Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

Tworzył ktoś z użytkowników tego odkurzacza jakieś pliki "json" do automatyzacji, bo mi coś nie idzie. Bazując na pliku Rezmusa rozumiem, że zmieniamy w nim model na: viomi.vacuum.v7, a w name i keyName wpisujemy sobie nazwę czynności, albo np nazwę pokoju.

I teraz nie jestem pewien kolejnych rzeczy: 

- w did wpisujemy swój device id?

- tr_id i sa_id - mogę ostawić takie nr jak w załączonym pliku czy muszę wpisać jakieś z loga swojego odkurzacza?

- komenda np [0,1,1,10] gdzie 10 to nr pokoju

Czy dobrze myślę, bo aplikacja coś nie widzi tak stworzonej komendy :(

viomi.vacuum.v6.json

Jeszcze jedno pytanie, czy aplikacja Flolevac łączy się z waszym odkurzaczem, bo mi cały czas wyświetla się komunikat, że z kontem Xiaomi nie jest powiązany żaden robot, konfiguracja ręczna tez nie pomaga.

Edytowane przez Jelon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flolevac nie obsluguje odkurzaczy viomi.

zmien wszystkie v6 na v7, nazwe pliku na viomi.vacuum.v7.json i wrzuc do pamiec_wewnetrzna/vevs/automations/

upewnij sie, ze mi home ma uprawnienia do pamieci. zabij proces mi home i odpal ponownie, zrob scene jesli - recznie, to - wybierz swoje viomi i powinny byc te 2 dodatkowe sceny na liscie akcji. oczywiscie room id musisz potem ustawic na podstawie swoich logow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @rezmus, chyba nie do końca udało mi się ubić aplikację i działała w tle. Rozumiem, że nr  tr_id i sa_id nie mają większego znaczenia?

I 2 krótkie pytania: czy po zmianie lokalizacji na EU stracę mapę i będę musiał utworzyć nową i co zrobić, żeby odkurzacz stworzył mi mapę w pionie a nie w poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Wczoraj dotarl do mnie odkurzacz zakupiony na ali. Mam jednak 2 problemy:

1. Apka mihome nie pokazuje mi mapy mieszkania. Ani w trakcie odkurzania ani po zakonczonej pracy i powrocie do ladowarki. Czy to moze byc problem z odkurzaczem czy raczej cos zle w apce zrobilem. Znalazl mi go automatycznie jest region chiny.

2. Nie moge na chinskim regionie ani sciagnac najnowszej wersji oprogramowania apki ani zakutalizowac sprzetu. Najczesciej leci do 80 procent i nic sie nie dzieje. Czy sa jakies specjalne wymagania odnosnie tego tematu.

 

Dzieki wielkoe z giry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkurzacz zaktualizowałem bez problemu. Aktualizacjeę wykryło po przełączeniu na serwer chiński w aplikacji z modem. Dla pewności poczekałem tylko, żeby bateria w robocie miała ponad 50% i cały czas był pod ladowarką. W obawie przed ucegleniem odkurzacza (co kilku osobom się już zdarzyło) nie odbierałem żadnych połączeń i dodatkowo nie pozwoliłem aby telefon się zablokował, tylko cały czas obserwowałem proces aktualizacji (przy 80% zatrzymał się na ok 2min a potem poszło dalej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rezmus napisał:

tr_id nie zmieniaj, sa_id mozesz dac rozne wartosci. co do odkurzacza to nie wiem, nie mam zadnego viomi.

Szukam informacji i nie umiem znaleźć obecnie wszystko mam na Chini (nawilżacz, odkurzacz, yeelight i 2x termometry ble). Jak dodać do tego regionu mój oczyszczasz 2s? Szukam tej opcji w zmodowanej aplikacji i nie umiem znaleźć (za Chiny ludowe) ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do *045 co kilka dni w trakcie sprzątania odkurzacz wyłącza się z komunikatem "Standby time is too long, will turn off". Mam nadzieję, że niedługo to naprawią. Na innych forach wiele osób ten problem zgłaszało. 

 

Dnia 15.01.2020 o 13:19, Jelon napisał:

Tak, aplikacja automatycznie znalazła mi Odkurzacz. Może przeinstaluj ją. Albo spróbuj na oryginalnej aplikacji, bądź na tej modowanej jeśli masz ze sklepu.

Możesz sterować z poziomu aplikacji odkurzaczem na strzałkach, działa wybór siły ssania?

  

5 godzin temu, hardy napisał:

Zaktualizowany do najnowszej wersji 0045. Czy z ori apką da radę żeby mówił po angielsku? 

 

Nie, jedynie zmiana języka na modowanej apce i powrót do oryginalnej. Jednak po każdym wyłączeniu odkurzacza (w tym po tym o czym pisałem wyżej) język znów wróci na Chiński.

Edytowane przez ohdaesu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ohdaesu napisał:

, działa wybór siły ssania?

Hej,

U mnie wybór siły ssania przestał działać jak testowałem carpet mode w zmodowanej aplikacji. Przy ustawieniu tego trybu na 1 lub 2 nie działa ani ta funkcja, ani nie chce zmeinić się siła ssania i odkurzacza pracuje tak samo. Przestawienie carpet mode na 0 naprawia problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu aktualizacji firmware'u do 0045 mój robot przestał poprawnie mapować pokoje.

Nie jest w stanie poprawnie wykrywać prostych ścian i gubi kąty proste - jak na zdjęciu.      r1.thumb.jpg.971aaf8d928840b6883000ce05d7b5cd.jpg

Czy ktoś miał podobny problem? czy to może być rzeczywiście problem firmware'u czy też jakiś problem z czujnikiem lub elektroniką? Robot nie zgłasza jakichkolwiek błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu aktualizacji firmware'u do 0045 mój robot przestał poprawnie mapować pokoje.
Nie jest w stanie poprawnie wykrywać prostych ścian i gubi kąty proste - jak na zdjęciu.      r1.thumb.jpg.971aaf8d928840b6883000ce05d7b5cd.jpg
Czy ktoś miał podobny problem? czy to może być rzeczywiście problem firmware'u czy też jakiś problem z czujnikiem lub elektroniką? Robot nie zgłasza jakichkolwiek błędów
Spróbuj przestawić stacje dokująca w inne miejsce tak żeby była przy ścianie i robót nie mógł jej przesunąć i żeby bylo w promieniu 0,5m wolnej przestrzeni.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się  pokazał komunikat "Standby time is too long, will turn off". Oczywiście po ponownym uruchomieniu powrócił język chiński, ale to może dlatego że po przestawieniu na angielski zainstalowałem oryginalną aplikację. Teraz zostawiłem vevs.

I tutaj nasuwa się pytanie: czy oprócz tego, że oprogramowanie odkurzacza aktualizujemy na oryginalnej aplikacji, to są jakieś minusy wersji vevs w stosunku do oryginalnej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni posiadam ww model robota, ze względu na problem ze znalezieniem mojego robota znalazłem ten temat, zacząłem robić wszystko co tutaj opisano niestety przy żadnej z tutaj napisanych porad nie mam możliwości zmiany języka komunikatów głosowych na angielskie. Ani na wersji 0042 ze zmowdowaną aplikacją nie miałem tej opcji, ani po aktualizacji do 0045 nie zrobił tego automatycznie, ktoś jest w stanie mi pomóc? Dodatkowo jest jakaś możliwość dodania tego urządzenia na regionie Polski, a nie tylko na Chińskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mod vevs aktualny

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

robisz w automatyzacji nowa scene (glowny ekran apki > na dole automatyzacja). jesli - wykonaj recznie, zakoncz - wybierasz odkurzacz i masz change language to english. zapisujesz scene i wykonujesz. modem dodasz go tez normalnie na eu.

Edytowane przez rezmus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał komunikat "Nie zamontowano MOPa. Zamontuj MOPa i podstawe "?

 

Oczywiście przy zamontowanym mopie :-)

Odkurzanie działa...

 

I jeszcze - nie spodziewałem się ale wtyczkA jest EU bez przejściówki... Ale samo urządzenie na razie na oryginalnej apce i serwerze chińskim (bo i tak mam tam dodany oczyszczacz na razie)

Screenshot_2020-01-21-23-32-01-799_com.xiaomi.smarthome.jpg

 

Hmmm... Jakiś czujnik zapewne nie ogarnia :-| będzie trzeba dispute na Ali?

Edytowane przez Morgh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość utworzenia drugiej mapy i użycia jej przykładowo tylko do mopowania z wyznaczonymi obszarami gdzie są dywany ? Albo jak to rozwiązać inaczej by osoba mniej techniczna nie musiał wyznaczać i usuwać obszarów zabronionych za każdym razem kiedy robot ma użyć mopa i na odwrót. 

Czy w oryginalnej apce można ustawić opcje ruchu przy mopie? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2020 o 09:48, pezet40 napisał:

Czy komukolwiek udało zapisać się w aplikacji więcej niż jedną mapę? czy można wybierać mapy przy odkurzaniu?

zaznaczam że mi się nie udało na oryginalnej apce (modowanej jeszcze nie próbowałem)

Tak zapisuje dwie mapy. Po odpaleniu oryginalnej apki jest widoczna ostatnio używana a w opcjach zmienia się na drugą... (tzn. ustawia jako główną). Pewnie można to w automatyzacjach poustawiać ale tego jeszcze nie robiłem.

21 godzin temu, Skromnyyy napisał:
21 godzin temu, Skromnyyy napisał:

Czy jest możliwość utworzenia drugiej mapy i użycia jej przykładowo tylko do mopowania z wyznaczonymi obszarami gdzie są dywany ? Albo jak to rozwiązać inaczej by osoba mniej techniczna nie musiał wyznaczać i usuwać obszarów zabronionych za każdym razem kiedy robot ma użyć mopa i na odwrót. 

Czy w oryginalnej apce można ustawić opcje ruchu przy mopie? 

Pozdrawiam

Tak, poprostu skanujesz pomieszczenie i zapisujesz np. jako pietro_mop... Chyba można zapisać do 5 map... każdą można inaczej poustawiać.

W oryginalnej apce są do wyboru dwie opcje mopowania Y (dotychczasowa) i nowa (S). W angielskiej wersji apki jest ok z tłumaczeniem a w polskiej wersji apki to wyswietla się po chińsku ale przynajmniej łatwo znajdziesz... (są tam chińskie znaczki i literki S i Y ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...