Skocz do zawartości

Roborock S5 Max


ocean_wro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

pewnie bedzie obslugiwala, ale docelowo i tak musi byc w mi home. i byl, bo mialem udostepnionego tego z IFA 2019, ale musialem kombinowac z pluginem, bo byl tylko dla kont z bialej listy ;)

jak wybierasz rosje to masz od razu info, ze do polski z tego magazynu nie ma mozliwosci wyslania.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
1 hour ago, jakoobek said:

Nie do końca, jest mapa i jej backupy, które się z czasem nadpisują - odpowiednio to wykorzystując, da się mieć mapy dla więcej niż jednego poziomu.

A możesz napisać jak to jest "odpowiednio to wykorzystując"? Próbuję to ogarnąć i nie da rady z dwoma piętrami - dane mapy są zapisywane nowymi kopiami nowego piętra.

Będę wdzięczny za info! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Spróbuję i napiszę czy działa, bo wydaje mi się, że dokładnie tego już próbowałem i niestety w moim przypadku wszystkie mapy zostały nadpisane nowym piętrem, gdy robot wrócił do bazy.

Po wyczyszczeniu drugiego piętra i powrocie do bazy nie miałem już żadnych danych o pierwszym piętrze.

Ale upewnię się dzisiaj i dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką dostałem odpowiedź z supportu:

The robot model S6 S4 S5 MAX could save 3 maps(see attached picture). One is current map. The other 2 will be overwritten always and you may not find any rule which they are.
Therefore, the multiple map saved function is not well made at present and could not meet customers' need, which is reason why don't say it supports multiple map saved. We suggest customer reset map every time and bring dock with robot when the robot is brought to another floor.

For multiple floor map saving suggestion, we will forward your advice to our developing department and hope they will improve this feature in the future.

Ale sprawdzę we własnym zakresie raz jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W moim S5 Maxie po 4. miesiącach użytkowania pojawił się problem w aplikacji - zniknęło kółeczko z X1 w środku, które cyklicznie zmieniało się na x2 lub x3, co decydowało
o tym, ile razy dane pomieszczenie (lub całość) będzie sprzątać odkuracz. Opcja na 100% była, bo korzystałem z niej wielokrotnie, a od kilku dni jej po prostu nie ma.
Aplikację oczywiście wywalałem oraz instalowałem od nowa, ale w niczym to nie pomogło.
Mógłbym jeszcze zresetować samego roborocka, ale trochę szkoda mi zapisanych map. Ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Edytowane przez pepino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisales, ze uzywasz apki roborock, wiekszosc ludzi ma mi home. zreszta apka roborock tak samo dziala w oparciu o pluginy (moduly zaciagane do obslugi konkretnego modelu odkurzacza). jesli zniknela ci ta opcja to najprawdopodobniej zmienil sie plugin i tam opcji tej nie ma. w mi home rozne konta czesto dostaja testowe pluginy gdzie producent testuje sobie rozne rozwiazania. byc moze w apce roborock robia podobnie.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilbym aplikacje, ale to wymaga resetu ustawien wifi, no i troche boje sie, ze moje mapy i zapisane zuzycia szczotek i filtrow pojda sie kochac :/

Ale z tego, co piszesz to moze byc cos na rzeczy, bo aplikacja nie miala aktualizacji od dluzszego czasu, a pojawila mi sie w niej opcja dorecznego sterowania robotem, ktorej wczesnie na pewno nie bylo. Wiem, ze w apce xiaomi to jest, ale w roborocku nie bylo.

Edytowane przez pepino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem reset wifi, dodałem S5Maxa do aplikacji xiaomi i dane, dotyczące przebiegu oraz zużycia szczotek/filtrów są zachowane. Niestety mapy żadnej wczytać nie chciał (poczekałem i przez 30min było loading map) i co gorsza podczas odkurzania w trybie "all" nie budował/tworzył żadnej nowej. Oczywiście opcja zapisywania map (beta) była zaznaczona.

Po kolejnym resecie wifi wróciłem do apki roborocka i tam wszystkie zapisane mapy były dostępne. Niestety guzik wielokrotności dalej jest nieobecny. Zauważyłem, że jest widoczny po wybraniu sprzątania strefowego (zone), ale tylko tam. Na "room" i "all" dalej go brak :(

Edytowane przez pepino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Proszę o pomoc. Zakupiłem niedawno robota roboroc s 5 Max. Zrobiłem sprzątanie parteru, wszystko ładnie zapisało, mogłem podzielić pomieszczenia, nazwać i ustawić dla nich preferencje. 

 

Niestety po przeniesieniu robota na piętro on znów zaczął robić nowa mapę i wszystko wydawało się w porządku do czasu jak skończył sprzątanie, zamiast zapisać nowa mapę jako druga to wrócił w miejsce skąd go wypuściłem (baza została na dole) podkręcić się chwilę i zapisał jakąś niepełna mapę do tego nie mam już mapy z dołu ani tej którą stworzył podczas sprzątania góry :(

 

Pomóżcie jak mogę ustawić tego robota na dwie kondygnacje, wystarczy żeby miał dwie mapy dla każdego piętra i według nich sobie sprzatał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zainstaluje się aplikację roborock i pobierze najnowszą aktualizację to jest już udostępniona opcja dla wielu pięter i można zapisywać do 4 map (podobno gdyż mam tylko 2 piętra i więcej nie próbowałem) ale wydaje się ze to rozwiązuje dotychczasowe problemy z tym związane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...