Skocz do zawartości

MIUI11 Mi9 kompas, żyroskop, akcelerometr itp


dmalec

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie kwestia Q.
Wrzuciłem Miui10 z Q (9.9.6?) i tam jest. I sądziłem, że to może kwestia jakichś moich aplikacji, bo po zainstalowaniu dociągałem sobie kopię z chmur google i xiaomi, ale przeinstalowałem pod któryś i nie ściągałem sobie kopii i zainstalowałem tylko android assistant i to samo...

Zakładam, że to jakiś jakiś jedyny przypadek z mi9 bo nie sądzę, że jestem jedyną osobą z mi9 + miui11.
Jest jakieś narzędzie do zbierania logów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym sam spojrzał najpierw w logi i może znalazł jakiś trop dla developmentu.

Bo ja, proszę pana, jestem z zawodu testerem ;) i to takie zboczenie zawodowe

 

PS. Chciałbym też zobaczyć jak ktoś napisze "dziwne, na moim Mi9 miui11 tego nie obserwuję."

Edytowane przez dmalec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, dmalec napisał:

dziwne, na moim Mi9 miui11 tego nie obserwuję

Pacz, prawie to szrajbnąłem :P. Nie no, ale serio, u mnie bangla, a jak na razie więcej zgłoszeń nie było. Możemy poczekać na ewentualne kolejne zgłoszenia i zobaczyć co będzie, albo spróbuj reinstlaowac system na czysto i zerknąć, czy będzie to samo bez przywracania danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2019 o 11:32, chrzonas napisał:
9.9.27 naprawia błędy lagowania systemu, które u mnie nie występowały, usuwa także Widevine L1 niestety.

Podciągnąłem się do 9.9.27 i to naprawiło mój problem

caf6c506a329630bae976956a84af1d5.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Zrobiłem dirty update i znów się zablokowały ficzery. 9.10.31, ale za to safety net przechodzi bez magiska default_smile.png

d1aca87ee11db537721da8a35b9c7762.jpg

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Potrzebuję pomocy. Męczy mnie, że to tylko mój problem. Próbowałem wrócić na 9.9.27 (które działało u mnie) ale coś się zasypało z szyfrowaniem i musiałem zrobić fuuuull wiele i chciałbym zostać na 9.11.07 ale nie działają mi te czujniki.
Możemy porównać zrzuty z cpu-z? Oto mój

1d21673b3239d32d8e72c1cb90d553f7.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy któryś z was, wie co mogę jeszcze sprawdzić? Gdzie szukać przyczyny? Czemu 9.9.27 to ma a 9.11.7 (i inne) tego nie mają?
Formatuję wszystko do 0 i z twrp jadę na czysto. Chwytam się już takich dziwnych rzeczy, że wątpię w siebie :(

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że chyba za dużo kombinujesz... MiFlash -> TWRP-> nasz rom na czysto, bez przywracania niczego, następnie odpal diagnostykę MIUI i zobacz czy działa... jak nie, to ślij na gwarancję i tyle, no chyba, że kupiłeś w chinach, to cóż...

MiFlash? Gdzieś się natknąłem żeby tym flashowac ale korzystam z adb/fastboot. Może robić różnicę? W końcu twrp to twrp...

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

Edit: a druga sprawa to, że raczej to aktualizacja coś psuje u mnie, na jednej działa a na innych nie?

Nie wiem czy nie każą mi spierdzielać. Mi-home.pl

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że raczej nie aktualizacji bo jak widzisz, nikt nie zgłasza takich problemów. Jak napisał Nezumi wgraj w ten sposób i sprawdź czy działa. Jeśli to nie to dla pewności wgraj sobie Global miflashem i będziesz wiedział czy to kwestia xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dmalec napisał:

MiFlash?

MiFlash usuwa Ci z telefonu wszystko... razem z recovery... jest dużo skuteczniejszy niż metoda adb/fastboot i rozwiązuje większość problemów...

1 godzinę temu, dmalec napisał:

raczej to aktualizacja

niemożliwe, bo jesteś jedyną osobą która to zgłasza, tego typu błąd zgłaszała by cała masa osób, problem istnieje tylko w Twoim przypadku. To że działa na 1 aktu, a na 2 nie, to zwykły przypadek.

1 godzinę temu, dmalec napisał:

nie każą mi spierdzielać

nie każą... W ich gestii leży naprawa ich sprzętu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, zoltan78 napisał:

Jest Was dwóch.

Ja chyba jako trzeci.

Robiłem już full wipe, resety , restary, czyste instalacje itd.

Kombinowałem z Mi flash i nic. Wszystko działa dopóki nie zaktualizuje do wersji listopadowych.

Ostatnia działająca wersja miui 9.10.24 i do tej wróciłem. Niestety w 9.10.24 jest problem z mapami google. 

Każda następna uwala auto obracanie , czujnik światła .

Mowa o MI9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zoltan78 napisał:

Jest Was dwóch. 

Chyba nie chcesz przez to powiedzieć że jest to problem globalny.

Nie, nie chce przez to powiedzieć, że jest to problem globalny, ale jednak mógłby ktoś pochylić czoła nad tym i zobaczyć co faktycznie jest nie tak.
Trzy przypadki mamy aktualnie, TRZY, które CHCIAŁY napisać, a ile jest osób, którzy zlewają temat i w ogóle do tego nie podchodzą? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już z tym Xiaomi jest. Sensory, ekrany, panele dotykowe mogą być różne. Dlatego jednym działa, innym nie. Od ponad trzech lat widzę co jakiś czas takie problemy po aktualizacjach. A to czarny ekran, a to czujniki zbliżeniowe nie działają. Nic nowego. Dziwi mnie tylko, że są tu użytkownicy z dłuższym stażem i nie wspominają o tym. Pewnie dlatego, że to nie wina Xiaomi, bo to zawsze wina aplikacji, Google albo użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mariusz.ur napisał:

Tak to już z tym Xiaomi jest. Sensory, ekrany, panele dotykowe mogą być różne. Dlatego jednym działa, innym nie. Od ponad trzech lat widzę co jakiś czas takie problemy po aktualizacjach. A to czarny ekran, a to czujniki zbliżeniowe nie działają. Nic nowego. Dziwi mnie tylko, że są tu użytkownicy z dłuższym stażem i nie wspominają o tym. Pewnie dlatego, że to nie wina Xiaomi, bo to zawsze wina aplikacji, Google albo użytkownika.

Tak samo jest na forum Alfaholików. 
Podobne zrzucanie problemów na Samsung i itp . (przykład) 

Ja jako użytkownik Xiaomi od ładnych paru lat (zaczynałem od Mi5) z tej całej gamy najbardziej zadowolony byłem z Mi6. 

 

 

17 minut temu, zoltan78 napisał:

No tak jeśli ktoś nie pisze o tym to nie wiemy że taki błąd występuje.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Więc nie można z góry twierdzić, że to problem poszczególnych użytkowników tylko faktycznie Aktualizacji. 

P.S Dla Twojej wypowiedzi jest bardzo fajny znany dowcip 
Dzwonisz do Informatyków, zgłaszasz problem... A oni Ci odpowiadają "Nie wiem, u nas działa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ogrom telefonów po aktualizacji w porównaniu z ludźmi którzy zgłaszają taki problem to nie był taki pewien że to wina aktualizacji. Gdy po aktualizacji były samoczynne restarty to w necie aż huczało od postów na ten temat. A tu......

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zoltan78 napisał:

Patrząc na ogrom telefonów po aktualizacji w porównaniu z ludźmi którzy zgłaszają taki problem to nie był taki pewien że to wina aktualizacji. Gdy po aktualizacji były samoczynne restarty to w necie aż huczało od postów na ten temat. A tu......

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Dalej nie rozumiesz. 
Co z tego jaka ilość ludzi problem ma, skoro go ma, a pomoc jaka jest "U mnie działa" ;)
To jest fair ? 
Oczywiście uprzedzam i odpowiadam - świadomie użytkuję wersje beta :)
Ale... na Stabilnych jest to samo :) 
Coś musi być na ChinaDev ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, zoltan78 napisał:

Patrząc na ogrom telefonów po aktualizacji w porównaniu z ludźmi którzy zgłaszają taki problem to nie był taki pewien że to wina aktualizacji. Gdy po aktualizacji były samoczynne restarty to w necie aż huczało od postów na ten temat. A tu......

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Na Globalu śmiga pięknie, ludzie wgrywają customy i inne modyfikacje i potem płacz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zoltan78 napisał:

Nie masz żadnych innych modyfikacji na telefonie, czysty rom?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

9.10.17 to jest ostatnia wersja na której śmiga jak śmigać ma. 

Wgrałem sobie RevOS, (na nim wyższe wersje niż 9.10.17 również nie śmigają czujniki) 

P.S Tak, czysty ROM kompletnie żadnych modyfikacji nawet brak Magiska.
 

 

2 godziny temu, galakty napisał:

Na Globalu śmiga pięknie, ludzie wgrywają customy i inne modyfikacje i potem płacz. 

Bez urazy, ale co to wnosi do tematu ? 
Ja np poza Magiskiem (wcześniej) i YT nie miałem problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...