Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

@hardy

Mój v7 po 3 tygodniach użytkowania, jest unieruchomiony z innego powodu, chińczyk ma przysłać sensor kolizji,dlatego nie wiem czy jest dostępna aktualizacja.
Mam taki pojemnik 2w1 czy przedłużać w nim dysze? Niektórzy piszą że wysyłają poprawione pojemniki, mój wygląda jeszcze na ten ze starszej wersji? 

IMG_20200508_230528.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to jest już poprawiony pojemnik. Mam taki sam, ale wg tego: https://vacuumspain.com/en/2020/04/fix-water-problems-in-xiaomi-mijia-2-in.html
on też ma problem, więc ja swój będę przerabiał. Pod linkiem masz kilka technik na jego modyfikację, choć ja coś innego wymyśliłem i zobaczymy jak się to sprawdzi:-D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim CN też raczej sucho ale raz lub 2 widziałem że było trochę wody w środku, nie wiem może w czasie montażu pojemnika, chcę przerabiać na wszelki wypadek ale muszę to dokładnie posprawdzać. Czytając to forum obawiam się o życie mojego niewolnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim CN też raczej sucho ale raz lub 2 widziałem że było trochę wody w środku, nie wiem może w czasie montażu pojemnika, chcę przerabiać na wszelki wypadek ale muszę to dokładnie posprawdzać. Czytając to forum obawiam się o życie mojego niewolnika

To mokre wewnątrz jest często spowodowane kapaniem wody z dysz przy wkładaniu pojemnika.


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grizzly napisał:

Nie wolno bo zajedziesz pompkę albo zalejesz silnik. Jak chcesz płyn to daj sobie trochę od wewnątrz mopa albo nasącz go przed myciem.

Ja używam robota już miesiąc i od samego początku wlewam do pojemnika płyn do podłóg. Nic się z pompką nie dzieje.  Normalnie mopuje itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2020 o 17:26, Kamil7878 napisał:


Robiliście aktualizacje w v7 do wersji 048, która uziemiła robot? @slam@Magir


Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka
 

Ja niestety nie wiem jaką wersje softu miałem wcześniej, a teraz nie mam jak sprawdzic ze wzgledu na brak jakiejkolwiek reakcji :) Stefan kupiony na mi-home, 3-4 tyg. temu. Monit z update wyskoczył mi koło 5-7 maja, nie pamietam dokładnie kiedy... Update sie nie udał i teraz Stefan mruga do mnie oczami i nie chce rozmawiać :) Bede wysyłał go na gwarancje za tydzień ze wzgledu na wyjazd...

Edytowane przez slam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, slam napisał:

Ja niestety nie wiem jaką wersje softu miałem wcześniej, a teraz nie mam jak sprawdzic ze wzgledu na brak jakiejkolwiek reakcji :) Stefan kupiony na mi-home, 3-4 tyg. temu. Monit z update wyskoczył mi koło 5-7 maja, nie pamietam dokładnie kiedy... Update sie nie udał i teraz Stefan mruga do mnie oczami i nie chce rozmawiać :) Bede wysyłał go na gwarancje za tydzień ze wzgledu na wyjazd...

Mam to samo przez ostatnią aktualizację, tylko odkurzacz kupiłem z Chin i szukam serwisu który może się nim zająć. Może ktoś jakiś poleca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2020 o 09:05, Elanski napisał:


Jakiego płynu używasz ?


Pozdrawiam

Ja stosuję płyn uniwersalny Ajax (klarowny), jest bardzo aromatyczny i po takim mopowaniu zapach utrzymuje się cały dzień. stosuję pół koreczka na cały pojemnik, uzupełniam powoli wodą aby się nie spienił i jest w porządku i nie zostawia smug.

Edytowane przez Arox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 tygodniach użytkowania, za każdym razem z mopem, zauważyłem że czujniki upadku są w części zaparowane, więc do środka musi się dostawać woda. Również jak co niektórzy, dolewałem 1/3 nakrętki płynu klarownego Ajax, oraz lekko moczyłem mopa, oczywiście uważałem przy montażu zbiornika by woda nie nalała się do środka, nigdy po sprzątaniu nie było idealnie sucho w środku. Robot zaczął wariować po pierwszym czyszczeniu szczotki, by sobie ułatwić odwróciłem go na plecy o 180°,po wykonaniu czynności i uruchomieniu, wyskakiwał błąd zablokowanego koła, jeździł tylko jednym kółkiem kręcąc się w koło . Po 2 dniach wyzdrowiał ale kolejny problem pojawił się znowu po czyszczeniu szczotki, teraz już wiem że mój niewolnik nie lubi być odwracany na plecy, tym razem pojawił się błąd zablokowany sensor kolizji, lecz nie przy każdym sprzątaniu... Obecnie nie stosuje płynu, ponieważ zauważyłem jak z tych kratek wylotowych wydmuchuje bańkę mydlana. Obecnie tydzień odpoczywa, bo jestem na wyjeździe więc nie wiem w jakiej jest kondycji i czy mu to wyjdzie na zdrowie.

 

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ze jak uruchamiam odkurzanie całego domu to wszystko ładnie odkurza. Zaś jeśli kliknę mu ze ma jechać do sypialni to wariuje. Zamiast po prostu tam jechać, jeździ po salonie zawraca obija się o stół i w końcu nie dojeżdża do sypialni tylko szaleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, madhunt3r napisał:

Ma trochę mniej ale troche to bezsensu bo jak daje całkowite sprzątanie mieszania to dobrze jeździ omija to co ma. A jak dam dane pomieszczenie to jak napotka po drodze coś nie umie ominąć, tylko całkowicie głupieje. Czy to soft może naprawić?

To wina któreś z aktualizacji po drodze (nie pamiętam, której) która miała zoptymalizować jazdę do innych pokoi - krótsza droga. Po tej aktualizacji u mnie też czasami ma problem z ominięciem stolika(mały stolik około metra od bazy gdzie robot nie mieści się pomiędzy dwoma nogami). Mimo, że dawno go już ominął i mógłby jechać dalej to silnie próbuje wrócić na trasę, którą sobie wyznaczyć pod stolikiem. Przed optymalizacją nie miał z tym problemów. Teraz muszę przestawiać stolik lub ręcznie wyjechać odkurzaczem tak by na drodze w linii prostej nie miał tego stolika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też miał czasowe problemy. Ogólnie sprząta ok, ale gdy ma wrócić do bazy to wyznacza najkrótszą drogę w linii prostej i walczy ze wszystkim po drodze. Ostatecznie dojedzie ale przesuwa się po kilka cm i dalej walczy. Co ciekawe jak wyślę go do pomieszczenia gdzie jest baza to bez problemu wie jak ma ominąć przeszkody. Jeszcze ciekawsze jest to że ostatnie kilka sprzątań samo się naprawiło i wracał ok. Tak więc wydaje mi się że soft jest coś pomotany i pozostaje mieć nadzieję że wypuszczą kiedyś jakiś 100% działający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wystarczy poczekać na aktualizacje. Dzięki. Poza tym sprząta ok, tylko głupieje jak wysyłam go do danego pokoju.

3.5.3_0017 mam z polskiej dystrybucji i to jest najnowsza dla mnie aktualizacja. Czytałem ze już są nowsze. Coś poprawiaja w tej kwestii? I kiedy można oczekiwać dla pl dystrybucji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, madhunt3r napisał:

Wiec wystarczy poczekać na aktualizacje. Dzięki. Poza tym sprząta ok, tylko głupieje jak wysyłam go do danego pokoju.

3.5.3_0017 mam z polskiej dystrybucji i to jest najnowsza dla mnie aktualizacja. Czytałem ze już są nowsze. Coś poprawiaja w tej kwestii? I kiedy można oczekiwać dla pl dystrybucji?

U mnie już 0021 i kilka innych osób pisało, że też mają. Ale ani na 0017 ani na 0021 nie zauważyłem takiego problemu. Jak wysyłam go do kuchni to musi przejechać obok stołu i krzeseł, faktycznie potrafi puknąć w krzesło podczas gdy przy całościowym spotkaniu elegancko je objeżdża, ale nie było sytuacji nigdy żeby całkowicie się pogubił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko zależy gdzie baza i jaka trasę od niej ma do danego pokoju. To nie wiem zmienię dzisiaj może jeszcze miejsce bazy.

U mnie już 0021 i kilka innych osób pisało, że też mają. Ale ani na 0017 ani na 0021 nie zauważyłem takiego problemu. Jak wysyłam go do kuchni to musi przejechać obok stołu i krzeseł, faktycznie potrafi puknąć w krzesło podczas gdy przy całościowym spotkaniu elegancko je objeżdża, ale nie było sytuacji nigdy żeby całkowicie się pogubił.

Ale to macie Polska dystrybucje i już nowy update? Pewnie stopniowo są dawane update.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, madhunt3r napisał:

Pewnie wszystko zależy gdzie baza i jaka trasę od niej ma do danego pokoju. To nie wiem zmienię dzisiaj może jeszcze miejsce bazy.


Ale to macie Polska dystrybucje i już nowy update? Pewnie stopniowo są dawane update.

Tak, wersja global V8 i jest 0021. Ale nie wiem czy cokolwiek się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...