogóle dla mnie jakas czarna magia:
1. Co to jest przycisk zapamiętaj mapę? Jak to wyłączę to nie mogę wybierać konkretnych stref w mieszkaniu do sprzątnięcia.

2. Co to jest przywróć mapę. Jak kliknąłem to zamiast coś przywrócić to skasowało i musiałem puścić robota od nowa żeby narysował mapę.

3. Zarządzaj lokalizacja? Ale ze co i jak? Mam tam pokoje przy których są czerwone znaczki i na samym dole Dom - z zielonym ptaszkiem - dziwne to nie wiem po co?

AUTOMATYZACJA - to już w ogóle jest mistrzostwo. W tej zakładce nic nie jest logiczne napisanie.
Sceny/dzienniki/jesli/zakończ - jakbym słuchał naszego premiera... Dramat

Ktoś potrafi to wytłumaczyć? Jest może jakis wątek z opisem aplikacji (ja nie znalazłem) albo jakąś strona z opisem - może na YouTube?

Z. Góry dzięki za wszystkie chęci.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

1. Musisz mieć ten suwak zaznaczony, bo inaczej Ci zawsze będzie rysował mapę na nowo. A tak jak raz przejedzie to zapamięta i podzieli na pomieszczenia.

2. Jak wyżej, usuwa istniejącą mapę i będzie rysował na nowo.

3. To jest odnośnie "całości" domu. Możesz mieć różne urządzenia w różnych pokojach i możesz sobie je przydzielać do konkretnych pokoi. Jak masz samego robota to jest to totalnie nieprzydatna funkcja.

4. Automatyzacja - nigdy nie używałem. Jeśli tyczy się samego robota to korzystaj z harmonogramu żeby zaplanować sprzątanie.

Edytowane przez Exodus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



1. Musisz mieć ten suwak zaznaczony, bo inaczej Ci zawsze będzie rysował mapę na nowo. A tak jak raz przejedzie to zapamięta i podzieli na pomieszczenia.
2. Jak wyżej, usuwa istniejącą mapę i będzie rysował na nowo.
3. To jest odnośnie "całości" domu. Możesz mieć różne urządzenia w różnych pokojach i możesz sobie je przydzielać do konkretnych pokoi. Jak masz samego robota to jest to totalnie nieprzydatna funkcja.
4. Automatyzacja - nigdy nie używałem. Jeśli tyczy się samego robota to korzystaj z harmonogramu żeby zaplanować sprzątanie.


1. W takim razie za każdym sprzątaniem będę miał nowa mapę? A ta podstawowa gdzie wszystko ładnie usunąłem z podłogi stracę? Czy to nie miało być tak że on miał pytać czy nowa mapę zapamiętać?

2. Zupełnie inaczej rozumiem wyrażenie przywróć mapę - no ale ok.

3. Nie mam innych urządzeń xiaomi więc rozumiem że jest mi to nie potrzebne.

4. Harmonogram rozumiem - konkretne godziny i działanie. Myślałem że automatyzacja jest do bardziej szczegółowych poleceń ale opisane to jest jak coś kompletnie pokręconego...

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sansai napisał:

Ja już kilkadziesiąt razy próbowałem :( Przesłanie pliku idzie ok i prawie za każdym razem się udaje. Kolejna komenda zwraca brak /bin/adb_shell więc tak jakby pliku nie wysłało. Zastanawiałem się czy przypadkiem nie usuwa go po każdym restarcie, ale przecież nie ma możliwości by 2 komendy za jednym uruchomieniem wysłać, więc już nie wiem jak to zrobić

Mojego roota udało mi się zrobić przy pomocy tego poradnika https://blog.lupin.rocks/fixing-xiaomi-styj02ym-update-stuck-on-80/

Edytowane przez Stormnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zmodowaną najnowszą apkę, wszystko działało na Polskim serwerze, robot był widoczny. Po przywróceniu telefonu do ustawień fabrycznych wgrałem apkę i nie ma w niej robota (oprogramowanie 047). Nie wiem o co chodzi, przełączyłem na serwer Chiński i jest, dodałem jeszcze raz robota działa. Zmiana na serwer europejski, ponowne logowanie i nic. Robota nie ma. Co ja źle robię?

 

Ok, ślepy jestem. Zainstalowała mi się automatycznie normalna wersja mihome i zainstalowałem na nią zmodowaną ale nic się nie zmieniło. Zacząłem kombinować i po usunięciu mihome dopiero weszła zmodowana. Wszystko działa.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma problem z dozowaniem wody na wersji Globalnej v8? Bo u mnie działa tylko za pierwszym razem jak wylacze i włączę odkurzacz przyciskiem na obudowie. Nie mogę sobie przypomnieć czy mam tak od samego początku czy dopiero jak zainstalowałem mod Mi Home. Aktualnie jestem na oryginalnej apce spowrotem a dalej nie działa tak jak powinno. Czytałem poradnik który ktoś tam wrzucił wcześniej ale nie rozumiem jak mam zrobić synchronizację z serwerem chińskim a potem wrócić do polskiego. Jak przelaxzylem na chwilę region na Chiny to odkurzacza nie było wogole widać a jak zmieniłem na Polskę to odkurzacz był offline i musiałem na nowo wpisywać hasło WiFi. Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/3/2020 at 9:21 PM, Stormnet said:

Mojego roota udało mi się zrobić przy pomocy tego poradnika https://blog.lupin.rocks/fixing-xiaomi-styj02ym-update-stuck-on-80/

Komendy w instrukcji identyczne jak w tej co ja korzystałem, niestety mimo wielu kombinacji nic nie idzie do przodu :( Już nawet na drugim komputerze testowałam i wciąż bez efektu :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2020 o 16:45, grizzly napisał:
Dnia 19.06.2020 o 07:55, matzg napisał:
Bylo już o tym... ;)
Aplikacja XiaomiHome_vevs
plik umieszczasz /vevs/automations 
viomi.vacuum.v7.json

Dzięki. Mam carpet mode w automatyzacji ale nie wiem jak tego użyć. Chciałbym go aktywować tylko w 1 pomieszczeniu, ale takiej opcji nie widzę.

Gdzie widzisz ten carpet mode? Wrzuciłem tez tego jsona, ale u mnie bez zmian. Mam ver 046.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...