Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

On 3/29/2020 at 10:55 AM, rezmus said:

wez od kogos androida na chwile dodaj sobie na koncie automatyzacje, bedziesz ja mogl zawsze odpalic z ios ;) ewentualnie od firmware 0047 powinien sam ustawic automatycznie angielski, bo w koncu dodali w firmware metode set_lang ;)

Cześć,

też od niedawna mam robota, wersje chińską, zaktualizowaną do v.47. Pytanie mam jak go przełączyć by gadał po angielsku? Szukam i czytam, że powinno to od tej wersji być w ustawieniach, ale nie widzę. Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia (po prawej u góry w oknie gdzie masz mapę)

Szukaj poniżej automatyzacja, następnie klikasz w + i masz do wyboru  JEŚLI i ZAKOŃCZ

W JEŚLI klikasz dodaj, wybierasz symbol ROBOT ODKURZAJĄCY (mogą być różne nazwy) i pojawiają się START Vacum, Start Mop itd - możesz dodać kilka warunków

W ZAKOŃCZ wybierasz dodaj URUCHOM SCENĘ i zaznaczasz change language to English

zatwierdzasz i powinno działać

Wczoraj dopiero udał mi się update z 0044 do 0047, więc jeszcze nie wiem czy to będzie działać. Ja obecnie mam kilka warunków JEŚLI (gdy spełniony jest co najmniej jeden warunek).

Aktualizacje zrobiłem poprzez zmianę w routerze dnsmasq - dzięki za informację jak to zrobić. :rolleyes:

address=/cdn.cnbj0.fds.api.mi-img.com/111.225.215.1

Edytowane przez Damian_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej już o to pytałem, ale nie otrzymałem odpowiedzi niestety. Czy jest możliwość ustawiania automatyki w ten sposób, żeby robot odkurzał/mopował tylko konkretne pokoje o określonych porach dnia? Czy da się ustawić jakiś tak mopowanie wg automatyki, żeby omijał strefę z dywanem, ale nie omijał jej przy odkurzaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/9/2020 at 3:41 PM, Damian_ said:

Ustawienia (po prawej u góry w oknie gdzie masz mapę)

Szukaj poniżej automatyzacja, następnie klikasz w + i masz do wyboru  JEŚLI i ZAKOŃCZ

W JEŚLI klikasz dodaj, wybierasz symbol ROBOT ODKURZAJĄCY (mogą być różne nazwy) i pojawiają się START Vacum, Start Mop itd - możesz dodać kilka warunków

W ZAKOŃCZ wybierasz dodaj URUCHOM SCENĘ i zaznaczasz change language to English

zatwierdzasz i powinno działać

Wczoraj dopiero udał mi się update z 0044 do 0047, więc jeszcze nie wiem czy to będzie działać. Ja obecnie mam kilka warunków JEŚLI (gdy spełniony jest co najmniej jeden warunek).

Aktualizacje zrobiłem poprzez zmianę w routerze dnsmasq - dzięki za informację jak to zrobić. :rolleyes:

address=/cdn.cnbj0.fds.api.mi-img.com/111.225.215.1

Niestety u mnie nie ma możliwości wyoru takiej sceny....

Capture+_2020-04-10-10-20-09.png

7 hours ago, lukaszberlinski said:

Wcześniej już o to pytałem, ale nie otrzymałem odpowiedzi niestety. Czy jest możliwość ustawiania automatyki w ten sposób, żeby robot odkurzał/mopował tylko konkretne pokoje o określonych porach dnia? Czy da się ustawić jakiś tak mopowanie wg automatyki, żeby omijał strefę z dywanem, ale nie omijał jej przy odkurzaniu?

Na razie widzę, że ta apka nie pozwala na takieg dogodności, chyba, że jest jakiś obejście....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, lukaszberlinski said:

Wcześniej już o to pytałem, ale nie otrzymałem odpowiedzi niestety. Czy jest możliwość ustawiania automatyki w ten sposób, żeby robot odkurzał/mopował tylko konkretne pokoje o określonych porach dnia? Czy da się ustawić jakiś tak mopowanie wg automatyki, żeby omijał strefę z dywanem, ale nie omijał jej przy odkurzaniu?

Konkretne pokoje - w harmonogramie, nie w automatyce

Omijanie stref z dywanem dla mopowania - Nie. Taką funkcjonalność ma S5 Max.

11 hours ago, Gorbi83 said:

Niestety u mnie nie ma możliwości wyoru takiej sceny....

Capture+_2020-04-10-10-20-09.png

 

W modowanej apce vevs.

Edytowane przez Roger7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, robot dotrze po świetach więc przygotowuje się do rozruchu, zapewne będzie to v7 jakiej aplikacji używać by mówił po angielsku? Czytałem że trzeba przedłużyć dysze macie jakiś na to pomysł? Są problemy z aktualizacją? Dziękuję za wszelkie wskazówki.
Życzę wszystkim dużo refleksji i wytrwałości w tym trudnym czasie. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Kamil7878 said:

Witam, robot dotrze po świetach więc przygotowuje się do rozruchu, zapewne będzie to v7 jakiej aplikacji używać by mówił po angielsku? Czytałem że trzeba przedłużyć dysze macie jakiś na to pomysł? Są problemy z aktualizacją? Dziękuję za wszelkie wskazówki.
Życzę wszystkim dużo refleksji i wytrwałości w tym trudnym czasie. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka
 

1. Patrz post wyżej

2. Od dawna przychodzi już wersja z poprawionym pojemnikiem 2w1. Zatem raczej nie trzeba będzie

3. Są z najnowszą, czytaj wyżej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/11/2020 at 10:04 AM, Roger7 said:

Konkretne pokoje - w harmonogramie, nie w automatyce

Omijanie stref z dywanem dla mopowania - Nie. Taką funkcjonalność ma S5 Max.

Dzięki za odpowiedzi. Ale swoją drogą, taka firma jak Xiaomi, a aplikacje pod względem UX to mają tragiczną. Automatyka główna, automatyka, konkretnego urządzenia i do tego jeszcze harmonogram. Masakra jakaś.

A skoro można jednak te pokoje wybrać w harmonogramie to czy da się tam również wybrać z konkretnej mapy? Np. utworzyć drugą mapę tego samego mieszkania, ale z nałożonymi strefami, którymi zaznaczę dywany. Wtedy w harmonogramie dla odkurzania powybierać pokoje z pełnej mapy, a dla mopowania z mapy drugiej.

Może ktoś, kto ma dwie mapy w aplikacji potwierdzić czy taka opcja wchodzi w grę? Sam nie mam drugiej, wiec nie mam jak sprawdzić tego niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukaszberlinski napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Ale swoją drogą, taka firma jak Xiaomi, a aplikacje pod względem UX to mają tragiczną. Automatyka główna, automatyka, konkretnego urządzenia i do tego jeszcze harmonogram. Masakra jakaś.

A skoro można jednak te pokoje wybrać w harmonogramie to czy da się tam również wybrać z konkretnej mapy? Np. utworzyć drugą mapę tego samego mieszkania, ale z nałożonymi strefami, którymi zaznaczę dywany. Wtedy w harmonogramie dla odkurzania powybierać pokoje z pełnej mapy, a dla mopowania z mapy drugiej.

Może ktoś, kto ma dwie mapy w aplikacji potwierdzić czy taka opcja wchodzi w grę? Sam nie mam drugiej, wiec nie mam jak sprawdzić tego niestety.

Nie da się, mapy trzeba ręcznie zmieniać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy może udało się komuś "normalnie" (bez żadnych kombinacji) wgrać aktualizację 0047. U mnie aktualizacja staje na 93 % i po jakimś czasie mam komunikat, że aktualizacja nie udała się. A może znacie sposób jak ją wgrać.

Poza tym mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak mam aktualizację 0044 to mam wgrać od razu aktualizację 0047, czy też muszę szukać wcześniejszych, tj 0045 i 0046.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przyszedł zamówiony z morele.net za 1350 zł v8 jestem narazie zdziwiony bo jeździ jak idiota , ma problem z połączeniem z ruterem porównuje do wersji v1 czyli spodziewałem się jakiś ulepszeń , ma problem z powrotem do stacji bazowej :/ rozumiem ze mapa się zapisze przy pełnym przejechaniu i już nie wjedzie po stół gdy były krzesła ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, coozapech napisał:

Hej, przyszedł zamówiony z morele.net za 1350 zł v8 jestem narazie zdziwiony bo jeździ jak idiota , ma problem z połączeniem z ruterem porównuje do wersji v1 czyli spodziewałem się jakiś ulepszeń , ma problem z powrotem do stacji bazowej :/ rozumiem ze mapa się zapisze przy pełnym przejechaniu i już nie wjedzie po stół gdy były krzesła ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie wjedzie pod stół dopiero gdy postawisz tam wirtualna ścianę. 

Dopóki nie zrobisz mapy to faktycznie będzie jeździł po całym mieszkaniu i szukał stacji. 

Z routerem mój też co jakiś czas ma problemy. Czasem nawet się rozłączy na kilka dni. Ale wiem że to na pewno problem z dostawca internetu lub samym routerem, bo w innym mieszkaniu takich problemów nie miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz, to nie wina internetu ani rutera w całym domu mam postawiony system mesh i v1 pięknie łapała zasięg i wykonywała polecenia. Ten nastomiast w ogóle nie reaguje na polecenia z mi Home jak już wystartuje, potestuje, zrobię mapę i wtedy będę mądrzejszy, do kupna przekonał mnie test na hejdom a myślałem o s5 Max


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coozapech ja też dzisiaj testuje pierwszy dzień v7 kupiony na aliexpress z cashback wyszło 940 zł. U mnie nie ma takiego problemu wraca do stacji na piętrze przy pierwszym skanowaniu się rozładował wrócił do stacji i się ładuje mapa jeszcze nie zapisana. Czy przedłużyć te dysze w zbiorniku 2w1, gdzieś czytałem że są za krótkie i się zalewa?

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil7878 napisał:

@coozapech ja też dzisiaj testuje pierwszy dzień v7 kupiony na aliexpress z cashback wyszło 940 zł. U mnie nie ma takiego problemu wraca do stacji na piętrze przy pierwszym skanowaniu się rozładował wrócił do stacji i się ładuje mapa jeszcze nie zapisana. Czy przedłużyć te dysze w zbiorniku 2w1, gdzieś czytałem że są za krótkie i się zalewa?

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka
 

Nie zalewa się, problem był w pierwszych modelach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam V8 od kilku dni, w moim przypadku zasięg wifi ma leoszy niż V1, mapa się pięknie stworzyła, sterowanie jest o niebo lepsze niż w V1, nie zależało mi na mopowaniu, ale jak spróbowałem to będę częściej korzystał. Działa też bez problemu z HA więc da się wykorzystać w automatyzacjach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z utworzeniem drugiej mapy na piętrze w v7, aplikacja mod. Pierwszego dnia bez problemu stworzył i zapisał mapę parteru, dzięki czemu dzisiaj przestawiłem gdzie jest na piętro zaczął tworzyć nowa mapę ale pod koniec zaczął trochę błądzić i jeździć po tych samych pomieszczeniach nie zakańczając pół innego pokoju do momentu gdy poziom baterii spadł do 6% i pojechał się doładować, po chwili ta nowo tworzona mapa znikła i wskoczyła ta z parteru, kolejna próba i znowu to samo. Przy tworzeniu nowej mapy trzeba w aplikacji wybrać jakąś nową lokalizację?

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem po 24 h mądrzejszy , odkurzacz zrobił pięknie mapę i już nie zachowujesz się jak debil :) super sprzątavi mopuje i jest cichszy od starego v1 , problemy z zasięgiem również ustały. Świetny zakup jedynie pojemnik na wodę mógłby być wiekszy, szkoda że nie dają podkładki do docka, ale kupiłem za 12 zł plexy pod krzesło daje rade.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko wgrałem sobie modyfikowana apke zamiast ori i teraz kiedy mam wybrany polski serwer po zalogowaniu nie wyświetla mi wogole żadnej mapy na podglądzie podczas gdy odkurzacz pracuje.. Widzę tylko niebieskie tlo nic więcej. Da się to jakoś naprawić? 

Nie chciałbym znów wracać do ori apki bo teraz szybciej mi się apka łączy z robotem

Robot sam doczytal sobie mapę po ok 10 min więc temat nie aktualny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiąca próbowałem zaktualizować i dochodziło do 80%. Dzisiaj sprawdziłem sposób ze zmianą dnsmasq i aktualizacja zrobiła się w ok 45s. Zauważyłem ze w nowym oprogramowaniu robot wytycza inne trasy i trochę stabilniej pracuje. 

(W poprzedniej wersji po odłączeniu od ładowarki rozładowywał się do zera po kilku godzinach a teraz przechodzi w tryb uśpienia)

Doszły min informacje o eksploatacji materiałów i wybór trybu mopowania: s i y oraz lista map.

Edytowane przez dawcio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "trochę stabilniej pracuje"?  Od dłuższego czasu byłem na 0045 i pracował "stabilnie". Materiały eksploatacyjne i sposób mopowania też od dawna były choćby już w 0045. Jest jakaś lista zmian w oprogramowaniu?

Ktoś się orientuje czy jak zrobię root to czy będę musiał powtarzać ten proces przy każdej aktualizacji, czy pozostanie na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak względem 045 bo przechodziłem z wersji 044 do 047 to jak pisałem jest kilka fajnych funkcji. Wytycza też inną drogę odkurzania w pomieszczeniach.

Wiadomo lepiej jest mieć nowsze oprogramowanie, zresztą po coś tworzą te aktualizacje :)

Edytowane przez dawcio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2020 o 14:36, Hagis napisał:

Aby wykrył mopa na opcji tylko mopowanie musisz wyjąć filtr hepa z pojemnika 2 w 1... a jak używasz opcji mop + odkurzanie to wkładasz pojemnik 2w1 razem z filtrem... samo odkurzanie idzie tylko na pojemniku tylko na brudy... 

@Hagis Miałem to samo. Wydaje mi się, że jak oczyszczałem filtr i stukałem, żeby wytrzepać kurz, to magnesik (czarna rureczka) musiał się lekko odsunąć od czoła filtra i odkurzacz go nie wykrywał. Po tym jak kombinowałem, przywracałem ustawienia fabryczne wpadłem, że to może być przyczyna, gdyż wykrywał tylko pojemnik na wodę, czyli pojemnik bez filtra!

Po dociśnięciu tego czarnego magnesika zaczął wykrywać poprawnie pojemnik i działa!!! :-D 

EDIT: jednak nie działa, obstawiam że woda zalewa jakiś czujnik, przednio zaczęło działać bo nie mopowałem 2-3 dni. Teraz zrobiłem patent z przedłużeniem dysz końcówkami od strzykawek, zobaczę jak zacznie wykrywać pojemniki jak długo wytrzyma

Edytowane przez ufo
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...