Skocz do zawartości

MIUI 11: błędy i braki w tłumaczeniu


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy to kwestia miui czy aplikacji pogoda, ale na widgecie pokazuje "pochmurnie" a po wejściu w pogodę "pochmurno" - chyba warto to ujednolicić (druga forma właściwa).

Poza tym powiadomienia (styl powiadomień MIUI) na ekranie blokady (nie AOD) czasem wyświetlają zdjęcie kontaktu a czasem nie (dla hangouta od tej samej osoby)

wersja stable 11.0.4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, color1 napisał:

Nie wiem czy to kwestia miui czy aplikacji pogoda, ale na widgecie pokazuje "pochmurnie" a po wejściu w pogodę "pochmurno" - chyba warto to ujednolicić (druga forma właściwa).

Potwierdzam, że należy to ujednolicić. Zanim jednak zaczniesz ferować wyroki na temat tego, czy coś jest poprawnie językowo - sprawdź to, to nie narazisz się na śmieszność. Obydwie formy są poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujednolicę za moment.

EDIT 20:31 @color1 - W naszym ROM-ie jest to już ujednolicone. Jedyna wzmianka o "Pochmurno" znajduje się w apce Aparatu - wykluczona jest więc możliwość tego, że to jest z winy naszego ROM-u. Sprawdziłem zarówno nasze tłumaczenie, jak i gotowy ROM dla Mi 9 Lite, który masz.

Musiałeś zainstalować jakąś aktualizację pogody. Odinstaluj ją i wszystko wróci do normy.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nic nie instalowałem, miui 11 dopiero co wgrane parę dni temu (pożegnałem się z globalem) - a konkretniej pogoda jest datowana na 9 czerwca, w wersji g-11.5.1.0, no chyba że coś się samo zaktualizowało czego nie zauważyłem... ale faktycznie odinstalowanie aktualizacji przywraca wersję 11.4.3.0 i już jest jak być powinno ;)

p/s jestem starej daty, uczono mnie "pochmurno" ;) choć na logikę powinno być -ie (za pogodnie)

Edytowane przez color1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, color1 napisał:

p/s jestem starej daty, uczono mnie "pochmurno" ;) choć na logikę powinno być -ie (za pogodnie)

Poprawne są obydwie formy. Twoja opinia jest mierna w stosunku do tego, co podają słowniki. I co najmniej bezużyteczna w zakresie poprawnej polszczyzny.

I też jestem w takim wieku, że większość użytkowników Forum mogłoby być moimi dziećmi lub wnukami.

Konic offtopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam po zainstalowaniu miui 11.0.2.0 MI5s Plus wywala błąd "aplikacja sms przestała działać" czyszczenie pamięci aplikacji SMS nic nie dało, skoro nie działa nie wiem po co jest do pobrania, i to jeszcze jako wersja stabilna, jej stabilność ukazała się po kilku sekundach użytkowania :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...