Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gisiu napisał:

Pewnie chodzi o to, że komendy w samej apce obsługującej odkurzacz są angielskie (obecnie też polskie), bo sam odkurzacz nadal gada tylko po chińsku na oryginalnym mi home.

Nie prawda, u mnie na oryginalnej apce mi home i ustawionym języku: domyślny, robot gada po angielsku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Też Wam działa planowanie sprzątania w taki sposób, że musicie uwzględnić Chańską strefę czasową? Tj. ustawiając robota na godzinę 10, ten włącza się o 3 w nocy, żeby włączył się o 10 muszę ustawić na 17.

Potwierdzam.

Cytat

Nie prawda, u mnie na oryginalnej apce mi home i ustawionym języku: domyślny, robot gada po angielsku ;)

Dziwne mój też gada po chińsku :/ może masz wersję EU ?

 

 

Edytowane przez Dimitrikozak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, alb108 napisał:

Możliwe, że był... Czyli, że to płyn mógł to spowodować? Jest na to jakaś metoda czy mopowanie po prostu is going bye bye?

 

Jest szansa, że płyn przyblokował elektro-zaworek sterujący napowietrzaniem zbiorniczka lub sam zaworek powiedział dobranoc. Niestety pojemnik wydaje się być nierozbieralny a co za tym idzie nie da się wyczyścić zbiorniczka lub dokładniej zdiagnozować problem.  

Rozwiązaniem na szybko jest mopowanie z otwartym zbiorniczkiem - będzie leciało sporo wody. Rozwiązanie na stałe to zrobienie małej dziurki (średnicy wykałaczki) w korku zbiorniczka. Wada jest taka, że nie mamy kontroli nad ilością wypływającej wody.

 

Edytowane przez galmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2019 o 20:52, galmar napisał:

 

Jest szansa, że płyn przyblokował elektro-zaworek sterujący napowietrzaniem zbiorniczka lub sam zaworek powiedział dobranoc. Niestety pojemnik wydaje się być nierozbieralny a co za tym idzie nie da się wyczyścić zbiorniczka lub dokładniej zdiagnozować problem.  

Rozwiązaniem na szybko jest mopowanie z otwartym zbiorniczkiem - będzie leciało sporo wody. Rozwiązanie na stałe to zrobienie małej dziurki (średnicy wykałaczki) w korku zbiorniczka. Wada jest taka, że nie mamy kontroli nad ilością wypływającej wody.

 

Ok. Czyli wymiana tego zbiorniczka na nowy powinna rozwiązać problem? Orientujesz się może czy sprzedają je osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, alb108 napisał:

Ok. Czyli wymiana tego zbiorniczka na nowy powinna rozwiązać problem? Orientujesz się może czy sprzedają je osobno?

 

Wymiana powinna rozwiązać problem. Ten odkurzacz to bliźniak viomi v2 pro więc  jeśli nie znajdziesz nigdzie oryginału to można teoretycznie kupić ten: https://pl.aliexpress.com/item/4000534926536.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1181533085X0qK&algo_pvid=5366551c-0ed6-4b59-8c45-dd2522d2a924&algo_expid=5366551c-0ed6-4b59-8c45-dd2522d2a924-0&btsid=5c6fa733-2d5d-4f2b-bed4-148dab97a490&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, galmar napisał:

 

Dzięki za informację. Postaram się go jeszcze jakoś przetkać (może kompresorem?), a jak nie to zainwestuje w pojemnik i dam znać czy dało radę. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, alb108 napisał:

 

Dzięki za informację. Postaram się go jeszcze jakoś przetkać (może kompresorem?), a jak nie to zainwestuje w pojemnik i dam znać czy dało radę. Pozdrawiam!

 

Jeśli przetykanie nie zda egzaminu (a pewnie tak będzie).

Jest też jeszcze jedna opcja. Wspomniałem, że zbiorniczek jest nierozbieralny ale tak na prawdę to on jest posklejany a nie skręcany śrubkami i to miałem na myśli pisząc "nierozbieralny" więc jeśli masz trochę zdolności manualnych możesz odkleić pokrywę pompki (wcześniej pisałem, że jest tam elektrozawór ale to mój błąd). Jak już się do niej dostaniesz  i ją wydłubiesz to daj tu znać a ja napiszę co dalej. 

 

W ostateczności wyślesz mi go na paczkomat z czekoladą to go naprawie i odeśle :).

Edytowane przez galmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, galmar napisał:

 

Jeśli przetykanie nie zda egzaminu (a pewnie tak będzie).

Jest też jeszcze jedna opcja. Wspomniałem, że zbiorniczek jest nierozbieralny ale tak na prawdę to on jest posklejany a nie skręcany śrubkami i to miałem na myśli pisząc "nierozbieralny" więc jeśli masz trochę zdolności manualnych możesz odkleić pokrywę pompki (wcześniej pisałem, że jest tam elektrozawór ale to mój błąd). Jak już się do niej dostaniesz  i ją wydłubiesz to daj tu znać a ja napiszę co dalej. 

 

W ostateczności wyślesz mi go na paczkomat z czekoladą to go naprawie i odeśle :).

 

O, super! Pewne zdolności manualne mam, więc przyjrzę się temu pojemniczkowi jeszcze raz po powrocie ze Świąt i zobaczymy czy uda się go rozebrać... ale gdybym miał się poddać to możliwe, że korzystam z Twojej propozycji:D Wesołych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, czekam aktualnie na dostawę tego modelu robocika i mam pytanie, co od razu po dostawie z nim zrobić żeby "wyciągnąć" z niego jak najwięcej. Modyfikowaną aplikację już mam, ale w sumie nie do końca wiem ci mi ona w tym momencie da, skoro po aktualizacji już można dzielić mieszkanie na pokoje i wysyłać tam odkurzacz. Czytałem też o pobieraniu logów i tworzeniu scen, ale nie do końca wiem czy robi się to w samej aplikacji, czy dopiero po pobraniu logów i ich modyfikacji. Jeśli tak, to jak się to robi, bo im więcej czytam, tym nie do końca więcej wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jelon napisał:

Hej, czekam aktualnie na dostawę tego modelu robocika i mam pytanie, co od razu po dostawie z nim zrobić żeby "wyciągnąć" z niego jak najwięcej. Modyfikowaną aplikację już mam, ale w sumie nie do końca wiem ci mi ona w tym momencie da, skoro po aktualizacji już można dzielić mieszkanie na pokoje i wysyłać tam odkurzacz. Czytałem też o pobieraniu logów i tworzeniu scen, ale nie do końca wiem czy robi się to w samej aplikacji, czy dopiero po pobraniu logów i ich modyfikacji. Jeśli tak, to jak się to robi, bo im więcej czytam, tym nie do końca więcej wiem emoji16.png

podbijam, bo też już mam STYJ02YM i dzisiaj będę odpalał.

@rezmus czy dorzucaliście już jakieś ficzery do waszej apki/pluginów czy jedynie kwestia zmiany języka na angielski?

Edytowane przez ufo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odkurzaczem. Mianowicie podczas aktualizacji do najnowszego softu odkurzacz się zawiesił i od 2 godzin nic nie da się z nim zrobić. Przyciski powolnie na nim pulsują, w aplikacji jest offline. Niestety nie ja wykonywałem aktualizację więc nie wiem jak zachowywał się podczas aktualizowania. Przytrzymanie obu przycisków przez dłuższy czas również nic nie daje. Są jakieś sposoby na twardy reset? Aktualnie przeniosłem go w miejsce z lepszym sygnałem WiFi z nadzieją że dokończy update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kazim.k napisał:

@szerwi U mnie było podobnie. Wcisnąłem dwa przyciski aby znowu połączyć go dodać do MiHome i poszło.

P.S. Ktoś te krzaczki w menu już przetłumaczył? :D

 

Mój niestety powiesił się na amen :/ Próbowałem przyciski, odpinałem baterię i niestety dalej to samo.

Orientuje się ktoś czy można do niego wgrać ponownie software poprzez USB? Znalazłem soft pod Xiaomi 1gen i Roborocka, a pod tego nigdzie nie widzę. Ewentualnie gdzie znaleźć sterownik pod niego lub pod Viomi V2 Pro (są to 2 bliźniacze modele więc podejrzewam że sterownik ten sam). Przeszukałem Aliexpress ale niestety do tych modeli nigdzie nie widzę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w związku z robotem. Musiałem przenieść stację ładowania w inne miejsce po wyrysowaniu mapy, robot niestety ciągle widział ją w poprzednim miejscu na mapie i trochę głupiał. Pomogło dopiero skasowanie mapy i ponowne jej wyrysowanie - wtedy dopiero stacja pokazała się w poprawnym miejscu. Czy jest jakaś metoda aby przenieść stację i aby bez kasowania mapy znalazła się w poprawnym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy modowana Apka z kapiba.ru dobrze współpracuje z odkurzaczem w wersji 0045?

Moj odkurzacz nie chciał się połączyć z wifi w domu. Okazało się że restarty routera nie pomagały, wszelkie rekonfiguracje też nie, dopiero zmiana nazwy SSID z Gtnet_2/8 na Gtnet28 rozwiązała od razu problem. Także jak ktoś ma nietypowe znaki w nazwie sieci niech je usunie.

Tu jest fajna instrukcja po polsku z bliźniaczego modelu "https://www.aze.com.pl/upload/instrukcje/xiaomi_vacuum_cleaner.PDF"

i w tym bliżniaczym modelu podoba mi się funkcja odkurzania 1,5m dookoła siebie ale w STYJ02YM mi nie działa. Wg. instrukcji powinna sie właczyc po przytrzymaniu przycisku "home". Komuś działa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ciubas napisał:

A rozpoznaje Wam dywany? Bo mam wrażenie, że nie włącza mocniejszego odkurzania na nich (aczkolwiek są czyste). 

mi też nie rozpoznaje dywanów bo jeszcze oficjalnie nie ma takiej funkcji tylko w tych zmodowanych apkach mozna to jakoś włączyć

Da się zapisać kilka map tego samego mieszkania 70m? chciałbym jedną mapę dokładną (wtedy on wjezdza pod łóżka, za łóżka itd i tą bym stosował 1x w tygodniu). Drugą mapę chciałbym z strefami zakazanymi (pod stołem gdzie 10 minut walczy z krzesełkami bo nóżki są o 1cm szersze niż odkurzacz, pod łóżkiem, za łóżkiem i tą bym stosował na codzień), a trzecią mapę chciałbym jeszcze z większą ilością stref zakazanych (do mopowania)

Na tą chwilę jest za dokładny i sprząta dokładnie codziennie całe mieszkanie gdzie jest to zbędne i zajmuje mu to sporo czasu. A stawianie stref i potem ich usuwanie w kółko mija się z celem.

Edytowane przez pezet40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pezet40 napisał:

mi też nie rozpoznaje dywanów bo jeszcze oficjalnie nie ma takiej funkcji tylko w tych zmodowanych apkach mozna to jakoś włączyć

Da się zapisać kilka map tego samego mieszkania 70m? chciałbym jedną mapę dokładną (wtedy on wjezdza pod łóżka, za łóżka itd i tą bym stosował 1x w tygodniu). Drugą mapę chciałbym z strefami zakazanymi (pod stołem gdzie 10 minut walczy z krzesełkami bo nóżki są o 1cm szersze niż odkurzacz, pod łóżkiem, za łóżkiem i tą bym stosował na codzień), a trzecią mapę chciałbym jeszcze z większą ilością stref zakazanych (do mopowania)

Na tą chwilę jest za dokładny i sprząta dokładnie codziennie całe mieszkanie gdzie jest to zbędne i zajmuje mu to sporo czasu. A stawianie stref i potem ich usuwanie w kółko mija się z celem.

Dzięki! A co do map - powinno to działać bez problemu w zarządzaniu mapami z tego co widziałem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...