Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mi mój Styj02ym próbował zaktualizować oprogramowanie do 0047 i jak już pisało kilku kolegów zatrzymało się na 80% i koniec. W międzyczasie odkurzyłem kilka pomieszczeń i teraz widzę że w opcjach aktualizacji już po otworzeniu mapki pomieszczeń pojawiła się informacja że nie powinienem wykonywać żadnych czynności, tylko czekać aż zakończy się aktualizacja. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Próbowalem już kilkakrotnie zaktualizować, ale postęp nie przekracza tych 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Od 4 dni mam chińczyka STYJT02YM wersja 0044 i próbuję zaktualizować. Do wczoraj miałem aktualizację do 0046, a od dzisiaj do wersji 0047.  Robot naładowany 100%, podłączony do ładowarki, ustawiony blisko routera i za każdym razem 80%. Czyściłem cache aplikacji, próbowałem oryginalnej aplikacji Xiaomi oraz tej https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html i zawsze 80%, a następnie po jakimś czasie informacja o przekroczeniu czasu aktualizacji.

Coś jeszcze mogę zrobić czy muszę czekać i próbować? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Damian_ napisał:

Cześć.

Od 4 dni mam chińczyka STYJT02YM wersja 0044 i próbuję zaktualizować. Do wczoraj miałem aktualizację do 0046, a od dzisiaj do wersji 0047.  Robot naładowany 100%, podłączony do ładowarki, ustawiony blisko routera i za każdym razem 80%. Czyściłem cache aplikacji, próbowałem oryginalnej aplikacji Xiaomi oraz tej https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html i zawsze 80%, a następnie po jakimś czasie informacja o przekroczeniu czasu aktualizacji.

Coś jeszcze mogę zrobić czy muszę czekać i próbować? 

 

 

Jakieś nowe wieści u Ciebie ? 

 

U mnie ciągle bez zmian :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Damian_ napisał:

Cześć.

Od 4 dni mam chińczyka STYJT02YM wersja 0044 i próbuję zaktualizować. Do wczoraj miałem aktualizację do 0046, a od dzisiaj do wersji 0047.  Robot naładowany 100%, podłączony do ładowarki, ustawiony blisko routera i za każdym razem 80%. Czyściłem cache aplikacji, próbowałem oryginalnej aplikacji Xiaomi oraz tej https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html i zawsze 80%, a następnie po jakimś czasie informacja o przekroczeniu czasu aktualizacji.

Coś jeszcze mogę zrobić czy muszę czekać i próbować? 

 

 

hej, u mnie dokładnie to samo, od kilku dni mam odkurzacz, aktualizacja zatrzymuje się na 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Gravier napisał:

Cześć, mam pytanie odnośnie pojemnika 2w1.

Mam wersje global z softem 17. Czy jak wlejecie wodę do pojemnika 2w1 to cieknie wam woda? U mnie po napełnieniu od razu kapie i przy wkładaniu pojemnika do robota trochę go zalałem z wierzchu.

Nalewasz wodę pod sam korek, zamykasz go, przechylasz kilkakrotnie żeby powietrze uleciało ku górze, trochę kropel wyleci, powstanie podciśnienie i nie ma prawa nic już kąpać. Jeżeli kapie z pojemnika to widocznie jest nieszczelny.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gravier napisał:

Czyli podciśnienie, myślałem ze jest zamknięte domyślnie i jakoś elektrycznie się otwiera. Dzięki, spróbuje zrobić jak piszesz :)

Mam pytanie do Ciebie, na spodzie odkurzacza tabliczka informacyjna pisze STYT02YM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem z Ali STYJ02YM (STYT02YM na tabliczce znamionowej).

Po ostatniej aktualizacji, po kilku minutach prawidłowego odkurzania z mopem zatrzymał się w trakcie sprzątania, zaczęły mrugać przyciski na odkurzaczu (czerwony), a na apce wyświetlił się monit "radar timed out". Obecnie wyświetla mi soft 0046. Radar obraca się poprawnie, nie jest niczym przysłonięty. Urządzenie z aplikacji uruchamia się (sam radar się obraca), ale nie odkurza i nie jeździ. Urządzenie uruchomione przyciskiem uruchamia się (radar się obraca i chodzi ssanie bez szczotki i "wiatraka"), ale nie jeździ. Urządzenie sterowane manualnie z aplikacji (przód-tył, obrót) jeździ.

Czy możecie coś podpowiedzieć? Chińczyk, jak się do niego odezwałem, to na wstępie wkleił info o wersji V7/Chińskiej i informacji, że nie wolno tego aktualizować. Oczywiście takiej informacji nie było w opisie transakcji ALI (mam zrzuty). Niestety na spór jest już za późno - sprzęt użytkuję już z miesiąc, dwa.

Urządzenie poprawnie się wykrywa i paruje (na serwerze chińskim) mimo ww. problemu (próbowałem resetować). Zamieniłem oryginalną aplikację na opisywaną na forum, ale efekt jest identyczny.

 

Pozdrawiam.

 

Rozwiązanie: FOTO pokazuje jak spadła gumka z prowadnicy. @rezmus dziękuję za podpowiedź i wsparcie!

IMG_2449.JPEG

Edytowane przez mariuszwega82
Rozwiązanie: FOTO pokazuje jak spadła gumka z prowadnicy. @rezmus dziękuję za podpowiedź i wsparcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój STYJ już kilka razy poległ na dywanikach łazienkowych. Dotychczas jakoś wychodził bez szwanku, jednak ostatnio chyba nie chciał sie poddać efektem czego była kompletnie zniszczona szczotka boczna. Jej włosy wyglądały jak po lokówce, każdy w inną stronę albo poskręcane jak sprężynki. Założyłem zapasową a tą miałem wyrzucić. Jednak postanowiłem zanurzyć włosy we wrzącej wodzie. Chwilę grzałem we wrzątku a później przez ręcznik wygładzałem i naciągałem włosy. Efekt? Szczotka jak nowa

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie. Po ostatnim mopowaniu odkurzacz dziwnie bzyczał w trakcie ładowania. Odsunąłem, podsunąłem go i przestał bzyczeć. Problem w tym że przestało działać jedno kółko - odkurzacz w zasadzie nie jest w stanie się poruszać. rozkręciłem go całego doszczętnie i zajrzałem do kółek - pomijając kwestię, że smar jest tam beznadziejny i go wymieniłem to nic się nie zmieniło. Żadnych śladów wody wewnątrz, nic. Po prostu jedno z kółek nie jest napędzane (manualnie również). Czy ktoś ma pomysł jak temu zaradzić? Spotkał się ktokolwiek z taką sytuacją? silniczek elektryczny był rzecz jasna również suchy, płyta główna i wszystko wewnątrz suche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam kilka pytań odnośnie samego odkurzacza jak i zmodowanej aplikacji.

1. Czy macie możliwość zmiany trybu mopowania (S lub Y)? Widziałem, że było dodane w niedawnej aktualizacji, a u siebie tego nie widzę...

2. Podobna sytuacja z wykorzystaniem elementów odkurzacza, w tej samej aktualizacji powinno być dodane, a ja tego nie widzę. Próbowałem tego triku @rezmus ale nie mam w ogóle takich linijek u siebie.

3. Czy pluginy stąd - https://ru.kapiba.ru/mihome/files/plugins/ mogą wnieść coś dobrego? :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :mrgreen:
Zakupiłem jakiś czas temu STYJ02YM na AliExpress, wysłane z magazynu Hiszpańskiego (co prawda dotarł z Niemiec - tak wynika z danych na przesyłce).
Ogólnie jestem bardzo zadowolony - dobrze odkurza i mopuje, a do tego gada po polsku.

Mam kilka pytań, może tutaj ktoś mi pomoże rozjaśnić pewne zagadnienia:

1. Jak sprawdzić jaką wersję posiadam? Na tabliczce znamionowej jest STYT02YM. To jest V8 EU?
2. Czytałem temat i piszecie, że ostatnia wersja jest 0047, u mnie w aplikacji pojawia się: 3.5.3_0017 i niby jest aktualne - trochę się pogubiłem.
3. Jak mogę sprawdzić z jakich serwerów korzysta aplikacja i gdzie przechowuje dane? Serwery Chińskie czy EU?
4. Zrobiłem raz odkurzanie całego domu, później odkurzałem konkretne pomieszczenia - przesunąłem w inne miejsce duży fotel - mimo, że jest tam puste miejsce odkurzacz cały czas omija ten obszar jakby stał tam fotel - czy nie uczy się on za każdym razem kiedy dojdzie do zmiany?

Pozdrawiam! ;-)

111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez od kogos androida na chwile dodaj sobie na koncie automatyzacje, bedziesz ja mogl zawsze odpalic z ios ;) ewentualnie od firmware 0047 powinien sam ustawic automatycznie angielski, bo w koncu dodali w firmware metode set_lang ;)

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem swojego robota jakieś 2 tygodnie temu. Kupiłem na Aliexpress i przesyłka została wysłana z Niemiec. Robot ma oznaczenie STYTJ02YM v7 i jest w kolorze białym. Z tego co wyczytałem to czarne mają wersję EU (V8). Od początku nie dało się go zaktualizować. Wychodzi na to że jest to inna wersja robota jak ta która jest min opisywana na forum i którą da się zaktualizować do 0047 (STYT02YM). Dlatego wydaje mi się że aktualizację są chwilowo zblokowane bo albo będą wgrywać aktualizację do wersji EU albo trzeba będzie poczekać aż ukaże się aktualizacja do wersji Chińskiej dla tego modelu. Dziwi mnie że Xiaomi sprzedaje swoje urządzenia z takim nieładem w oprogramowaniu tym bardziej że nie jest to tanie urządzenie i sprzedawane w tysiącach sztuk.

Mi przy logowaniu pokazuje że jest aktualizacja do wersji 0046

Edytowane przez dawcio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przechodziłem przez dokładnie ten sam problem z aktualizacją stojącą na 80% ze swoim robotem. Udało mi się go rozwiązać (krótki opis sposobu tutaj), ale aktualizacja zabiła mój odkurzacz - tak, jak wielu innym. Dzisiaj udało mi się w końcu przywrócić go do życia. Zachęcam do śledzenia podlinkowanego wcześniej wątku na GitHubie, na dniach postaram się wypuścić artykuł, w którym opiszę dokładniej oba procesy - naprawiania aktualizacji stojącej na 80% i naprawiania robota, który umarł podczas aktualizacji :)

M.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear, because the Mijia APP is being updated recently, an update message will pop up, please don’t worry, in addition, please don’t update the robot by yourself. Failure to update will easily cause damage to the robot. We cannot provide warranty for this type of damage have a nice day.

Taką odpowiedź otrzymałem po kontakcie ze sprzedawcą z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do użytkowników.

Sprawdźcie jak wygląda rozładowywanie się baterii poza stacją na czuwaniu oraz kiedy na pełnym naładowaniu rozpoczniecie sprzątanie i od razu po opuszczeniu stacji zrobicie pauzę, najlepiej pozostawiając odkurzacz na 2-3h. U mnie po 3h bateria zjeżdża od 100 do 65%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tam być, też mi na czuwaniu ostro bateria w dół jedzie nie wiem co tyle prądu zużywa ale też mnie to zadziwia. Ja po prostu jak się naładuje to wyłączam go fizycznie a załączm przed kolejnym sprzątaniem- taka schiza żeby baterię jak najdłużej w jak najlepszej formie utrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mopowania dodatkowo używam płynu do mycia podłóg ale tego naturalnego z Lidla. Nie jest tłusty i ma konsystencję jak woda, w 97% z naturalnych składników i bez żadnych dodatków woskujacych. Polecam :)

Edytowane przez dawcio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dawcio1 napisał:

Do mopowania dodatkowo używam płynu do mycia podłóg ale tego naturalnego z Lidla. Nie jest tłusty i ma konsystencję jak woda, w 97% z naturalnych składników i bez żadnych dodatków woskujacych. Polecam :)

Ja wolałem nie ryzykować i po prostu rozrabiam płyn i nasączam nim samą ścierę od mopa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...