Skocz do zawartości

TWRP i bootloop na mi9t pro GLOBAL


euphonic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z wgraniem TWRP recovery. Po rzekomo udanym wgraniu resetuje się co chwila albo bootloop na ekranie startowym. Mam odblokowany bootloader (napis unlocked, włączone debugowanie), telefon z oem softem GLOBAL (Polska dystrybucja na gwarancji)

Niby robię wszystko tak jak w opisach /tutorialach na stronie czy też w internetach. Ale w efekcie mam bootloop. Mało tego.... Po komendzie fastboot devices pokazuje urządzenie dostępne, zaś po komendzie adb devices nie pokazuje żadnego urządzenia. Jak rozwiązać ten problem?

Screenshot_2019-09-30-16-37-11-620_com.android.settings.png

Edytowane przez euphonic
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z wgraniem TWRP recovery. Po rzekomo udanym wgraniu resetuje się co chwila albo bootloop na ekranie startowym. Mam odblokowany bootloader (napis unlocked, włączone debugowanie), telefon z oem softem GLOBAL (Polska dystrybucja na gwarancji)

Niby robię wszystko tak jak w opisach /tutorialach na stronie czy też w internetowych. Ale w efekcie mam bootloop. Mało tego.... Po komendzie fastboot devices pokazuje urządzenie dostępne, zaś po komendzie adb devices nie pokazuje żadnego urządzenia. Jak rozwiązać ten problem?

Screenshot_2019-09-30-16-37-11-620_com.android.settings.thumb.png.1d805266fb573237c81d85bd6fc9155d.png

Adb używa się jak już wejdziesz w twrp to jak ma Ci wykryć urządzenie? Jak wgrałeś twrp to co dzieje się gdy wchodzisz w recovery?

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze teraz krok po kroku jak probuje wgrac twrp.

Odblokowuje  telefon (brak kodu, odcisku, pinu),

wchodze w ustawienia deweloperskie, upewniam sie czy mam aktywna opcje debugowania usb.

Restart telefonu, vol- i mam fastboot, w folderze z fastboot i twrp.img otwieram wiersz polecen, wpisuje komende:

"fastboot devices" - pokazuje sie moj telefon.

zatem nastepna komenda:

"fastboot flash recovery twrp.img"

niby wgralo.

Dopisuje komende 

"fastboot reboot' i jednoczesnie enter i vol+

Dalej bootowanie, logo mi unlocked i shutdown

Ponowne wlaczenie z vol- uruchamia oem recovery

:(

Tutaj jest tutorial i plik twrp https://miuipolska.pl/twrp-dla-redmi-k20-pro-z-android-q/
a tu moj filmik: 

 

2019-10-01 15.37.47.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ustaw kod blokady ekranu. Potem w fastboot tak jak robiłeś ale po wciśnięciu enter po fastboot reboot zacznij wciskać +. Gdy włączy się twrp najpierw trzeba będzie podać kod blokady ekranu. Z doświadczenia polecam zrobić wipe data i format data przed instalacją romu. Daj znać czy pomogła ta blokada ekranu.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukkop91 napisał:

Najpierw ustaw kod blokady ekranu. Potem w fastboot tak jak robiłeś ale po wciśnięciu enter po fastboot reboot zacznij wciskać +. Gdy włączy się twrp najpierw trzeba będzie podać kod blokady ekranu.

Ustawilem kod.
uruchamiam telefon w fastboot, komenda:
fastboot flash recovery twrp.img
potem fastboot reboot 
Po kliknieciu enter, wciskam i naciskam impulsywnie vol+
i tez zero reakcji na twrp, uruchamia mi sie normalnie telefon, potem sprawdzam mam znowu oem recovery

>>>>>>>>>>>>edit

 

Probowalem to samo jak wyzej, ale po komendzie fastboot reboot po enterze, wcisnalem i trzymalem vol up i to samo - brak twrp

 

Edytowane przez euphonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem kod.
uruchamiam telefon w fastboot, komenda:
fastboot flash recovery twrp.img
potem fastboot reboot 
Po kliknieciu enter, wciskam i naciskam impulsywnie vol+
i tez zero reakcji na twrp, uruchamia mi sie normalnie telefon, potem sprawdzam mam znowu oem recovery
>>>>>>>>>>>>edit
 
Probowalem to samo jak wyzej, ale po komendzie fastboot reboot po enterze, wcisnalem i trzymalem vol up i to samo - brak twrp
 
Bardzo dziwna sprawa. Spróbuj z tego poradnika :
https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-na-redmi-k20-pro/
Tam jest nowsze twrp do pobrania. Może to wina pliku twrp. Spróbuj z nowszą wersją.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2019 o 23:17, Orjon napisał:

Jeśli zrobiłeś komendę fastboot boot to nie powinieneś był tego robić.

Nie, nie robiłem jej.. tylko fastboot devices, fastboot flash recovery twrp.img i na koniec po prostu vol+ power

Panowie:-)

Puki co dziękuję za rady. 

Jestem uziemiony do wtorku bez laptopa. 

Jestem na wyjeździe, dopiero we wtorek spróbuję najnowszej wersji twrp. 

Ktoś wyżej napisał...

Że każde uruchomienie systemu po wgraniu przywraca stockowe recovery - mam to rozumieć przez to, że to jest tymczasowe recovery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dzidexx napisał:

Tuż po wgraniu TWRP należy w nie wejść, zrobić format data, ewent. wgrać Magisk. Taka sytuacja jest od...

..lat.

Jaka sytuacja? Jeśli chodzi o tymczasowe recovery to smiem się nie zgodzić. Miałem wcześniej mi 6 ceramic...fakt też miałem problem z wgraniem pierwszy raz twrp, ale jak już to zrobiłem (nie pamiętam już jak- 2 lata temu) to twrp było co rusz uruchamiane jako recovery a nie stockowe. Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, euphonic napisał:

Nie, nie robiłem jej.. tylko fastboot devices, fastboot flash recovery twrp.img i na koniec po prostu vol+ power

To po drugiej komendzie zrób fastboot reboot i dopiero wtedy trzymaj samo vol+. Recovery musi się odpalić, bo przerabiałem to u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2019 o 13:20, dzidexx napisał:

"fastboot boot twrp" uruchamia twrp z poziomu PC(twrp.img jest na jego dysku). Nie jest ono tymczasowe ani stałe, jest uruchomione raz.

 

Stary, pomogłeś mi po raz kolejny :) szacun

Albo za bardzo przemawiały przeze mnie emocje (nowy telefon, nowy android, itp...)
Wstyd się przyznać, że czytałem bez zrozumienia tutoriale i tam gdzie było napisane: "fastboot boot twrp" uruchamia twrp z poziomu PC(twrp.img jest na jego dysku),
ja na siłe chciałem zrobić restart do recovery (power i vol+), teraz mam już swoje twrp i MIUI Polska, niewiedziec czemu ale mam animacje boot z Redmi, oraz nazwa telefonu i urzadzenie na kompie tez pokazuje jako Redmi a nie mi - wiem, że to ten sam telefon - w sensie hardware, ale coś się na to poradzi: podmieni boot animacje, builit.prop i tak dalej...
Dziekuje wszystkim za pomoc i cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, pomogłeś mi po raz kolejny :) szacun

Albo za bardzo przemawiały przeze mnie emocje (nowy telefon, nowy android, itp...)
Wstyd się przyznać, że czytałem bez zrozumienia tutoriale i tam gdzie było napisane: "fastboot boot twrp" uruchamia twrp z poziomu PC(twrp.img jest na jego dysku),
ja na siłe chciałem zrobić restart do recovery (power i vol+), teraz mam już swoje twrp i MIUI Polska, niewiedziec czemu ale mam animacje boot z Redmi, oraz nazwa telefonu i urzadzenie na kompie tez pokazuje jako Redmi a nie mi - wiem, że to ten sam telefon - w sensie hardware, ale coś się na to poradzi: podmieni boot animacje, builit.prop i tak dalej...
Dziekuje wszystkim za pomoc i cierpliwość :)
Chyba jednak masz redmi, a nie mi. Skąd Zamawiałeś i za ile?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lukkop91 napisał:

Chyba jednak masz redmi, a nie mi. Skąd Zamawiałeś i za ile?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Kupowalem w Mi-Serwis.pl czy jakos tak, ogolnie kupilem na allegro za ok 2k, mam wersje niebieska,
wszedzie logo mi a nie redmi, w stockowym bootanimacja  byla na mi, w opcjach telefonu tez bylo mi
Dopiero po wgraniu xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_9.9.26_v11-10 i mam redmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem w Mi-Serwis.pl czy jakos tak, ogolnie kupilem na allegro za ok 2k, mam wersje niebieska,
wszedzie logo mi a nie redmi, w stockowym bootanimacja  byla na mi, w opcjach telefonu tez bylo mi
Dopiero po wgraniu xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_9.9.26_v11-10 i mam redmi
Wiem że na k20 pro było tak że jak wrzuciło się globala to telefon zamiast k20 pro pokazywał mi9t pro, ale u ciebie na xiaomi eu powinno zostać mi9t pro.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukkop91 napisał:

Wiem że na k20 pro było tak że jak wrzuciło się globala to telefon zamiast k20 pro pokazywał mi9t pro, ale u ciebie na xiaomi eu powinno zostać mi9t pro.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

A to są dwa osobne Romy? Czy może build.prop zmienia się od wykrytej wersji telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 8.10.2019 o 07:56, euphonic napisał:

Stary, pomogłeś mi po raz kolejny :) szacun

Albo za bardzo przemawiały przeze mnie emocje (nowy telefon, nowy android, itp...)
Wstyd się przyznać, że czytałem bez zrozumienia tutoriale i tam gdzie było napisane: "fastboot boot twrp" uruchamia twrp z poziomu PC(twrp.img jest na jego dysku),
ja na siłe chciałem zrobić restart do recovery (power i vol+), teraz mam już swoje twrp i MIUI Polska, niewiedziec czemu ale mam animacje boot z Redmi, oraz nazwa telefonu i urzadzenie na kompie tez pokazuje jako Redmi a nie mi - wiem, że to ten sam telefon - w sensie hardware, ale coś się na to poradzi: podmieni boot animacje, builit.prop i tak dalej...
Dziekuje wszystkim za pomoc i cierpliwość :)

Sorry za odkop, ale mógłbyś mi łopatologicznie wytłumaczyć po kolei komendy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...