Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, hardy napisał:

A ja myślałem że S to jest ruch jak przy odkurzaniu, a Y to ten nowy.

Wcześniej nie było wyboru i był ruch tylko Y, w nowej wersji jest do wyboru jeszcze S i tak jak wspomniałeś przy tym ustawieniu ruch odbywa się jak przy odkurzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2020 o 08:52, Jelon napisał:

Mi niestety do tej pory nie udało się utworzyć drugiej mapy. Próbowałem zamykać pokoje, dodawać obszary zabronione i niestety żadna propozycja zapamiętania nowej mapy nie wyświetla się (za każdym razem puszczałem sprzątanie całego mieszkania). 

U mnie tak samo, zrobione pełne mopowania, pełne odkurzanie kilka razy i dalej tylko jedna mapa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2020 o 14:36, Hagis napisał:

Aby wykrył mopa na opcji tylko mopowanie musisz wyjąć filtr hepa z pojemnika 2 w 1... a jak używasz opcji mop + odkurzanie to wkładasz pojemnik 2w1 razem z filtrem... samo odkurzanie idzie tylko na pojemniku tylko na brudy... 

No tak, ale problem polega, że nie wykrywa mopa w opcji mop+odkurzanie przy włożonym pojemniku 2-w-1 z filtrem

Tylko cały czas ten komunikat, że mam zamontować mopa i podstawę... no nic - zrobię filmik i dispute... chyba tylko będę walczyć o obniżkę o jakieś 50%, bo wszakże odkurzanie działa bez zarzutu (a prawdę mówiąc to mopowanie przy 120 metrach wymagałoby raczej porządnego micro-management, aby mu tę szmatę wymienić, wyżąć, wypłukać...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wroci jak firmware ja bedzie poprawnie obslugiwac, teraz nie ma zadnego sensu.

jak chcesz potestowac to wrzuc ten json do pamiec_wewnetrzna/vevs/automations/

upewnij sie, ze mi home ma uprawnienia do pamieci i po restarcie apki powinna ta opcja byc w automatyzacji.

viomi.vacuum.v7.json

Edytowane przez rezmus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem i uwierzyłem. Niestety nie działa. Włączył się pięknie jak wjechał na dywan, ale został już tak na zawsze. Potem miałem problemy, żeby móc cokolwiek z siły zmienić, ale ogarnął się sam po chwili sprzątania i wszystko już jest po staremu. Dzięki @rezmus za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie, czy da się w jakiś sposób wyeksportować mapę mieszkania w jakiś sposób zedytowac na kompie po czym wgrać z powrotem do aplikacji? Muszę lekko zmodyfikować mieszkanie. Zrobił mi skan mieszkania z zamkniętymi drzwiami do łazienki. A nie mogę otworzyć w trakcie skanowania bo nie wjedzie do kuchni.

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na angielskich forach pojawiły się kolejne osoby którym zbrickował się odkurzacz prawdopodobnie po aktualizacji 046, tak samo jak zbrickował się mi po 045, także radzę uważać bo widocznie Xiaomi ma ten problem gdzieś i w moim przypadku nawet nie odpisuje na maile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na angielskich forach pojawiły się kolejne osoby którym zbrickował się odkurzacz prawdopodobnie po aktualizacji 046, tak samo jak zbrickował się mi po 045, także radzę uważać bo widocznie Xiaomi ma ten problem gdzieś i w moim przypadku nawet nie odpisuje na maile
Zbrickował sie podczas aktualizacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hardy Tak. Wątki na anglojęzycznych forach:

https://github.com/dgiese/dustcloud/issues/258

https://www.roboter-forum.com/index.php?thread/40257-robot-aspirateur-xiaomi-styj02ym-problème-mise-à-jour-fw

https://c.mi.com/thread-2796409-1-1.html

 

Większość odkurzaczy aktualizuje się poprawnie, ale łącznie już ok. 10 osób odzywało się na forach z tym samym problemem. Pojawiła się teoria że logi zapychają pamięć, update nie ma żadnych zabezpieczeń i wywala się podczas instalacji bo kończy się miejsce :D

Edytowane przez szerwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2020 o 14:50, szerwi napisał:

@hardy Tak. Wątki na anglojęzycznych forach:

https://github.com/dgiese/dustcloud/issues/258

https://www.roboter-forum.com/index.php?thread/40257-robot-aspirateur-xiaomi-styj02ym-problème-mise-à-jour-fw

https://c.mi.com/thread-2796409-1-1.html

 

Większość odkurzaczy aktualizuje się poprawnie, ale łącznie już ok. 10 osób odzywało się na forach z tym samym problemem. Pojawiła się teoria że logi zapychają pamięć, update nie ma żadnych zabezpieczeń i wywala się podczas instalacji bo kończy się miejsce :D

1. i 2. link - mimo wszystko opisuje problem przy aktualizacji do v.0045 (ani słowa o problemie przy aktualizacji do 46, chociaż niektóre z nowszych postów mogłyby to sugerować)

3. link - to twój wpis, jak mniemam? jako, że data zamieszczenia to 9.01, to też bym wnosił, że raczej dotyczy 45, a nie 46

Ogólnie chociaż jest to mocno niepokojące, to uważałbym, że jeżeli ktoś już ma 45, to niezbyt ma się co bać instalacji 46, kiedy Xiaomi ją udostępni. (nie jestem w stanie znaleźć ani jednego posta w sieci z informacją, że przy przejściu 45->46 ktoś miał problem z ucegleniem).
Zadbać tylko najlepiej, aby wtedy robot siedział w bazie i miał 80%+ naładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jedno z ramion śmigiełka zawinęło się i zaklinowało w tej szparze obok fotokomórki. Trochę dziwne. Już myślałem że silniczek padł jak zobaczyłem że śmigło się nie obraca, ale po uwolnieniu ramienia wróciło do prawidłowej pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się ten odkurzacz do mijia 1s? Lepszy porównywalny? Warto zmieniać z 1s na viomi v2 pro? Mozna go już używać na zmodowanej apce na regionie europejskim? Są już komunikaty chociaż w wersji Angielskiej? 

Dziękuję z góry za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...