Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, m.mietek napisał:

dzisiaj przyszedł mój robot. Zauważyłem że numer na urządzeniu to STYTJ02YM, ma to jakieś znaczenie, to jest inny model?

Hej,
do mnie też wczoraj trafił odkurzacz z 11.11 o takim oznaczeniu i z chińska wtyczką, z EU przejściówką.

Czy "ręczne" włączenie odkurzania jest możliwe tylko z tej samej sieci wi-fi? Próbowałem go odpalić z pracy i niestety nie mogłem.
Czy udostępnialiście dom/urządzenie drugiej osobie (inne konto, inny telefon) - obecnie moja żona nie ma dostępu do uruchamiania odkurzacza a jedynie widzi jego status (ładowanie itp.)

Pozdr,
bDk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupował ktoś na Ali od Chinese Intelligence Store? Kupiony 9 dni temu i dalej cisza ze strony sklepu. Wysyłka z Polski, a na Ali taka informacja: Zostanie wysłany w ciągu (dni robocze)25 Dni
Ja brałem z Hurray Store i też prawie 2 tyg czekałem zanim wyśle towar. Oni chyba już wystawiają towar zanim on dotrze do magazynu w Europie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w firmware tego modelu. nie dostanie, bo to bez sensu z biznesowego punktu widzenia. z tego co wiem s5 juz nie produkuja, wiec po co wspierac stary sprzet jak trzeba czyms sprzedac nowe modele. roborock ma juz w portfolio 7 modeli i kilka nastepnych w drodze.

Edytowane przez rezmus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2019 o 12:52, blaise18 napisał:

Ja brałem z Hurray Store i też prawie 2 tyg czekałem zanim wyśle towar. Oni chyba już wystawiają towar zanim on dotrze do magazynu w Europie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Ja kupowałem w ELIVE Store 11.11 i 15 już był u mnie a wysyłka była z niemiec DHL (wybrałem wysyłkę z Polski ale drukarce 3D też tak miałem że i tak szło z niemiec)... kupowałem golasa białego a dostałem pakiet z 4 szczotkami i 4 mopami... szkoda tylko że filtrów nie dodali hehehehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w ELIVE Store 11.11 i 15 już był u mnie a wysyłka była z niemiec DHL (wybrałem wysyłkę z Polski ale drukarce 3D też tak miałem że i tak szło z niemiec)... kupowałem golasa białego a dostałem pakiet z 4 szczotkami i 4 mopami... szkoda tylko że filtrów nie dodali hehehehe...
Akurat szczotki i mopy u mnie bardzo wolno się zużywają, przydało by się kilka filtrów hepa. Ma ktoś może namiary na sklep który ma je w rozsądnych cenach?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj przyszedł do mnie mija xiaomi vacuum-mop v2 pro. Niestety niby łączy się w siecią wifi, konfiguruje się w aplikacji, ale nie ma urządzenia w panelu moich urządzeń. Czytam to, co tutaj napisane na forum, ale jestem totalnie zielony i nie wiem o co kaman. Czy ktoś byłby w stanie pomóc? wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj przyszedł do mnie mija xiaomi vacuum-mop v2 pro. Niestety niby łączy się w siecią wifi, konfiguruje się w aplikacji, ale nie ma urządzenia w panelu moich urządzeń. Czytam to, co tutaj napisane na forum, ale jestem totalnie zielony i nie wiem o co kaman. Czy ktoś byłby w stanie pomóc? wielkie dzięki.
A jaki serwer masz ustawiony? Jeżeli kupiłeś tą wersję co my to na serwerach EU czyli między innymi polskim się nie polaczysz, musisz zmienić na China albo zainstalować zmodowaną apke Mi Home (wcześniej w wątku rezmus wrzucał linki).

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu odkurzacza, pierwszym wyborem byl xiaomi 1s, natomiast teraz zastanawiam się nad zakupem styj02ym który posiada mopa i jest nowszym  urządzeniem. Może ktoś orientuje się jak jest z dostepnoscia czesci zamiennych do modelu styj02ym i nie mysle tu o czesciach zużywających się tj szczotkach czy filtrach tylko np o całym zestawie lasera  lds , czy też samym silniczku do niego, wentylatorze czy np płycie głównej itp. Może ktoś wie czy któreś z tych części odkurzacza w czasie awarii są wymienne np z wersja 1s czy tez roborock. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2019 o 23:29, rezmus napisał:

czyli na v7 to nie dziala dobrze, moze w nastepnej aktualizacji firmware. na v6 ktos testowal i dzialalo OK.

Ja zainstalowałem tą najnowszą wersję i działa to tak, że niezależnie jaką mam prędkość, to po wjechaniu na dywan wchodzi na tryb nocny, przejedzie ze 2m i dopiero daje turbo. Tak za każdym razem.. trochę to przeszkadza gdy wjeżdża na dywan po fragmencie, bo nie zdąży się nawet włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem swój egzemplarz. Język angielski działa na oryginalnej aplikacji, ale mam pytanie, czy żeby odkurzacz zapamiętał mapę trzeba wykonać całe, pełne sprzątanie ? Dziś w połowie mapowania robot się rozładował, pojechał się doładować, ale po naładowaniu do pełna sam już nie wrócił do sprzątania, po kliknięciu uruchom, mapowanie zaczęło się od nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Aronkiewny napisał:

Dziś odebrałem swój egzemplarz. Język angielski działa na oryginalnej aplikacji, ale mam pytanie, czy żeby odkurzacz zapamiętał mapę trzeba wykonać całe, pełne sprzątanie ? Dziś w połowie mapowania robot się rozładował, pojechał się doładować, ale po naładowaniu do pełna sam już nie wrócił do sprzątania, po kliknięciu uruchom, mapowanie zaczęło się od nowa. 

Tak. Musi oblecieć całość i wtedy zapisuje dopiero mapę którą można sobie potem edytować... Przy następnych skanach mapy (np inne piętro) na koniec pyta czy zamienić istniejącą mapę... To samo dzieje się jak w zapisanej mapie coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2019 o 08:33, Aronkiewny napisał:

Mapa zrobiona, ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy da się ustawić, żeby po naładowaniu do pełna robot przechodził w jakiś stan uśpienia ? W sensie żeby przyciski na robocie nie były cały czas podświetlone ? 

Nie da się, w stan uśpienia przejdzie tylko jak odłączy się go od stacji ładującej ale wtedy też stopniowo rozładowuje się bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

od kilku tygodnie jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem robota STYJ0YM, z którym mam kilka problemów:

- robot na zmianę rysuje mapy w pionie i poziomie (tak jakby nie poznawał wpisanej wcześniej mapy),

- nie wykonuje czyszczenia wybranych pomieszczeń i zawsze chce czyścić cały obszar mapy zaczynając od pokoju, w którym jest baza,

- często nie wraca prawidłowo do bazy zatrzymując się w losowym punkcie i zmienia położenie bazy na ten punkt,

- nie działa planowanie odkurzania/mopowania (robot o wskazanej godzinie pozostaje w bazie),

- wczoraj wjechał do łazienki i wyświetlił komunikat error/kolizja (na środku łazienki) po czym przez 20 minut kluczył w poszukiwaniu bazy.

 

Czy takie symptomy mogą wynikać z układu mieszkania, niedoskonałości softu czy raczej w grę wchodzi uszkodzenie sensorów?

Proszę o pomoc bo Żona traci cierpliwość :-(

 

Pozdrawiam,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

Przymierzam się do kupienia wyżej wymienionego robota na raty wiec w grę wchodzi zakup tylko w Polskich sklepach/sieciach lecz pełno jest wersji tych urządzeń które wyglądają na foto podobnie aczkolwiek chciałbym kupić wersję o której jest temat dlatego bardzo bym prosił o link do odkurzacza w wersji czarnej z sklepu pl z tym że mam już w domu postawiony samrt home na gateway v2 wersja chińska do tego man zainstalowaną zmodowana apke z 1 strony tego tematu. 

Będę bardzo wdzięczny z pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy STYJ02YM miesiąc temu. Na początku było super, niestety po dwóch tygodniach przestał mopować!! Nie działa zarówno tryb odkurzanie + mop, jak i samo mopowanie (po usunięciu filtru hepa). Wygląda to dokładnie tak:

 

Chińczyk niestety nie poczuwa się do odpowiedzialności, a spóźniłem się o 3 dni, żeby założyć spór na Ali... Czy ktoś wie jak mogę rozwiązać ten problem? Czy wymiana zbiornika na wodę pomoże? Ja już się wyprztykałem z pomysłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego gdy chciałem zrobić samo mopowanie dostawałem komunikat "brak zbiornika z wodą", a podczas robienia "odkurzacz z mopem" podłogi normalnie były mopowane?
2. Orientuje się ktoś czy można zostawić zbiornik z wodą w odkurzaczu jeżeli zostało wykonane mopowanie?
3. Można stosować szczotki boczne podczas mopowania czy tylko do normalnego odkurzania?

Edytowane przez Blantche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blantche napisał:

1. Dlaczego gdy chciałem zrobić samo mopowanie dostawałem komunikat "brak zbiornika z wodą", a podczas robienia "odkurzacz z mopem" podłogi normalnie były mopowane?
2. Orientuje się ktoś czy można zostawić zbiornik z wodą w odkurzaczu jeżeli zostało wykonane mopowanie?
3. Można stosować szczotki boczne podczas mopowania czy tylko do normalnego odkurzania?

1. Do odkurzacza można dokupić oddzielny pojemnik tylko na wodę. Dopiero wtedy działa samo mopowanie. Ewentualnie można odłączyć filtr hepa. 

2. Z tego co zauważyłem, to wyłączony odkurzacz z pojemnikiem na wodę lekko "cieknie" , więc po kilkudziesięciu minutach mogłaby się pojawić wokół mała kałuża. Chociaż jeszcze nie testowałem tego zbyt dokładnie. W każdym razie odkurzacz wysyła komunikat żeby odłączyć pojemnik z wodą po zakończeniu mopowania. 

3. Można. Zawsze odrobinę kurzu wymiecie. Skoro i tak działa odkurzacz, to nie ma sensu ściągać szczotki. Jedynie przy samym mopowaniu nie miałoby to sensu (chociaż możliwe, że wtedy szczotka by się nie kręciła. 

 

23 godziny temu, alb108 napisał:

Kupiliśmy STYJ02YM miesiąc temu. Na początku było super, niestety po dwóch tygodniach przestał mopować!! Nie działa zarówno tryb odkurzanie + mop, jak i samo mopowanie (po usunięciu filtru hepa). Wygląda to dokładnie tak

 

Chińczyk niestety nie poczuwa się do odpowiedzialności, a spóźniłem się o 3 dni, żeby założyć spór na Ali... Czy ktoś wie jak mogę rozwiązać ten problem? Czy wymiana zbiornika na wodę pomoże? Ja już się wyprztykałem z pomysłów...

Mam wrażenie, że zatkały się otwory odprowadzające wodę (może twarda woda, może za dużo płynu do podłóg). Przeczyszczenie powinno pomóc.

Swoją drogą używacie jakiś płyn podczas mopowania? Ja daję kilka kropli Pronto. Myślałem jeszcze o płynie do mycia szyb przy płytkach :D 

Edytowane przez ohdaesu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2019 o 22:26, Aronkiewny napisał:

Dziś odebrałem swój egzemplarz. Język angielski działa na oryginalnej aplikacji, ale mam pytanie, czy żeby odkurzacz zapamiętał mapę trzeba wykonać całe, pełne sprzątanie ? Dziś w połowie mapowania robot się rozładował, pojechał się doładować, ale po naładowaniu do pełna sam już nie wrócił do sprzątania, po kliknięciu uruchom, mapowanie zaczęło się od nowa. 

Hej,

Gdzie masz opcję tego angielskiego na oryginalnej aplikacji?

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2019 o 13:20, MarcinPelczar napisał:

Hej,

Gdzie masz opcję tego angielskiego na oryginalnej aplikacji?

Marcin

Pewnie chodzi o to, że komendy w samej apce obsługującej odkurzacz są angielskie (obecnie też polskie), bo sam odkurzacz nadal gada tylko po chińsku na oryginalnym mi home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...