Skocz do zawartości

Działanie NFC w Mi9


kamilek98

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję z Wami skonsultować jedną rzecz. Mam pewien problem z płatnościami zbliżeniowymi, podlega on na tym, że muszę kilkukrotnie zbliżać telefon do terminala. Dopiero za 5-6sztym razem płatność "przechodzi". Nie ma znaczenia, czy telefon jest w pokrowcu, czy też bez niego. 

W poprzednich telefonach było tak, że działało to za pierwszym razem po zbliżeniu telefonu do terminala. 

Jak to wygląda u Was?Zastanawiam się co może być przyczyną takiego dzialania. 

(Korzystam z Peopay) 

Będę wdzięczny za podpowiedź, czy coś można z tym zrobić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz z opcji "Użyj mobilnego portfela z HCE"? Domyślnie jest inny ustawiony. Spróbuj też przez Google Pay a nie aplikację banku. U mnie od pół roku wszystko działa, tylko 2 razy miałem problem kiedy za szybko trzymałem telefon koło czytnika i nie złapał, za drugim już git. U mnie w etui. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dj244 napisał:

Korzystasz z opcji "Użyj mobilnego portfela z HCE"? Domyślnie jest inny ustawiony. Spróbuj też przez Google Pay a nie aplikację banku. U mnie od pół roku wszystko działa, tylko 2 razy miałem problem kiedy za szybko trzymałem telefon koło czytnika i nie złapał, za drugim już git. U mnie w etui. 

Tak, korzystam z "mobilnego portfela HCE", płatność za którymś tam razem przechodzi. Faktycznie mogę spróbować z google Pay, będę miał przynajmniej porównanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chrzonas napisał:

Masz Global? U mnie na Globalu wszytko działało kilka cm od terminala. Teraz na xiaomi.eu też muszę przytrzymać telefon chwilę nad terminalem. Zauważyłem też, że z włączoną apką działa szybciej, niż płacąc bez włączonej apki.

Mam Xiaomi.eu, przeinstalowałem aplikację banku, sprawdzę i się podzielę z Wami, czy coś pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś średnio wierzę w te 15 centymetrów... Chłop chyba miary nie zna  
To mój pierwszy tel którym płacę przez NFC. Czytałem, że wiele osób skarżyło się na płatności, że trzeba tel dociskać do terminala. Pierwszy raz poszedłem do sklepu i od razu tak robiłem bo myślałem, że tak trzeba. Kiedyś stałem w kolejce i gość przede mną płacił tel z dużej odległości. Myślę, co jest kurw...? Spróbowałem i u mnie też tak się da. Nie na każdym terminalu ale daje radę w niektórych sklepach które znam. Nigdy już teraz nie dotykam tel do terminala.

Co do miary, to znam się na tym trochę, chłopie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę skonfigurować swoich kart w mBanku do płatności zbliżeniowych.

Miałem wgranego globala i wszystko hulało. Odblokowałem bootloader, wgrałem najpierw  stabilne MIUI 10 - 10.2.16.0.PFACNXM, teraz rozwojowe MIUI 11 - 9.9.27 i dalej ten sam problem

- Nie udało się ukończyć konfiguracji do płatności w sklepach. Nie możesz użyć tego telefonu do płacenia w sklepach. Być może został on zrootowany lub zmodyfikowany w inny sposób.

Sprawdziłem https://miuipolska.pl/problem-z-platnosciami-nfc-na-romie-xiaomi-eu-miuipolska/ i niestety to nie działa.

Jakieś pomysły jak to ugryźć ? HCE włączone. Dla mnie to jedna z podstawowych funkcjonalności.  Na Mi MIX 2 ma stabilnego MIUI 10 i tam wszystko działa.

Telefon nie ma roota i wolałbym żeby tak zostało ze względu na gwarancje.  

nfc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dzidexx napisał:

Nudni jesteście, co parę dni ten sam problem. Jest tutorial na forum. 

@HarveyDent

Nie ma opcji aby płatności działały na odblokowanym bootloaderze bez root. Na żadnym samartfonie.

 

Taaaa.....Na szczęście mój Mi Mix 2 tego nie wie i tam wszystko działa. Bez roota. Czary

 

mi mix2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już zbaranialem, global bez root i bootloaderow. Czyli taki jak że sklepu. Aplikacja IPKO, i za cholerę nie wiem jak to skonfigurować. Czy ja muszę instalować jakieś dodatkowe apki na nie modyfikowanym telefonie?? Bo w ipko niby to działa ale efektów nie ma.
Google pay masz zainstalowane?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już zbaranialem, global bez root i bootloaderow. Czyli taki jak że sklepu. Aplikacja IPKO, i za cholerę nie wiem jak to skonfigurować. Czy ja muszę instalować jakieś dodatkowe apki na nie modyfikowanym telefonie?? Bo w ipko niby to działa ale efektów nie ma.
Przecież IKO działa bez problemu przez nfc. Nie mam z tym żadnych problemów. Posprawdzaj ustawienia i nfc i IKO.
Żadnej dodatkowej apki nie trzeba.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, IKO działa jak złoto z Mi 9. Jedna rzecz która się zmieniła - po aktualizacji jednej aktualizacji, albo IKO albo systemu tel przestał wyświetlać kartę podczas płatności. NIe wiem co z tym fantem zrobić, zakładałem nawet temat na forum ale nikt słowa nie rzekł.

Najgorzej jest w momencie gdy limit płatności zbliżeniowych się wyczerpie - nie pojawia się w tedy okienko do potwierdzenia płatności PIN i transakcje są odrzucone.

Może ktoś ma pomysł jak to ogarnąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem na naszym 9.10.17 i przeszedłem przez wszystkie punkty opisane w tym wątku:

I niestety za każdym razem jak chcę dodać kartę(mBank) w Google Pay, to mam komunikat:

Żądanie nie powiodło się

Nie można zrealizować transakcji.

[OR-TAPSH-08]

Ktoś coś?

 

 

 

Edytowane przez krzygaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj

A zainstalowałeś SafetyPatch w Magisk? Jeśli wyczyściłeś dane google pay, potem zrobiłem chmoda 440 w TWRP i nadal nie działa, to najprawdopodobniej masz ctsProfile na false. Polecam najpierw przeczytać cały wątek i dopiero się zabierać za instrukcję. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abnegat niestety jest to samo.

Zastanawiam się czy po tych wszystkich zmianach odnośnie zabezpieczeń konta wprowadzonych przez UE, to nie muszę dodatkowo zweryfikować konta w google.

Usunąłem z Google Pay kartę, którą miałem wcześniej zapisaną i przy próbie jej dodania mam komunikat OR-CCSEH-05 i wszystko wskazuje, że muszę przejść przez stronę: https://support.google.com/pay/contact/account_verification

Może tu jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś było spier.. z tamtą kartą :mad:

Dodałem drugą kartę z mBanku i wszystko działa 

 

Qrde do dzisiaj wszystko działało pięknie - dziś rano zainstalowałem aktualizację Magiska (Canary) oraz MIUI Auto Brightness Fix for Mi 9 v5b z xda i dopiero po pracy okazało się, że przestały działać mi płatności. Zbliżam telefon do terminala i nic - żadnej reakcji.

  1. W GPay karta jest podpięta
  2. NFC włączone - przynajmniej to sugeruje przełącznik na belce
  3. SafetyNet przechodzi

Ktoś ma jakiś pomysł co mogło się spier... ewentualnie jak zdiagnozować czy moduł się włącza(pomimo, że belka sugeruje, że jest włączony).

Pewnie, to któryś z powyższych modułów - Autobrightness raczej bym wykluczył, ale kto wie...

Z góry dzięki za pomoc

 

Dziwna sprawa - wyłączyłem moduł Autobrightness i po restarcie telefonu NFC działa :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem co się stało, ale po ostatniej aktualizacji do 11.0.6.0, nie mam powiadomień z płatności NFC.

Wcześniej wyskakiwało zielone kółko z ptaszkiem wew. oraz na pasku powiadomień kwota. Teraz nie ma nic, a płatność przechodzi.

Powiadomienia są włączone.

Ktoś ma jakieś propozycje?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...