Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, 

Zakupiłem zupełnie nowy robot Mija STYJ02YM. Niestety nie widzę jeszcze żadnego wątku na forum na jego temat dlatego stwierdziłem że go sam założę. 

Odkurzacz posiadam od piątku i po kilku dniach mogę podzielić się następującymi spostrzeżeniami:

Nie mam porównania do innych tego typu urządzeń ale kumpel który posiada s50 stwierdził, że jest cichszy. 

Odkurza bardzo dobrze (siła ssania 2100) i algorytmy wyznaczania trasy działają świetnie. 

Aplikacja różni się od tej znanej z s50, niewiele ale jednak. 

Aplikacja znajduje odkurzacz jedynie po wybraniu chińskiego serwera. 

Nie znalazłem opcji zmiany języka komunikatów głosowych i na razie uczę się chińskiego 

Mopowania jeszcze nie testowałem. 

Na razie to na tyle. Gdyby ktoś miał rozwiązanie dla komunikatow głosowych to będę wdzięczny jeśli się nim podzieli. 

Edytowane przez blaise18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakby ktoś z szanownych właścicieli nowego odkurzacza byłby w stanie podzielić się jakąś niedużą recenzją. Czy np. dwa pojemniki to nie problem ( w sensie czy ten z wodą szybko się zapełnia śmieciami bo jest mniejszy niż ten strikte na suche? ) , czy da się nie włączać mopowania pomimo zamontowanego mopa? 

I takie dodatkowe pytanie, czy da się go dodać w apce na region Polski czy tylko Chiny?  Bo jeśli tylko Chiny to czy istnieje możliwość blokady przez producenta na terenie EU w jakimś czasie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie aktualizujemy firmware do conajmniej 0042 (starsze wersje nie maja jezyka angielskiego).

usuwamy oryginalny mi home, instalujemy mod vevs z https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

robimy scene w automatyzacji taka jak na screenie i uruchamiamy.

Screenshot_2019-10-02-06-51-43.png

Edytowane przez rezmus
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem mopowanie, jak dla mnie super, panele bez trudnych zabrudzeń jest w stanie fajnie odświeżyć. Dużym minusem jest pojemność zbiornika 2 w 1 na kurz jest mało miejsca na wodę też, przy circa 40m2 powierzchni sprzatanej woda się skończyła, niestety nie wylapalem w którym momencie, ustawienie medium.
Niestety nie znalazłem też ustawień map tak by była osobna mapa do odkurzania i osobna do mopowania.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.10.2019 o 14:29, rezmus napisał:

koniecznie aktualizujemy firmware do conajmniej 0042 (starsze wersje nie maja jezyka angielskiego).

usuwamy oryginalny mi home, instalujemy vevs 5.5.66 z https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

robimy scene w automatyzacji taka jak na screenie i uruchamiamy.

Screenshot_2019-10-02-06-51-43.png

W automatyzacji nie mam do wyboru zmiany języka ani też "run manually". O co chodzi? Mam Mi Home 5.5.66.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gisiu napisał:

Witam

Chciałem pobrać moda (teraz 5.6.12) ale pojawia się informacja - nie można pobrać ze względu na błąd serwera. Co trzeba zrobić żeby można było pobrać? Z góry dziękuję za pomoc.

kiedy pyta o haslo - user pusty, haslo masz kolo linka na stronie (6 cyfr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rezmus napisał:

kiedy pyta o haslo - user pusty, haslo masz kolo linka na stronie (6 cyfr).

No i właśnie tak zrobiłem, pojawił się plik jaki ma być pobrany, miejsce gdzie się zapisze i rozmiar 142mb, wciskam ok i nie może się zainicjować pobranie - pojawia się info "nie udało się pobrać ze względu na błąd serwera". Coś blokuje pobieranie ale niestety nie mam pojęcia co, co może oznaczać ten błąd serwera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rezmus napisał:

plik sie normalnie pobiera, problem jest u ciebie. pewnie sciagasz na telefonie, ktory blokuje pobieranie apk, lub cos podobnego. zobacz na innym urzadzeniu i/lub innej sieci.

Udało się z innej przeglądarki w telefonie, widocznie w ustawieniach domyślnej była jakaś blokada włączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...