Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Abe7 napisał:

Ja wolałem nie ryzykować i po prostu rozrabiam płyn i nasączam nim samą ścierę od mopa :) 

Ja dokupiłem osobno zbiornik na samą wodę i do niego wlewam wodę z płynem. Jak będzie problem z dyszami czy pompką to zawsze zostanie mi zbiornik 2w1 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że przesadzacie, jedyne co mogłoby się stać to płyn mógłby się mocno spienić i wtedy dotrzeć do elektroniki, ale kiedy dajemy kilka kropel płynu (bo na tak mały zbiornik więcej się nie da) to moim zdaniem nic nie ma prawa się stać. Ja od początku używam z płynem i jest ok. Ale jak się mylę to mnie poprawcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2020 o 12:16, mLupin napisał:

Cześć,

Przechodziłem przez dokładnie ten sam problem z aktualizacją stojącą na 80% ze swoim robotem. Udało mi się go rozwiązać (krótki opis sposobu tutaj), ale aktualizacja zabiła mój odkurzacz - tak, jak wielu innym. Dzisiaj udało mi się w końcu przywrócić go do życia. Zachęcam do śledzenia podlinkowanego wcześniej wątku na GitHubie, na dniach postaram się wypuścić artykuł, w którym opiszę dokładniej oba procesy - naprawiania aktualizacji stojącej na 80% i naprawiania robota, który umarł podczas aktualizacji :)

M.

Po

1. Dzieki za znalezienie czasu i opisanie tego na swojej stronie.

2. Wrzucisz instrukcje w wersji polskiej ? Niby jest to zrozumiale ale z shellem i rootowaniem urzadzen malo mialem doczynienia (kiedys jakies telefony)

3. Pelno reklam na twojej stronie wyskakuje (typu ze cos tam sie wygralo... :P )

4. Czy jesli sjeslego nie zrobi to nie ma mozliwosci juz aktualizacji ? W sensie ze jak wejdzie v48 to tez nie pojdzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sansai napisał:

Wydaje mi się że przesadzacie, jedyne co mogłoby się stać to płyn mógłby się mocno spienić i wtedy dotrzeć do elektroniki, ale kiedy dajemy kilka kropel płynu (bo na tak mały zbiornik więcej się nie da) to moim zdaniem nic nie ma prawa się stać. Ja od początku używam z płynem i jest ok. Ale jak się mylę to mnie poprawcie

Było już kilka przypadków, że się zatkały dysze lub przestała działać pompka, która jest w zbiorniku - stąd te obawy. Na Ali praktycznie przy każdym robocie jest informacja by używać samej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś przyszedł mój odkurzacz  styjt02ym  ale w wersji chińskiej tak chińskiej.  Ma wersję softu 44 i dostałem aktualizację do 47 z pominięciem innych aktualizacji . I tu jest problem jak już inni opisywali, że nie ma możliwości zaktualizowania... Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? Nie ukrywam że robotowi w wersji 44 trochę brakuje z funkcjonalności. Robot na chińskim serwerze apka oryginalna.

SmartSelect_20200401-180346_Mi Home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post tutaj, tak jak pierwszy odkurzacz przyszedł stytj02ym zakupiony na Ali, wersja chińska ( chyba) czarny miał być z Hiszpanii ale przybył z Niemiec. Odkurzacz został przypisany na rejonie Chiny, na Polskę nie był widoczny. Tak jak Wiki621 dostałem aktualizację 3.5.3_0047 mam pytanie czy próbować aktualizować czy czekać. Dziś pierwszy raz odkurzył całe mieszkanie wszystko ok. No i jak jest z tym językiem, nawija tylko po chińsku czy da się coś zrobić. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę robot i tak się nie zaktualizuje :) aktualizacja zatrzyma się na 80% i po prostu się nie dokończy.

Co do języka to ja sobie nie zawracam tym głowy i po prostu wyłączyłem komunikaty ( chińskie ) .

No widzę potrzeby żeby do mnie gadał. 

Pozdr

Abe7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego na necie. Polak ogarnął sprawę z aktualizacją

 https://blog.lupin.rocks/fixing-xiaomi-styj02ym-update-stuck-on-80/

Dziś próbowałem zrobić to co opisał.  Wychodzi na to że potrzeba wgrać Linuxa.  Bo mi na Windows 10 nie chce połączyć się z odkurzaczem. Może ktoś wie jak inaczej to zrobić albo opiszę to bardziej dla laika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Abe7 napisał:

Na tą chwilę robot i tak się nie zaktualizuje :) aktualizacja zatrzyma się na 80% i po prostu się nie dokończy.

Co do języka to ja sobie nie zawracam tym głowy i po prostu wyłączyłem komunikaty ( chińskie ) .

No widzę potrzeby żeby do mnie gadał. 

Pozdr

Abe7

Dzięki za odpowiedź pozdro

Młodziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/2/2020 at 10:10 PM, Wilk621 said:

Znalazłem coś takiego na necie. Polak ogarnął sprawę z aktualizacją

 https://blog.lupin.rocks/fixing-xiaomi-styj02ym-update-stuck-on-80/

Dziś próbowałem zrobić to co opisał.  Wychodzi na to że potrzeba wgrać Linuxa.  Bo mi na Windows 10 nie chce połączyć się z odkurzaczem. Może ktoś wie jak inaczej to zrobić albo opiszę to bardziej dla laika 

Prościej w ten sposób:

Trzeba przekierować wewnątrz LAN odwołania do adresu cdn.cnbj0.fds.api.mi-img.com na stałe IP 111.225.215.1
Najprościej zrobić to na routerze, jeśli ma taką możliwość (np. te oparte o soft Tomato), np. dodają linijkę w dnsmasq Custom configuration:
address=/cdn.cnbj0.fds.api.mi-img.com/111.225.215.1

Jeśli nie ma takiej możliwości trzeba skorzystać z serwera DNS, który daje taką możliwość, np. https://nextdns.io/
Opis po niemiecku bardzo prosty tu: https://www.roboter-forum.com/index.php?thread/41785-lösung-für-das-update-problem-beim-xiaomi-styj02ym/

Po tej operacji wszystkie odwołania z hostów wewnątrz naszej sieci do cdn.cnbj0.fds.api.mi-img.com powinny rozwiązywać ją na 111.225.215.1

Sprawdzić przez: ping cdn.cnbj0.fds.api.mi-img.com

Potem można aktualizować robota.

Edytowane przez Roger7
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/29/2020 at 4:51 PM, dawcio1 said:

Ja dostałem swojego robota jakieś 2 tygodnie temu. Kupiłem na Aliexpress i przesyłka została wysłana z Niemiec. Robot ma oznaczenie STYTJ02YM v7 i jest w kolorze białym. Z tego co wyczytałem to czarne mają wersję EU (V8). Od początku nie dało się go zaktualizować. Wychodzi na to że jest to inna wersja robota jak ta która jest min opisywana na forum i którą da się zaktualizować do 0047 (STYT02YM). Dlatego wydaje mi się że aktualizację są chwilowo zblokowane bo albo będą wgrywać aktualizację do wersji EU albo trzeba będzie poczekać aż ukaże się aktualizacja do wersji Chińskiej dla tego modelu. Dziwi mnie że Xiaomi sprzedaje swoje urządzenia z takim nieładem w oprogramowaniu tym bardziej że nie jest to tanie urządzenie i sprzedawane w tysiącach sztuk.

Mi przy logowaniu pokazuje że jest aktualizacja do wersji 0046

Kolor nie ma z tym nic wspólnego.

W obu występuje w wersjach v7 jak i v8.

V7 oczywiście nie dostanie żadnej aktualizacji do EU, skąd w ogóle taki pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną sprawę. Mam już wersję 0047  jak zrobić by zapisał mi druga mapę tego samego mieszkania ale np chce bez kilku pomieszczeń co są zamknięte.  Mam w opcjach ustawione zapamiętaj mapę jak robię sprzątanie skanuje mi wszystko na nowo po skończeniu nie mam informacji o zapisaniu nowej mapy to sam  dzieje się jak wyłącze zapamietywanie map.  Aplikacja modowana. To samo dzieje się na oryginalnej. 

Zakup tego robota to chyba była najgorsza rzecz w moim życiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wilk621 napisał:

Mam jeszcze jedną sprawę. Mam już wersję 0047  jak zrobić by zapisał mi druga mapę tego samego mieszkania ale np chce bez kilku pomieszczeń co są zamknięte.  Mam w opcjach ustawione zapamiętaj mapę jak robię sprzątanie skanuje mi wszystko na nowo po skończeniu nie mam informacji o zapisaniu nowej mapy to sam  dzieje się jak wyłącze zapamietywanie map.  Aplikacja modowana. To samo dzieje się na oryginalnej. 

Zakup tego robota to chyba była najgorsza rzecz w moim życiu...

Do czego potrzebujesz drugą mapę z zamkniętymi pokojami? Możesz przecież wysyłać robota do konkretnych pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, graflash napisał:

Do czego potrzebujesz drugą mapę z zamkniętymi pokojami? Możesz przecież wysyłać robota do konkretnych pomieszczeń.

Pytam jak zrobić druga mapę.  A nie o to do czego jest mi to potrzebne :wink:. Rozumiem że wiesz i mi powiesz jak to zrobić tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wilk621 napisał:

Pytam jak zrobić druga mapę.  A nie o to do czego jest mi to potrzebne :wink:. Rozumiem że wiesz i mi powiesz jak to zrobić tak ?

Nie mam jeszcze v47, ale na wcześniejszych wersjach wystarczyło włączyć pełne skanowanie po krawędziach(jeśli coś się zmieniło w pomieszczeniach) i po zakończeniu sprzątania w apce pojawia się komunikat czy chcesz zastąpić obecną mapę czy stworzyć nową - wybieramy "Nie" i wtedy pojawia się nowa mapa. Ja robiłem odwrotnie, najpierw miałem zeskanowane mieszkanie z zamkniętymi pokojami by szybciej zacząć zabawę robotem, dopiero później włączyłem jeszcze raz skanowanie z otwartymi pokojami.

6 minut temu, Wilk621 napisał:

Pytam jak zrobić druga mapę.  A nie o to do czego jest mi to potrzebne :wink:. Rozumiem że wiesz i mi powiesz jak to zrobić tak ?

To teraz już możesz powiedzieć do czego potrzebujesz drugą mapę tych samych pomieszczeń?

Edytowane przez graflash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak włączyć pełne skanowanie ? Mam robota  w stacji i co klikam uruchom i tyle ? To on wtedy widzi mi tylko mapę którą wcześniej zrobił i za wszelką cenę chce wejść do zamknięte bo pokoju ...

A potrzebuje druga mapę bo chce zrobić jedną na sprzątanie ogólne mieszkania dokładne sprzątanie A druga mapa z włączonym strefami które ma omijać itp :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Wilk621 napisał:

No a jak włączyć pełne skanowanie ? Mam robota  w stacji i co klikam uruchom i tyle ? To on wtedy widzi mi tylko mapę którą wcześniej zrobił i za wszelką cenę chce wejść do zamknięte bo pokoju ...

A potrzebuje druga mapę bo chce zrobić jedną na sprzątanie ogólne mieszkania dokładne sprzątanie A druga mapa z włączonym strefami które ma omijać itp :wink:

Spróbuj włączyć skanowanie po krawędzi, a tam gdzie mają być strefy które będzie miał omijać postaw coś (jakiś większy karton itp.) tak by myślał, że jest w innym pomieszczeniu. Może po aktualizacjach jak w pomieszczeniu początkowych załapie, że jest na "piętrze" które ma zmapowane to już ignoruje tworzenie mapy na nowo.

Edit: Tak się zastanowiłem z tym kartonem to później może być problem, że gdy go nie będzie to robot sam wczyta inną mapę, więc to jednak kiepskie rozwiązanie.

 

Wieczorem z ciekawości sprawdzę jak to wygląda na 0046, bo mapami bawiłem się na 0045.

92130669_1095346290850509_2427752408915378176_n.jpg

Edytowane przez graflash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Roger7 napisał:

Prościej w ten sposób:

Trzeba przekierować wewnątrz LAN odwołania do adresu cdn.cnbj0.fds.api.mi-img.com na stałe IP 111.225.215.1
 

Pytanie czy na pewno to jest oryginalny FW i nie ma tam nic złośliwego zaszytego ... ;) ale chyba się pokuszę jak tylko od kogoś pożyczę router, bo niestety UPC nie pozwala na zmiany DNSów ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, graflash napisał:

Spróbuj włączyć skanowanie po krawędzi, a tam gdzie mają być strefy które będzie miał omijać postaw coś (jakiś większy karton itp.) tak by myślał, że jest w innym pomieszczeniu. Może po aktualizacjach jak w pomieszczeniu początkowych załapie, że jest na "piętrze" które ma zmapowane to już ignoruje tworzenie mapy na nowo.

Edit: Tak się zastanowiłem z tym kartonem to później może być problem, że gdy go nie będzie to robot sam wczyta inną mapę, więc to jednak kiepskie rozwiązanie.

 

Wieczorem z ciekawości sprawdzę jak to wygląda na 0046, bo mapami bawiłem się na 0045.

92130669_1095346290850509_2427752408915378176_n.jpg

Dzięki nie miałem zaznaczonego skanowania wzdłuż krawędzi. Pewnie to tego wina. Sprawdzę potem czy działa itp.  Co do kartonu to rzeczywiście może nie wyjść tak jak byś tego chciał ;-)

 

Jednak nie działa zapamiętywanie mapy... nie wiem co źle robię startuje z tego samego miejsca/bazy , może dla tego? :blink:

Edytowane przez Wilk621
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wilk621 napisał:

Dzięki nie miałem zaznaczonego skanowania wzdłuż krawędzi. Pewnie to tego wina. Sprawdzę potem czy działa itp.  Co do kartonu to rzeczywiście może nie wyjść tak jak byś tego chciał ;-)

 

Jednak nie działa zapamiętywanie mapy... nie wiem co źle robię startuje z tego samego miejsca/bazy , może dla tego? :blink:

Właśnie skończyłem testy. W wersji 0046 to zmienili lub ja źle pamiętałem. Gdy wykryje w jakim jest pomieszczeniu to nie tworzy nowej mapy tylko jedzie według niej (nawet jeśli po drodze w innym pomieszczeniu coś się zmieniło to to ignoruje). Jednak z tym kartonem miałem po części dobry pomysł, tylko trzeba było go dopracować. Jak odkurzacz jest w bazie to ustaw odkurzanie po krawędzi, tak jak wspomniałem wcześniej by skanowanie pomieszczeń było szybsze. Tylko przed robotem postaw na chwilę jakąś większą przeszkodę i uruchom odkurzanie (tak by w aplikacji zniknęła cała mapa i tworzyła się na nowo). Wtedy usuwasz przeszkodę i zostawiasz by odkurzacz zbudował mapę z zamkniętymi pokojami. Po skończeniu odkurzania wyskoczy utworzenie nowej mapy i trzeba dać "Tak, utwórz mapę". Po tej operacji mam dwie niezależne mapy. Gdy startował z salonu to nie przełączał map (wczytywał tą co wybrałem) i nie przeszkadzało mu, że inne pokoje są otwarte/zamknięte, tylko że tam gdzie jest baza nie widzi tych pokoi, więc nie wiem jak będzie się zachowywał jak uruchomisz np. w przedpokoju gdzie będzie miało już znaczenie czy drzwi pokoju są otwarte czy nie (może wczytać inną mapę), bo ważne jest pomieszczenie z którego startuje.

92293956_218490882710559_3105790834281283584_n.jpg

Edytowane przez graflash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, graflash napisał:

Jeśli masz chińską wersję to musisz podłączyć pod Chiński serwer, jeśli wersję EU to pod Polskę lub Niemcy(ewentualnie inny serwer w EU).

Zrobiłam pod chiński, mam wersję chińską. Tel to widzi ale wyskakuje że problem z Internetem, czy problemem może być to, iż mam tylko Internet w tel? A nie przez wifi w domu?

Edytowane przez Sylwua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sylwua napisał:

Zrobiłam pod chiński, mam wersję chińską. Tel to widzi ale wyskakuje że problem z Internetem, czy problemem może być to, iż mam tylko Internet w tel? A nie przez wifi w domu?

Tak, robot do pracy potrzebuje połączyć się z chmurą, więc musiałabyś np. włączyć hotspot na telefonie i z drugiego telefonu dodać odkurzacz do chmury(drugi telefon musi być połączony z hotspotem z tego pierwszego telefonu). Tylko nie wiem jak odkurzacz będzie się zachowywał jak hotspot będzie wyłączony. Może wystarczy wtedy jedynie włączyć hotspot na czas sprzątania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, graflash napisał:

Tak, robot do pracy potrzebuje połączyć się z chmurą, więc musiałabyś np. włączyć hotspot na telefonie i z drugiego telefonu dodać odkurzacz do chmury(drugi telefon musi być połączony z hotspotem z tego pierwszego telefonu). Tylko nie wiem jak odkurzacz będzie się zachowywał jak hotspot będzie wyłączony. Może wystarczy wtedy jedynie włączyć hotspot na czas sprzątania.

A jak mam na tel router wifi? To coś da? Tylko nie wiem jak go tam dodać :-( czyli bym musiała mieć jakiś bezprzewodowy Internet z wifi w domu np. z Play czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sylwua napisał:

A jak mam na tel router wifi? To coś da? Tylko nie wiem jak go tam dodać :-( czyli bym musiała mieć jakiś bezprzewodowy Internet z wifi w domu np. z Play czy cos?

Router wifi w telefonie = hotspot. Tylko, nie wiem czy zadziała to jak będziesz dodawać odkurzacz do chmury z tego samego telefonu co udostępniasz internet. Telefon potrzebuje się na chwilę połączyć z odkurzaczem, a wtedy przełącza się na inne wifi.

Na pewno wygodniej by było jakbyś miała router wifi z dostępem do internetu.

Edytowane przez graflash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, graflash napisał:

Router wifi w telefonie = hotspot. Tylko, nie wiem czy zadziała to jak będziesz dodawać odkurzacz do chmury z tego samego telefonu co udostępniasz internet. Telefon potrzebuje się na chwilę połączyć z odkurzaczem, a wtedy przełącza się na inne wifi.

Na pewno wygodniej by było jakbyś miała router wifi z dostępem do internetu.

:-(:-(:-(

Dziękuję bardzo za pomoc wyjaśnienie. 

Muszę pomyśleć. Odezwę się jeszcze w razie co, jeśli można. 

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2020 o 18:34, graflash napisał:

Właśnie skończyłem testy. W wersji 0046 to zmienili lub ja źle pamiętałem. Gdy wykryje w jakim jest pomieszczeniu to nie tworzy nowej mapy tylko jedzie według niej (nawet jeśli po drodze w innym pomieszczeniu coś się zmieniło to to ignoruje). Jednak z tym kartonem miałem po części dobry pomysł, tylko trzeba było go dopracować. Jak odkurzacz jest w bazie to ustaw odkurzanie po krawędzi, tak jak wspomniałem wcześniej by skanowanie pomieszczeń było szybsze. Tylko przed robotem postaw na chwilę jakąś większą przeszkodę i uruchom odkurzanie (tak by w aplikacji zniknęła cała mapa i tworzyła się na nowo). Wtedy usuwasz przeszkodę i zostawiasz by odkurzacz zbudował mapę z zamkniętymi pokojami. Po skończeniu odkurzania wyskoczy utworzenie nowej mapy i trzeba dać "Tak, utwórz mapę". Po tej operacji mam dwie niezależne mapy. Gdy startował z salonu to nie przełączał map (wczytywał tą co wybrałem) i nie przeszkadzało mu, że inne pokoje są otwarte/zamknięte, tylko że tam gdzie jest baza nie widzi tych pokoi, więc nie wiem jak będzie się zachowywał jak uruchomisz np. w przedpokoju gdzie będzie miało już znaczenie czy drzwi pokoju są otwarte czy nie (może wczytać inną mapę), bo ważne jest pomieszczenie z którego startuje.

92293956_218490882710559_3105790834281283584_n.jpg

Sposób z kartonem  działa. Dzięki tobie zrobił mi wreszcie dwie mapy. Innym problemem okazało się że robot nie ma czujnika bocznego. Posiadam listwy przy ścianie i są zbyt niskie by laser je wykrył i robot czasem uderza w listwy nie jedzie równo koło nich . Szkoda że starsze roboty mają takie czujniki A ten nie ma. Chciałem to obejsc robiąc w aplikacji wirtualną ścianę ale nie działa to tak jak bym chciał.  

Chyba że ktoś ma inny pomysł jak to obejsc itp. Już myślałem by jakoś zmienić w oprogramowaniu robota odległość jaka ma zachować od przeszkody. Ale to już wyższa szkoła jazdy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wilk621 napisał:

Sposób z kartonem  działa. Dzięki tobie zrobił mi wreszcie dwie mapy. Innym problemem okazało się że robot nie ma czujnika bocznego. Posiadam listwy przy ścianie i są zbyt niskie by laser je wykrył i robot czasem uderza w listwy nie jedzie równo koło nich . Szkoda że starsze roboty mają takie czujniki A ten nie ma. Chciałem to obejsc robiąc w aplikacji wirtualną ścianę ale nie działa to tak jak bym chciał.  

Chyba że ktoś ma inny pomysł jak to obejsc itp. Już myślałem by jakoś zmienić w oprogramowaniu robota odległość jaka ma zachować od przeszkody. Ale to już wyższa szkoła jazdy ;-)

U mnie też uderza w listwy, niestety nie mam na to rozwiązania, ale mi to aż tak nie przeszkadza(choć nie pogniewałbym się gdyby jechał prosto :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...