Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

@Kamil7878
To że walnął w próg to normalka. Robot nie ma czujników bocznych tylko ogarnia teren laserem. Jak laser jest powyżej przeszkody to jej nie widzi, dlatego ma zderzak. Tak samo czarna powierzchnia to jej nie widzi. Ja mam dywan w czarne linie to mi robot tam wariował więc zakleiłem taśmą czujniki od spodu. Nie mam schodów więc nigdzie nie spadnie:) Pisałeś, że nie jeździł, teraz jeździ.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adtech84 dziękuję za sugestie, teraz jeździ, pierwszy problem jaki się pojawił około 10 dni temu że ze koła zablokowane, wyglądało to tak jak ze jedno koło słało a drugie kręciło wyłączyłem go i następnego dnia było ok. Teraz problem powrócił więc znowu dałem mu odpocząć dobę następnego dnia zaczął jeździć jak na filmie lecz wywala błąd zablokowany sensor kolizji. Na zdjęciach widać te dwa różne błędy. d2144f27f2b3c2a8db178c2c65ca390e.jpg0b259fb1ec83db570477f67c2bf590f9.jpg

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Exodus napisał:

Obsługa multimap w końcu jest w v8?

Nie widzę nic takiego niestety :(. Dodatkowo mój ma problem z podawaniem wody przy mopowaniu, nie włącza się pompa wody, miałem nadzieje, że nowy soft usunie problem, niestety bez zmian. Właśnie leci na reklamacje.

Edytowane przez leon831
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka dni temu zakupiłem Robota STYTJ02YM z oficjalnego sklepu Xiaomi. Jest to wersja global v8. 
Dodam że wcześniej posiadałem Roborocka s55. 

W aplikacji (iPhone) nie widzę ani opcji multimapy ani zużycia szczotek. Zamieniłem s55 na obecnego z uwagi na właśnie opcje wielu pięter. Proszę o informację czy robie coś źle. 

Ponadto nie moge podzielić dolnego poziomu na pokoje, jest to otwarta przestrzeń ale chciałym podzielić strefe np. jadalni aby wysylac robota tylko w dany obszar po jedzeniu. Aplikacja wyrzuca blad, że pomieszczenia nie moge podzielić ponieważ kreska musi być od ściany do sciany (zrozumiałe). Dziele parter na wielki obszar od sciany do sciany jedna kreska a nastepnie chcialbym podzielic strefe od jej poczatku do kolejnej sciany. Niestety nie pozwala mi na to aplikajcja a w s55 była taka możliwość. Ponadto malej toalety goscinej nie wykrywa jako osobne pomieszczenie ani nie moge zrobic tego recznie gdyż "pomieszczenie jest za male".

Z góry dziękuję za odpowiedz, nie wiem czy robota po prostu nie zwrocić z uwagi na niezgodność z opisem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2020 o 14:37, STS napisał:

Czy nadal są problemy z aktualizacją oprogramowania do wersji "47"? Czy wersja "47" pogarsza pracę odkurzacza? Ja mam wersję "42", podczas śledzenia pracy odkurzacza oprogramowanie Mi Home się zawiesza i na ekranie widać zatrzymany odkurzacz pomimo widocznej jego pracy. Po zresetowaniu oprogramowania widoczna jest praca odkurzacza i po jakimś czasie ponowne zawieszenie programu. Pomimo tego odkurzacz wykona pełne odkurzanie i wraca do bazy, zapamiętana jest mapa pełnego odkurzania.

Mam dokładnie ten sam problem z zawieszaniem się aplikacji podczas pracy odkurzacza (firmware 44). Aplikacja zmodowana w wersji 5.6.80. Próbowałem z lokalizacją chińską i europejską. Ktoś jeszcze spotkał się z tym problemem lub ma jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rezmus mam pytanie, nie wiesz czy przewidują jakieś zabezpieczenie w V8 przed całkowitym rozładowanie przy braku zasilania, pierwsza wersja rozładowywała się do 70% i szła w głębokie uśpienie, z którego wybudzała się przy powrocie zasilania i doładowywała. Wczoraj wyłączyłem przez przypadek zasilanie w gniazdku i V8 rozładował się do zera, aż się wystraszyłem czy wstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę czytałem na temat za krótkich dysz w zbiorniku 2/1, ale niektórzy piszą że wysyłają teraz już poprawione ja kupiłem robot 3 tygodnie temu i mam taki zbiornik czy przedłużyć te krótkie dysze? Robot wariuje raz zablokowane koła innym razem czujnik kolizji teraz czujnik upadku!!!
Czy to może być problem z wodą że może przez te krótkie dysze dostała się do środka? 0287311a571be3eb3307fb4812c4794e.jpg

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że już multimap nie będzie. Wkrótce puszczają Viomi V3, a STYJ to tak naprawdę Viomi V2 więc raczej w staruszka już nie będą pchać nowych funkcji. Może wypuszczą jeszcze ze 2 razy poprawki i zapomną o nim. Takie moje zdanie choć mam nadzieję że się mylę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2020 o 14:40, grizzly napisał:

Jak szukałem ofert to mi Chińczyk powiedział, ze w europejskie się nie bawi bo są same problemy i sprzedaje tylko sprawdzone CN (v7)

Też szukam w wersji v7, serwery chińskie lub zmodowana apka mi nie przeszkadzają, a jakby nie patrzeć v7 ma więcej opcji: kilka map, wybór trybu mopowania (Y lub S). Ma ktoś link do jakiejś dobrej oferty na wersję v7? I ogólnie czy problem z mopowaniem przy firmware 47 został jakoś rozwiązany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sero666 Za krótko mam żeby stwierdzić, ale używam odkurzenie plus + mop bo po co ma jeździć po zakurzonej podłodze a jechać 2 razy to bez sensu. Jedyne co mi się dzisiaj przytrafiło to zostawiłem sobie 2 pomieszczenia na potem i jak puściłem jeszcze raz żeby zrobił tylko te 2 to zaczynał i kilka metrów dalej wracał do bazy bo już skończył. Musiałem go zresetować i dopiero je zrobił całości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grizzly napisał:

@sero666 Za krótko mam żeby stwierdzić, ale używam odkurzenie plus + mop bo po co ma jeździć po zakurzonej podłodze a jechać 2 razy to bez sensu. Jedyne co mi się dzisiaj przytrafiło to zostawiłem sobie 2 pomieszczenia na potem i jak puściłem jeszcze raz żeby zrobił tylko te 2 to zaczynał i kilka metrów dalej wracał do bazy bo już skończył. Musiałem go zresetować i dopiero je zrobił całości. 

Ale nie miał problemu z pompowaniem wody podczas odkurzania z mopowaniem? Kilka postów wyżej widziałem że niektórzy mieli z tym problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa tryb uśpienia w robocie?
Zauważyłem, gdy robot nie jest podłączony do stacji ładującej, czasami przechodzi w stan uśpienia, z którego można go wybudzić, a czasami wyłącza się i staje się offline. Poziom naładowania baterii nie ma znaczenia. Przy 80% potrafi przejść w offline, a czasami przy 50% jest tylko uśpiony. Może ktoś wie, jak to działa?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po update 3 tygodniowy "Stefan" nie wstaje. Aktualizacja wywalila się w trakcie i urządzenie nie reaguje na nic.

Nie da się zrobić restartu do ustawien fabrycznych, nie da się zrestartować wi-fi. Przyciski mrygaja na bialo powoli.

Serwis gwarancyjny, czy jakies pomysly co mozna zrobic bez ingerowania zeby nie utracic gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po update 3 tygodniowy "Stefan" nie wstaje. Aktualizacja wywalila się w trakcie i urządzenie nie reaguje na nic.
Nie da się zrobić restartu do ustawien fabrycznych, nie da się zrestartować wi-fi. Przyciski mrygaja na bialo powoli.
Serwis gwarancyjny, czy jakies pomysly co mozna zrobic bez ingerowania zeby nie utracic gwarancji?

Kiedy robiłeś update i z jakiej wersji do jakiej ?


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sansai napisał:

jak się to czyta strach aktualizować. Mój póki co bez problemu z 42, na 44, potem z problemem ale poszedł na 45 a na koniec ze sztuczkami na 47. Jakie mieliście wersje  i do jakiej update popsuł odkurzacze?

Ja z 45 na 46 aktualizowałem apka sama krzyczała zaktualizuj mnie i zamiast aktualizacji ucegliła mi odkurzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te viomi przypominaja mi czasy kilkanascie lat temu i pierwsze divx playery manty, gdzie ryzyko bricka przy update bylo ~50% (oczywiscie potem platny serwis). teraz tez chinczyki z ali odradzaja aktualizacje. jednak nie ma jak roborock, ktory ma osobna partycje z factory firmware i praktycznie nie moze sie od update wylozyc.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...