Sign in to follow this  
szerwony

Internet mobilny przestaje działać

Recommended Posts

Cześć. Wczoraj stałem się szczęśliwym (chyba) posiadaczem Mi 9T Pro. Zauważyłem jednak w tym czasie już 2 razy następujący problem: w losowych momentach internet mobilny po prostu przestaje działać. Mam pełny zasięg LTE+, jestem na zewnątrz budynku i nigdzie się nie przemieszczam. W pewnym momencie internet całkowicie przestaje działać. Ikona LTE nadal się wyświetla, zasięg nadal jest pełny, jednak strzałki informujące o transferze danych są cały czas na szaro, czyli nic nie jest przesyłane. W tym momencie muszę włączyć tryb samolotowy, potem wyłączyć i internet magicznie wraca.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem w tym telefonie? Da się coś z tym zrobić czy muszę myśleć o oddaniu na gwarancję? :(

• Like 1

Orange, a dokładnie Nju. W ustawieniach APN mam tylko IPv4, więc to chyba nie może być przyczyną.

Edited by szerwony

Dokładnie tak jest ustawiony od początku. Ogólnie gdyby to był problem z APN to internet chyba nie działał by mi cały czas, a nie tylko czasami?

14 godzin temu, szerwony napisał:

strzałki informujące o transferze danych są cały czas na szaro, czyli nic nie jest przesyłane.

To nie oznacza, że brak jest dostępu do internetu. Dostałeś w takich chwilach informację "jesteś offline" w aplikacjach?

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Dostałeś w takich chwilach informację "jesteś offline" w aplikacjach?

Tak, wszystkie aplikacje przełączają się w tryb offline.

Oszczędzanie baterii wyłączone?

Bateria, optymalizacja, ustawienia (zębatka), wyłącz dane mobilne gdy... - nigdy?

Wyłącz dane mobilne jest ustawione na nigdy. Dodam że internet przestawał działać w trakcie używania telefonu, nie gdy był on zablokowany.

Ma problem z powrotem na Lte.

Wklep w dialerze *#*#4636#*#*, sim 1/2, napisz co jest ustawione(preferowany tryb sieci, obsługa głosu przez Lte).

Zmień na LTE/UMTS auto PRL. Sprawdź czy się poprawi.

Masz jedną kartę sim?

Edited by dzidexx

Można prosić o jakieś wyjaśnienie co zmieni ta opcja? :smile:

Mam dwie karty, obie w Orange.

Edited by szerwony

Myślę że 10-15 minut nie wystarczy. Problem ten od soboty wystąpił tylko i aż 2 razy, więc może być ciężko odtworzyć go w tym czasie. Na całodniowy test bez drugiej karty będę mógł sobie pozwolić być może w sobotę.

U mnie też ten problem występuje, internet nie wraca na lte, pomaga tryb samolotowy. Internet na drugiej karcie z Orange. 

Zmiana ustawień od dzidexx na :

Zmień na LTE/UMTS auto PRL

Nie pomogła. Pytanie co robić?